Рішення № 89349097, 21.05.2020, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.05.2020
Номер справи
160/3274/20
Номер документу
89349097
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 травня 2020 року Справа № 160/3274/20 Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Неклеса О.М., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у письмовому провадженні адміністративну справу за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «ФЕРСТ ГРУП» до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про визнання відмови неправомірною, визнання векселя погашеним,-

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «ФЕРСТ ГРУП» звернулось до суду із позовною заявою до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, в якій, з урахуванням уточнень від 16.04.2020 року, прийнятих судом, просить:

- визнати неправомірною відмову Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області у погашені простого векселя серії АА 2614881 від 11 грудня 2019 року, викладену у листі ГУ ДПС у Дніпропетровській області №25611/10/04-36-32-04-41701663 від 11.03.2020 р.;

- визнати погашеним простий вексель серії АА 2614881 від 11 грудня 2019 року, виданий ТОВ «ФЕРСТ ГРУП».

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідачем було взято на податковий облік простий вексель серії АА 2614881 від 11 грудня 2019 року. ТОВ «ФЕРСТ ГРУП» листом від 06.03.2020 р. №06/03/20 надало контролюючому органу первинні документи для погашення вищевказаного податкового векселя з наданням пояснень щодо таких документів та відповідні акцизні накладні щодо реалізації імпортованого товару з квитанціями № 2 про реєстрацію відповідних акцизних накладних в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, проте отримало вимогу про усунення порушення №25611/10/04-36-32-04-41701663 від 11.03.2020 року. У вказаній вимозі відповідач повідомляє, що станом на 11.03.2020 р. в Єдиному реєстрі акцизних накладних відсутня реєстрація других примірників акцизних накладних на реалізацію пального в рахунок погашення податкового векселя АА2614881 від 11.12.2019 складених та зареєстрованих по всьому ланцюгу постачання, тому ГУ ДПС у Дніпропетровській області не може підтвердити здійснення операцій визначених у підпунктах 1-4) п.п. 229.8.10 п. 229.8. ст. 229 ПКУ та погасити податковий вексель серії АА2614881 від 11.12.2019 без сплати суми акцизного податку, яка визначена у податковому векселі. Позивач вважає, що рішення відповідача щодо відмови у погашенні податкового векселя винесено за відсутності правових підстав для його винесення, оскільки ТОВ «ФЕРСТ ГРУП» виконано всі необхідні дії для автоматичного врахування відповідних обсягів бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів для погашення виданого податкового векселя, зокрема: було здійснено митне оформлення імпортованого товару, було здійснено реалізацію товару та реєстрацію акцизних накладних на користь ТОВ «НАФТОЛІДЕР», було отримано від ТОВ «НАФТОЛІДЕР» відповідні документи про подальшу реалізацію товару підприємствам, установам та організаціям системи державного резерву, і також було отримано від ТОВ «НАФТОЛІДЕР» акцизні накладні про реалізацію підакцизного товару підприємствам, установам та організаціям системи державного резерву із підтвердженням реєстрації таких акцизних накладних квитанціями № 2. Враховуючи викладене, позивач вважає, що ним було надано відповідачу всі необхідні документи, що вимагаються чинним законодавством для погашення відповідного податкового векселя, і висновок відповідача щодо неможливості погашення податкового векселя серія АА2614881 від 11.12.2019 р., викладений у листі ГУ ДПС у Дніпропетровській області №25611/10/04-36-32-04-41701663 від 11.03.2020 р., не ґрунтується на положеннях Податкового кодексу України.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 25 березня 2020 року відкрито провадження по вказаній справі, справу призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

08 квітня 2020 року від ТОВ «ФЕРСТ ГРУП» на адресу суду надійшов уточнений адміністративний позов.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 09 квітня 2020 року уточнений адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «ФЕРСТ ГРУП» повернуто позивачу.

14.04.2020 року на електронну адресу суду від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому він не погоджується з доводами позивача та в задоволенні позовних вимог просить відмовити. В обґрунтування відзиву зазначив, що ГУ ДПС у Дніпропетровській області є законним векселедержателем простого векселя серії АА2614881, виданого 11.12.2019 року векселедавцем ТОВ «ФЕРСТ ГРУП», за яким позивач зобов`язаний по пред`явленню сплатити за векселем 2 180 374,12 грн., граничний термін погашення простого векселя серії - 09.03.2020 року, податковий вексель авальований AT «Банк Альянс». Податковий вексель виданий ТОВ «ФЕРСТ-ГРУП» відповідно до п.229.8 ст.229 Податкового кодексу, відповідно до якого ввезення на митну територію України палива для реактивних двигунів (код за УКТ ЗЕД 2710 19 21 00) може здійснюватися із сплатою акцизного податку за ставками визначеними п.п.215.3.4 п.215.3 ст.215 Податкового кодексу без застосування підвищувального коефіцієнту 10. Податковий вексель без сплати коштами зазначеної в ньому суми акцизного податку за операціями, визначеними у підпунктах 2-4 п.п.229.8.10 п. 229.8 ст.229, - погашається на підставі копій первинних документів та договорів на реалізацію пального, що підтверджують реалізацію пального по всьому ланцюгу реалізації пального від виробника/імпортера до суб`єктів, визначених у підпунктах 2-4 цього підпункту, поданих до контролюючого органу. та акцизних накладних, складених на такі операції та зареєстрованих в Єдиному реєстрі акцизних накладних. Станом на 11.03.2020 року в Єдиному реєстрі акцизних накладних відсутня реєстрація отримувачем пального других примірників акцизних накладних на реалізацію пального в рахунок погашення податкового векселя АА2614881 від 11.12.2019 року складених та зареєстрованих по всьому ланцюгу постачання. У зв`язку з викладеним відповідач листом від 11.03.2020 року №25611/10/04-36-32-04-41701663 направив вимогу ТОВ «ФЕРСТ ГРУП» про сплату акцизного податку за податковим векселем АА2614881 від 11.12.2019 року.

16 квітня 2020 року від позивача на адресу суду надійшов уточнений адміністративний позов.

Вивчивши та дослідивши всі матеріали справи та надані докази, а також проаналізувавши зміст норм матеріального права, що регулюють спірні правовідносини, з`ясувавши всі обставини справи, оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, суд прийшов до висновку про відсутність правових підстав для задоволення позовних вимог, з огляду на наступне.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що Головне управління ДПС у Дніпропетровській області є законним векселедержателем простого векселя серії АА2614881, виданого 11.12.2019 року на суму 2 180374,12 грн. векселедавцем - ТОВ «ФЕРСТ ГРУП» (код ЄДРПОУ 41701663).

За вищевказаним векселем ТОВ «ФЕРСТ ГРУП» зобов`язане по пред`явленню сплатити за векселем 2 180 374,12 грн., граничний термін погашення простого векселя серії АА2614881 - 09.03.2020 року. Податковий вексель авальований AT «Банк Альянс» (код за ЄДРПОУ 14360506).

Простий податковий вексель серії АА2614881 взято на обік в ГУ ДПС у Дніпропетровській області 24.12.2019 року та зареєстровано в електронному журналі обліку податкових векселів за номером 3445, про що зроблено запис на зворотному боці податкового векселя.

Вищезазначений простий вексель було подано для митного оформлення товарів до наступних вантажних митних декларацій: ІМ 40 ДЕ № UA903180/2020/000045, ІМ 40 ДЕ №UA903180/2020/000070.

Подальша реалізація імпортованого товару за вказаними митними деклараціями була здійснена ТОВ «ФЕРСТ ГРУП» за договором поставки №021019-Дж від 02.10.2019 р. на користь ТОВ «НАФТОЛІДЕР», яке, в свою чергу, реалізувала імпортований товар на адресу ДП «ХЛІБНА БАЗА № 77».

На виконання вимог підпункту 229.8.10 пункту 229.8. статті 229 Податкового кодексу України, з метою погашення податкового векселя, ТОВ «ФЕРСТ ГРУП» листом від 06.03.2020 року №06/03/20 надало контролюючому органу первинні документи з поясненнями щодо таких документів та реєстр відповідних акцизних накладних щодо реалізації імпортованого товару з квитанціями № 2 про реєстрацію першого примірника акцизних накладних в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.

На підтвердження факту реалізації імпортованого товару від ТОВ «ФЕРСТ ГРУП» на користь ТОВ «НАФТОЛІДЕР» та ТОВ «НАФТОЛІДЕР» на користь ДП «ХЛІБНА БАЗА №77» позивачем надано видаткові накладні, товарно-транспортні накладні, реєстр акцизних накладних ТОВ «ФЕРСТ ГРУП» на користь ТОВ «НАФТОЛІДЕР» та копії акцизних накладних ТОВ «НАФТОЛІДЕР» на користь ДП «ХЛІБНА БАЗА № 77» з квитанціями № 2 про реєстрацію першого примірника акцизних накладних, договір про надання послуг із зберігання та вивантаження нафтопродуктів. Наведені документи також були надані до суду.

Оскільки станом на 11.03.2020 в Єдиному реєстрі акцизних накладних була відсутня реєстрація отримувачем пального других примірників акцизних накладних на реалізацію пального в рахунок погашення податкового векселя АА2614881 від 11.12.2019 року складених та зареєстрованих по всьому ланцюгу постачання, ГУ ДПС у Дніпропетровській області листом від 11.03.2020 року №25611/10/04-36-32-04-41701663 направило вимогу ТОВ «ФЕРСТ ГРУП» про сплату акцизного податку за податковим векселем АА2614881 від 11.12.2019 року, термін погашення якого настав 09.03.2020 року.

Не погоджуючись з відмовою ГУ ДПС у Дніпропетровській області у погашені простого векселя серії АА 2614881 від 11 грудня 2019 року, викладену у листі ГУ ДПС у Дніпропетровській області №25611/10/04-36-32-04-41701663 від 11.03.2020 р., з метою визнання погашеним простого векселя серії АА 2614881 від 11 грудня 2019 року, позивач звернувся до суду з цією позовною заявою.

Вирішуючи спір по суті заявлених позовних вимог, суд виходить з наступного.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, щодо компетенції контролюючих органів, повноважень і обов`язків їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальності за порушення податкового законодавства, врегульованіПодатковим кодексом України (далі ПК України), в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин.

Підпунктом 14.1.176 п.14.1 ст.14 ПК України визначено, що податковий вексель, авальований банком (податкова розписка) (далі - податковий вексель для цілейрозділу VIцього Кодексу), - простий вексель, авальований банком, що видається векселедавцем: до отримання з акцизного складу спирту етилового, до отримання з нафтопереробного підприємства нафтопродуктів, речовин, що використовуються як компоненти моторних палив, або до ввезення нафтопродуктів на митну територію України і є забезпеченням виконання ним зобов`язання сплатити суму акцизного податку у строк, визначенийстаттями 225,229цього Кодексу.

Відповідно до пп.229.8.2 п.229.8 ст.229 ПК України для ввезення на митну територію України або реалізації вироблених в Україні бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів імпортер бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів (далі - імпортер) оформлює податковий вексель у трьох примірниках, а виробник бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів (далі - виробник) - у двох примірниках. Перший примірник подається до контролюючого органу (векселедержателя) за місцезнаходженням імпортера або виробника, другий примірник залишається імпортеру або виробнику, а третій примірник подається до контролюючого органу за місцем митного оформлення таких бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів.

Згідно з пп.229.8.3 п.229.8 ст.229 ПК України податковий вексель видається на суму акцизного податку, нарахованого на обсяг ввезених на митну територію України або вироблених в Україні бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів, виходячи із ставки, яка визначається як різниця між ставкою, встановленоюпідпунктом 215.3.4пункту 215.3 статті 215 цього Кодексу із застосуванням підвищувального коефіцієнта 10, та ставкою, встановленою підпунктом 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 цього Кодексу без застосування підвищувального коефіцієнта 10. До податкового векселя додається розрахунок суми акцизного податку.

Реалізація обсягів бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів суб`єктами господарювання, які отримали акцизні накладні, зареєстровані в Єдиному реєстрі акцизних накладних, із зазначенням в них реквізитів податкового векселя, виданого на суму акцизного податку, нарахованого на такі обсяги, здійснюється без сплати акцизного податку.

Підпунктом229.8.10 п.229.8 ст.229 ПК України податковий вексель без сплати коштами зазначеної в ньому суми акцизного податку погашається у разі підтвердження факту цільового використання бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів протягом строку, на який виданий такий вексель, шляхом реєстрації акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних на операції з:

1) реалізації (заправлення повітряних суден) бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів, складених суб`єктами господарювання, які здійснюють авіапаливозабезпечення згідно з чинним сертифікатом на відповідність вимогам авіаційних правил України на здійснення наземного обслуговування, виданим уповноваженим органом з питань цивільної авіації;

2) реалізації бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів суб`єктам літакобудування, на яких поширюється дія нормстатті 2Закону України "Про розвиток літакобудівної промисловості", складених платником податку, який здійснює таку реалізацію;

3) реалізації бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів замовникам, які здійснили закупівлю для забезпечення потреб держави або територіальної громади відповідно доЗакону України"Про публічні закупівлі", складених платником податку, який здійснює таку реалізацію;

4) реалізації бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів підприємствам, установам та організаціям системи державного резерву, складених платником податку, який здійснює таку реалізацію.

Акцизні накладні на такі операції складаються на підставі первинних документів.

Податковий вексель без сплати коштами зазначеної в ньому суми акцизного податку за операціями, визначеними у підпунктах 2-4 цього підпункту, погашається у разі подання до контролюючого органу копій первинних документів, що підтверджують здійснення таких операцій.

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, після реєстрації акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних, складених на такі операції, автоматично враховує відповідні обсяги бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів для погашення відповідного податкового векселя.

Інформація про суб`єктів господарювання, які здійснюють авіапаливозабезпечення згідно з чинним сертифікатом на відповідність вимогам авіаційних правил України на здійснення наземного обслуговування, оприлюднюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільної авіації та використання повітряного простору України, на його офіційному веб-сайті.

Суб`єктами господарювання, які здійснюють авіапаливо забезпечення згідно з чинним сертифікатом на відповідність вимогам авіаційних правил України на здійснення наземного обслуговування, у складі декларації акцизного податку надається інформація про повітряні судна, які були заправлені, та про обсяги бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів, використані для заправлення таких суден.

Таким чином, вказаними положеннями законодавства передбачено, що для погашення податкового векселя платник податку зобов`язаний подати до контролюючого органу копії первинних документів, які будуть підтверджувати здійснення відповідних операцій, зазначених впідпункті 229.8.10 Податкового кодексу України.

Відповідно до п.231.1 ст.231 ПК України платник податку при ввезенні на митну територію України пального або спирту етилового, з якого сплачено акцизний податок, або на умовах, визначенихстаттею 229цього Кодексу, або реалізації пального або спирту етилового зобов`язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно зУКТ ЗЕДреалізованого пального або спирту етилового та зареєструвати її в Єдиному реєстрі акцизних накладних з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.

Згідно з п.231.3 ст.231 ПК України акцизна накладна складається платником податку в день ввезення на митну територію України пального або спирту етилового чи в день реалізації пального або спирту етилового при кожній повній або частковій операції з реалізації пального або спирту етилового.

Особа, яка реалізує пальне або спирт етиловий, зобов`язана скласти акцизну накладну в двох примірниках у разі реалізації пального або спирту етилового:

а) з акцизного складу до іншого акцизного складу, в тому числі через трубопровід або з використанням акцизного складу пересувного, у разі якщо до реалізації пального або спирту етилового такий інший акцизний склад уже відомий;

б) з акцизного складу до акцизного складу пересувного;

в) з акцизного складу пересувного до іншого акцизного складу пересувного;

г) з акцизного складу пересувного до акцизного складу.

Особа, яка склала акцизну накладну в двох примірниках, зобов`язана зареєструвати перший примірник такої акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних, а другий примірник такої акцизної накладної в день її складання надіслати розпоряднику акцизного складу - отримувачу пального або спирту етилового.

Розпорядник акцизного складу/розпорядник акцизного складу пересувного - отримувач пального або спирту етилового зобов`язаний зареєструвати другий примірник такої акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних після реєстрації першого примірника такої акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних та отримання пального або спирту етилового на акцизний склад/акцизний склад пересувний.

Якщо платник податку одночасно є особою, яка реалізує та отримує пальне або спирт етиловий, складання та реєстрація акцизних накладних у двох примірниках здійснюються у встановленому цим пунктом порядку для складання та реєстрації акцизних накладних у двох примірниках.

Пунктом 231.5 ст.231 ПК України визначено, що при реалізації пального або спирту етилового особа, яка реалізує пальне або спирт етиловий, зобов`язана в установлені терміни скласти акцизну накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі акцизних накладних, така реєстрація вважається наданням акцизної накладної отримувачу пального або спирту етилового. Акцизні накладні, які не надаються отримувачу пального або спирту етилового, та акцизні накладні/розрахунки коригування, складені за операціями з реалізації пального або спирту етилового суб`єктам господарювання та фізичним особам, які не є платниками акцизного податку, також підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі акцизних накладних.

Відповідно до п.231.6 ст.231 ПК України підтвердженням особі, яка реалізує пальне або спирт етиловий, про прийняття її акцизної накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру акцизних накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Підтвердження надання другого примірника акцизної накладної отримувачу пального або спирту етилового, реєстрації в Єдиному реєстрі акцизних накладних та отримання з Єдиного реєстру акцизних накладних другого примірника акцизної накладної здійснюється за правилами, передбаченими цим розділом для підтвердження надання, реєстрації та отримання з Єдиного реєстру акцизних накладних розрахунків коригування, які реєструються отримувачами пального або спирту етилового.

Порядок ведення Єдиного реєстру акцизних накладних затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 р. № 114 (далі Порядок №114).

Пункт 5 Порядку №114 містить приписи, аналогічні тим, що викладені у ст.231 ПК України, та, зокрема, передбачає, що акцизна накладна складається у двох примірниках у разі реалізації пального або спирту етилового:

з акцизного складу до іншого акцизного складу, зокрема через трубопровід або з використанням акцизного складу пересувного у разі, коли до реалізації пального або спирту етилового такий інший акцизний склад уже відомий;

з акцизного складу до акцизного складу пересувного;

з акцизного складу пересувного до іншого акцизного складу пересувного;

з акцизного складу пересувного до акцизного складу.

Перший примірник складеної акцизної накладної реєструється в Реєстрі, а другий примірник такої акцизної накладної в день її складення надсилається розпоряднику акцизного складу - отримувачу пального або спирту етилового.

Розпорядник акцизного складу/розпорядник акцизного складу пересувного - отримувач пального або спирту етилового зобов`язаний зареєструвати другий примірник такої акцизної накладної в Реєстрі після реєстрації першого примірника такої акцизної накладної в Реєстрі та отримання пального або спирту етилового на акцизний склад/акцизний склад пересувний.

З вищевикладених норм випливає, що у разі реалізації пального з акцизного складу/ акцизного складу пересувного до іншого акцизного складу/ акцизного складу пересувного акцизна накладна складається у двох примірниках, перший примірник акцизної накладної реєструється в Єдиному реєстрі акцизних накладних, а другий примірник такої акцизної накладної в день її складення надсилається розпоряднику акцизного складу - отримувачу пального або спирту етилового. В свою чергу, отримувач пального зобов`язаний зареєструвати другий примірник такої акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних після реєстрації першого примірника такої акцизної накладної та отримання пального на акцизний склад.

Отже, для погашення податкового векселя платник податку зобов`язаний подати до контролюючого органу копії первинних документів, які будуть підтверджувати здійснення відповідних операцій, зазначених впідпункті 229.8.10 Податкового кодексу України, у тому числі копії акцизних накладних, два примірника яких зареєстровані в Єдиному реєстрі акцизних накладних (перший реалізатором пального, другий отримувачем пального).

З матеріалів справи встановлено та не заперечується сторонами, що на підтвердження факту реалізації імпортованого товару від ТОВ «ФЕРСТ ГРУП» на користь ТОВ «НАФТОЛІДЕР» та ТОВ «НАФТОЛІДЕР» на користь ДП «ХЛІБНА БАЗА № 77» позивачем були надані видаткові накладні, товарно-транспортні накладні, реєстр акцизних накладних ТОВ «ФЕРСТ ГРУП» на користь ТОВ «НАФТОЛІДЕР» та копії акцизних накладних ТОВ «НАФТОЛІДЕР» на користь ДП «ХЛІБНА БАЗА № 77» з квитанціями №2 про реєстрацію першого примірника акцизних накладних.

Проте, станом на 11.03.2020 року в Єдиному реєстрі акцизних накладних була відсутня реєстрація отримувачем пального других примірників акцизних накладних на реалізацію пального в рахунок погашення податкового векселя АА2614881 від 11.12.2019 року, складених та зареєстрованих по всьому ланцюгу постачання.

Наведені обставини позивачем не спростовані, докази протилежного до суду не надані.

За наведених обставин суд прийшов до висновку, що вимоги податкового законодавства для погашення податкового векселя АА2614881 від 11.12.2019 року, на підставі пп.229.8.10 п.229.8 ст.229 ПК України, на момент відмови ГУ ДПС у Дніпропетровській області у погашені простого векселя серії АА 2614881 від 11 грудня 2019 року не були дотримані, отже у відповідача не було законних підстав для погашення такого податкового векселя без сплати коштами зазначеної в ньому суми акцизного податку.

Слід зазначити, що на момент розгляду справи в суді, докази реєстрації отримувачами пального других примірників акцизних накладних на реалізацію пального в Єдиному реєстрі акцизних накладних, в рахунок погашення податкового векселя АА2614881 від 11.12.2019 року, позивачем також не надано.

З огляду на вищевикладене суд прийшов до висновку, що відмова ГУ ДПС у Дніпропетровській області у погашені простого векселя серії АА 2614881 від 11 грудня 2019 року, викладена у листі ГУ ДПС у Дніпропетровській області №25611/10/04-36-32-04-41701663 від 11.03.2020 р. є правомірною, а підстави для визнання погашеним простого векселя серії АА 2614881 від 11 грудня 2019 року без сплати коштами зазначеної в ньому суми акцизного податку, на підставі пп.229.8.10 п.229.8 ст.229 ПК України, відсутні.

Відповідно до частини другоїстатті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з ч.1статті 9 Кодексу адміністративного судочинства Українирозгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч.1ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановленихст.78 цього Кодексу.

Згідно з ч. 2ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідачем, як суб`єктом владних повноважень відмова якого у погашенні простого векселя серії АА 2614881 від 11.12.2019 року оскаржується, доведено правомірність такої відмови. В свою чергу доводи відповідача позивачем не спростовані.

За наведених обставин суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

Щодо розподілу судових витрат, суд зазначає, що оскільки позовні вимоги є такими, що не підлягають задоволенню, підстави для стягнення з відповідача судового збору відсутні.

Керуючись ст.ст. 2, 9, 72, 77,241, 243-246,262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «ФЕРСТ ГРУП» (49000, м. Дніпро, проща Героїв майдану, буд.1, офіс 152, код ЄДРПОУ 41701663) до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (49600, м. Дніпро, вул. Сімферопольська, б.17-А, код ЄДРПОУ 43145015) про визнання відмови неправомірною, визнання векселя погашеним - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили відповідно дост.255 Кодексу адміністративного судочинства Українита може бути оскаржено в порядку та у строки, встановлені ст.295,297 Кодексу адміністративного судочинства України.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 РозділуVIIПерехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст рішення складено та підписано 21.05.2020 р.

Суддя О.М. Неклеса