
Код суду 233 № 233/2416/20
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 травня 2020 року м. Костянтинівка
Суддя Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області Леміщенко О.О., розглянувши матеріали про адміністративне правопорушення, які надійшли з Військової комендатури м. Костянтинівка Військової служби правопорядку Збройних Сил України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Городня Чернігівської області, РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, військовослужбовця військової служби за контрактом, військове звання – капітан, обіймає посаду командира інженерно-дорожнього взводу інженерно-технічної роти групи інженерного забезпечення військової частини А1376, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 172-15, ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, і якому роз`яснено зміст ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
Визначення засад оборони України та підготовки держави до оборони, порядок та підстави призову на військову службу, умови її проходження, правове регулювання соціального і правового статусу військовослужбовців визначаються Законом України «Про оборону України», Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», Законом України «Про військовий обов`язок та військову службу». Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», Указами Президента України та іншими підзаконними актами.
За змістом статті 3 Закону України «Про оборону України» підготовка держави до оборони в мирний час включає, зокрема, забезпечення Збройних Сил України, інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, та правоохоронних органів підготовленими кадрами, озброєнням, військовою та іншою технікою, продовольством, речовим майном, іншими матеріальними та фінансовими ресурсами; розвиток військово-технічного співробітництва з іншими державами з метою забезпечення Збройних Сил України, інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, та правоохоронних органів озброєнням, військовою технікою і майном, які не виробляються в Україні; підготовку національної економіки, території, органів державної влади, органів військового управління, органів місцевого самоврядування, а також населення до дій в особливий період.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» особливий період - період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування. Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов`язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Мобілізація - комплекс заходів, здійснюваних з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України, інших військових формувань. Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - на організацію і штати воєнного часу. Мобілізація може бути загальною або частковою та проводиться відкрито чи приховано. Демобілізація - комплекс заходів, рішення про порядок і терміни проведення яких приймає Президент України, спрямованих на планомірне переведення національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на роботу і функціонування в умовах мирного часу, а Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - на організацію і штати мирного часу (стаття 1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»).
Таким чином, особливий період закінчується з прийняттям Президентом України відповідного рішення про переведення усіх інституцій України на функціонування в умовах мирного часу.
Рішень про закінчення такого періоду на час розгляду справи Президент України не приймав, тобто, особливий період діє в Україні від 17.03.2014, після оприлюднення Указу Президента України від 17.03.2014 № 303/2014 «Про часткову мобілізацію» і до теперішнього часу.
18 травня 2020 року о 12-30 год., в умовах особливого періоду, військовослужбовець військової служби за контрактом командир інженерно-дорожнього взводу інженерно-технічної роти групи інженерного забезпечення військової частини А1376 капітан ОСОБА_1 , знаходячись за адресою: АДРЕСА_2 обл., м. Костянтинівка, вул. Олекси Тихого, буд. 180 (територія військової частини А1376) був виявлений представниками військової частини з явними ознаками алкогольного сп`яніння, а саме: стійкий запах алкоголю з ротової порожнини, порушення координації рухів. Після чого капітану ОСОБА_1 було запропоновано перевіритися на стан алкогольного сп`яніння, на що останній погодився. Згідно з актом огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціального технічного засобу «Алконт-М», №241 (тест на алкоголь №853) капітан ОСОБА_1 перебував у стані алкогольного сп`яніння, проба позитивна – 2,16 проміле). Таким чином, ОСОБА_1 перебував на території військової частини А1376 у нетверезому стані, в умовах особливого періоду, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
Він же, 18 травня 2020 року, в умовах особливого періоду, перебуваючи за адресою: Донецька обл., м. Костянтинівка, вул. Олекси Тихого, буд. 180 (територія військової частини А1376) недбало поставився до військової служби, а саме:18 травня 2020 року приблизно о 13-00 год. ОСОБА_1 був доставлений до військової комендатури м. Костянтинівка, де був поміщений в кімнату для тимчасово затриманих осіб до повного витвереження. 19 травня 2020 року о 12-00 год. капітан ОСОБА_1 у супроводі посадових осіб військової частини А1376 був доставлений до місця служби, де продовжив виконання службових обов`язків. З пояснень капітана ОСОБА_1 встановлено, що він 18.05.2020 року після ранкового шикування приблизно о 09-00 год., перебуваючи при виконанні службових обов`язків, вжив алкогольний напій (горілку) в кількості приблизно 200 г. Згодом капітана ОСОБА_1 в стані алкогольного сп`яніння виявив начальник інженерної служби підполковник ОСОБА_2 , який дав розпорядження доставити капітана ОСОБА_1 до військової комендатури м. Костянтинівка для проходження освідчення на стан алкогольного сп`яніння та повного витвереження. Знаходячись в стані алкогольного сп`яніння та перебуваючи в кімнаті для тимчасово затриманих осіб військової комендатури м. Костянтинівка капітан ОСОБА_1 не виконував свої прямі обов`язки, пов`язані з проходженням військової служби. Таким чином, ОСОБА_1 у період відсутності та під час перебування в стані алкогольного сп`яніння службові обов`язки не виконував, тобто недбало поставився до виконання покладених на нього обов`язків військової служби, в умовах особливого періоду, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-15 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні даних правопорушень визнав у повному обсязі, пояснив, що він 18 травня 2020 року о 09-00 год. на території свого підрозділу військової частини А1376 у м. Костянтинівка Донецької області (за місцем служби) вжив горілку приблизно 200 г. Згодом його в стані алкогольного сп`яніння виявив його командир - начальник інженерної служби підполковник ОСОБА_2 Приблизно о 12-30 год. його було доставлено до військової комендатури м. Костянтинівка, де він пройшов тест на стан алкогольного сп`яніння. Приблизно о 14-00 год. його було доставлено до військової комендатури для складання адміністративних протоколів, де він знаходився до повного витвереження приблизно до 12-00 год. 19.05.2020 року. Посадові обов`язки за час його перебування в стані алкогольного сп`яніння та за час відсутності його на місці служби не виконував ніхто. Така ситуація склалася внаслідок його недбалості та безвідповідального ставлення до військової служби, а також внаслідок вживання ним алкогольних напоїв. Дуже шкодує про вчинене, щиро каявся.
Крім повного визнання вини ОСОБА_1 , його вина підтверджується квитанцією Алконт -Мтм прилад №00292 від 18.05.2020 року, відповідно до якої 18 травня 2020 року о 13 год. 06 хв. останній перебував у стані алкогольного сп`яніння, вміст алкоголю – 2,16 проміле, актом №241 огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціального технічного засобу, та іншими матеріалами справи.
Враховуючи викладене, вважаю, що обставини, викладені в протоколі про військове адміністративне правопорушення серії ДНК-2 №1578 від 19 травня 2020 року та в протоколі про військове адміністративне правопорушення серії ДНК-2 №1577 від 19 травня 2020 року, знайшли своє підтвердження в судовому засіданні і вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 172-15 та ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, є доведеною.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Враховуючи характер вчинених правопорушень, особу правопорушника, ступінь його вини, ставлення до вчиненого, вважаю за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в межах санкції ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
Згідно з п. 12 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» військовослужбовці, військовозобов`язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, - у справах, пов`язаних з виконанням військового обов`язку, а також під час виконання службових обов`язків, звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях.
Враховуючи те, що ОСОБА_1 є військовослужбовцем, його необхідно звільнити від сплати судового збору на підставі п. 12 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір».
Керуючись ст.ст. 24, 27, 33, 172-25 ч. 2, 172-20 ч. 3, 283 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 172-25 та ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу у розмірі 240 (двісті п`ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а саме 4250 (чотири тисячі двісті п`ятдесят) грн. 00 коп.
Штраф слід перерахувати на рахунок (IBAN) – UA788999980313060106000005058, отримувач – Костянтин.УК/м. Костянтинівка/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) - 37890775, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), ККДБ – 21081100.
Звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору на підставі п. 12 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір».
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених ч. 5 ст. 7 та ч. 1 ст. 287 КУпАП. Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного суду через Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги та може бути пред`явлена до примусового виконання протягом трьох місяців після набрання нею законної сили.
Суддя О.О. Леміщенко