
Справа № 311/1433/20
Провадження № 3/311/620/2020
ПОСТАНОВА
Іменем України
13.05.2020 м. Василівка
13 травня 2020 року Суддя Василівського районного суду Запорізької області Сидоренко Ю.В., розглянувши адміністративний матеріал (протокол серія АПР18 № 620379 від 04.04.2020 року), який надійшов з Василівського відділу поліції ГУНП в Запорізькій області відносно: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Шахтьорський Анадирського району Магаданської області, громадянина України, не працюючого, зареєстрованого та фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст.173-2 КпАП України,
В С Т А Н О В И В :
08 травня 2020 року до Василівського районного суду Запорізької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 620379 від 04.04.2020 року, складений інспектором СРПП Василівського ВП ГУНП в Запорізькій області Луговим В.О., в якому зазначається, що 04.04.2020 року ОСОБА_2 , перебуваючи за місцем мешкання вчинив сварку з батьком ОСОБА_3 , що супроводжувалась погрозою фізичною розправою та нецензурною лайкою. Своїми діями ОСОБА_2 вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.173-2 КУпАП.
Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 , вважаю, що матеріал про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_2 , складений за ч.1 ст.173-2 КУпАП, підлягає поверненню до Василівського ВП ГУНП в Запорізькій області для належного оформлення, оскільки при складанні дільничним інспектором протоколу про адміністративне правопорушення допущено ряд порушень КУпАП.
Положеннями статті 245 КУпАП визначено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення, в тому числі в ході складення протоколу, збору необхідних доказів, є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, що зобов`язує працівників поліції належно виясняти необхідні для притягнення особи до відповідальності обставини, збирати про це докази.
Відповідно до приписів ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Крім того, відповідно до вимог статті 256 Кодексу України про адміністративне правопорушення, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначається: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу порушника; місце, час і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягується до адміністративної відповідальності.
При підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення в порядку ст.278 КУпАП судом встановлено ряд недоліків, які перешкоджають розгляду адміністративного матеріалу по суті, а саме: наданий до суду протокол про адміністративне правопорушення не містить: повних та належних анкетних даних про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, а саме: у складеному протоколі про адміністративне правопорушення чітко не відображено: наявність на утриманні ОСОБА_2 неповнолітніх та/чи непрацездатних осіб та кого саме, наявність джерел прибутку, характеризуючих матеріалів за роботи (у разі її наявності), а також достовірних відомостей про те, чи притягувався ОСОБА_4 раніше до адміністративної, кримінальної відповідальності, не долучено повних даних, які характеризують його особу, відсутні відомості про наявність (відсутність) тяжких захворювань, перебування ОСОБА_2 на обліку у вузьких спеціалістів медичних закладів (нарколога, психіатра тощо). Крім того, до матеріалів не долучено та у складеному протоколі не відображено документів, на підставі яких засвідчено особу, що притягується до адміністративно відповідальності.
Крім того, в протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності по суті порушення додаються, проте фактично пояснення ОСОБА_2 до матеріалів справи про адміністративне правопорушення інспектором не долучені.
Таким чином, в порушення вимог статті 256 Кодексу України про адміністративне правопорушення, в матеріалах справи про адміністративне правопорушення відсутні письмові пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, викладені по суті складеного відносно нього протоколу, із зазначенням своєї позиції: чи визнає особа свою вину у вчиненні інкримінованого адміністративного правопорушення, чи повністю не визнає, з наведенням певних мотивів заперечення проти складеного відносно нього протоколу про адміністративне правопорушення.
Також, в протоколі про адміністративне правопорушення відсутні будь-які відомості щодо того, якими саме доказами, передбаченими в ст.251 КУпАП, підтверджується вина ОСОБА_2 у вчиненні інкримінованого адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП. Також у складеному протоколі взагалі не відображено свідків-очевидців подій за обставинами, які інкримінуються ОСОБА_2 , а також їх повних анкетних даних та достовірної адреси місця їх фактичного проживання.
Також, в порушення вимог статті 256 Кодексу України про адміністративне правопорушення, у протоколі про адміністративне правопорушення чітко не зазначено місце вчинення адміністративного правопорушення, яке інкримінується ОСОБА_2 .
Крім того, у складеному протоколі, в порушення приписів ст.256 Кодексу України про адміністративне правопорушення, чітко не викладено об`єктивної сторони правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП України, не зазначено спосіб вчинення правопорушення, не відображено об`єкт правопорушення, не вказано суб`єктивну сторону правопорушення (ставлення до наслідків), яка характеризується наявністю вини у формі прямого чи непрямого умислу, а також мотиви та мета вчинення правопорушення, не конкретизовано суть вчиненого правопорушення, у протоколі не відображено щодо наявності чи відсутності речових доказів по справі, місце їх зберігання, у разі наявності та подальшого вилучення з місця подій.
Також, додані до складеного протоколу матеріали не містять документальних підтверджень наявності сімейних відносин між особою, яка притягується до адміністративної відповідальності та потерпілим ОСОБА_3 , враховуючи категорії справи за ст.173-2 КУпАП, та, відповідно, відсутні відомості про те, що правопорушник та потерпілий є однією сім`єю.
Крім того, відповідно до положень ч.2 ст.268 КУпАП, при розгляді справи про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 цього Кодексу, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов`язковою.
Проте, вказана особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 , до суду протягом доби працівниками поліції не доставлений, в день направлення матеріалу до суду, ОСОБА_2 доставлений не був, працівниками поліції до зали суду ОСОБА_2 протягом доби не доставлений з невідомих для суду причин. Проте присутність ОСОБА_2 під час розгляду матеріалів справи є обов`язковою, як передбачено положеннями ч.2 ст.268 КУпАП.
Крім того, в описі справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 за ч.1 ст.173-2 КУпАП відсутній підпис та посада особи, яка склала опис матеріалів справи.
Таким чином, враховуючи неповноту складання матеріалів та наявність недоліків по оформленню матеріалів даної справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 та з урахуванням тих обставин, що виявлена неповнота не може бути усунена безпосередньо в суді, тому адміністративний матеріал підлягає поверненню органу, що його склав та вважаю за необхідне повернути справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 за ч.1 ст.173-2 КУпАП органу, що його склав, а саме до Василівського відділу поліції ГУНП в Запорізькій області - для належного оформлення, у відповідності до вимог чинного законодавства України.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 173-2 ч.1, 256, 278, 283, 284 КпАП України, суддя -
П О С Т А Н О В И В :
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення - повернути до Василівського відділу поліції ГУНП в Запорізькій області - для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя
Василівського районного суду
Запорізької області Ю. В.СИДОРЕНКО