Ухвала суду № 89248922, 14.05.2020, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.05.2020
Номер справи
420/2786/19
Номер документу
89248922
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 420/2786/19

УХВАЛА

14 травня 2020 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Корой С.М., розглянувши в порядку письмового провадження заяву представника ОСОБА_1 про встановлення способу виконання рішення по справі №420/2786/19,

В С Т А Н О В И В:

В провадженні Одеського окружного адміністративного суду перебувала справа за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Одеської митниці ДФС, в якому позивач просив суд:

- скасувати рішення Одеської митниці ДФС про коригування митної вартості товару від 06.02.2019 року № UА500000/2019/000235/2;

- скасувати картку відмови № UА 500630/2019/00022 від 06.02.2019 року в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UА500630/2019/003490, складену Одеською митницею ДФС.

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 21.10.2019 року, яке надбало законної сили 19.02.2020 року, задоволено адміністративний позов ОСОБА_1 до Одеської митниці ДФС про скасування рішення та картки відмови, визнано протиправним та скасовано рішення Одеської митниці ДФС про коригування митної вартості товару від 06.02.2019 року № UА500000/2019/000235/2; визнано протиправною та скасовано картку відмови Одеської митниці ДФС № UА 500630/2019/00022 від 06.02.2019 року в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення; стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Одеської митниці ДФС на користь ОСОБА_1 судові витрати у розмірі 5953 грн. 47 коп.

06.03.2020 на вказане рішення суду видано виконавчий лист.

09.04.2020 року (вх. №ЕП/15179/20) від представника ОСОБА_1 до суду надійшла заява про встановлення способу виконання рішення по справі №420/2786/19.

В обґрунтування вказаної заяви зазначено, що представник ОСОБА_1 звернувся до ГУ ДКС України в Одеській області з відповідною заявою щодо виконання виконавчого листа Одеського окружного адміністративного суду № 420/2786/19. Головним управлінням встановлено, що такий державний орган як Одеська митниця ДФС в мережі установ та організацій, що отримують фінансування з державного та місцевих бюджетів в 2020 році, не значиться та рахунки цієї установи, з яких можливо було б здійснити безспірне списання, в Головному управленні або в будь-якому іншому територіальному органі Казначейства відсутні.

У заяві вказано, що Постановою Кабінету Міністрів України від 02.10.2019 року № 858 «Про утворення територіальних органів Державної митної служби» визначено, що Одеська митниця ДФС реорганізується шляхом приєднання до Одеської митниці Держмитслужби, у зв`язку з чим бюджетні рахунки на ім`я Одеської митниці ДФС у 2020 році в Головному управлінні не відкривались. Пунктом 7 Положення про Державну митну службу України, яке затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.2019 № 227, передбачено, що Держмитслужба здійснює повноваження безпосередньо та через територіальні органи, до яких належать митниці та спеціалізовані органи. Заявник вказує, що як вбачається з виконавчого листа Одеського окружного адміністративного суду від 06.03.2020 по справі №420/2786/19 боржником за вищевказаним виконавчим документом є Одеська митниця ДФС, яка реорганізувалась шляхом приєднання до Одеської митниці Держмитслужби.

З посиланням на положення ст.378 КАС України у заяві зазначено, що вищевказане є свідченням того, що існують обставини, які унеможливлюють виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду у справі №420/2786/19 щодо стягнення за рахунок бюджетних асигнувань Одеської митниці ДФС на користь позивача судових витрат.

Зважаючи на вищевикладене, представник позивача просить суд встановити спосіб виконання рішення по справі №420/2786/19 в частині щодо стягнення за рахунок бюджетних асигнувань Одеської митниці ДФС на користь ОСОБА_1 судових витрат у розмірі 5953,47 грн. шляхом стягнення за рахунок бюджетних асигнувань Одеської митниці Держмитслужби на користь ОСОБА_1 судових витрат у розмірі 5953,47 грн.

У судове засідання 13.05.2020 року учасники справи не з`явились, про дату час та місце проведення судового засідання повідомлялись належним чином та своєчасно.

Згідно ч. 4 ст. 229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Відповідно до ч.4 ст.229 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Згідно з ч.2 ст.378 КАС України заява про встановлення або зміну способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення розглядається у десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

За приписами ч.1 ст. 205 КАС України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

Якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта (ч. 9 ст. 205 КАС України).

Враховуючи наведене, у зв`язку із неприбуттям у судове засідання 13.05.2020 року всіх учасників справи, належним чином повідомлених про дату, час і місце судового розгляду, суд дійшов висновку про подальший розгляд заяви представника позивача про встановлення способу виконання рішення по справі №420/2786/19 в порядку письмового провадження.

Відповідно до ч.1 ст.120 КАС України перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок.

Згідно з ч.6 ст.120 КАС України якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день.

З урахуванням вищевикладеного, заява про встановлення способу виконання рішення по справі №420/2786/19, розглядається судом у межах строку визначеного ч.2 ст.378 КАС України - 14.05.2020 року.

Розглядаючи заяву представника ОСОБА_1 про встановлення способу виконання рішення по справі №420/2786/19, суд виходить з наступного.

Відповідно до ч.1 ст.378 КАС України за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Частиною 3 вказаної статті визначено, що підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.

Таким чином, при розгляді заяви представника позивача про встановлення способу виконання рішення по справі №420/2786/19 підлягає перевірці питання наявності обставин, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.

Так, судом встановлено, що позивач звернулась із заявою щодо виконання виконавчого листа Одеського окружного адміністративного суду № 420/2786/19 до Головного управління ДКС в Одеській області.

З наявної в матеріалах справи копії листа ГУ ДКС України в Одеській області від 20.03.2020 року №16-08/2079 (т.2 а.с.3-4) судом встановлено, що такий державний орган як Одеська митниця ДФС в мережі установ та організацій, що отримують фінансування з державного та місцевих бюджетів в 2020 році, не значиться та рахунки цієї установи, з яких можливо було б здійснити безспірне списання, в Головному управленні або в будь-якому іншому територіальному органі Казначейства відсутні.

Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Тобто, судові витрати, які підлягають відшкодуванню позивачу стягуються саме за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень.

Вказані обставини є свідчення того, що станом на дату вирішення даної адміністративної справи існують обставини, які роблять неможливим виконання рішення суду від 21.10.2019 року, яке надбало законної сили 19.02.2020 року по справі №420/2786/19 в частині стягнення за рахунок бюджетних асигнувань Одеської митниці ДФС на користь позивача судових витрат, так як бюджетні асигнування у відповідача відсутні.

Так, відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Одеська митниця ДФС (код ЄДРПОУ 39441717) з 27.11.2019 року перебуває в стані припинення.

Постановою Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 року №1200 утворено Державну податкову службу України та Державну митну службу України, реорганізувавши Державну фіскальну службу шляхом поділу. Постановлено, що Державна податкова служба та Державна митна служба є правонаступниками прав та обов`язків реорганізованої Державної фіскальної служби у відповідних сферах діяльності. Державна фіскальна служба продовжує здійснювати повноваження та виконувати функції у сфері реалізації державної податкової політики, державної політики у сфері державної митної справи, державної політики з адміністрування єдиного внеску, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску до завершення здійснення заходів з утворення Державної податкової служби та Державної митної служби.

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України «Питання Державної митної служби» №1217-р від 04.12.2019 року, Кабінет Міністрів України погодився з пропозицією Міністерства фінансів щодо можливості забезпечення здійснення з 08 грудня 2019 року Державною митною службою покладених на неї постановою Кабінету Міністрів України №227 від 06.03.2019 року «Про затвердження положень про Державну податкову службу України та Державну митну службу України» функцій і повноважень Державної фіскальної служби, що припиняється, з реалізації державної митної політики, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування законодавства з питань державної митної справи.

Постановою Кабінету Міністрів України від 02.10.2019 року №858 «Про утворення територіальних органів Державної митної служби служби» вирішено:

- утворити як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної митної служби за переліком згідно з додатком 1;

- реорганізувати деякі територіальні органи Державної фіскальної служби шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної митної служби за переліком згідно з додатком 2;

- установити, що територіальні органи Державної фіскальної служби, які реорганізуються, продовжують здійснювати свої повноваження до передачі таких повноважень територіальним органам Державної митної служби.

Відповідно до Переліку територіальних органів Державної митної служби, що утворюються утворена Одеська митниця Держмитслужби, а відповідно до Переліку територіальних органів Державної фіскальної служби, що реорганізуються, до Одеської митниці Держмитслужби приєднано Одеську митницю ДФС.

До Єдиного державного реєстру юридичних, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесений запис № 1 556 102 0000 072181 від 06.11.2019 про державну реєстрацію Одеської митниці Держмитслужби.

Відповідно до п.6 Порядку здійснення заходів, пов`язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2011 року №1074, дія якого поширюється, в тому числі, і на територіальні органи міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, права та обов`язки органів виконавчої влади переходять у разі приєднання одного або кількох органів виконавчої влади до іншого органу виконавчої влади до органу виконавчої влади, до якого приєднано один або кілька органів виконавчої влади.

Таким чином, судом встановлено, що функції і повноваження Одеської митниці ДФС, яка припиняється, передані до Одеської митниці Держмитслужби, яка розпочала свою діяльність.

Відповідно до ч.2 ст.5 Кодексу адміністративного судочинства України захист порушених прав, свобод чи інтересів особи, яка звернулася до суду, може здійснюватися судом також в інший спосіб, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Враховуючи вищевикладене, оскільки станом на дату вирішення даної адміністративної справи існують обставини, які роблять неможливим виконання рішення суду від 21.10.2019 року, яке надбало законної сили 19.02.2020 року по справі №420/2786/19 в частині стягнення за рахунок бюджетних асигнувань Одеської митниці ДФС на користь позивача судових витрат, так як бюджетні асигнування у відповідача відсутні, зважаючи на те, що функції і повноваження Одеської митниці ДФС, яка припиняється, передані до Одеської митниці Держмитслужби, яка розпочала свою діяльність, суд дійшов висновку, що заява представника позивача про встановити спосіб виконання рішення по справі №420/2786/19 підлягає задоволенню.

Керуючись ст. 205, 241-243, 256, 294, 295, 378 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Заяву представника ОСОБА_1 про встановлення способу виконання рішення по справі №420/2786/19 - задовольнити.

Встановити спосіб виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 21.10.2019 року по справі №420/2786/19 шляхом стягнення за рахунок бюджетних асигнувань Одеської митниці Держмитслужи (вул. Івана та Юрія Лип, 21А, м. Одеса, код ЄДРПОУ 43333459) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) судових витрат у розмірі 5 953 грн. 47 коп.

Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення.

Ухвала підлягає оскарженню у встановлений статтями 295, 297 та Перехідних положень КАС України строк і порядок.

Суддя Корой С.М.