
Копія
Справа № 560/611/20
УХВАЛА
07 травня 2020 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Тарновецького І.І. розглянувши в письмовому провадженні матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Головного квартирно-експлуатаційного управління Збройних Сил України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - Квартирно-експлуатаційний відділ м. Чернівці про визнання протиправним та скасування протоколу,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до Головного квартирно-експлуатаційного управління Збройних Сил України, за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - Квартирно-експлуатаційний відділ м. Чернівці, в якому просить суд:
- визнати протиправним та скасувати протокол засідання Комісії з контролю за забезпеченням військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями від 13.12.2018 №486 щодо відмови ОСОБА_1 та членам його сім`ї у грошовій компенсації за належне для отримання жиле приміщення, які перебувають в черзі на держання житлових приміщень у військовій частині А3290 Кам`янець - Подільського гарнізону;
- зобов`язати Головне квартирно-експлуатаційне управління Збройних Сил України в особі Комісії з контролю за забезпеченням військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями вчинити дії щодо виплати грошової компенсації за належне для отримання жиле приміщення ОСОБА_1 та членам його сім`ї у кількості семи чоловік.
Ухвалою суду від 11.02.2020 відкрито провадження та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.
02 березня 2020 року представником відповідача надано відзив, в якому, зокрема, зазначено, що позовна вимога про зобов`язання Головне квартирно-експлуатаційне управління Збройних Сил України в особі Комісії з контролю за забезпеченням військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями вчинити дії щодо виплати грошової компенсації за належне для отримання жиле приміщення ОСОБА_1 та членам його сім`ї у кількості семи чоловік, не відноситься до повноважень Головного КЕУ ЗСУ визначених Інструкцією № 380.
Відповідно до пункту 9 частини 1 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач - суб`єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
Відповідно до частини 3 статті 48 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Суд має право за клопотанням позивача до ухвалення рішення у справі залучити до участі у ній співвідповідача.
Розглянувши матеріали справи, судом встановлено, що оскаржуваний протокол від 13.12.2018 №486 щодо відмови ОСОБА_1 та членам його сім`ї у грошовій компенсації за належне для отримання жиле приміщення, які перебувають в черзі на держання житлових приміщень у військовій частині А3290 Кам`янець - Подільського гарнізону прийнято комісією з контролю за забезпеченням військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями, яка відповідно до Інструкції з організації забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями, затвердженої наказом Міністерства оборони України від 31.07.2018 № 380, здійснює контроль за організацією забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями; контроль за правильністю призначення виплат військовослужбовцям та членам їх сімей грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення; перевірка законності взяття та перебування на обліку військовослужбовців та членів їх сімей, які потребують поліпшення житлових умов шляхом надання жилих приміщень для постійного проживання.
Враховуючи зазначене, належним відповідачем у спорі в частині визнання протиправним та скасування протоколу засідання Комісії з контролю за забезпеченням військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями від 13.12.2018 №486 щодо відмови ОСОБА_1 та членам його сім`ї у грошовій компенсації за належне для отримання жиле приміщення, які перебувають в черзі на держання житлових приміщень у військовій частині А3290 Кам`янець - Подільського гарнізону - є Комісія з контролю за забезпеченням військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями.
Отже, з метою всебічного та об`єктивного розгляду справи, суд вважає за необхідне залучити до участі у справі Комісію з контролю за забезпеченням військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями в якості співвідповідача.
Окрім того, суд зазначає, що відповідно до статті 29 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" з метою запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19 та з урахуванням рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 10 березня 2020 року постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 року № 211 “Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19” з метою запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19 з 12.03.2020 по 03.04.2020 на всій території України встановлено карантин.
Постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2020 року № 239 карантин продовжено до 24 квітня 2020 року, а постановою Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 року № 291 - до 11 травня 2020 року.
Пунктом 9 вказаного Закону, зокрема, розділ VI "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України доповнено пунктом 3 такого змісту:
"3. Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 47, 79, 80, 114, 122, 162, 163, 164, 165, 169, 177, 193, 261, 295, 304, 309, 329, 338, 342, 363 цього Кодексу, а також інші процесуальні строки щодо зміни предмета або підстави позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, подання доказів, витребування доказів, забезпечення доказів, а також строки звернення до адміністративного суду, подання відзиву та відповіді на відзив, заперечення, пояснень третьої особи щодо позову або відзиву, залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви, пред`явлення зустрічного позову, розгляду адміністративної справи, апеляційного оскарження, розгляду апеляційної скарги, касаційного оскарження, розгляду касаційної скарги, подання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами продовжуються на строк дії такого карантину.
Однією з основних засад здійснення адміністративного судочинства, відповідно до положень ст. 2 КАС України є розумність строків розгляду справи судом.
Частиною 2 ст. 119 КАС України, визначено, що строк є розумним, якщо він передбачає час, достатній, з урахуванням обставин справи, для вчинення процесуальної дії, та відповідає завданню адміністративного судочинства.
З урахуванням завдань та основних засад адміністративного судочинства, обставин справи, суд вважає за необхідне продовжити строк розгляду даної справи на строк дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на запобігання поширення коронавірусної хвороби (COVID-19).
Керуючись статтями 2, 4, 17, 19, 80, 241, 248, 256, 293, 294 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Продовжити процесуальний строк розгляду адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Головного квартирно-експлуатаційного управління Збройних Сил України, за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - Квартирно-експлуатаційний відділ м. Чернівці про визнання протиправним та скасування протоколу.
Залучити співвідповідачем у справі №560/611/20 Комісію з контролю за забезпеченням військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями.
Встановити Комісії з контролю за забезпеченням військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями строк п`ятнадцять днів з дня отримання цієї ухвали для надіслання (подання) відзиву на позовну заяву, всіх доказів, що підтверджують заперечення проти позову, а також документів, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів учасникам справи.
Попередити відповідача, що неподання відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову, відповідно до частини 4 статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України.
Витребувати від Комісії з контролю за забезпеченням військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями належним чином засвідчену копію оскаржуваного протоколу засідання Комісії з контролю за забезпеченням військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями від 13.12.2018 №486 щодо відмови ОСОБА_1 та членам його сім`ї у грошовій компенсації за належне для отримання жиле приміщення, які перебувають в черзі на держання житлових приміщень у військовій частині А3290 Кам`янець - Подільського гарнізону, та всіх матеріалів, на підставі яких його прийнято.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Головуючий суддя /підпис/ І.І. Тарновецький Згідно з оригіналом Суддя І.І. Тарновецький