
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
12 травня 2020 року СєвєродонецькСправа № 360/1824/20
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Смішлива Т.В., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Територіального управління Державної судової адміністрації України в Луганській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
06 травня 2020 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (далі - позивачка) до Територіального управління Державної судової адміністрації України в Луганській області (далі - відповідач), в якому просить:
- визнати протиправними дії Територіального управління Державної судової адміністрації України в Луганській області щодо нарахування та виплати судді Лисичанського міського суду Луганської області ОСОБА_1 суддівської винагороди за період з 18 квітня 2020 року по 30 квітня 2020 року із застуванням обмеження нарахування у розмірі, що не перевищує 10 розмірів мінімальної заробітної плати;
- зобов`язати Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Луганській області провести нарахування та виплату суддівської винагороди судді Лисичанського міського суду Луганської області ОСОБА_1 за період з 18 квітня 2020 року по 30 квітня 2020 року на підставі частин 2-6 статті 135 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», виходячи з базового розміру посадового окладу судді у 30 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року, з урахуванням регіонального коефіцієнту 1,1, щомісячної доплати за вислугу років у розмірі 20 % від посадового окладу та доплати у розмірі 5 % посадового окладу судді на час перебування на адміністративній посаді, з утриманням з цих сум передбачених законом податків та обов`язкових платежів;
- допустити до негайного виконання рішення суду в частині стягнення суддівської винагороди за один місяць;
- зобов`язати Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Луганській області як суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у десятиденний строк звіт про виконання судового рішення.
Згідно із пунктами 3 та 6 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу, чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі (частина друга стаття 171 КАС України).
Перевіривши матеріали вказаного адміністративного позову, судом встановлено, що позов не відповідає встановленим вимогам та містить недоліки.
У відповідності до частини третьої статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених законом порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно із пунктом 3 частини другої статті 5 Закону України "Про судовий збір" (далі - Закон № 3674-VI) ставки судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" встановлено прожитковий мінімум в розрахунку на місяць для працездатних осіб у розмірі 2102 гривень з 01 січня 2020 року.
Таким чином, ставка за подання позовної заяви немайнового характеру фізичною особою становить 840,80 грн.
Згідно пункту 1 частини першої статті 5 Закон № 3674-VI від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивачем заявлено дві вимоги немайнового характеру: визнати протиправними дії Територіального управління Державної судової адміністрації України в Луганській області щодо нарахування та виплати судді Лисичанського міського суду Луганської області ОСОБА_1 суддівської винагороди за період з 18 квітня 2020 року по 30 квітня 2020 року із застуванням обмеження нарахування у розмірі, що не перевищує 10 розмірів мінімальної заробітної плати та зобов`язати Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Луганській області провести нарахування та виплату суддівської винагороди судді Лисичанського міського суду Луганської області ОСОБА_1 за період з 18 квітня 2020 року по 30 квітня 2020 року на підставі частин 2-6 статті 135 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», виходячи з базового розміру посадового окладу судді у 30 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року, з урахуванням регіонального коефіцієнту 1,1, щомісячної доплати за вислугу років у розмірі 20 % від посадового окладу та доплати у розмірі 5 % посадового окладу судді на час перебування на адміністративній посаді, з утриманням з цих сум передбачених законом податків та обов`язкових платежів.
Оскільки вказані позовні вимоги по суті є вимогами немайнового характеру, позивачем вимоги про стягнення суддівської винагороди не заявлено, тому дані вимоги не підпадають під пільги, передбачені статтею 5 Закону № 3674-VI, у зв`язку з чим позивач за подання позовної заяви повинен був сплатити судовий збір.
У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру (абзац 2 частини третьої статті 6 Закону № 3674-VI).
В позовній заяві позивачем заявлено дві вимоги немайнового характеру, одна з яких є похідною, тому позивач за подання даної позовної заяви повинен був сплатити судовий збір у розмірі 840,80 грн.
Позивачем не надано до суду документу про сплату судового збору, проте заявлено клопотання про звільнення від сплати судового збору за пунктом 1 частини першої статті 5 Закону № 3674-VI.
Враховуючи викладене, суд пропонує позивачу надати суду докази, які б підтвердили підстави для звільнення від сплати судового збору згідно частини 1 статті 8 Закону України "Про судовий збір", сплатити судовий збір або привести позовні вимоги у відповідність до п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону № 3674-VI.
У разі сплати судового збору, позивачу слід надати суду документ про сплату судового збору в розмірі 840,80 грн за наступними реквізитами: отримувач коштів - УК у м. Сєвєродон./Луг.окр.адм.суд/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37944909, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) - 899998, рахунок отримувача - UA218999980313141206084012080, код класифікації доходів бюджету - 22030101, призначення платежу - *;101;_____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Луганський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа).
Крім того, позивачем у позовній заяві зазначено в якості третьої особи Головне управління Державної казначейської служби України у Луганській області.
Положеннями статті 49 КАС України визначено можливість залучення до участі у справі третіх осіб: 1) які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору; 2) які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача; 3) які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача.
Відповідно до частини четвертої статті 49 КАС України у заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
Згідно із частиною п`ятою статті 49 КАС України про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі. Ухвала за наслідками розгляду питання про вступ у справу третіх осіб окремо не оскаржується. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.
Частиною п`ятою статті 161 КАС України визначено, що у разі необхідності до позовної заяви додаються клопотання та заяви позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, участь у судовому засіданні щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, звільнення (відстрочення, розстрочення, зменшення) від сплати судового збору, про призначення експертизи, витребування доказів, про забезпечення надання безоплатної правничої допомоги, якщо відповідний орган відмовив у її наданні, тощо.
Таким чином, питання щодо залучення до участі у справі третіх осіб вирішується виключно відповідною ухвалою суду, а не шляхом самостійного зазначення такої третьої особи позивачем у позовній заяві.
Позивачем не додано до позову заяви про залучення третьої особи у відповідності до вимог частини четвертої статті 49, частини п`ятої статті 161 КАС України, з обґрунтуванням підстав для такого залучення та визначенням процесуального статусу третьої особи (наявність в останньої самостійних вимог щодо предмета спору, у разі відсутності самостійних вимог - належить залучити таку третю особу до участі у справі на стороні позивача чи на стороні відповідача).
З огляду на наведене, у разі необхідності залучення до участі у справи в якості третьої особи Головне управління Державної казначейської служби України у Луганській області, позивач має надати відповідну заяву згідно із вимогами частини четвертої статті 49 та частини п`ятої статті 161 КАС України).
Також суд роз`яснює, що у відповідності до пункту 3 розділу VI "Прикінцеві положення" КАС України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 47, 79, 80, 114, 122, 162, 163, 164, 165, 169, 177, 193, 261, 295, 304, 309, 329, 338, 342, 363 цього Кодексу, а також інші процесуальні строки щодо зміни предмета або підстави позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, подання доказів, витребування доказів, забезпечення доказів, а також строки звернення до адміністративного суду, подання відзиву та відповіді на відзив, заперечення, пояснень третьої особи щодо позову або відзиву, залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви, пред`явлення зустрічного позову, розгляду адміністративної справи, апеляційного оскарження, розгляду апеляційної скарги, касаційного оскарження, розгляду касаційної скарги, подання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами продовжуються на строк дії такого карантину.
Строк, який встановлює суд у своєму рішенні, не може бути меншим, ніж строк дії карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).
Відповідно до частини 1 статті 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 133, 161, 169, 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Територіального управління Державної судової адміністрації України в Луганській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії залишити без руху.
Запропонувати позивачу протягом 7 (семи) календарних днів з дати отримання даної ухвали, проте не пізніше наступного дня після закінчення карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), усунути недоліки позовної заяви шляхом надання суду:
- докази, які б підтвердили підстави для звільнення позивача від сплати судового збору, оригіналу документу про сплату судового збору в розмірі 840,80 грн, або примірники позовної заяви з позовними вимогами, приведеними у відповідність до п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону № 3674-VI;
- належним чином оформлену заяву про залучення Головного управління Державної казначейської служби України у Луганській області в якості третьої особи, зазначивши на стороні позивача або відповідача має брати участь у справі третя особа.
У разі ненадання вищевказаних документів, позовну заяву буде повернуто позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
СуддяТ.В. Смішлива