Рішення № 89156610, 13.03.2020, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.03.2020
Номер справи
160/23/20
Номер документу
89156610
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 березня 2020 року Справа № 160/23/20 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Тулянцевої І.В. розглянувши у місті Дніпрі в порядку спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом Позивача 1: ОСОБА_1 , Позивача 2: ОСОБА_2 , Позивач 3: ОСОБА_3 , Позивача 4: ОСОБА_4 , Позивача 5: ОСОБА_5 , Позивача 6: ОСОБА_6 , Позивача 7: ОСОБА_7 , Позивача 8: ОСОБА_8 , Позивача 9: ОСОБА_9 , Позивача 10: ОСОБА_10 до Головного управління Держгеокадастру у Харківській області про визнання відмови протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

02 січня 2020 року Адвокат Якименко Олександр Володимирович в інтересах Позивача 1: ОСОБА_1 , Позивача 2: ОСОБА_2 , Позивача 3: ОСОБА_3 , Позивача 4: ОСОБА_4 , Позивача 5: ОСОБА_5 , Позивача 6: ОСОБА_6 , Позивача 7: ОСОБА_7 , Позивача 8: ОСОБА_8 , Позивача 9: ОСОБА_9 , Позивача 10: ОСОБА_10 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Головного управління Держгеокадастру у Харківській області, в якій просять:

- визнати протиправними відмови Головного управління Держгеокадастру у Харківській області, оформлені листом від 02.10.2019 року Н-12541/0-6088/0/95-19 «Про розгляд заяви», у наданні ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_11 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 дозволів на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, орієнтовною площею 2,0 га, для ведення особистого селянського господарства (код цільового призначення згідно КВЦПЗ-01.03.);

- зобов`язати Головне управління Держгеокадастру у Харківській області надати ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 дозволи на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність, орієнтовною площею 2,0 га кожна, для ведення особистого селянського господарства (код цільового призначення згідно КВЦПЗ-01.03.), розташованих на території Старовірівської сільської ради Нововодолазького району Харківської області за межами населених пунктів за рахунок земельної ділянки з кадастровим номером 6324285500:07:000:0798;

- зобов`язати Головне управління Держгеокадастру у Харківській області надати ОСОБА_4 , ОСОБА_5 дозволи на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність, орієнтовною площею 2,0 га кожна, для ведення особистого селянського господарства (код цільового призначення згідно КВЦПЗ-01.03.), розташованих на території Старовірівської сільської ради Нововодолазького району Харківської області за межами населених пунктів за рахунок земельної ділянки з кадастровим номером 6324285500:04:000:0464;

- зобов`язати Головне управління Держгеокадастру у Харківській області надати ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 дозволи на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність, орієнтовною площею 2,0 га кожна, для ведення особистого селянського господарства (код цільового призначення згідно КВЦПЗ-01.03.), розташованих на території Старовірівської сільської ради Нововодолазького району Харківської області за межами населених пунктів за рахунок земельної ділянки з кадастровим номером 6324285500:04:000:0467.

В обґрунтування позовних вимог позивачами зазначено, що ними через уповноваженого представника за довіреністю подано до Головного управління Держгеокадастру у Харківський області клопотання про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 2,0 гектара за рахунок земель сільськогосподарського призначення для ведення особистого селянського господарства. Не зважаючи на те, що до клопотання були додані усі необхідні документи, листом від 02.10.2019 Н-12541/0-6088/0/95-19 «Про розгляд заяви», за змістом якого усім позивачам відмовлено у видачі дозволів на виготовлення проекту землеустрою з підстав того, що бажані земельні ділянки перебувають у постійному користуванні третіх осіб згідно з державними актами на право постійного користування землею. На думку позивачів, відмова Головного управління Держгеокадастру у Харківській області надати дозволи на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, які викладені у формі листа від 02.10.2019 Н-12541/0-6088/0/95-19, є неправомірною, оскільки в листі не наведено жодної з підстав, передбачених частиною 7 статті 118 Земельного кодексу України.

Ухвалою суду від 09.01.2020 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

11 лютого 2020 від представника відповідача до суду надійшов письмовий відзив на позов, в якому останній проти задоволення позовних вимог заперечував, посилаючись на те, що позивачі звернулись до Головного управління із клопотаннями від 05.09.2019 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки на території Старовірівської сільської ради Новодолазького району Харківської області. Відповідачем у встановлений законом строк та в межах повноважень були розглянуті вказані заяви позивачів та надано вмотивовану відповідь листом від 02.10.2019 Н-12541/0-6088/0/95-19. Відповідач вказує, що бажані земельні ділянки знаходяться на праві користування у третіх осіб, а тому, надання дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок позивачем по справі може призвести до порушення прав третіх осіб. Також відповідач заперечує проти позовних вимог у формі зобов`язання Головного управління Держгеокадастру у Харківській області надати дозвіл на розроблення проекту землеустрою, оскільки надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність є виключними повноваженнями відповідача і суд не може втручатись у здійснення державним органом своїх дискреційних повноважень.

02 березня 2020 року на електронну адресу суду від представника позивача надійшла відповідь на відзив, в якій вказано, що доводи Головного управління Держгеокадастру у Харківській області є необґрунтованими, а документи, які долучені до відзиву на їх підтвердження, є неналежними доказами, а тому не можуть бути прийняті до розгляду під час вирішення спору по суті. Зауважив, що на момент направлення клопотання позивачами, а також на день подання даного позову, у Державному земельному кадастрі щодо земельних ділянок з кадастровими номерами: 6324285500:07:000:0798, 6324285500:04:000:0464 та 6324285500:04:000:0467 відсутня будь-яка інформація щодо реєстрації за третіми особами права власності чи права користування.

Частиною 1 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) визначено, що за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.

Відповідно до частини 5 статті 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Згідно зі статтею 258 КАС України, суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Датою ухвалення судового рішення є дата його проголошення (незалежно від того, яке рішення проголошено - повне чи скорочене). Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення (частина 5 статті 250 КАС України).

Дослідивши матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються вимоги позову, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.

ОСОБА_1 , ОСОБА_2 ., ОСОБА_3 звернулись до Головного управління Держгеокадастру у Харківській області із клопотаннями від 05 вересня 2019 року, в яких просили надати їм дозволи на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, орієнтовною площею 2,0 га для ведення особистого селянського господарства (код цільового призначення згідно КВЦПЗ-01.03.), яка знаходиться на території Старовірівської сільської ради Нововодолазького району Харківської області за межами населених пунктів за рахунок земельної ділянки з кадастровим номером 6324285500:07:000:0798.

ОСОБА_4 , ОСОБА_14 звернулись до Головного управління Держгеокадастру v Харківській області із клопотаннями від 05 вересня 2019 року, в яких просили надати їм дозволи на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, орієнтовною площею 2,0 га для ведення особистого селянського господарства (код цільового призначення згідно КВЦПЗ-01.03.), яка знаходиться на території Старовірівської сільської ради Нововодолазького району Харківської області за межами населених пунктів за рахунок земельної ділянки з кадастровим номером 6324285500:04:000:0464.

ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 звернулись до Головного управління Держгеокадастру у Харківській області із клопотаннями від 05 вересня 2019 року, в яких просили надати їм дозволи на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, орієнтовною площею 2,0 га для ведення особистого селянського господарства (код цільового призначення згідно КВЦПЗ-01.03.), яка знаходиться на території Старовірівської сільської ради Нововодолазького району Харківської області за межами населених пунктів за рахунок земельної ділянки з кадастровим номером 6324285500:04:000:0467.

За результатами розгляду клопотань Головне управління Держгеокадастру у Харківській області надіслало лист від 02.10.2019 року Н-12541/0-6088/0/95-19 «Про розгляд заяви», в якому повідомило, що за інформацією Відділу у Нововодолазькому районі Головного управління Держгеокадастру у Харківській області стосовно земельних ділянок, які зазначені на доданих до клопотань громадян графічних матеріалах згідно з державними актами на право постійного користування землею.

Вважаючи таку відмову відповідача протиправною та такою, що порушує права позивачів, вони звернулись до суду із даним позовом.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Правовідносини у сфері забезпечення права громадян на землю врегульовано Земельним кодексом України від 25.10.2001 року № 2768-III (далі - ЗК України).

За змістом частини 1, 2, 3 статті 22 ЗК України, землями сільськогосподарського призначення визнаються землі, надані для виробництва сільськогосподарської продукції, здійснення сільськогосподарської науково-дослідної та навчальної діяльності, розміщення відповідної виробничої інфраструктури, у тому числі інфраструктури оптових ринків сільськогосподарської продукції, або призначені для цих цілей.

До земель сільськогосподарського призначення належать: сільськогосподарські угіддя (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги); несільськогосподарські угіддя (господарські шляхи і прогони, полезахисні лісові смуги та інші захисні насадження, крім тих, що віднесені до земель лісогосподарського призначення, землі під господарськими будівлями і дворами, землі під інфраструктурою оптових ринків сільськогосподарської продукції, землі тимчасової консервації тощо).

Землі сільськогосподарського призначення передаються у власність та надаються у користування громадянам - для ведення особистого селянського господарства, садівництва, городництва, сінокосіння та випасання худоби, ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства.

Згідно з абзацом 1 частини 1 статті 116 ЗК України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону.

Частиною 2 статті 116 ЗК України встановлено, що набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.

Відповідно до частини 1 статті 117 ЗК України, передача земельних ділянок державної власності у комунальну власність чи навпаки здійснюється за рішеннями відповідних органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування, які здійснюють розпорядження землями державної чи комунальної власності відповідно до повноважень, визначених цим Кодексом.

Центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, крім випадків, визначених частиною восьмою цієї статті, у власність або у користування для всіх потреб (частина 4 статті 122 ЗК України).

За правилами частини 6 статті 118 ЗК України, громадяни, які зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства).

Згідно з частиною 7 статті 118 ЗК України відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об`єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Тобто, ЗК України передбачено вичерпні підстави для відмови у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність , а саме невідповідність місця розташування об`єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку. При цьому, чинним законодавством не передбачено право суб`єкта владних повноважень відступати від положень статті 118 ЗК України.

Отже, обов`язковим є прийняття відповідним органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування за наслідками розгляду поданого клопотання про надання дозволу на розробку проекту землеустрою вмотивованого рішення про надання дозволу або відмову у його наданні із наведенням усіх підстав такої відмови.

Правовий статус Головного управління Держгеокадастру в областях визначено відповідним Положенням про Головне управління Держгеокадастру в області, яке затверджене наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 29 вересня 2016 року №333 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України

25 жовтня 2016 р. за № 1391/29521 (далі - Положення №333).

Пунктом 8 Положення №333 передбачено, що Головне управління у межах своїх повноважень видає накази організаційно-розпорядчого характеру.

Отже, за результатами розгляду будь-яких основних питань діяльності територіального органу Держгеокадастру, останнім має видаватися відповідний наказ.

Таким чином, рішення про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або про відмову в його наданні повинно оформлятися розпорядчим індивідуальним правовим актом у формі наказу Головного управління Держгеокадастру в Харківській області.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачі звернулися до відповідача із відповідними клопотаннями про надання дозволів на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, орієнтовною площею 2,0 га для ведення особистого селянського господарства, за наслідками розгляду яких суб`єкт владних повноважень мав би прийняти відповідне управлінське рішення, в той час як останній протиправно направив позивачам відповідь у формі листа від 02.10.2019 року №Н-12541/0-6088/0/95-19 «Про розгляд заяви».

Відсутність належним чином оформленого рішення Головного управління Держгеокадастру у Харківській області про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність чи відмову у його наданні у формі наказу, свідчить про те, що уповноважений орган не прийняв жодного рішення з числа тих, які він повинен був прийняти за законом.

Отже, наданий відповідачем лист не може сприйматися судом як належна відмова у наданні такого дозволу, оскільки питання вирішене не у встановленому законом порядку.

Така правова позиція відповідає висновкам, викладеним Верховним Судом у постановах від 25.09.2019 у справі № 815/6094/17, від 08.01.2020 у справі № 820/4433/17.

Враховуючи зазначене, суд вважає, що відповідач діяв не на підставі та не у спосіб, що передбачені ЗК України, без дотримання вимог ч. 2 ст. 2 КАС України, що свідчить про допущення відповідачем як суб`єктом владних повноважень протиправної бездіяльності стосовно розгляду поданих позивачам клопотань.

Таким чином, позовна вимога в частині визнання протиправною відмови Головного управління Держгеокадастру у Харківській області, оформленої листом від 02.10.2019 року №Н-12541/0-6088/0/95-19 «Про розгляд заяви», підлягає задоволенню.

При цьому, суд критично оцінює доводи відповідача про те, що надання позивачам дозволу на розробку проекту землеустрою може порушувати права інших осіб, які користуються на праві користування земельними ділянками, виходячи з такого.

Відповідно до статті 118 ЗК України порядок безоплатної передачі земельних ділянок у власність громадянами передбачає реалізацію таких послідовних етапів: - звернення громадян з клопотанням про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки; - надання дозволу відповідним органом виконавчої влади або місцевого самоврядування; - розробка суб`єктами господарювання за замовленням громадян проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки; - погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в порядку, передбаченому статтею 186-1 ЗК України; - затвердження відповідним органом виконавчої влади або місцевого самоврядування проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.

Отже, передача (надання) земельної ділянки у власність відповідно до статті 118 ЗК України є завершальним етапом визначеної процедури безоплатної приватизації земельних ділянок. При цьому, отримання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки не означає позитивного рішення про надання її у власність.

Аналогічна правова позиція висловлена у постанові Верховного Суду від 27.02.2018 у справі № 545/808/17.

Стосовно позовної вимоги позивачів про зобов`язання відповідача надати дозвіл на розробку проекту землеустрою, суд зазначає наступне.

Частиною 4 статті 245 КАС України передбачено, що у випадку, визначеному пунктом 4 частини 2 цієї статті, суд може зобов`язати відповідача - суб`єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.

Способом захисту, необхідним для поновлення прав позивачів у даному випадку, є саме зобов`язання відповідача належним чином розглянути питання щодо надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки із прийняттям відповідного владного рішення.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про відсутність підстав для зобов`язання Головного управління Держгеокадастру у Харківській області надати дозвіл на розробку проекту землеустрою, оскільки це питання належним чином не розглянуте відповідачем, отже повна перевірка наявності чи відсутності підстав для надання такого дозволу судом не досліджується, а тому, зобов`язання відповідача надати дозвіл на розробку проекту землеустрою є передчасним.

Викладений висновок узгоджується з правовою позицією Верховного Суду у постанові від 05.11.2019 у справі № 812/1646/17.

Таким чином, належним способом захисту та відновлення прав позивачів з урахуванням частини другої статті 9 КАС України, є зобов`язання відповідача повторно розглянути клопотання позивачів про надання дозволів на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 2,0 га, для ведення особистого селянського господарства.

Частиною 1 статті 9 КАС України визначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень (частина 2 статті 9 КАС України).

Згідно з частинами 1, 2 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

З огляду на вищевикладене та оцінюючи у сукупності встановлені обставини і перевіривши наявні в матеріалах справи докази, суд дійшов висновку про наявність підстав для часткового задоволення позовних вимог.

Оскільки позивачі звільнені від сплати судового збору за подачу адміністративного позову до суду на підставі статті 5 Закону України «Про судовий збір», підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Керуючись статтями 9, 73-78, 90, 243, 246, 255, 262, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву Позивача 1: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ), Позивача 2: ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ; РНОКПП НОМЕР_2 ), Позивач 3: ОСОБА_3 ( АДРЕСА_3 ; РНОКПП НОМЕР_3 ), Позивача 4: ОСОБА_4 ( АДРЕСА_4 ; РНОКПП НОМЕР_4 ), Позивача 5: ОСОБА_5 ( АДРЕСА_5 ; РНОКПП НОМЕР_5 ), Позивача 6: ОСОБА_6 ( АДРЕСА_6 ; РНОКПП НОМЕР_6 ), Позивача 7: ОСОБА_7 ( АДРЕСА_7 ; РНОКПП НОМЕР_7 ), Позивача 8: ОСОБА_8 ( АДРЕСА_8 ; РНОКПП НОМЕР_8 ), Позивача 9: ОСОБА_9 ( АДРЕСА_9 ; РНОКПП НОМЕР_9 ), Позивача 10: ОСОБА_10 ( АДРЕСА_10 ; РНОКПП НОМЕР_10 ) до Головного управління Держгеокадастру у Харківській області 61145, м.Харків, вул.Космічна, буд.21; код ЄДРПОУ 39792922) про визнання відмови протиправною та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправною відмову Головного управління Держгеокадастру у Харківській області, оформлену листом від 02.10.2019 №Н-12541/0-6088/0/95-19 «Про розгляд заяви», у наданні ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_11 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 дозволів на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, орієнтовною площею 2,0 га, для ведення особистого селянського господарства (код цільового призначення згідно КВЦПЗ-01.03.).

Зобов`язати Головне управління Держгеокадастру у Харківській області повторно розглянути клопотання ОСОБА_1 від 05 вересня 2019 року про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, орієнтовною площею 2,0 га для ведення особистого селянського господарства, яка знаходиться на території Старовірівської сільської ради Нововодолазького району Харківської області за межами населених пунктів за рахунок земельної ділянки з кадастровим номером 6324285500:07:000:0798.

Зобов`язати Головне управління Держгеокадастру у Харківській області повторно розглянути клопотання ОСОБА_2 від 05 вересня 2019 року про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, орієнтовною площею 2,0 га для ведення особистого селянського господарства, яка знаходиться на території Старовірівської сільської ради Нововодолазького району Харківської області за межами населених пунктів за рахунок земельної ділянки з кадастровим номером 6324285500:07:000:0798.

Зобов`язати Головне управління Держгеокадастру у Харківській області повторно розглянути клопотання ОСОБА_3 від 05 вересня 2019 року про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, орієнтовною площею 2,0 га для ведення особистого селянського господарства, яка знаходиться на території Старовірівської сільської ради Нововодолазького району Харківської області за межами населених пунктів за рахунок земельної ділянки з кадастровим номером 6324285500:07:000:0798.

Зобов`язати Головне управління Держгеокадастру у Харківській області повторно розглянути клопотання ОСОБА_4 від 05 вересня 2019 року про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, орієнтовною площею 2,0 га для ведення особистого селянського господарства, яка знаходиться на території Старовірівської сільської ради Нововодолазького району Харківської області за межами населених пунктів за рахунок земельної ділянки з кадастровим номером 6324285500:04:000:0464.

Зобов`язати Головне управління Держгеокадастру у Харківській області повторно розглянути клопотання ОСОБА_5 від 05 вересня 2019 року про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, орієнтовною площею 2,0 га для ведення особистого селянського господарства, яка знаходиться на території Старовірівської сільської ради Нововодолазького району Харківської області за межами населених пунктів за рахунок земельної ділянки з кадастровим номером 6324285500:04:000:0464.

Зобов`язати Головне управління Держгеокадастру у Харківській області повторно розглянути клопотання ОСОБА_6 від 05 вересня 2019 року про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, орієнтовною площею 2,0 га для ведення особистого селянського господарства, яка знаходиться на території Старовірівської сільської ради Нововодолазького району Харківської області за межами населених пунктів за рахунок земельної ділянки з кадастровим номером 6324285500:04:000:0467.

Зобов`язати Головне управління Держгеокадастру у Харківській області повторно розглянути клопотання ОСОБА_7 від 05 вересня 2019 року про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, орієнтовною площею 2,0 га для ведення особистого селянського господарства, яка знаходиться на території Старовірівської сільської ради Нововодолазького району Харківської області за межами населених пунктів за рахунок земельної ділянки з кадастровим номером 6324285500:04:000:0467.

Зобов`язати Головне управління Держгеокадастру у Харківській області повторно розглянути клопотання ОСОБА_8 від 05 вересня 2019 року про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, орієнтовною площею 2,0 га для ведення особистого селянського господарства, яка знаходиться на території Старовірівської сільської ради Нововодолазького району Харківської області за межами населених пунктів за рахунок земельної ділянки з кадастровим номером 6324285500:04:000:0467.

Зобов`язати Головне управління Держгеокадастру у Харківській області повторно розглянути клопотання ОСОБА_9 від 05 вересня 2019 року про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, орієнтовною площею 2,0 га для ведення особистого селянського господарства, яка знаходиться на території Старовірівської сільської ради Нововодолазького району Харківської області за межами населених пунктів за рахунок земельної ділянки з кадастровим номером 6324285500:04:000:0467.

Зобов`язати Головне управління Держгеокадастру у Харківській області повторно розглянути клопотання ОСОБА_10 від 05 вересня 2019 року про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, орієнтовною площею 2,0 га для ведення особистого селянського господарства, яка знаходиться на території Старовірівської сільської ради Нововодолазького району Харківської області за межами населених пунктів за рахунок земельної ділянки з кадастровим номером 6324285500:04:000:0467.

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в порядку та у строки, встановлені статтями 295 та 297 Кодексу адміністративного судочинства України.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя І.В. Тулянцева