
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
"07" травня 2020 р. справа № 300/657/20
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі cудді Грицюка П.П., розглянувши у письмовому провадженні в приміщенні суду клопотання Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про зупинення провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій неправомірними та зобов`язання до їх вчинення, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій неправомірними та зобов`язання до їх вчинення.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 27.03.2020 відкрито провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
30.04.2020 на адресу суду надійшло клопотання Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про зупинення провадження у справі № 300/657/20, на підставі статті 236 КАС України до набрання чинності рішення Окружного адміністративного суду міста Києва у справі № 640/1763/20.
Згідно пункту 3 частини 1 статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України, суд зупиняє провадження у справі в разі об`єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі. Суд не може посилатися на об`єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
Судом встановлено, що відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру судових рішень ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 29.01.2020 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у адміністративній справі №640/1763/20 за позовом ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) до Кабінету Міністрів України про визнання протиправними та нечинними пунктів 6, 7 постанови Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 за №1155 "Про умови оплати праці прокурорів".
Так, пунктами 6, 7 постанови Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 за №1155 "Про умови оплати праці прокурорів", установлено, що для прокурорів, умови оплати праці яких затверджені цією постановою, не застосовуються умови оплати праці працівників органів прокуратури, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 31 травня 2012 р. № 505 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури" (Офіційний вісник України, 2012 р., № 44, ст. 1697; 2015 р., № 80, ст. 2668; 2017 р., № 72, ст. 2201), а також установлено, що зміна розмірів посадових окладів для працівників прокуратури, передбачених цією постановою, не є підставою для перерахунку пенсій, що призначені згідно із Законом України "Про прокуратуру".
При цьому, суд зазначає, що ОСОБА_2 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо перерахунку пенсії та надав довідку прокуратури Івано-Франківської області № 18-179 вих.-20 від 03.03.2020 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.20107 №657 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури».
Суд вказує, що факт оскарження пунктів 6, 7 постанови Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 за №1155 "Про умови оплати праці прокурорів", не є таким, що свідчить про об`єктивну неможливість розгляду справи №300/657/20. Оскільки, в даній справі правовідносини стосуються зобов`язання відповідача здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки за № 18-179 виданої відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.20107 №657 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури».
Окрім того, суд звертає увагу, що відповідно до своєї правової природи зупинення провадження у справі є тимчасовим зупиненням розгляду справи у зв`язку з обставинами, які перешкоджають розгляду справи, до їх усунення або виконання необхідних дій.
Обов`язок суду щодо зупинення провадження у справі виникає у разі неможливості розгляду справи до вирішення взаємопов`язаного спору іншим судом в іншій справі. При цьому, неможливість розгляду справи полягає в тому, що обставини, які підлягають з`ясуванню та мають значення при розгляді конкретної справи, не можуть бути встановлені судом самостійно у цій справі.
Суд вважає за необхідне також зазначити, що зупинення провадження з підстав, передбачених пунктом 3 частини 1 статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України, допускається лише тоді, коли зібрані докази не дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
Таким чином, судом не встановлено обставин, які є підставою для зупинення провадження в даній адміністративній справі та унеможливлюють її розгляд до вирішення справи № 640/1763/20, як наслідок, клопотання відповідача про зупинення провадження в даній адміністративній справі є таким, що не підлягає до задоволення.
На підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 243, 248, 369 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
В задоволенні клопотання відповідача про зупинення провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій неправомірними та зобов`язання до їх вчинення - відмовити.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складання в повному обсязі, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Згідно пункту 3 розділ VI "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки апеляційного оскарження продовжуються на строк дії такого карантину.
Відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя /підпис/ Грицюк П.П.