
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"07" травня 2020 р. справа № 300/925/20
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Григорук О.Б., розглянувши матеріали адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю "П-ТРАНС" до Головного управління ДПС в Івано-Франківській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 06.04.2020 №0000210402 та № 0000220402, -
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю "П-ТРАНС" звернулося до суду з адміністративним позовом до Головного управління ДПС в Івано-Франківській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 06.04.2020 №0000210402 та № 0000220402.
Відповідно до частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі (частина 2 статті 171 КАС України).
Однак, при вирішенні питання про відкриття провадження у справі, судом встановлено наступні підстави, встановлені КАС України для залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до частини 3 статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір".
Згідно частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Абзацом 4 статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік", який вступив в дію з 01.01.2020, встановлено, що прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць з 01.01.2020 становить 2102 гривні.
Частиною 2 статті 4 зазначеного Закону встановлені ставки судового збору, зокрема, відповідно до підпункту 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання юридичною особою до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру справляється судовий збір за ставкою 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (2102 грн.).
В даному випадку позивач просить визнати протиправними та скасувати прийняті Головним управлінням ДПС в Івано-Франківській області на підставі акту перевірки №1024/09-19-04-02-11/38026117 від 12.03.2020:
- податкове повідомлення-рішення від 06.04.2020 за №0000210402, яким за порушення п.198.1, п.198.3, п.198.6 ст.198, п.200.1, абз. б) п.200.4 ст.200 Податкового кодексу України, вимог наказу Міністерства фінансів України "Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість" №21 від 28.01.2016, зменшено позивачу суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, задекларовану за період січень 2020 року на рахунок платника у банку в розмірі 108537 грн. та накладено на позивача штрафні (фінансові) санкції в розмірі 27134 грн.
- податкове повідомлення-рішення від 06.04.2020 № 0000220402, яким за порушення п.198.1, п.198.3, п.198.6 ст.198, п.200.1, абз. в) п.200.4 ст.200 Податкового кодексу України, вимог наказу Міністерства фінансів України "Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість" від 28.01.2016 №21 визначено суму 358368 грн. завищення від`ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.
За практикою Європейського суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб`єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, зокрема у спосіб безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою. Такий висновок Європейський суд з прав людини виклав у рішенні від 14.10.2010 у справі "Щокін проти України".
Отже, податкове повідомлення-рішення від 06.04.2020 за №0000210402 породжує підстави для зміни майнового стану позивача, а його реалізація призведе до зменшення майна позивача на суму 135671 (108537+27134) грн. Тому вимога про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 06.04.2020 №0000210402 є вимогою майнового характеру, за яку справляється судовий збір за ставкою 1,5 відсотка ціни позову (135671*1,5%) грн., але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 2102 грн.
Вимога про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 06.04.2020 та № 0000220402 є вимогою немайнового характеру, за яку справляється судовий збір за ставкою 2102 грн., оскільки вказане рішення не породжує підстави для зміни майнового стану позивача, а визначає суму завищення від`ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.
Відповідно до частини 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір" за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
На підтвердження сплати судового збору, позивачем надано платіжне доручення №730 від 28.04.2020 про сплату судового збору в сумі 2102,00 грн., однак, розмір сплаченого судового збору не відповідає вимогам частини 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір", зокрема щодо сплати судового збору за заявлені вимоги, що мають одночасно майновий і немайновий характер.
Таким чином, позивачу необхідно сплатити недоплачену суму судового збору в розмірі 2102 гривні.
Згідно положень частини 1 статті 9 Закону України "Про судовий збір" судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд зазначає, що інформація щодо платіжних реквізитів для перерахування судового збору міститься на офіційному веб-порталі "Судова влада" за веб-адресою: http://adm.if.court.gov.ua/sud0970/.
За таких обставин, позовну заяву подано без додержання вимог частини 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В зв`язку з вищевикладеним, згідно з вимогами частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України позовну заяву належить залишити без руху.
На підставі наведеного, керуючись статтями 161, 169, 241, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю "П-ТРАНС" до Головного управління ДПС в Івано-Франківській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 06.04.2020 №0000210402 та № 0000220402 - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків до десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом подання до Івано-Франківського окружного адміністративного суду документу про сплату судового збору в розмірі 2102,00 (дві тисячі сто два) грн., або документів, які підтверджують підстави звільнення позивача від сплати судового збору відповідно до Закону України "Про судовий збір".
Відповідно до частини 3 Прикінцевих положень Кодексу адміністративного судочинства України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), серед інших, строки, визначені статтею 169 цього Кодексу, а також інші процесуальні строки щодо залишення позовної заяви без руху продовжуються на строк дії такого карантину.
Ухвала окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.
Суддя Григорук О.Б.