
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 травня 2020 року Справа № 160/1149/20 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Боженко Н.В. розглянувши в м.Дніпрі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін у письмовому провадженні адміністративну справу №160/1149/20 за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
28 січня 2020 р. до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла направлена 25 січня 2020 р. засобами поштового зв`язку позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, в якій позивач просить суд:
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо зменшення ОСОБА_1 пенсії за рахунок виплати з 05 березня 2019 року 75 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01 березня 2018 року;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії (із врахуванням раніше виплачених сум) з 05 березня 2019 року з урахуванням 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01 березня 2018 року.
Позовні вимоги ОСОБА_1 обґрунтовані тим, що позивач є пенсіонером та отримує пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". 25.06.2019 р. позивач звернувся до пенсійного органу із заявою про перерахунок розміру її пенсії з урахуванням 100% суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01.03.2018 р., однак відповідач відмовив ОСОБА_1 у здійсненні такого перерахунку. Позивач вважає такі дії протиправними. Також позивач зауважив, що рішенням Окружного адміністративного суду м.Києва від 12 грудня 2018 р. у справі №826/3858/18, яке залишено без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 р. у наведеній справі, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб” за №103 від 21 лютого 2018 р. (далі - постанова №103), пунктом 2 якої визначено порядок виплати перерахованих підвищених пенсій з 1 січня 2018 р., а саме: з 1 січня 2018 р. - 50 відсотків; з 1 січня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. - 75 відсотків; з 1 січня 2020 р. - 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 р. Позивач вказує на те, що зазначені норми не можуть бути застосовані до спірних правовідносин при визначенні порядку та розміру виплати пенсій.
Справі за вищезазначеним позовом присвоєно єдиний унікальний номер судової справи – 160/1149/20 та у зв`язку з автоматичним розподілом дана адміністративна справа була передана для розгляду судді Боженко Н.В.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 03 лютого 2020 р. позов ОСОБА_1 було залишено без руху та запропоновано позивачу усунути недоліки протягом десяти днів з дня вручення ухвали.
21 лютого 2020 р. на виконання ухвали суду від 03 лютого 2020 р. представником позивача усунуто відповідні недоліки позовної заяви.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 25 лютого 2020 р. прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі №160/1149/20. Розгляд справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін, за наявними у справі матеріалами (письмове провадження), згідно статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 25 лютого 2020 р. суд ухвалив зупинити провадження у справі №160/1149/20 до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій адміністративній справі №160/3586/19 (провадження №Пз/9901/12/19).
12 березня 2020 р. до суду надійшов від Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області відзив на позовну заяву, в якому відповідач заперечив проти задоволення позовних вимог ОСОБА_1 . Так відповідач зазначив, що ним правомірно здійснювалася виплата позивачеві підвищення до пенсії, визначеного станом на 01.01.2018 р., не у повному розмірі (100%), оскільки п. 2 постанови Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" №103 від 21 лютого 2018 р. визначено, що виплата перерахованих відповідно до п. 1 цієї постанови підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) проводиться з 1 січня 2018 року у таких розмірах: з 1 січня 2018 р. - 50%; з 1 січня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. - 75%; з 1 січня 2020 р. - 100% суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 р. Також відповідач стверджує, що постанова Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб" №103 від 21 лютого 2018 р. не змінює регулювання правовідносин з приводу перерахунку пенсії, а лише визначає порядок виплати перерахованих пенсій. Таким чином, при здійсненні перерахунку пенсії, Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області діяло у межах та у спосіб, передбачений чинним законодавством України, а позовні вимоги є необґрунтованими, оскільки суперечать вимогам чинного законодавства.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 13 квітня 2020 р. суд ухвалив поновити провадження у справі №160/1149/20.
Згідно положень ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглянув справу у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) за наявними у ній матеріалами.
Дослідивши матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються вимоги позову, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини справи.
ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області та отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” №2262-ХІІ від 09.04.1992 р. (далі - Закон №2262-ХІІ).
Так, відповідно до Протоколу за пенсійною справою 10-0403019546 (МВС) від 01.01.2017 р. позивачу було призначено пенсію за вислугу років відповідно до Закону №2262-ХІІ, виходячи з вислуги років в пільговому обчисленні 24 років (календ. 20) - у розмірі 62 % грошового забезпечення.
Як свідчать матеріали пенсійної справи позивача, копія якої долучено до матеріалів справи, у травні 2018 р. Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснило перерахунок пенсії позивача з 1 січня 2018 р. у зв`язку зі зміною грошового забезпечення на підставі постанови Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" №704 від 30 серпня 2017 р. та постанови Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" №103 від 21 лютого 2018 р. (далі - постанова КМУ №103), у період з 01.01.2018 р. по 31.12.2018 р. позивачу розраховано виплату пенсії, виходячи з основного розміру пенсії та підвищення 50% та у період з 01.01.2019 р. по 31.12.2019 р. позивачу розраховано виплату пенсії, виходячи з основного розміру пенсії та підвищення 75 % грошового забезпечення та всіх його складових, вказаних у довідці, що надійшла до пенсійного органу, а саме:
- посадовий оклад - 3260, 00 грн.;
- оклад за військовим званням - 1020, 00 грн.;
- процентна надбавки за вислугу років (45 %) - 1926, 00 грн.
Отже, всього грошове забезпечення склало 6206, 00 грн.
З 01.01.2018 по 31.12.2018 р. відповідно до п.2 Постанови № 103 підвищення виплачувалось в розмірі 50%, а з 01.01.2019 по 31.12.2019 р. відповідно до п.2 Постанови № 103 підвищення виплачувалось в розмірі 75%.
Рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12 грудня 2018 р. у справі №826/3858/18, яке залишено без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019 р. у наведеній справі, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" №103 від 21 лютого 2018 р. та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" №45 від 13 лютого 2008 р.
Дізнавшись про проведений перерахунок та порядок виплати підвищення до пенсії, 25.06.2019 р. ОСОБА_1 звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії, в якій просила здійснити перерахунок та виплату пенсії з урахуванням всіх видів (складових) грошового забезпечення позивача та надати останньому повний розрахунок пенсії з вказівкою на розмір грошового забезпечення, з якого нараховується пенсія з вказанням складових.
У відповідь на дане звернення Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області направило позивачу лист за вих. №5124/С-09 від 18.07.2019 р., яким відповідач повідомив позивача, що виплата позивачу підвищення до пенсії, визначеного станом на 01.01.2018 р., здійснювалася відповідно до п.2 постанови Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" №103 від 21 лютого 2018 р. у таких розмірах: з 1 січня 2018 р. - 50%; з 1 січня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. - 75%; з 1 січня 2020 р. – 100% суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 р. Також цим листом пенсійний орган повідомив позивача, що у разі незгоди з даною відповіддю він має право оскаржити її в органи вищого рівня або у судовому порядку.
Вважаючи такий перерахунок Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області протиправним, ОСОБА_1 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із даною позовною заявою.
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини в сфері пенсійного забезпечення осіб, які перебували на військовій службі є Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" №2262-ХІІ від 09 квітня 1992 р. (далі - Закон №2262-ХІІ).
Вказаним Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв`язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону №2262-ХІІ (в редакції на момент призначення пенсії) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у строки, встановлені частиною другою статті 51 цього Закону.
Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" №1774-VIII від 06.12.2016 р. частину 4 статті 63 Закону № 2262-ХІІ викладено у такій редакції: "усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій" (набрання чинності з 01.01.2017 р.).
Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, затверджений постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13 лютого 2008 р. (далі - Порядок №45).
Пунктом 1 Порядку №45 передбачено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв`язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
30 серпня 2017 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”, якою збільшив розмір грошового забезпечення військовослужбовців (далі - постанова №704).
Постанова Кабінету Міністрів України №704 набрала чинності з 01 березня 2018 р.
21 лютого 2018 р. Кабінет Міністрів України прийняв постанову за №103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб” пунктом 1 якої відповідно до частини четвертої статті 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” постановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (далі - Закон) до 01 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб” №704 від 30 серпня 2017 р.
Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб” №103 від 21 лютого 2018 р., виплату перерахованих відповідно до пункту 1 цієї постанови підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) проводити з 1 січня 2018 року у таких розмірах:
з 1 січня 2018 року - 50 відсотків;
з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року - 75 відсотків;
з 1 січня 2020 року - 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 р.
Отже, з набранням чинності Постановою №704, якою змінені (збільшені) розміри грошового забезпечення військовослужбовців на підставі статті 63 Закону №2262-XII та пункту 4 Порядку №45 позивач отримав право на перерахунок пенсії у січні 2018 року відповідно до Постанови №103.
Водночас, рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 р. у справі №826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019 р. визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб” №103 від 21 лютого 2018 р. та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” №45 від 13 лютого 2008 р.
Відповідно до частини 2 статті 265 Кодексу адміністративного судочинства України, нормативно-правовий акт втрачає чинність повністю або в окремій його частині з моменту набрання законної сили відповідним рішенням суду.
Відповідно до частини 1 статті 325 Кодексу адміністративного судочинства України, постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття.
Таким чином, в силу приписів частини 2 статті 265 Кодексу адміністративного судочинства України пункти 1, 2 Постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45 втратили чинність з 05 березня 2019 р.
З урахуванням заявлених позовних вимог дана справа є типовою та відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи №160/3586/19, провадження №Пз/9901/12/19 від 06 серпня 2019 р., залишеному без змін постановою Великої Палати Верховного Суду від 11 березня 2020 р.
Відповідно до частини третьої статті 291 Кодексу адміністративного судочинства України, при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.
Так, суд враховує, викладений у рішенні у зразковій справі №160/3586/19 правовий висновок Верховного Суду, відповідно до якого “у зв`язку із скасуванням пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21 лютого 2018 р. рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12 грудня 2018 р. у справі №2826/3858/18, яке залишено без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 р., обмеження щодо часткової виплати суми підвищення до пенсії скасовано.
Отже, з 05 березня 2019 р. пенсія позивачу підлягає виплаті у розмірі 100 відсотків суми підвищення пенсії”.
З наявного у матеріалах справи перерахунку пенсії позивача слідує, що згідно постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 р. підвищення пенсії позивача, визначеного станом на 01.03.2018 р., виплачується щомісячно 75% від підвищення з 01 січня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. Вказана обставина відповідачем не заперечується.
Таким чином, враховуючи вищенаведений правовий висновок Верховного Суду та встановлені фактичні обставини справи суд дійшов висновку про протиправність дій відповідача щодо зменшення розміру пенсії позивачу за рахунок виплати саме з 05 березня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. 75 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01 березня 2018 р.
При цьому, суд зазначає, що право позивача на отримання перерахованого розміру пенсії за період з 05 березня 2019 р., з урахування вже сплачених сум, визначається Законом №2262-ХІІ, отже підпадає під дію статті 1 Першого протоколу до Конвенції “Захист прав власності”.
З огляду на наведене, суд доходить висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог ОСОБА_1 у повному обсязі.
Вирішуючи питання про розподіл між сторонами судових витрат в порядку ст. ст. 143 та 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд зазначає наступне.
При задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа (ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України).
Згідно із приписами ст. 132 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем при зверненні до суду позивачем понесені судові витрати, пов`язані зі сплатою судового збору за подання адміністративного позову до суду на загальну суму 840, 80 грн., що документально підтверджується наявною у матеріалах справи квитанцією №5355 від 13.02.2020 р. на суму 840, 80 грн.
Інші докази документально підтверджених судових витрат, понесених позивачем – у матеріалах справи відсутні.
Враховуючи положення ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України, з огляду на те, що позовну заяву ОСОБА_1 - задоволено, суд доходить висновку, що сума сплаченого позивачем судового збору за подачу адміністративного позову до суду в сумі 840, 80 грн. підлягає стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача - суб`єкта владних повноважень.
Керуючись ст. ст. 139, 241-246, 250, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (49094, м.Дніпро, вул. Набережна Перемоги, 26; код ЄДРПОУ 21910427) про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинити певні дії – задовольнити.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо зменшення розміру пенсії ОСОБА_1 за рахунок виплати з 05 березня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. - 75 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01 березня 2018 р.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити перерахунок та виплату (із врахуванням раніше виплачених сум) пенсії ОСОБА_1 з 05 березня 2019 р. з урахуванням 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01 березня 2018 р.
Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (49123, м.Дніпро, вул. Набережна Перемоги, 26; код ЄДРПОУ 21910427) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) судовий збір у розмірі 840, 80 гривень (вісімсот сорок гривень вісімдесят копійок).
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Роз`яснити, що відповідно до п. 3 розділу VI «Прикінцеві положення» Кодексу адміністративного судочинства України, під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строк апеляційного оскарження, передбачений статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України, продовжується на строк дії такого карантину.
Суддя Н.В. Боженко