
415/2884/20
3/415/731/20
ПОСТАНОВА
Іменем України
28.04.20 року місто Лисичанськ
Суддя Лисичанського міського суду Луганської області Грибанова Л.О., розглянувши адміністративний матеріал, наданий Луганським управлінням Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця міста Рубіжне Луганської області, громадянина України, з повною загальною середньою освітою, одруженого, працюючого помічником начальника військового наряду Військової частини №3035 Східного ОТО Національної гвардії України, РНОКПП НОМЕР_1 від 04 червня 2003 року, зареєстрованого та проживаючого в АДРЕСА_1 ,
за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП, –
встановив:
З протоколу про адміністративне правопорушення №000006 від 28 квітня 2020 року вбачається, що 28 квітня 2020 року співробітниками Луганського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України встановлено, що правопорушник ОСОБА_2 , являючись, на підставі Наказу Департаменту патрульної поліції №1201 о/с від 19 грудня 2018 року, особою, яка припинила виконання обов`язків поліцейського взводу №1 роти №3 батальйону УПП в Луганській області ДПП НП України, тобто, - діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зазначену у ст.3 ч.1 п.1 п.п. «з» Закону України «Про запобігання корупції», і, являючись, згідно примітки до ст.172-6 КУпАП, суб`єктом відповідальності за корупційні правопорушення, достовірно знаючи, що:
згідно положень ст.45 ч.2 абз.2 Закону України «Про запобігання корупції», - особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, абу іншу діяльність, зазначену у п.п. «а» і «в» п.2 ст.3 цього Закону, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому ч.1 цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік,
згідно п.п.3 п.5 Розділу ІІ «Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», затвердженого Рішенням НАЗК №3 від 10 червня 2016 року, - декларація суб`єкта декларування, який припинив діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у п.п. «а» і «в» п.2 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», подається до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітнім роком, у якому було припинено таку діяльність, -
несвоєчасно, а саме – 26 травня 2019 року, о 19 годині 22 хвилин, без поважних причин, подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила виконання обов`язків (декларація після звільнення), за 2018 рік, і, відповідно - порушив вимоги фінансового контролю.
Під час підготовки матеріалу до розгляду, судом встановлено, що дії правопорушника ОСОБА_2 кваліфіковані за ознаками складу правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП, санкція якого передбачає відповідальність громадян –
за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування,
при цьому, в матеріалі про адміністративне правопорушення стосовно правопорушника ОСОБА_2 , в тому числі, і у протоколі, місцем вчинення інкримінованого останньому адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП, визначено місто розташування УПП в Луганській області ДПП, а саме – місто Лисичанськ, вулиця Штейгерська, 8, що, на думку суду, з урахуванням обставин інкримінованого правопорушникові ОСОБА_2 адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП, - є некоректним, оскільки обов`язок правопорушника ОСОБА_2 щодо необхідності подання на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, виник саме у зв`язку з припиненням останнім виконання обов`язків поліцейського взводу №1 роти №3 батальйону УПП в Луганській області ДПП НП України, що, відповідно, унеможливлює вчинення правопорушником ОСОБА_2 зазначеного адміністративного правопорушення безпосередньо за місцем розташування УПП в Луганській області ДПП НП України, з лав якого, Наказом Департаменту патрульної поліції №1201 о/с правопорушника ОСОБА_2 було звільнено - 19 грудня 2018 року.
Вищевказані недоліки перешкоджають об`єктивному розгляду даної справи, впливають на всебічність та об`єктивність правової оцінки факту та обставин вчинення адміністративного правопорушення, а також, на правильність, обґрунтованість та справедливість застосування до правопорушника заходів адміністративного стягнення, і, в цілому, унеможливлює розгляд даного адміністративного матеріалу по суті, оскільки, зазначене впливає на визначення територіальної підсудності справи про адміністративне правопорушення, так як, відповідно до вимог ст.276 КУпАП:
справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення (ст.276 ч.1 КУпАП),
у зв`язку з чим, адміністративний матеріал стосовно правопорушника ОСОБА_2 - підлягає поверненню до Луганського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України, для належного оформлення в частині подальшого спрямування за територіальністю, згідно положень ст.276 КУпАП, з урахуванням місця вчинення інкримінованого правопорушнику ОСОБА_2 адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ст.173, ст.256, ст.276, ст.278 КУпАП, –
постановив:
Справу про адміністративне правопорушення, передбачене ст.172-6 ч.1 КУпАП, у відношенні ОСОБА_1 - повернути до Луганського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України, для належного оформлення в частині подальшого спрямування за територіальністю, відповідно до положень ст.276 КУпАП.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: