Постанова № 89100116, 05.05.2020, Охтирський міськрайонний суд Сумської області

Дата ухвалення
05.05.2020
Номер справи
583/1392/20
Номер документу
89100116
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 583/1392/20

3/583/531/20

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 травня 2020 року м. Охтирка Сумська область

Суддя Охтирського міськрайонного суду Сумської області Ярошенко Т.О, з участю секретаря судового засідання Алєксєєнкл І. В., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності розглянувши матеріали, які надійшли від Охтирського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , протокол про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 236367, РНОКПП НОМЕР_1

за ч.2 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 будучи притягнутим до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП за постановою Охтирського міськрайсуду від 23.07.2019 року, повторно протягом року 16.04.2020 року о 15 годині 45 хвилин по вул. Грабовського, 25/1, в м. Охтирка, Сумської області керував транспортним засобом HONDA TACT без державного номерного знаку перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння, що підтверджується висновком Комунального некомерційного підприємства Охтирської міської ради «Охтирська центральна районна лікарня» № 66, чим порушив п. 2.9 Правил дорожнього руху України. Своїми діями скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст. 130 КУпАП.

ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 130 КУпАП визнав повністю та суду пояснив, що дійсно 16.04.2020 року о 15 годині 45 хвилин по вул. Грабовського, 25/1, в м. Охтирка, Сумської області керував транспортним засобом HONDA TACT без державного номерного знаку в стані алкогольного сп`яніння, будучи раніше притягнутим до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Суд, проаналізував матеріали справи, вислухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши письмові докази, приходить до наступного висновку.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 КУпАП, законодавство України про адміністративне правопорушення складається з цього кодексу та інших законів України, а згідно положень ст. 9 Конституції України, ст. 19 Закону України «Про міжнародні договори України» та ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» усталена судова практика ЄСПЛ є частиною національного законодавства та обов`язкова до застосування судами як джерело права. Провадження в справах здійснюється на основі суворого додержання законності (ч. 2 ст. 7 КУпАП), а завданнями провадження є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом (ст.245 КУпАП).

Крім повного визнання вини особою, яка притягається до адміністративної відповідальності факт скоєння правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 236367 від 16.04.2020 року, а також іншими матеріалами справи, а саме висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 16.04.2020 року № 66, згідно якого ОСОБА_1 перебував у стані алкогольного сп`яніння (а.с. 5), письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , якими підтверджується, що ОСОБА_1 виявив бажання пройти огляд на стан алкогольного сп`яніння в медичному закладі (а.с. 3-4), постановою Охтирського міськрайонного суду від 23.07.2020 року відповідно до якої ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 130 ч. 1 КУпАП (а. с. 10).

До протоколу додано оптичний диск з відеозаписом, який ретельно перевірено та досліджено судом, з якого вбачається, що 16.04.2020 року о 15 годині 45 хвилин інспектором поліції запропоновано пройти огляд на стан алкогольного сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу за допомогою газоаналізатора Драгер, на що ОСОБА_1 спочатку погодився, а потім в присутності свідків виявив бажання пройти огляд на стан сп`яніння в лікарні та пояснив, що погано себе почуває, в зв`язку з чим інспектором поліції викликано карету швидкої медичної допомоги. Після прибуття автомобіля медичної допомоги ОСОБА_1 був оглянутий та доставлено до лікарні автомобілем швидкої, разом з інспектором поліції. Після отримання висновку щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 16.04.2020 року № 66, інспектор поліції роз`яснив права ОСОБА_1 передбачені ст. 63 Конституції України та ст.268 КУпАП та склав відносно нього протокол про адміністративне правопорушення за ст. 130 ч. 2 КУпАП (а.с.9).

Протокол про адміністративне правопорушення за ч.2 ст.130 КУпАП відносно ОСОБА_1 відповідає вимогам ст.256 КУпАП щодо змісту, оскільки в протоколі зазначено дату його складання, дані про службову особу, яка його склала та особу правопорушника, свідків, місце, час вчинення та суть правопорушення.

Наведені обставини дають суду підстави дійти висновку, що протокол про адміністративне правопорушення складено поліцейським у відповідності до вимог діючого законодавства, зазначені письмові докази, досліджені судом, суд вважає достатньо переконливими, чіткими та такими, що узгоджуються між собою, одержані законним шляхом, а тому у суду не виникло жодних сумнівів щодо доведеності вини ОСОБА_1 у скоєному.

Відповідно до п. 43 рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) від 14.02.2008 року у справі «Кобець проти України» (з відсиланням на первісне визначення цього принципу у справі «Авшар проти Туреччини» (Avsar v. Turkey), п. 282) суд при оцінці доказів керується критерієм доведення «поза розумним сумнівом». Таке доведення має випливати із сукупності ознак чи неспростовних презумпцій, достатньо вагомих, чітких і узгоджених між собою, такими, що не викликають жодних сумнівів.

Аналізуючи приведені докази та даючи їм оцінку, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 в скоєному доведена в судовому засіданні поза розумним сумнівом, так як наведені вище докази є в їх сукупності вагомими, чіткими і узгодженими між собою.

Згідно довідки Територіального сервісного центру №5943 Регіонального сервісного центру МВС в Сумські й області від 30.04.2020 року №31/18/5943/508 ОСОБА_1 має посвідчення водія серія НОМЕР_2 видане 16.03.2011 року, транспортні засоби за ним не зареєстровані (а.с. 16).

При призначенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність, зокрема те, що ОСОБА_1 , скоїв грубе порушення правил дорожнього руху, раніше притягувався до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП, є водієм, має посвідчення водія, тому вважає за доцільне застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в межах санкції статті за вказане правопорушення з позбавленням права керування транспортними засобами без оплатного вилучення транспортного засобу, оскільки, за матеріалами справи не встановлено належність ОСОБА_1 мопеда HONDA TACT , без державного номерного знаку, яким він керував, так як саме такий вид стягнення буде достатнім для виправлення порушника, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Крім того, відповідно до ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та п. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 23,40-1, 130, 268, 276, 283 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винним ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а саме 20400 грн. (двадцять тисяч чотириста гривень) в доход держави: код бюджетної класифікації доходів 21081300 Рахунок - UA628999980313090149000018001, отримувач - ГУК у Сумській області/Сумська область/ 21081300код за ЄДРПОУ - 37970404, призначення: протокол серії ДПР18 № 236367 від 16.04.2020 року з позбавленням права керування транспортними засобами на три роки без оплатного вилучення транспортного засобу.

Строк рахувати з моменту вилучення водійського посвідчення.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , судовий збір в сумі 420,40 грн. на користь держави, стягувач: Отримувач коштів: ГУК у м. Києві /м. Київ/22030106 Код за ЄДРПОУ 37993783 Банк отримувач: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, обов`язково заповнити призначення платежу: судовий збір, пункт 5.

Постанова може бути оскаржена в Сумський апеляційний суд через Охтирський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Охтирського

міськрайонного суду Т.О. Ярошенко