Ухвала суду № 89084726, 06.05.2020, Вінницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.05.2020
Номер справи
120/1630/20-а
Номер документу
89084726
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

У Х В А Л А

про відкриття провадження у адміністративній справі

м. Вінниця

06 травня 2020 р. Справа № 120/1630/20-а

Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Заброцька Людмила Олександрівна, розглянувши матеріали:

за позовом: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )

до: Державної установи "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Вінницькій області" (1-й пров. Ботанічний, 38, м. Вінниця, 21000), третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Ліквідаційної комісії МВС України у Вінницькій області (вул. Театральна, 10, м. Вінниця, 21050)

про: визнання відмови протиправною та зобов`язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду надійшли матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Державної установи "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Вінницькій області" про визнання відмови протиправною та зобов`язання вчинити дії .

Позовні вимоги обґрунтовані протиправною, на думку позивача, відмовою Державної установи "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Вінницькій області" щодо надання оновленої довідки станом на 05.03.2019 року для подачі до органу ПФУ для проведення з 01.04.2019 року перерахунку основного розміру пенсії позивача.

Ухвалою суду від 21.04.2020 року позовну заяву залишено без руху та надано строк на усунення недоліків позовної заяви.

28.04.2020 від позивача надійшли матеріали на усунення недоліків позовної заяви.

Відповідно до статті 168 Кодексу адміністративного судочинства України позов пред`являється шляхом подання позовної заяви в суд першої інстанції.

Ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами, вважаю, що вона підлягає розгляду за правилами адміністративного судочинства, підсудна Вінницькому окружному адміністративному суду, відповідає вимогам, передбаченим статтями 160, 161 КАС України; відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження в адміністративній справі.

Враховуючи викладене, доходжу висновку про наявність підстав для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження в адміністративній справі.

Пунктом 4 частини 9 ст. 171 КАС України передбачено, що про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу.

В силу приписів ч. 1, 2 ст. 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

У відповідності до п. 10 ч. 6 ст. 12 КАС України справами незначної складності є інші справи, у яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження.

На підставі викладеного, ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами, виходячи з характеру спірних правовідносин, категорії та складності справи, обсягу і характеру доказів, беручи до уваги клопотання позивача про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін (у письмовому провадженні), вважаю, що вона підлягає розгляду за правилами адміністративного судочинства в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними в справі матеріалами (у письмовому провадженні).

Також, на виконання вимог ухвали суду від 21.04.2020 року позивачем надано клопотання про залучення третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Ліквідаційної комісії МВС України у Вінницькій області.

Розглянувши вказане клопотання позивача, суд зазначає наступне.

Відповідно ч. 2 ст. 49 КАС України якщо адміністративний суд встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі (ч. 4 ст. 49 КАС України).

Із аналізу вказаних норм слідує, що необхідною умовою залучення третіх осіб до участі в справі є той факт, що судове рішення у справі може вплинути на права, свободи, інтереси або обов`язки осіб, які не є стороною у справі.

У зв`язку із зазначеним, суд звертає увагу, що предметом оскарження в даній справі є відмова у формуванні та наданні оновленої довідки про розмір грошового забезпечення з урахуванням основних та додаткових видів грошового забезпечення позивача, для перерахунку пенсії, яку формує уповноважений структурний підрозділ на який покладено функції з підготовки та подання до органів, які призначають пенсії, необхідних для призначення пенсій документів, що, в свою чергу, раніше входило до обов`язків Ліквідаційної комісії МВС України.

Проте, на виконання наказу МВС України від 25.02.2019 року № 2537/05/22-2019 "Про передачу функцій з питань пенсійного та соціального забезпечення колишніх працівників ОВС" всі облікові картки осіб, яким призначено пенсію, облікові пенсійні справи, книги та журнали обліку, створені в ході службової діяльності були передані Ліквідаційною комісією МВС України у Вінницькій області до сектору із соціально-гуманітарних питань.

Відтак, ліквідаційна комісія МВС України у Вінницькій області станом на день звернення позивача до суду не є уповноваженим органом, на який покладено функції з підготовки та подання до органів, які призначають пенсії, необхідних для призначення пенсій документів, та на теперішній час не наділена відповідними повноваженнями.

Разом з тим, мотивуючи клопотання про залучення третьої особи, позивач не вказує та не конкретизує яким чином та на які права, свободи, інтереси або обов`язки Ліквідаційної комісії МВС України у Вінницькій області може вплинути рішення у даній адміністративній справі.

Відтак, за наведених обставин, суд вважає, що відсутні правові підстави для задоволення клопотання позивача про залучення до участі в справі, як третьої особи, Ліквідаційної комісії МВС України у Вінницькій області, оскільки з наявних матеріалів не вбачається, що рішення в даній справі може вплинути на її права, свободи, інтереси або обов`язки.

Керуючись статтями 168, 257 - 262, 248, 256 КАС України, -

УХВАЛИВ:

Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Державної установи "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Вінницькій області" про визнання відмови протиправною та зобов`язання вчинити дії.

Розгляд справи здійснюватиметься суддею Заброцькою Людмилою Олександрівною за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними в справі матеріалами.

Відмовити в залученні до участі справі в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Ліквідаційної комісії МВС України у Вінницькій області.

Роз`яснити учасникам справи, що згідно з положеннями ч. 2 ст. 262 КАС України, розгляд справи по суті буде розпочато через 30 днів з дня відкриття провадження у справі. Справу буде розглянуто у межах 60-денного строку з дня відкриття провадження у справі.

Роз`яснити учасникам справи їх право на звернення до суду із клопотанням про розгляд справи у судовому засіданні із повідомленням (викликом) сторін, відповідно до вимог ч. 7 ст. 262 КАС України.

Встановити відповідачу 5-денний строк з дня отримання копії даної ухвали для подання заперечень проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, у разі наявності таких.

Встановити відповідачу 15-денний строк з дня отримання ухвали про відкриття провадження для подання відзиву на позов із поясненнями по суті заявлених вимог та доданням підтверджуючих документів, а також документів, що підтверджують надіслання копії відзиву та доданих до нього документів позивачу. У разі надходження відповіді на відзив, відповідачу подати свої заперечення у 3 - денний строк з дня отримання відповіді на відзив.

Роз`яснити відповідачу, що відповідно до ч. 4 ст. 159 КАС України, неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Запропонувати позивачу у 5-денний строк з дня отримання відзиву подати відповідь на відзив, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Звернути увагу учасників справи, що заяви по суті справи повинні відповідати вимогам, передбаченим ст. ст.159, 162-165.

Відповідно до п. 9 Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" від 30 березня 2020 року № 540-IX, у випадку неможливості виконання учасниками справи процесуального обов`язку щодо подання заяв по суті справи, а також заяв з процесуальних питань у строк, встановлений цією ухвалою, такий строк продовжується на строк дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України.

Копію ухвали надіслати учасникам справи.

Учасники справи можуть отримати інформацію по даній справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет за посиланням: «http://court.gov.ua/fair/».

Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.

В зв`язку із перебуванням судді з 29.04.2020 по 05.05.2020 включно у щорічній відпустці, ухвалу складено та підписано 06.05.2020.

Суддя Заброцька Людмила Олександрівна