
Дунаєвецький районний суд Хмельницької області
Справа № 674/488/20
Провадження № 3/674/158/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 травня 2020 року м.Дунаївці
Суддя Дунаєвецького районного суду Хмельницької області Артемчук В.М., розглянувши матеріали Дунаєвецького ВП ГУНП в Хмельницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1 ,уродженця м.Дунаївці,
українця, громадянина України, не працюючого, проживаючого в АДРЕСА_1 ,
- за ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В :
21 квітня 2020 року о 10 год. 00. хв, за адресою АДРЕСА_2 . Дунаївці АДРЕСА_3 . АДРЕСА_4 , Хмельницької області, ОСОБА_1 , будучи особою, яка підписала інформовану згоду на карантин, не дивлячись не проведені профілактичні бесіди працівників поліції, покинув місце самоізоляції , що вказано в інформаційній згоді, перебував у громадському місці без засобів захисту, чим порушив підпункт 4 постанови Кабінету Міністрів від 11 березня 2020р. № 211, ст. 29 ЗУ «Про захист населення від інфекційних хвороб » та вимоги Постанови №2 Головного державного лікаря України від 21.03.2020 р. чим вчинив правопорушення, передбачене ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 в судовому засідання вину визнав, щиро розкаявся.
За приписами ст. 280 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення з`ясовується, зокрема, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні та чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Згідно ч.1 ст.256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб»№1645-ІІІ від 06 квітня 2000 року визначено, що карантин - це адміністративні та медико-санітарні заходи, що застосовуються для запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб.
Згідно ст. 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб»№1645-ІІІ від 06 квітня 2000 року карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України.
Питання про встановлення карантину порушує перед Кабінетом Міністрів України центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров`я, за поданням головного державного санітарного лікаря України.
Рішення про встановлення карантину, а також про його відміну негайно доводиться до відома населення відповідної території через засоби масової інформації.
Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211«Про запобігання поширенню на території України Гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2» (зі змінами, внесеними зі змінами, внесеними постановою КМУ від 16.03.2020 № 215 від на усій території України з 12 березня 2020 року по 24 квітня 2020 року встановлено карантин.
Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211«Про запобігання поширенню на території України Гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2» (зі змінами, внесеними зі змінами, внесеними постановою КМУ від 22.04.2020 р. №291 на усій території України продовжено карантин до 11 травня 2020 року.
У відповідності з Постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS- CoV-2» було прийнято рішення: п. 17) самовільно залишати місце обсервації (ізоляції).
Відповідно ст.41 «Про захист населення від інфекційних хвороб» №1645-ІІІ від 06 квітня 2000 року особи, винні в порушенні законодавства про захист населення від інфекційних хвороб, несуть відповідальність згідно із законами України.
У відповідності з постановою Головного державного санітарного лікаря України N 2 від 21.03.2020 року "Про запобігання подальшого занесення на територію України випадків коронавірусної хвороби (COVID-19)" з змінами, внесеними постановою Головного державного санітарного лікаря України №3 від 24 березня 2020 року запроваджено використання форми інформованої згоди особи на проведення протиепідемічних та/або профілактичних заходів.
Зазначену інформовану добровільну згоду особи на проведення протиепідемічних та/або профілактичних заходів було підписано ОСОБА_1 13 квітня 2020 року. Приймаючи умови перетину державного кордону і правила проходження карантину, він погодився на власну самоізоляцію протягом 14 діб, починаючи з 13 квітня 2020 року. Це підтверджується як самою інформованою згодою, так і його письмовими поясненнями від 21.04.2020 року, у яких він зазначив про те, що дійсно порушив умови самоізоляції, повертався додому від сина та по дорозі зустрів товариша з яким вирішив випити пива та запросив його додому, де проходив самоізоляцію.
З`ясувавши фактичні обставини справи, дослідивши докази, що містяться в матеріалах справи, які узгоджуються між собою, оцінивши їх у сукупності, доходжу висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП.
Вважаю доведеним, що ОСОБА_1 будучи особою, що підписала інформаційну згоду проведення протиепідемічних та/або профілактичних закладів, а саме самоізоляції, покинув межі місця карантину (самоізоляції), чим порушив Постанову КМУ № 239 від 25.03.2020 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID -19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 44-3 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 також підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії АПР18 №475722 від 21.04.2020 р., поясненнями наданими ОСОБА_1 , поясненнями свідка ОСОБА_2 , який підтвердив, що зустрів ОСОБА_1 , після чого вони придбали продукти в магазині « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та відправились до квартири ОСОБА_1 , фотографіями на яких зафіксовано перебування ОСОБА_1 поза місцем самоізоляції, а саме на вулиці, та усні пояснення ОСОБА_1 щодо порушення самоізоляції, які суд визнає неповажними, а саме необхідність придбати пиво та провести час з другом, з яким він вживав алкогольні напої.
Таким чином, вина ОСОБА_1 в скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП є доведеною.
Відповідно до ст. 34 КУпАП обставиною, яка пом`якшує відповідальність правопорушника суд вважає щире каяття, вчинення адміністративного правопорушення вперше.
Відповідно до ст. 35 КУпАП обставин, що обтяжують покарання правопорушника, не встановлено.
Враховуючи обставини та характер вчиненого адміністративного правопорушення, його наслідки, особу правопорушника, вважаю, що достатнім та необхідним для виховання особи правопорушника, а також запобігання вчиненню ним нових правопорушень, буде адміністративне стягнення у виді штрафу, враховуючи матеріальний стан порушника, оскільки саме таке стягнення забезпечить досягнення мети зазначеної ст. 23 КУпАП.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП з правопорушника підлягає стягненню судовий збір у розмірі 420,40 гривень.
Керуючись ст.ст.44-3, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати ОСОБА_1 винним за ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення і накласти стягнення у виді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч ) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок.
Реквізити для здійснення перерахування коштів судового збору в Дунаєвецький районний суд Хмельницької області: для здійснення перерахування коштів судового збору отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код за ЄДРПОУ: 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 22030106, Рахунок: UA908999980313111256000026001.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку оскарження (внесення подання прокурора) цієї постанови, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого ст. 26 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Хмельницького апеляційного суду через Дунаєвецький районний суд в 10-тиденний строк з дня винесення постанови.
Суддя Дунаєвецького районного суду В. М. Артемчук