Постанова № 89045820, 04.05.2020, Рахівський районний суд Закарпатської області

Дата ухвалення
04.05.2020
Номер справи
305/583/20
Номер документу
89045820
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 305/583/20

Номер провадження № 3/305/225/20

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04.05.2020. Суддя Рахівського районного суду Закарпатської області Марусяк М.О., розглянувши матеріали, які надійшли від Західного регіонального управління Мукачівського прикордонного загону відділу прикордонної служби "Ділове" про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, мешканця АДРЕСА_1 , з середньою освітою, неодруженого, тимчасово непрацюючого, -

за ч.1 ст.185-10 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

30.04.2020, близько 21:50 год., начальником відділення інспекторів прикордонної служюи "Великий Бичків" капітаном ОСОБА_2 на відстані близько 10 метрів від лінії державного кордону на напрямку 310 прикордонного знаку (територія Великобичківської сільради, рахівського району, Закарпатської області) був виявлений та в подальшому затриманий громадянин України ОСОБА_1 , який перебував в прикордонній смізі без документів, що посвідчують особу. Громадянин України ОСОБА_1 під час затримання здійснив злісну непокору законній вимозі військовослужбовця Державної прикордонної служби під час виконання ним службових обов`язків, пов`язаних з охороною державного кордону, а саме, на законну неодноразову вимогу зупинитись ОСОБА_1 вдався до втечі, чим порушив п.10 Постанови Кабінету Міністрів України №1147 від 27.07.98, тобто вчинив правопорушення відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.185-10 КУпАП.

В суді ОСОБА_1 , вину свою визнав, у скоєному розкаявся.

Заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши в повному обсязі встановлені на підставі поданих доказів обставини, у їх сукупності, приходжу до наступного висновку.

Так, відповідно до вимог ст.2 Закону України "Про Державну прикордонну службу України" основними функціями Державної прикордонної служби України є: охорона державного кордону України на суші, морі, річках, озерах та інших водоймах з метою недопущення незаконної зміни проходження його лінії, забезпечення дотримання режиму державного кордону та прикордонного режиму; здійснення в установленому порядку прикордонного контролю і пропуску через державний кордон України осіб, транспортних засобів, вантажів та іншого майна, а також виявлення і припинення випадків незаконного їх переміщення; ведення розвідувальної, інформаційно-аналітичної та оперативно-розшукової діяльності в інтересах забезпечення захисту державного кордону України згідно із законами України "Про розвідувальні органи України" та "Про оперативно-розшукову діяльність".

Статтею 20 Закону України "Про Державну прикордонну службу України" передбачено права Державної прикордонної служби України. За якою, органам, підрозділам, військовослужбовцям, а також працівникам Державної прикордонної служби України, які відповідно до їх службових обов`язків можуть залучатися до оперативно-службової діяльності, для виконання покладених на Державну прикордонну службу України завдань надається право втому числі, вимагати від фізичних осіб припинення правопорушень і дій, що перешкоджають здійсненню повноважень Державної прикордонної служби України (п.12);

Крім того, відповідно до Постанови КМУ від 27.07.1998 року № 1147 "Про прикордонний режим" постановою установлено вздовж державного кордону на його сухопутних ділянках і вздовж берегів прикордонних річок, озер та інших водойм прикордонну смугу у межах прилеглих до кордону територій селищних і сільських рад, де запроваджується прикордонний режим та затверджено перелік міст і районів, в межах територій яких можуть бути встановлені контрольовані прикордонні райони, в тому числі до переліку яких у Закарпатській області увійшли місто Ужгород, Берегівський, Великоберезнянський, Виноградівський, Перечинський, Рахівський, Тячівський, Ужгородський, Хустський райони.

Також Постановою КМУ №304 визначено межі прикордонної смуги в межах прилеглих до кордону територій селищних та сільських Рад народних депутатів.

Протоколом серії ЗхРУ № 008628 від 30.04.2020, стверджено, що 30.04.2020, близько 21:50 год., начальником відділення інспекторів прикордонної служюи "Великий Бичків" капітаном ОСОБА_2 на відстані близько 10 метрів від лінії державного кордону на напрямку 310 прикордонного знаку (територія Великобичківської сільради, рахівського району, Закарпатської області) був виявлений та в подальшому затриманий громадянин України ОСОБА_1 , який перебував в прикордонній смузі без документів, що посвідчують особу.

З рапорту начальника відділення інспекторів прикордонної служби "Великий Бичків", ОСОБА_3 , вбачається, що 30.04.2020, о 21 год. 00 хв. від прикордонного наряду «Старший зміни прикордонних нарядів» у складі старшого прапорщика Сергія Галіцьяна йому надійшла доповідь про те, що через КП «Порубне» надійшла інформація від прикордонної поліції Румунії, що напрямку п/зн № 310-311 ними було виявлено 4 пакунки з тютюновими виробами, особи вдались до втечі в бік України. Після чого я поставив додаткові завдання прикордонному наряду «Прикордонний патруль» щодо перевірки державного кордону на напрямку 311-310 прикордонного знаку; з метою перевірки ОСОБА_4 відмілини р.Тиса та прикриття напрямків на державному кордоні в районі 309-313 прикордонного знаку вислав групу реагування у складі 4 військовослужбовців яку очолив особисто; прикордонному наряду «Черговий підрозділу» проінформувати сусідні прикордонні наряди, сусідні підрозділи та проінформувати взаємодіючі органи, суміжну сторону.

О 21.50 за результатами перевірки ОСОБА_4 відмілини р. Тиса п/н «ГрР» 300 м. від п/зн № 311 в бік п/зн № 310 виявлено захід та вихід з р. Тиса близько 2-3 осіб, та 300 м. від п/зн № 311 в бік п/зн № 310 виявлено 1 особу без документів 10 м. в тил ділянки від лінії державного кордону яка рухалась в бік державного кордону. Під час перевірки особа на законну неодноразову вимогу п/н «ГрР» зупинитись та пред`явити документи що посвідчують особу не реагувала та не виконувала та чинила опір під час затримання. Особа була затримання без документів зі слів громадянин України ОСОБА_5 , проживає за адресою с.Луг. В подальшому цю особу доставлено до відділу прикордонної служби «Ділове» з метою оформлення адміністративно-процесуальних документів та проведення фільтраційно-перевірочних заходів.

Так, об`єктивна сторона правопорушення виражається у відкритій відмові виконати законне розпорядження чи вимогу працівника Державної прикордонної служби України під час виконання ним службових обов`язків, пов`язаних з охороною державного кордону чи суверенних прав України в її виключній (морській) економічній зоні, або члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, який бере участь в охороні державного кордону України (формальний склад).

З урахуванням наведеного, вважаю, що в діях громадянина ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення передбаченого ст.185-10 ч.1 КпАП України, яке виразилося у вчиненні злісної непокори законному розпорядженню чи вимогам працівника Державної прикордонної служби України під час виконання ним службових обов`язків пов`язаних з охороною державного кордону, які полягали у вимозі зупинитись.

Статтею33 КУпАП передбачено, що стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених КпАП України та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

Отже, з огляду на викладене, приходжу до висновку, що у відношенні ОСОБА_1 , як особи, яка ніде непрацює, немає постійного та стабільного заробітку, доходу, отже немає можливості сплати штраф, слід обрати адміністративне стягнення у виді адміністративного арешту в межах санкції ст.185-10 ч.1 КУпАП.

Відповідно до ст.40-1 КУпАП особа, на яку накладено адміністративне стягнення, сплачує судовий збір у розмірі, визначеному п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір».

Згідно ч.4 ст.15 ЗУ "Про виконавче провадження" за рішеннями про стягнення в дохід держави коштів або вчинення інших дій на користь чи в інтересах держави, прийнятими у справах про адміністративні правопорушення, та за рішеннями, прийнятими у кримінальних провадженнях, стягувачем виступає державний орган, який прийняв відповідне рішення або за матеріалами якого судом прийнято відповідне рішення. За рішеннями про стягнення судового збору, про накладення штрафу (як засобу процесуального примусу) стягувачем є Державна судова адміністрація України.

Таким чином, з ОСОБА_1 , на користь Державної судової адміністрації України слід стягнути судовий збір в сумі 420 гривень 40 копійок.

Керуючись ст.ст. 33, 38, 40-1, 283, 284, 307, 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винуватим за ч.1 ст.185-10 Кодексу України про адміністративні правопорушення та піддати адміністративному стягненню у виді 4 (чотирьох) діб адміністративного арешту.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , мешканця АДРЕСА_1 , в дохід Державної судової адміністрації України судовий збір в розмірі 420 (чотириста двадцять ) гривень 40 копійок, за кодом класифікації доходів бюджету 22030106 "Судовий збір": отримувач коштів ГУК у м.Києві/ м.Київ/22030106; код за ЄРДПОУ 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача: 899998; рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001 код класифікації доходів бюджету:22030106.

Постанова суду, після набрання законної сили, підлягає негайному виконанню.

На постанову може бути подана апеляційна скарга в судову палату з кримінальних справ апеляційного суду Закарпатської області через Рахівський районний суд Закарпатської області протягом 10 діб з моменту її проголошення.

Суддя: Марусяк М.О.