
Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
ОКРЕМА УХВАЛА
29.04.2020 р. Справа № 820/4794/18
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Шевченко О.В., розглянувши в порядку письмового провадження заяву Ізюмської міської ради Харківської області про визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо невиконання рішення суду в порядку ст.383 КАС України по адміністративній справі за позовом Ізюмської міської ради Харківської області до Ізюмської районної ради Харківської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії, стягнення суми, -
ВСТАНОВИВ:
До канцелярії Харківського окружного адміністративного суду Ізюмською міською радою Харківської області було подано в порядку ст. 383 КАС України заяву, в якій просить суд:
- визнати протиправною бездіяльність, вчинену Ізюмською районною радою Харківської області - відповідачем на виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 24 жовтня 2018 року по справі № 820/4794/18;
- зобов`язати Ізюмську районну раду Харківської області вирішити питання про передачу з Ізюмського районного бюджету Харківської області до Ізюмського міського бюджету Харківської області міжбюджетного трансферту у вигляді цільової субвенції на виконання умов договору між Ізюмською районною радою Харківської області та Ізюмською міською радою Харківської області про передачу міжбюджетного трансферту від 22 грудня 2017 року в сумі 503133 (п`ятсот три тисячі сто тридцять три) 00 грн.;
- у термін не пізніше наступного пленарного засідання Ізюмської районної ради Харківської області вжити заходів щодо виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 24 жовтня 2018 року по даній справі;
- у строк 10 діб з дати виконання ухвали суду надати відповідь Харківському окружному адміністративному суду.
В обґрунтування заяви зазначено, що 24 жовтня 2018 року Харківський окружний адміністративний суд ухвалив рішення по справі № 820/4794/18, яким зобов`язав Ізюмську районну раду Харківської області вирішити питання про передачу з Ізюмського районного бюджету Харківської області до Ізюмського міського бюджету Харківської області міжбюджетного трансферту у вигляді цільової субвенції на виконання умов договору між Ізюмською районною радою Харківської області та Ізюмською міською радою Харківської області про передачу міжбюджетного трансферту від 22 грудня 2017 року в сумі 503 133,00 грн. в термін не пізніше наступного пленарного засідання Ізюмської районної ради Харківської області, що відбудеться після набрання законної сили судовим рішенням. Рішення набрало законної сили. 15 січня 2019 року на адресу Ізюмської міської ради надійшла відповідь (Вих. №01-30/14) від голови Ізюмської районної ради Харківської області, у якій повідомлено, що рішення XXV сесії районної ради VII скликання від 20 грудня 2017 року № 414-VII «Про передачу міжбюджетного трансферту на оплату енергоносіїв та комунальних послуг медичними закладами Ізюмського району на 2018 рік до бюджету м. Ізюм» було скасовано відповідно до рішення XII сесії районної ради VII скликання від 20.12.2018 року №631-VII. Також, 15 жовтня 2019 року на адресу Ізюмської міської ради надійшла відповідь (Вих. №01-30/260) від голови Ізюмської районної ради Харківської області, у якій повідомлено, що питання стосовно виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 24.10.2018 року по справі № 820/4694/18 на пленарному засіданні 49 сесії Ізюмської районної ради не розглядалось та відповідних рішень не приймалось.
У зв`язку з невиконанням боржником у добровільному порядку судового рішення, 16 жовтня 2019 року державним виконавцем відділу примусового виконання рішень винесено постанову про відкриття виконавчого провадження ВП №60306257 щодо виконання рішення суду по справі №820/4794/18 від 24.10.2018 року. 06.11.2019 року державним виконавцем в рамках ВП №60306257 винесено постанову про стягнення з Ізюмської районної ради Харківської області виконавчого збору та про накладення штрафу за невиконання судового рішення. 04.02.2020 року боржнику направлено лист з проханням надати інформацію про повний хід виконання судового рішення за виконавчим провадженням ВП №60306257. Проте, станом на 04.03.2020 року жодної відповіді від державного виконавця не надходило. Отже, рішення Харківського окружного адміністративного суд по справі № 820/4794/18 від 24.10.2018 року не виконано, що слугувало підставою для звернення до суду із заявою в порядку статті 383 КАС України.
03.04.2020 року представником Ізюмської районної ради Харківської області надано заперечення на заяву позивача, подану в порядку ст. 383 КАС України, в якій вказав про її необґрунтованість та безпідставність з наступних підстав. На запит від 27.12.2018 вих. № 696 позивач отримав лист відповідача, яким останній повідомив, що депутатами Ізюмської районної ради 13.12.2018 на спільному засіданні постійної комісії з питань бюджету та з питань аграрної політики, земельних відносин та природокористування, екології, надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків, а також на пленарному засіданні XL сесії Ізюмської районної ради VII скликання було розглянуто та не прийнято проект рішення "Про виконання Рішення Харківського окружного адміністративного суду від 24 жовтня 2018 р. по справі №820/4794/18". У листі відповідача від 15.01.2019 вих. № 01-30/14 повідомлялось, що рішення XXV сесії районної ради VII скликання від 20.12.2017 № 414-VII "Про передачу міжбюджетного трансферту на оплату енергоносіїв та комунальних послуг медичними закладами Ізюмського району на 2018 рік до Бюджету м. Ізюм" скасовано відповідно до рішення ХLI сесії районної ради VII скликання від 20.12.2018 № 631-VII.
Рішення Харківського окружного адміністративного суду від 24 жовтня 2018 року по адміністративній справі №820/4794/18 носило зобов`язальний характер. Отже Ізюмською районною радою Харківської області повністю виконано самостійно, до відкриття виконавчого провадження, винесення постанови державного виконавця про стягнення виконавчого збору та постанови про накладання штрафу, так як не пізніше наступної сесії, після набрання рішенням законної сили, було розглянуто у встановленому законом «Про місцеве самоврядування в Україні» порядку на сесії районної ради. Про виконання судового рішення Ізюмською районною радою Харківської області було повідомлено відділ примусового виконання рішень Управління ДВС ГУЮ у Харківській області заявами від 23 жовтня 2019 року (Вих. №01-31/277) та від 19.03.2020 №01-31/54. Таким чином, на думку представника відповідача. відсутні підстави для задоволення вимог заяви в порядку ст. 383 КАС України.
Представник відповідача просив суд відмовити в задоволенні заяви та здійснювати її розгляд за його відсутності.
У судове засідання представники сторін не прибули, належним чином повідомлялись про дату, час та місце розгляду заяви.
Згідно ч.1 ст. 383 КАС України, у разі відповідності заяви вимогам, зазначеним у цій статті, вона підлягає розгляду та вирішенню в порядку письмового провадження або в судовому засіданні на розсуд суду протягом десяти днів з дня її отримання. Неприбуття в судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду такої заяви.
Постановою КМУ від 11 березня 2020 року № 211 "Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19" установлено з 12 березня до 3 квітня 2020 року на усій території України карантин.
В листі Ради суддів України від 16 березня 2020 року № 9рс-186/20 зазначено, що враховуючи постанову № 211 "Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19" судам рекомендовано на період з 16 березня до 3 квітня 2020 року встановити особливий режим роботи, а саме по можливості здійснювати судовий розгляд справ без участі сторін, в порядку письмового провадження.
Згідно пункту 1 постанови КМУ №211 від 11.03.2020 року (із змінами, внесеними згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 року № 291) установлено з 12 березня 2020 р. до 11 травня 2020 р. на всій території України карантин.
Відповідно до ч. 9 ст. 205 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Згідно вимог ч.4 ст. 229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Враховуючи зазначені вище положення, заява підлягає розгляду в порядку письмового провадження.
Суд, дослідивши заяву в порядку ст. 383 КАС України, а також наявні матеріали адміністративної справи, прийшов до наступного висновку.
Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 24 жовтня 2018 року по справі № 820/4794/19 адміністративний позов Ізюмської міської ради Харківської області до Ізюмської районної ради Харківської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії, стягнення суми задоволено частково. Визнано протиправною бездіяльність Ізюмської районної ради Харківської області щодо не розгляду питання про передачу з Ізюмського районного бюджету Харківської області до Ізюмського міського бюджету Харківської області міжбюджетного трансферту у вигляді цільової субвенції на виконання умов договору між Ізюмською районною радою Харківської області та Ізюмською міською радою Харківської області про передачу міжбюджетного трансферту від 22 грудня 2017 року. Зобов`язано Ізюмську районну раду Харківської області вирішити питання про передачу з Ізюмського районного бюджету Харківської області до Ізюмського міського бюджету Харківської області міжбюджетного трансферту у вигляді цільової субвенції на виконання умов договору між Ізюмською районною радою Харківської області та Ізюмською міською радою Харківської області про передачу міжбюджетного трансферту від 22 грудня 2017 року в сумі 503133 (п`ятсот три тисячі сто тридцять три) 00 грн. в термін не пізніше наступного пленарного засідання Ізюмської районної ради Харківської області, що відбудеться після набрання законної сили судовим рішенням. В задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовлено.
Рішення набрало законної сили 06.12.2018 року.
З комп`ютерної програми суду "ДСС" вбачається, що позивачем отримано виконавчий лист від 24 жовтня 2018 року по справі № 820/4794/19.
27.12.2018 року позивач звернувся до відповідача з листом від 27.12.2018 року за № 696, в якому просив надіслати на адресу Ізюмської міської ради Харківської області документи щодо підтвердження повного виконання рішення суду від 24 жовтня 2018 року по справі № 820/4794/19
На запит позивача листом Ізюмської районної ради Харківської області від 15.01.2019 № 01-30/14 повідомлено, що депутатами Ізюмської районної ради 13.12.2018 на спільному засіданні постійної комісії з питань бюджету та з питань аграрної політики, земельних відносин та природокористування, екології, надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків, а також на пленарному засіданні XL сесії Ізюмської районної ради VII скликання було розглянуто та не прийнято проект рішення "Про виконання Рішення Харківського окружного адміністративного суду від 24 жовтня 2018 р. по справі №820/4794/18". Також листом повідомлено, що рішення XXV сесії районної ради VII скликання від 20.12.2017 № 414-VII "Про передачу міжбюджетного трансферту на оплату енергоносіїв та комунальних послуг медичними закладами Ізюмського району на 2018 рік до Бюджету м. Ізюм" скасовано відповідно до рішення ХLI сесії районної ради VII скликання від 20.12.2018 № 631-VII.
Згідно наданого представником відповідача разом із запереченнями копії Витягу з протоколу спільного засідання постійних комісій з питань бюджету, з питань аграрної політики, земельних відносин та природокористування, екології, надзвичайних ситуацій та ліквідації наслідків, 13.12.2018 року на спільному засіданні слухалось питання щодо виконання судового рішення та вирішено не підтримувати проект рішення "Про виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 24 жовтня 2018 року по справі № 820/4794/19" та винести це питання на розгляд пленарного засідання сесії районної ради.
На пленарному засіданні позачергової XL сесії Ізюмської районної ради VII скликання (Витяг з протоколу від 13.12.2018 року) слухалось питання щодо виконання судового рішення від 24 жовтня 2018 року по справі № 820/4794/19. За результатами голосування рішення "Про виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 24 жовтня 2018 року по справі № 820/4794/19" не було прийнято.
Як вбачається з доданих до заяви документів, 09.10.2019 року (Вих. № 462) позивач звернувся до відділу примусового виконання рішень управління ДВС ГТУЮ у Харківській області із заявою щодо примусового виконання рішення суду від 24 жовтня 2018 року по справі №820/4794/19.
Постановою державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління ДВС ГТУЮ у Харківській області винесено постанову про відкриття виконавчого провадження ВП №60306257 з примусового виконання виконавчого листа № 820/4794/19, виданого Харківським окружним адміністративним судом 29 грудня 2018 року про зобов`язання Ізюмської районної ради Харківської області вирішити питання про передачу з Ізюмського районного бюджету Харківської області до Ізюмського міського бюджету Харківської області міжбюджетного трансферту у вигляді цільової субвенції на виконання умов договору між Ізюмською районною радою Харківської області та Ізюмською міською радою Харківської області про передачу міжбюджетного трансферту від 22 грудня 2017 року в сумі 503133 (п`ятсот три тисячі сто тридцять три) 00 грн. в термін не пізніше наступного пленарного засідання Ізюмської районної ради Харківської області, що відбудеться після набрання законної сили судовим рішенням. Надано боржнику 10 робочих днів для виконання рішення суду.
За вказаним виконавчим листом боржником є Ізюмська районна рада Харківської області, а стягувачем - Ізюмська міська рада Харківської області.
Також, постановами державного виконавця від 06.11.2019 року, винесених в рамках ВП №60306257, стягнуто з боржника виконавчий збір у розмірі 16 692,00 грн. та накладено штраф за невиконання рішення суду в повному обсязі в розмірі 5 100,00 грн. Постановою державного виконавця від 20.03.2020 року ВП №60306257 накладено штраф у розмірі 10 200,00 грн.
Як свідчать матеріали справи, 08.04.2020 року державним виконавцем до Головного управління Національної поліції у Харківській області направлено повідомлення про вчинення кримінального правопорушення, у зв`язку із чим відповідно до п.11 ч.1 ст. 39, ст. 40 Закону України "Про виконавче провадження" постановою державного виконавця від 08.04.2020 року ВП №60306257 закінчено виконавче провадження.
Вважаючи, що Ізюмська районна рада Харківської області не виконав судове рішення від 24.10.2018 по справі №820/4794/19 та не вирішив питання про передачу з Ізюмського районного бюджету до Ізюмського міського бюджету міжбюджетного трансферту у вигляді цільової субвенції на виконання умов договору між Ізюмською районною радою та Ізюмською міською радою про передачу такого трансферту від 22.12.2017 в сумі 503 133,00 грн., представник позивача звернувся до суду з даною заявою в порядку статті 383 КАС України.
Відповідно до частин першої та другої статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.
Європейський Суд з прав людини звертає увагу на те, що судове та виконавче провадження є першою та другою стадіями у загальному провадженні (рішення у справі Скордіно проти Італії. Таким чином, виконання рішення не відокремлюється від судового розгляду і провадження повинно розглядатися загалом (рішення у справі Сіка проти Словаччини).
Аналіз зазначених вище рішень Європейського Суду з прав людини свідчить про те, що з метою забезпечення права особи на ефективний судовий захист в адміністративному судочинстві існує інститут судового контролю за виконанням судового рішення. Судовий контроль - це спеціальний вид провадження в адміністративному судочинстві, відмінний від позовного, що має спеціальну мету та полягає не у вирішенні нового публічно-правового спору, а у перевірці всіх обставин, що перешкоджають виконанню такої постанови суду та відновленню порушених прав особи-позивача.
Згідно з частиною першою статті 383 КАС України, особа-позивач, на користь якої ухвалено рішення суду, має право подати до суду першої інстанції заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб`єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такого рішення суду, або порушення прав позивача, підтверджених таким рішенням суду.
Відповідно до частини шостої статті 383 КАС України, за відсутності обставин протиправності відповідних рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень - відповідача та порушення ним прав, свобод, інтересів особи-позивача, суд залишає заяву без задоволення. За наявності підстав для задоволення заяви суд постановляє ухвалу в порядку, передбаченому статтею 249 цього Кодексу.
Частинами першою, другою, четвертою статті 249 КАС України визначено, що суд, виявивши під час розгляду справи порушення закону, може постановити окрему ухвалу і направити її відповідним суб`єктам владних повноважень для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону.
У разі необхідності суд може постановити окрему ухвалу про наявність підстав для розгляду питання щодо притягнення до відповідальності осіб, рішення, дії чи бездіяльність яких визнаються протиправними.
В окремій ухвалі суд має зазначити закон чи інший нормативно-правовий акт (у тому числі його статтю, пункт тощо), вимоги яких порушено, і в чому саме полягає порушення.
Слід зазначити, що відповідно до положень статті 129-1 Конституції України, суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов`язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.
Відповідно до ч.1 - 3 ст. 14 КАС України, судове рішення, яким закінчується розгляд справи в адміністративному суді, ухвалюється іменем України. Судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.
Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом (стаття 370 КАС України).
Положеннями частин 2 - 4 статті 13 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" також передбачено, що судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України. Обов`язковість урахування (преюдиційність) судових рішень для інших судів визначається законом. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд у межах повноважень, наданих йому законом. Невиконання судових рішень має наслідком юридичну відповідальність, установлену законом.
Суд не приймає до уваги та вважає безпідставним посилання представника відповідача на те, що на пленарному засіданні позачергової XL сесії Ізюмської районної ради VII скликання депутатами проголосовано та не прийнято рішення "Про виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 24 жовтня 2018 року по справі № 820/4794/19", оскільки рішення суду, яке набрало законної сили, в силу закону є обов`язковим до виконання всіма учасниками справи, а тому боржник (в даному випадку, Ізюмська районна рада Харківської області) повинен вжити невідкладні заходи щодо виконання такого рішення суду.
У свою чергу, Ізюмська районна рада Харківської області не надала до суду жодних доказів вжиття ним будь-яких заходів щодо виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 24 жовтня 2018 року по справі № 820/4794/19 щодо вирішення питання про передачу з Ізюмського районного бюджету Харківської області до Ізюмського міського бюджету Харківської області міжбюджетного трансферту у вигляді цільової субвенції на виконання умов договору між Ізюмською районною радою Харківської області та Ізюмською міською радою Харківської області про передачу міжбюджетного трансферту від 22 грудня 2017 року в сумі 503 133,00 грн. у встановлений судом термін.
Відповідно, суд дійшов висновку, що з боку Ізюмської районної ради Харківської області наявне протиправне невиконання рішення суду.
Щодо вимог заяви про визнання протиправною бездіяльності Ізюмської районної ради Харківської області та невиконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 24 жовтня 2018 року по справі № 820/4794/18, зобов`язання Ізюмської районної ради Харківської області вирішити питання про передачу з Ізюмського районного бюджету Харківської області до Ізюмського міського бюджету Харківської області міжбюджетного трансферту у вигляді цільової субвенції на виконання умов договору між Ізюмською районною радою Харківської області та Ізюмською міською радою Харківської області про передачу міжбюджетного трансферту від 22 грудня 2017 року в сумі 503 133,00 грн., не пізніше наступного пленарного засідання Ізюмської районної ради вжити заходів щодо виконання рішення суду, а також у строк 10 діб з дати виконання ухвали суду надати відповідь Харківському окружному адміністративному суду, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини 6 статті 383 КАС України, за відсутності обставин протиправності відповідних рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень - відповідача та порушення ним прав, свобод, інтересів особи-позивача, суд залишає заяву без задоволення. За наявності підстав для задоволення заяви суд постановляє ухвалу в порядку, передбаченому статтею 249 цього Кодексу.
Згідно з ч.ч. 1, 5 ст. 249 КАС України суд, виявивши під час розгляду справи порушення закону, може постановити окрему ухвалу і направити її відповідним суб`єктам владних повноважень для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону.
З метою забезпечення виконання вказівок, що містяться в окремій ухвалі, суд встановлює у ній строк для надання відповіді залежно від змісту вказівок та терміну, необхідного для їх виконання.
Таким чином, якщо в ході розгляду заяви щодо протиправності рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень, поданої відповідно до ст. 383 КАС України, суд установить наявність підстав для її задоволення, він має право постановити окрему ухвалу, в порядку, передбаченому ст. 249 КАС України.
У такому випадку суд не може визнати протиправними дії або зобов`язати відповідача вчинити певні дії, в тому числі такі, які по суті дублювали б рішення, прийняте судом та у зв`язку з невиконанням якого подано відповідну заяву.
Відтак, виходячи з аналізу вказаної норми, суд своєю ухвалою не має повноважень зобов`язувати відповідача виконати рішення Харківського окружного адміністративного суду від 24 жовтня 2018 року по справі № 820/4794/18, оскільки такий обов`язок у нього виникає в силу Закону.
Враховуючи викладене, а також ту обставину, що відповідачем на час розгляду заяви в суді не надано доказів виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 24 жовтня 2018 року по справі № 820/4794/18, суд частково задовольняє заяву Ізюмської міської ради Харківської області, подану в порядку ст. 383 КАС України та вважає за необхідне постановити окрему ухвалу, яку направити на адресу голови Ізюмської районної ради Харківської області для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли невиконанню рішення Харківського окружного адміністративного суду від 24 жовтня 2018 року по справі № 820/4794/18.
Решта вимог заяви не підлягає задоволенню.
Суд зауважує, що Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" від 30 березня 2020 року № 540-IX внесено доповнення до ст. 195 та розділу VI "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України. Закон набирав чинності 02.04.2020 року.
Так, в пункті 3 розділу VI "Прикінцеві положення" КАС України (з урахуванням доповнень) зокрема зазначено, що під час дії карантину, встановленого КМУ з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), процесуальні строки апеляційного оскарження продовжуються на строк дії такого карантину.
На підставі викладеного, керуючись положеннями ст. ст. 241, 243, 248, 249, 256, 294, 295, 383, п.3 Прикінцевих положень, пп.15.5 п.15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву Ізюмської міської ради Харківської області про визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо невиконання рішення суду в порядку ст. 383 КАС України по адміністративній справі за позовом Ізюмської міської ради Харківської області до Ізюмської районної ради Харківської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії, стягнення суми - задовольнити частково.
Повідомити голову Ізюмської районної ради Харківської області про виявлені порушення вимог статті 129-1 Конституції України, частин 2 - 4 статті 13 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", частин 1 - 3 статті 14, статті 370 КАС України, Ізюмською районною радою Харківської області щодо невиконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 24 жовтня 2018 року по справі № 820/4794/18 для вжиття невідкладених заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли встановленим судом порушенням та притягнення винних осіб до відповідальності.
Про вжитті заходи повідомити Харківській окружний адміністративний суд не пізніше одного місяця після надходження окремої ухвали.
В задоволенні іншої частини вимог заяви - залишити без задоволення.
Копію окремої ухвали надіслати сторонам у справі для відома, голові Ізюмської районної ради Харківської області - для відома та виконання.
Окрему ухвалу направити для виконання після закінчення строку на її оскарження.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання.
Обчислення строків оскарження ухвали суду здійснюється з урахуванням п.3 Прикінцевих положень КАС України.
Суддя О.В.Шевченко