Рішення № 89009144, 30.04.2020, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.04.2020
Номер справи
240/1923/20
Номер документу
89009144
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 квітня 2020 року м. Житомир справа № 240/1923/20

категорія 108010100

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

судді Попової О. Г.,

розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Коростенської міської ради Житомирської області в особі Відділу державної реєстрації виконавчого комітету Коростенської міської ради про скасування реєстраційної дії,

встановив:

До Житомирського окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_1 (далі - позивач) з позовом до Виконавчого комітету Коростенської міської ради Житомирської області в особі Відділу державної реєстрації виконавчого комітету Коростенської міської ради (далі - відповідача), в якому просить скасувати реєстраційну дію - запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців про включення до Реєстру ОСОБА_2 (РНОКПП - НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) дата запису 19.12.2012 року.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що в кінці 2019 року, через органи ДВС їй надіслано податкову вимогу, також через органи Коростенського пенсійного фонду вона дізнаюсь, що рахується в списках працюючих пенсіонерів, оскільки знаходиться в статусі фізичної особи - підприємця. В реєстрах під їй присвоєним ідентифікаційним податковим номером знаходиться ОСОБА_2 , яка зареєстрована за іншою адресою місця проживання ніж позивач, а саме: АДРЕСА_1 . Позивач вказує, що 19.12.2012 року державним реєстратором відповідно до списків, наданих державним реєстраторам територіальними органами юстиції, ОСОБА_2 з ідентифікаційним кодом НОМЕР_1 , що проживала за адресою: АДРЕСА_1 було внесено до Єдиного державного реєстру. Позивач вважає вказану реєстрацію протиправною та такою, що підлягає скасування.

Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 02.03.2020 року відкрито провадження за правилами загального позовного провадження. Призначено підготовче засідання у справі на 26 березня 2020 року 11:00 із повідомленням учасників справи.

23.03.2020 року від позивача на електронну адресу суду надійшла заява про перенесення підготовчого засідання на іншу дату у зв"язку з неможливістю прибути в судове засідання за сімейних обставин та обмежень встановлених державою для боротьби з поширенням короновірусу.

26.03.2020 року судом розгляд справи відкладено на 27.04.2020 року о 10:30 год., про що повідомлено учасників справи.

Позивач у судове засідання не з`явилась, про дату, час та місце розгляду справи повідомлена належним чином.

27.04.2020 року позивачем на електронну адресу суду надіслано заяву про проведення розгляду справи за її відсутності.

Представник відповідача - Виконавчого комітету Коростенської міської ради Житомирської області в особі Відділу державної реєстрації виконавчого комітету Коростенської міської ради у судове засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Відзив на позов суду не подав.

За правилами ч. 4 ст. 159 Кодексу адміністративного судочинства України неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Відповідно до частини 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Згідно з частиною 4 статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу без участі представників сторін на підставі наявних доказів в порядку письмового провадження, так як явка сторін не визнавалася судом обов`язковою.

Частиною п`ятою статті 250 КАС України встановлено, що датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Суд, дослідивши належним чином зібрані докази по справі, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи на яких ґрунтуються вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду і вирішення спору по суті, дійшов висновків, що позовні вимоги підлягають до задоволення з наступних підстав.

Судом встановлено, що згідно паспорту серії ВМ650105 виданого Коростенським РВ УМВС України в Житомирській області 03.01.2012 року ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 (а.с.16-17).

02.07.1996 року громадянка ОСОБА_1 зареєстрована в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків за реєстраційним номером облікової картки платника податків НОМЕР_1 (а.с.17).

Позивачу стало відомо, що в реєстрі фізичних осіб - підприємців під РНОКПП НОМЕР_1 значиться особа: ОСОБА_2 , з адресою проживання: АДРЕСА_1 .

19.12.2012 року дані ОСОБА_2 з ідентифікаційним кодом НОМЕР_1 , що проживала за адресою: АДРЕСА_1 було внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Позивач звернулась до органу пенсійного фонду, ДФС, державних реєстраторів Коростенського міськвиконкому за місцем проживання щодо виправлення даних помилок.

Листом від 05.12.2019 року за № Н-5179 Головним управлінням пенсійного фонду України в Житомирській області повідомило, ОСОБА_1 , що органи ПФУ провадять відрахування з пенсії на підставі надісланих їм державним виконавцем виконавчих документів, а саме, постанови про звернення стягнення на пенсію, в якій визначається порядок стягнення суми боргу та розмір відрахування. Відповідно до бази даних АРМ ОСВВ ОСОБА_1 як фізична особа - підприємець (адреса реєстрації: АДРЕСА_2 ) була взята на облік до Пенсійного фонду 01.08.1995 року та знята з обліку (ліквідована) 25.05.1998 року. В базах даних АРМ ОСВВ 2 та ІКІС ПФУ «Підсистема відомості страхувальників» інформація щодо реєстрації Вас відсутня (а.с.5).

Листом № 925/14/06-30-02-01-11 від 22.01.2020 року Головним управлінням ДПС у Житомирській області позивача повідомило, що 19.12.2012 року за № 23061750000013810 по фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1 державним реєстратором Коростенської міської ради було надіслано відомості типу «175 - Включення відомостей про фізичну особу-підприємця з відміткою про те, що свідоцтво про її державну реєстрацію, вважається недійсним» відповідно до даних Єдиного державного реєстру. Місце проживання в зазначених відомостях зазначена адреса: АДРЕСА_3 . Станом на 22.01.2020 року згідно з даними інформаційних систем Державної податкової служби України, фізична особа - підприємець ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) перебуває на обліку в Коростенській ДПІ Коростенського управління ТУ ДПС у Житомирській області зі станом «знято з обліку за основним місцем обліку». Інформація щодо державної реєстрації припинення Вашої підприємницької діяльності в контролюючих органах відсутня. Для здійснення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності позивачу рекомендовано звернутися до державного реєстратора або будь-якого суб`єкта державної реєстрації для проведення відповідних реєстраційних дій (а.с.6).

Виконавчий комітет Коростенської міської ради листом №02-14/3546 від 21.11.2019 року повідомив позивача, що за даними реєстру, який діяв з 1994 року, ОСОБА_2 зареєстрована, як приватний підприємець з 01.08.1995 року за № 1339 року за адресою, АДРЕСА_1 (на момент проведення державної реєстрації в 1995 році ідентифікаційні коди були відсутні). 19.12.2012 року державним реєстратором відповідно до списків наданих територіальними органами юстиції ОСОБА_2 з ідентифікаційним кодом НОМЕР_1 , що проживала за адресою АДРЕСА_1 було внесено до Єдиного державного реєстру. За даними журналу скасованих фізичних осіб-підприємців, який мається в наявності у відділі державної реєстрації, запису про припинення підприємницької діяльності ОСОБА_2 не значиться. На даний час діючим законодавством не передбачено внесення до ЄДР записів про проведення реєстраційних дій датою, що не відповідає реальному часу. Виконавчий комітет Коростенської міської ради рекомендував позивачу звернутися до головного територіального управління юстиції Житомирської області, з метою отримання інформації якими саме державними органами та на підставі яких даних та документів надано інформацію, щодо реєстрації ОСОБА_2 (а.с.7).

Листом від 22.01.2020 за №Н-1295/4.4/4.4-18/1036 Центрально-Західне міжрегіональне управління юстиції рекомендувало позивачу звернутись до державного реєстратора юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань із заявою про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця або з рішенням суду, що набрало законної сили про скасування реєстраційної дії/запису в Єдиному державному реєстрі про включення ОСОБА_2 (РНОК1ІГІ - НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) дата запису 19.12.2012.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Відносини, що виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, їхньої символіки (у випадках, передбачених законом), громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб-підприємців, регулює Закон України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань". Цей Закон набрав чинності з 01 липня 2004 року і саме з 01 липня 2004 року розпочав функціонування Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

До 01 липня 2004 року реєстрація суб`єктів підприємницької діяльності здійснювалася відповідно до Закону України "Про підприємництво".

З 01 липня 2004 року набрав чинності Закон України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" (далі Закон).

Отже, відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, а також фізичних осіб - підприємців регулює Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" від 15.05.2003 №755-ІV (в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин, далі - Закон №755-ІV).

За змістом п. 4 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань", державна реєстрація фізичних осіб-підприємців (далі державна реєстрація) засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, зміни відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, про фізичну особу-підприємця, а також проведення інших реєстраційних дій, передбачених цим Законом.

Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 1 Закону Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі Єдиний державний реєстр) єдина державна інформаційна система, що забезпечує збирання, накопичення, обробку, захист, облік та надання інформації про юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадські формування, що не мають статусу юридичної особи.

Відповідно до ст.1 Закону №755-ІV реєстраційна картка - документ встановленого зразка, який підтверджує волевиявлення особи щодо внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру.

В силу ч.2 ст. 4 Закону №755-ІV, порядок проведення державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців включає, зокрема:

перевірку комплектності документів, які подаються державному реєстратору, та повноти відомостей, що вказані в реєстраційній картці;

перевірку документів, які подаються державному реєстратору, на відсутність підстав для відмови у проведенні державної реєстрації;

внесення відомостей про юридичну особу або фізичну особу - підприємця до Єдиного державного реєстру;

оформлення і видачу свідоцтва про державну реєстрацію та виписки з Єдиного державного реєстру.

За приписами ч. 1 ст. 5 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців проводиться державним реєстратором виключно у виконавчому комітеті міської ради міста обласного значення або у районній, районній у містах Києві та Севастополі державній адміністрації за місцезнаходженням юридичної особи або за місцем проживання фізичної особи - підприємця.

В силу положень ч. 1 ст. 17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" відомості про юридичну особу або фізичну особу - підприємця включаються до Єдиного державного реєстру шляхом внесення записів на підставі відомостей з відповідних реєстраційних карток та відомостей, що надаються юридичними особами державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи згідно із законодавством України.

Відповідно до ч. 4 ст. 17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" в Єдиному державному реєстрі повинні міститися такі відомості щодо фізичної особи - підприємця, зокрема:

ім`я фізичної особи;

реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта);

місце проживання;

види діяльності;

дата та номер запису про проведення державної реєстрації фізичної особи - підприємця, дати та номери записів про внесення змін до нього;

дата та номер запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем, а також підстава для його внесення;

місце проведення державної реєстрації, а також місце проведення інших реєстраційних дій, передбачених цим Законом;

місцезнаходження реєстраційної справи;

прізвище, ім`я та по батькові посадової особи, що внесла до Єдиного державного реєстру запис про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця, внесла зміни до цього запису або внесла запис про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем.

Згідно з ч.1 ст.42 Закону №755-ІV, для проведення державної реєстрації фізична особа, яка має намір стати підприємцем (далі - заявник), повинна подати особисто (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) державному реєстратору за місцем проживання такі документи:

заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації фізичної особи - підприємця;

копію довідки про включення заявника до Державного реєстру фізичних осіб - платників податків та інших обов`язкових платежів;

документ, що підтверджує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації фізичної особи - підприємця.

Частиною 3 статті 42 Закону №755-ІV встановлено, що якщо документи для проведення державної реєстрації подаються заявником особисто, державному реєстратору додатково пред`являється паспорт.

З системного аналізу вказаних положень законодавства України встановлено що для державної реєстрації ОСОБА_2 як фізичної особи-підприємця остання повинна була особисто подати документи для реєстрації або ж завірити нотаріально свій підпис на реєстраційній картці, у разі направлення реєстраційної картки поштою.

В свою чергу, державний реєстратор зобов`язаний був перевірити документи, які було подано для державної реєстрації та перевірити особу, яка їх подавала, як це передбачено ч. 3 ст. 42 Закону №755-ІV.

Як зазначено в листі від 22.01.2020 року Центрально-Західне міжрегіональне управління юстиції, що на виконання наказу Міністерства юстиції України від 12.04.2012 № 575/5 "Про тимчасові міжвідомчі спеціальні комісії з питань проведення інвентаризації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" наказом Головного управління юстиції у Житомирській області від 03.05.2012 № 294/о створено тимчасову міжвідомчу спеціальну комісію з питань проведення інвентаризації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

09.07.2012 року тимчасовою міжвідомчою спеціальною комісією з питань проведення інвентаризації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців отримано відомості від Державної податкової служби України, Пенсійного фонду України та Державної служби статистики України з аналітичною інформацією про юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, зареєстрованих до 01.07.2004 та не включених до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

Також, в ході опрацювання аналітичної інформації, тимчасовою міжвідомчою спеціальною комісією з питань проведення інвентаризації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, також враховувалась інформація від суб`єктів, які проводили реєстрацію юридичних осіб будь-яких організаційно-правових форм та фізичних осіб - підприємців, щодо державної реєстрації припинення підприємницької діяльності, відповідно до норм чинного на той час законодавства.

Враховуючи вищевикладену узагальнену інформацію, відомості щодо ОСОБА_2 (РНОКПП - НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) були включені тимчасовою міжвідомчою спеціальною комісією з питань проведення інвентаризації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців до списку суб`єктів господарювання, які підлягають включенню до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та передано до виконавчого комітету Коростенської міської ради Житомирської області.

Пунктом 7 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» щодо спрощення механізму державної реєстрації припинення суб`єктів господарювання» від 01.07.2018 року № 2390 передбачено, що спеціально уповноважений орган з питань державної реєстрації протягом місяця з дати завершення процесу включення до Єдиного державного реєстру відомостей про юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, зареєстрованих до 01.07.2004 року, передає відомості про юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, включених до Єдиного державного реєстру, органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування (далі - уповноважені органи), які в межах своїх повноважень ведуть облік юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та/або проводять реєстрацію юридичних осіб будь-яких організаційно-правових форм та фізичних осіб - підприємців.

Уповноважені органи протягом місяця з дня отримання від спеціально уповноваженого органу з питань державної реєстрації відомостей про юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, включених до Єдиного державного реєстру, проводять звірення даних реєстрів (баз даних реєстрів, журналів реєстрації, обліку тощо), що ведуться ними, з даними Єдиного державного реєстру. За результатами звірення уповноважені органи подають спеціально уповноваженому органу з питань державної реєстрації відомості з відомчих реєстрів (баз даних реєстрів, журналів реєстрації, обліку тощо) про юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, відомості про яких не включені до Єдиного державного реєстру.

За результатами проведеного звірення уповноважені органи оприлюднюють у спеціалізованих друкованих засобах масової інформації та/або на відомчих веб-сайтах відомості про юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, відомості про яких на дату завершення процесу включення до Єдиного державного реєстру відомостей про юридичних осіб та фізичних осі-підприємців не включені до Єдиного державного реєстру.

Після закінчення передбаченого для включення відомостей до Єдиного державного реєстру строку, встановленого пунктом 2 цього розділу, уповноважені органи у місячний строк проводять остаточне звірення даних відомчих реєстрів (баз даних реєстрів, журналів реєстрації, обліку тощо), за результатами якого готують аналітичну інформацію для передачі її тимчасовим міжвідомчим спеціальним комісіям, утвореним з метою проведення в Автономній Республіці Крим та відповідних областях інвентаризації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, зареєстрованих до 1 липня 2004 року, відомості про яких до строку, встановленого пунктом 2 цього розділу, не включені до Єдиного державного реєстру. (пункт 8 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» щодо спрощення механізму державної реєстрації припинення суб`єктів господарювання» від 01.07.2018 року № 2390).

Наказом Міністерства юстиції України від 12.04.2012 №575/5, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 13.04.2012 за №569/20882, "Про тимчасові міжвідомчі спеціальні комісії з питань проведення інвентаризації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", чинним до 01.07.2014, затверджено Положення про тимчасові міжвідомчі спеціальні комісії з питань проведення інвентаризації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та зобов`язано державних реєстраторів юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців забезпечити включення до Єдиного державного реєстру відомостей про невключених суб`єктів на підставі аналітичної інформації, отриманої від тимчасових міжвідомчих спеціальних комісій з питань проведення інвентаризації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

Пунктом 1.2 Положення про тимчасові міжвідомчі спеціальні комісії з питань проведення інвентаризації юридичних осіб та фізичних осіб підприємців визначено, що комісії створюються в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі з метою проведення інвентаризації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, зареєстрованих до 01 липня 2004 року, відомості про яких на дату завершення процесу включення до Єдиного державного реєстру відомостей про юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців не включені до Єдиного державного реєстру.

Згідно з пунктами 3.1 та 3.2 зазначеного Положення про тимчасові міжвідомчі спеціальні комісії з питань проведення інвентаризації юридичних осіб та фізичних осіб підприємців завданням комісії є проведення інвентаризації невключених суб`єктів. Комісія відповідно до покладеного на неї завдання: приймає від органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, які в межах своїх повноважень ведуть облік юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та/або проводять реєстрацію юридичних осіб будь-яких організаційно-правових форм та фізичних осіб - підприємців (далі - уповноважені органи), аналітичну інформацію про невключених суб`єктів; розглядає, аналізує прийняту від уповноважених органів аналітичну інформацію; складає узагальнену інформацію про невключених суб`єктів; передає узагальнену інформацію про невключених суб`єктів реєстраційним службам головних управлінь юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі за місцезнаходженням юридичних осіб та за місцем проживання фізичних осіб - підприємців для подальшого включення їх державними реєстраторами до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (далі - Єдиний державний реєстр).

Пунктом 4.3 вказаного Положення встановлено, що комісія передає узагальнену інформацію про невключених суб`єктів державним реєстраторам за місцезнаходженням юридичних осіб та за місцем проживання фізичних осіб - підприємців для подальшого включення цих відомостей до Єдиного державного реєстру, про що складається акт приймання-передачі у двох примірниках. Узагальнена інформація про невключених суб`єктів може передаватися частинами.

Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Судом встановлено, що в порушення вищевказаних норм права відповідачем, як суб`єктом владних повноважень, не було надано суду жодних доказів щодо приналежності ОСОБА_1 до осіб, які не включені до Єдиного державного реєстру, як і не надано акта приймання-передачі визначеного у п. 4.3 Положення про тимчасові міжвідомчі спеціальні комісії з питань проведення інвентаризації юридичних осіб та фізичних осіб підприємців.

При цьому суд наголошує, що відповідачем не надано жодних доказів на підтвердження того, що ОСОБА_1 зверталася з відповідним пакетом документів для реєстрації ФОП.

Також, відповідно до картки фізичної особи-платника податків реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 було присвоєно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 17).

Разом з тим, 19.12.2012 року державним реєстратором відповідно до списків наданих територіальними органами юстиції ОСОБА_2 з ідентифікаційним кодом № НОМЕР_1 , що проживала за адресою АДРЕСА_1 було внесено до Єдиного державного реєстру (а.с. 8-10).

Водночас, згідно паспортних даних позивач - ОСОБА_1 з 10.06.1992 року зареєстрована в АДРЕСА_2 (а.с.17).

При цьому, державний реєстратор 19.12.2012 року прийнявши рішення про включення до Реєстру ОСОБА_2 (РНОКПП - НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) не звернув увагу на вказані розбіжності, зокрема не перевірено достовірність даний щодо фізичної особи.

Отже, на підставі вищевикладеного, суд дійшов висновку, що державним реєстратором Відділу державної реєстрації виконавчого комітету Коростенської міської ради було порушено вимоги чинного на час вчинення реєстраційних дій законодавства.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України.

Враховуючи викладене, перевіривши оскаржувану реєстраційну дію та запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань на відповідність вимогам ч. 2 ст. 2 КАС України, суд вважає реєстраційну дію - запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань про включення до Реєстру ОСОБА_2 (РНОКПП - НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) дата запису 19.12.2012 року, необґрунтованою та такою, що підлягає скасуванню.

Згідно частин 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши досліджені в ході розгляду справи докази в їх сукупності, та з урахуванням того, що позивачем доведено правомірність пред`явленого позову, а відповідачем доводи позовної заяви не були спростовані, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню шляхом визнання протиправною та скасування реєстраційної дії - запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців від 19.12.2012 року про включення до Реєстру ОСОБА_2 (РНОКПП - НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ).

Зважаючи на відсутність документально підтверджених судових витрат по сплаті судового збору, питання про їх розподіл судом не вирішується.

Керуючись статтями 2, 77, 90, 139, 242-246, 250, 255, 262, 295 КАС України, суд, -

вирішив:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_4 . РНОКПП - НОМЕР_1 ) до Виконавчого комітету Коростенської міської ради Житомирської області в особі Відділу державної реєстрації виконавчого комітету Коростенської міської ради (вул. Грушевського, 22, Коростень, Коростенський район, Житомирська область, 11500. Код ЄДРПОУ 04053507) про скасування реєстраційної дії, - задовольнити.

Визнати протиправною та скасувати реєстраційну дію - запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 19.12.2012 року про включення до Реєстру ОСОБА_2 (РНОКПП - НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ).

Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства Українита може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду за правилами, встановленими статтями 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням приписів підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення суду складено у повному обсязі: 30 квітня 2020 року.

Суддя О.Г. Попова