
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"29" квітня 2020 р. справа № 300/154/20
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Боршовського Т.І., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про визнання протиправним та скасування пункту 1.4 рішення № 61 від 16.01.2020, -
ВСТАНОВИВ:
Романів ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_1 (надалі – позивач, рнокпп НОМЕР_1 ) звернувся до суду з адміністративним позовом до Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради (надалі – відповідач), в якому просить суд визнати протиправним та скасувати пункт 1.4 рішення відповідача від 16.01.2020 № 61.
Позовні вимоги мотивовані тим, що пункт 1.4 рішення Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 16.01.2020 № 61 про демонтаж огорожі на АДРЕСА_1 , якою користується позивач, є незаконним. Так, представник позивача зазначив, що ОСОБА_1 самостійно не встановлювала огорожу, оскільки на час придбання житлового будинку за адресою: АДРЕСА_1 , така огорожа була встановлена попереднім власником будинку в межах площі земельної ділянки, на якій знаходиться такий будинок. ОСОБА_1 неодноразово зверталася до відповідача із заявами про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки (в натурі) на місцевості та передачі її у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, однак отримувала відмови в такому затвердженні. Окрім цього, представник позивача вказав на те, що про прийняте рішення Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 16.01.2020 № 61 позивача ніхто не повідомляв, в тому числі про час на добровільне знесення огорожі за адресою: АДРЕСА_1 . За вказаних обставин, представник позивача просить суд визнати протиправним та скасувати пункт 1.4 рішення відповідача від 16.01.2020 № 61.
Ухвалою суду від 03.02.2020 позовну заяву залишено без руху у зв`язку з невідповідністю вимогам статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України та надано строк для усунення недоліків. Позивач у вказаний в ухвалі строк усунув недоліки.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 17.02.2020 відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження.
06.03.2020 через канцелярію Івано-Франківського окружного адміністративного суду надійшов відзив Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 05.03.2020 № 303/11.1-03/14в на позовну заяву, в якому відповідач заперечує проти задоволення позову. Так представник відповідача вказав, що пунктом 1.4 рішення Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 16.01.2020 № 61 вирішено особам, що встановили (користуються) самовільно встановленими об`єктами, протягом 5 робочих днів з моменту оприлюднення рішення демонтувати огорожу на АДРЕСА_1 . Згідно рішення відповідача від 05.02.2015 № 84 «Про порядок встановлення огорож у м. Івано-Франківську» для встановлення огорожі необхідно отримати відповідно погодження Департаменту містобудування та архітектури за наявності переліку необхідних документів. З огляду на зміст позовної заяви та доданих до неї документів, в позивача відсутнє таке погодження, а тому встановлення (користування) огорожі за адресою: АДРЕСА_2 . Кисілевської, 41, АДРЕСА_3 , здійснено, на думку представника відповідача, самовільно. При цьому, порядок демонтажу огорож, встановлених з порушенням планувально-технічних вимог, регламентовано пунктом 6 Порядок встановлення огорож у м. Івано-Франківську. Окрім цього, питання щодо звільнення земельних ділянок, які зайняті без правових підстав, регулюється рішенням Івано-Франківської міської ради від 08.07.2016 № 186-6 «Про затвердження Положення про порядок звільнення земельних ділянок, що зайняті без правових підстав та належать до комунальної власності територіальної громади м. Івано-Франківська». Представник відповідача зазначив, що підставою для прийняття оскаржуваного рішення від 16.01.2020 № 61 були передбачені пунктом 3 вищевказаного Положення відповідні документи: припис про усунення порушень вимог законодавства у сфері благоустрою № 5347 від 25.09.2019, акт обстеження території № 5965 від 25.09.2019, довідка про неможливість встановлення власника/користувача огорожі від 21.10.2019 № 86, повідомлення в газеті «Західний кур`єр» від 10.10.2019 № 40, копія фотофіксажу та акт обстеження території від 17.09.2019 № 5966. Окрім цього, земельна ділянка за кадастровим номером 2610100000:08:010:0363, на якій знаходиться огорожа, перебуває у комунальні власності територіальної громади м. Івано-Франківська. За вказаних обставин, представник Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради вважає, що оскаржуване рішення від 16.01.2020 № 61 прийнято з дотриманням вимог Положення про порядок звільнення земельних ділянок, що зайняті без правових підстав та належать до комунальної власності територіальної громади м. Івано-Франківська. Представник відповідача просив суд в задоволенні позову відмовити
20.03.2020 через канцелярію Івано-Франківського окружного адміністративного суду надійшла відповідь представника позивача на відзив Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, в якій представник позивача вважає безпідставними доводи відповідача. Так, представник позивача зазначив, що Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради під час прийняття оскаржуваного рішення від 16.01.2020 № 61 в частині пункту 1.4 про демонтаж огорожі на АДРЕСА_1 , АДРЕСА_1 , протиправно застосував норми Положення про порядок звільнення земельних ділянок, що зайняті без правових підстав та належать до комунальної власності територіальної громади м. Івано-Франківська, оскільки застосуванню підлягав спеціально розроблений Порядок встановлення огорож у м. Івано-Франківську, який встановлює місячний термін на виконання рішення відповідача про демонтаж огорожі. Необхідність застосування вимог Порядку встановлення огорож у м. Івано-Франківську підтверджується також пунктом 15.1 Правил благоустрою міста Івано-Франківська, який вказаний в приписі про усунення порушення вимог законодавства у сфері благоустрою № 5347 від 25.09.2019 та в акті обстеження території № 5965 від 25.09.2019.
Відповідач отримав відповідь представника позивача на відзив Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради 23.03.2020, що підтверджується даними «Укрпошта» за посиланням: ІНФОРМАЦІЯ_1 однак в п`ятиденний строк, тобто до 30.03.2020, не подав суду заперечення.
Розглянувши матеріали адміністративної справи в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами у відповідності до вимог статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, дослідивши письмові докази, судом встановлено таке.
На підставі договору купівлі-продажу від 26.04.2016 позивач – ОСОБА_3 , рнокпп НОМЕР_1 , придбала житловий будинок, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_3 Загальна площа 42,8 м.кв. Житловий будинок розташований на земельній ділянці площею 0,0878 га, яка надана для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, кадастровий номер 2610100000:08:010:0363 (пункт 1.1 договору).
Право власності на вказаний житловий будинок 26.04.2016 року зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, що підтверджується копією інформаційної довідки № 58552181 від 04.05.2016.
Земельна ділянка з кадастровим номером 2610100000:08:010:0363 зареєстрована в Державному земельному кадастрі 31.03.2016 року, що підтверджується витягом за № НВ-2609672572020 від 30.01.2020 року. Згідно вказаного витягу, відсутня інформація про зареєстроване право в Державному земельному кадастрі.
Згідно копії технічного паспорта на житловий будинок за адресою: АДРЕСА_3 , який виготовлено 16.11.2017 Приватним підприємством «БТІ Експерт», за замовленням позивача, вказаний вище будинок огороджений огорожею з металопрофілю (а.с. 20-24).
Рішенням Івано-Франківської міської ради від 14.12.2018 року № 380-22 відмовлено ОСОБА_1 в затвердженні технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки (в натурі) на місцевості та передачі її у власність, для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель у споруд, площею 0,0771га, кадастровий номер 2610100000:08:010:0363.
Рішенням Івано-Франківської міської ради від 25.04.2019 року № 91-25 повторно відмовлено ОСОБА_1 в затвердженні технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки (в натурі) на місцевості та передачі її у власність, для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель у споруд, площею 0,0771га, кадастровий номер 2610100000:08:010:0363.
17.09.2019 головними фахівцями сектору нагляду муніципальної інспекції з благоустрою Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-франківської міської ради та представниками відділу містобудівного кадастру складено акт № 5966 про обстеження (огляд) території м. Івано-Франківська. У вказаному акті зазначено, що під час обстеження встановлено, що земельна ділянка за адресою: АДРЕСА_3 , знаходиться в комунальній власності, огороджена металевою огорожею з профілю, висотою 1 м 80 см.
25.09.2019 головним фахівцем сектору нагляду муніципальної інспекції з благоустрою Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-франківської міської ради Попович М.Б. складено акт № 5965 про обстеження (огляд) території м. Івано-Франківська, зокрема за адресою: АДРЕСА_2 . АДРЕСА_1 41, згідно якого встановлено розміщення огорожі та не пред`явлено дозвільних документів.
25.09.2019 головним фахівцем сектору нагляду муніципальної інспекції з благоустрою Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-франківської міської ради Попович М.Б. складено припис № 5347 про усунення порушень вимог законодавства у сфері благоустрою. Приписом встановлено порушення Правил благоустрою міста Івано-Франківська, розділ 15 пункту 15.1, а саме: розміщено огорожу та не представлено дозвільних документів за адресою: АДРЕСА_3 . Зобов`язано власника огорожі усунути порушення до 30.09.2019 шляхом пред`явлення дозвільних документів або її демонтажу. Відповідно до відмітки припис № 5347 від 25.09.2019 не виконано. У відмітці «припис одержав» зазначено, що «власника віднайти неможливо».
21.10.2019 головним фахівцем сектору нагляду муніципальної інспекції з благоустрою Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-франківської міської ради ОСОБА_4 складено довідку за № 86 про те, що здійснено огляд території за адресою: АДРЕСА_2 . Кисілевської, 41, м. Івано-Франківськ, де виявлено огорожу, та не пред`явлено дозвільних документів. Власника/користувача даного об`єкту встановити не можливо.
Відповідач опублікував в газеті «Західний кур`єр» від 10.10.2019 № 40 оголошення про необхідність надати в муніципальну інспекцію з благоустрою Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-франківської міської ради документи, які посвідчують право на встановлення огорожі за адресою вул. Кисілевської, 41, м. Івано-Франківськ. У випадку відсутності дозвільних документів зазначений об`єкт демонтують.
16.01.2020 Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради прийняв рішення № 61 «Про демонтаж самовільно встановлених об`єктів та огорож». У вказаному рішенні, керуючись статтями 31, 52 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про благоустрій населених пунктів», з метою протидії самовільному захопленню (зайняттю) земельних ділянок, відповідно до Положення «Про порядок звільнення земельних ділянок, що зайняті без правових підстав та належать до комунальної власності територіальної громади міста Івано-Франківська», Порядку встановлення огорож у м. Івано-Франківську, розглянувши матеріали відділу муніципальної інспекції з благоустрою Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради щодо самовільно встановлених об`єктів, виконавчий комітет міської ради вирішив особам, що встановили (користуються) самовільно встановлені об`єкти, протягом 5 робочих днів з моменту оприлюднення цього рішення демонтувати огорожу на АДРЕСА_2 . О.Кисілевської, 41 (пункт 1.4 рішення від 16.01.2020 № 61).
Пунктом 6 рішення відповідача від 16.01.2020 № 61 зобов`язано Департамент житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради в 5-денний термін з моменту закінчення строку, встановленого пунктами 1-4 рішення, здійснити демонтаж самовільно встановлених об`єктів, передбачених пунктами 1-4 цього рішення (а.с. 25-26).
Рішення Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 16.01.2020 № 61 «Про демонтаж самовільно встановлених об`єктів та огорож» оприлюднено на сайті Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради. Також на сайті у розділі публікації документа вказано, що таке рішення опубліковано: 20.01.2020 "Західний кур`єр" 4 30.01.2020, див. http://www.namvk.if.ua/dt/424762.
Вважаючи протиправним пункт 1.4 рішення Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 16.01.2020 № 61 «Про демонтаж самовільно встановлених об`єктів та огорож», ОСОБА_1 звернулася з цим позовом до суду.
Вирішуючи даний спір, суд виходив з таких мотивів та норм права.
Систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування, визначає Закон України “Про місцеве самоврядування в Україні”.
Відповідно до статті 1 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” виконавчі органи рад – це органи, які відповідно до Конституції України та цього Закону створюються сільськими, селищними, міськими, районними в містах (у разі їх створення) радами для здійснення виконавчих функцій і повноважень місцевого самоврядування у межах, визначених цим та іншими законами.
Приписами статті 11 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” визначено, що виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи.
Перелік повноважень в галузі житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, громадського харчування, транспорту і зв`язку визначений в статті 30 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”. Так, до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать: організація благоустрою населених пунктів, залучення на договірних засадах з цією метою коштів, трудових і матеріально-технічних ресурсів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, а також населення; здійснення контролю за станом благоустрою населених пунктів, організації озеленення, охорони зелених насаджень і водойм, створення місць відпочинку громадян.
В свою чергу, правові, економічні, екологічні, соціальні та організаційні засади благоустрою населених пунктів визначає Закон України «Про благоустрій населених пунктів», який спрямований на створення умов, сприятливих для життєдіяльності людини.
Так, згідно з пунктом 5 частини 2 статті 10 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» до повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить здійснення самоврядного контролю за станом благоустрою та утриманням територій населених пунктів, інженерних споруд та об`єктів, підприємств, установ та організацій, майданчиків для паркування транспортних засобів (у тому числі щодо оплати послуг з користування майданчиками для платного паркування транспортних засобів), озелененням таких територій, охороною зелених насаджень, водних об`єктів тощо.
В даному випадку, відповідача зазначив, що огорожа по АДРЕСА_3 , є самовільно встановленим об`єктом, а тому необхідно застосовувати вимоги Положення про порядок звільнення земельних ділянок, що зайняті без правових підстав та належать до комунальної власності територіальної громади м. Івано-Франківська, яке затверджене рішенням Івано-Франківської міської ради від 08.07.2016 № 186-6 (надалі – Положення).
Так, вказане Положення є обов`язковим для виконання на всій території міста виконавчими органами місцевого самоврядування, об`єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності і підпорядкування, їх керівниками, працівниками та громадянами, а також фізичними особами-підприємцями. При цьому, згідно вказаного Положення демонтаж – це комплекс заходів, які передбачають відокремлення об`єкта від місця його розташування, завантаження, розвантаження, розбирання на окремі частини, транспортування та зберігання, з приведенням місця розташування об`єкта в належний стан з відновленням його благоустрою. В свою чергу, об`єкт – це літні торгові майданчики (ЛТМ), тимчасові споруди для провадження підприємницької діяльності (ТС), збірно-розбірний металевий гараж (МГ) та об`єкти дрібнороздрібної торгівлі, які розміщенні самовільно на земельних ділянках, що належать до комунальної власності м. Івано-Франківська та підлягають демонтажу.
Відповідач зазначив, що приймаючи рішення від 16.01.2020 № 61 «Про демонтаж самовільно встановлених об`єктів та огорож», в тому числі оскаржуваний пункт 1.4, Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради діяв відповідно до пункту 3 Положення, який регламентує порядок демонтажу самовільно встановлених об`єктів на території м. Івано-Франківська, власники яких невідомі.
Відповідно до пункту 3.1 Положення у випадку відсутності власника/користувача або якщо власника/користувача таких об`єктів неможливо встановити, демонтаж проводиться на підставі рішення виконавчого комітету міської ради. Підготовка проектів вказаних рішень здійснюється Департаментом містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради на підставі документів наданих сектором нагляду муніципальної інспекції з благоустрою Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради.
Згідно з пунктом 3.2 Положення сектор нагляду муніципальної інспекції з благоустрою Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради надає наступні документи: акт обстеження та довідку про неможливість встановити власника/користувача; повідомлення в газеті «Західний кур`єр».
Рішення виконавчого комітету міської ради про демонтаж приймається не раніше як за 5 календарних днів з моменту публікації. Прийняте рішення виконавчого комітету міської ради оприлюднюється шляхом опублікування в газеті «Західний кур`єр», на сайті виконавчого комітету міської ради. Муніципальна інспекція з благоустрою розміщує копію даного рішення на об`єкті, який підлягає демонтажу із фотофіксажем цього. У випадку невиконання рішення та відсутності власника/користувача такого об`єкта, звільнення земельної ділянки здійснює Департамент житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради самостійно та/або із залученням виконавця робіт, за участю комісії з демонтажу, та із залученням представників державних та правоохоронних органів, в 5-ти денний термін з моменту спливу строку передбаченого рішенням виконавчого комітету міської ради для добровільного усунення порушення. Демонтаж проводиться в порядку визначеному п.2.6-п.2.13 Положення.
В той же час, суд звертає увагу на те, що в переліку об`єктів, порядок звільнення земельних ділянок від яких регламентовано Положенням, не містить такого об`єкту як огорожа.
Натомість порядок демонтажу огорож регламентований спеціальним нормативно-правовим актом Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради.
Так, відповідно до законів України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про благоустрій населених пунктів», статті 103 Земельного Кодексу України, ДБН 360-92** «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень», СН-441-72* «Вказівки по проектуванню огорож майданчиків та ділянок підприємств будинків і споруд», Виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради прийнято рішення від 05.02.2015 № 84 «Про Порядок встановлення огорож у м. Івано-Франківську».
Згідно з пунктом 1.3 Порядку встановлення огорож у м. Івано-Франківську (надалі – Порядок) цей Порядок регулює встановлення огорож з врахуванням існуючих архітектурних традицій, функціонально-планувальних вимог до забудови вулиць, типології елементів огорож.
Дія цього Порядку поширюється на всі юридичні та фізичні особи, які мають у користуванні чи у власності земельні ділянки, що підлягають огородженню (пункт 1.4 Порядку).
Пунктом 6 Порядку регламентовано порядок демонтажу огорож, встановлених з порушенням планувально-технічних вимог.
Так, відповідно до пункту 6.1 Порядку демонтаж огорож зі сторони магістральних вулиць і доріг, житлових вулиць місцевого значення, встановлених з порушеннями вимог розділів 3-4 чи встановлених самочинно, проводиться за рішенням виконавчого комітету міської ради.
Згідно з пунктом 6.2 Порядку підготовка проектів вказаних рішень здійснюється Департаментом містобудування та архітектури виконавчого комітету міської ради на підставі приписів, протоколів комунального підприємства «Муніципальна інспекція з благоустрою» та постанов адміністративної комісії виконавчого комітету міської ради, що підтверджують використання огорожі як елементу благоустрою, без правових підстав або з порушенням вимог.
Прийняте рішення виконавчого комітету міської ради доводиться до відома зацікавлених осіб шляхом опублікування в газеті «Західний кур`єр» та на сайті виконавчого комітету міської ради (пункт 6.3 Порядку).
Відповідно до пункту 6.4 Порядку у разі невиконання рішення виконавчого комітету міської ради в місячний термін та наявності відповідного акта про неможливість виконання демонтажу, юридичний відділ виконавчого комітету міської ради готує та подає відповідні позовні заяви до суду.
Згідно з пунктом 6.5 Порядку демонтаж огорож, встановлених між суміжними земельними ділянками окремих власників (землекористувачів) відбувається в судовому порядку за позовом особи, чиї права та інтереси порушено.
В даному випадку, рішення Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради № 61 «Про демонтаж самовільно встановлених об`єктів та огорож» прийнято 16.01.2020, строк на самостійний демонтаж огорожі на вул. О.Кисілевської, 41, визначено 5 робочих днів з моменту оприлюднення цього рішення, а строк на примусовий демонтаж – 5-денний термін з моменту закінчення строку на самостійний демонтаж.
Натомість пунктом 6.4 Порядку передбачено, що рішенням виконавчого комітету міської ради про демонтаж огорожі встановлюється місячний строк на його добровільне виконання, а не – 5-денний термін.
Згідно з статтею 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
З огляду на вищевказані обставини, суд дійшов висновку, що приймаючи рішення від 16.01.2020 № 61 «Про демонтаж самовільно встановлених об`єктів та огорож» в частині пункту 1.4, Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради безпідставно застосував норми Положення про порядок звільнення земельних ділянок, що зайняті без правових підстав та належать до комунальної власності територіальної громади м. Івано-Франківська, замість норм Порядку встановлення огорож у м. Івано-Франківську, які підлягали застосуванню до вказаних правовідносин. Таким чином, відповідач діяв не на підставі та не у спосіб, що визначені Порядком встановлення огорож у м. Івано-Франківську, який затверджений рішенням Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 05.02.2015 № 84. Окрім цього, таке рішення прийнято недобросовісно, оскільки позивачу було значно зменшено строк на добровільне виконання такого рішення: з одного місяця до п`яти робочих днів з моменту оприлюднення такого рішення на сайті виконавчого комітету міської ради та в газеті «Західний кур`єр».
Підсумовуючи викладене, суд вважає, що позов ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради належить задовольнити повністю: визнати протиправним та скасувати пункт 1.4 рішення Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 16.01.2020 № 61 «Про демонтаж самовільно встановлених об`єктів та огорож».
Щодо розподілу судових витрат у справі.
Відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
В підтвердження судових витрат у справі представником позивача подано квитанцію № 0.0.1596734486.1 від 27.01.2020 про сплату судового збору в сумі 840,80 грн. (а.с. 1). Доказів понесення позивачем інших судових витрат суду не подано. Також відсутні докази понесення судових витрат у справі відповідачем.
Отже, позивачу належить присудити за рахунок бюджетних асигнувань Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради 840,80 грн. судових витрат по сплаті судового збору.
Керуючись статтями 139, 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати пункт 1.4 рішення Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 16.01.2020 № 61 «Про демонтаж самовільно встановлених об`єктів та огорож».
Cтягнути на користь ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків – НОМЕР_1 , АДРЕСА_4 ) за рахунок бюджетних асигнувань Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради (ідентифікаційний код – 04054346, вулиця Грушевського, 21, місто Івано-Франківськ, 76004) – 840 (вісімсот сорок) гривень 80 копійок судових витрат по сплаті судового збору.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення рішення в повному обсязі.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники справи:
Позивач: ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків – НОМЕР_1 , АДРЕСА_4 .
Відповідач: Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради, ідентифікаційний код – 04054346, вулиця Грушевського, 21, місто Івано-Франківськ, 76004.
Суддя /підпис/ Боршовський Т.І.