Постанова № 88913130, 24.04.2020, Криничанський районний суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
24.04.2020
Номер справи
178/430/20
Номер документу
88913130
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

КРИНИЧАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 178/430/20

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

24 квітня 2020 року Криничанський районний суд Дніпропетровської області в складі:

головуючого судді Цаберябого Б.М.,

при секретарі Янченко Л.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Кринички за участю прокурора Дехтяр Є.О. справу про адміністративне правопорушення відносно

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який народився в смт. Божедарівка / Щорськ / Криничанського району Дніпропетровської області, громадянина України, працюювавшого на посаді молодшого інспектора відділу охорони в Державній установі «Дніпропетровська колонія № 89» до 13 липня 2018 року, проживаючого по АДРЕСА_1 ,

за ч. 1 ст. 172-6 КпАП України, -

В С Т А Н О В И В :

Відповідно до абз. 11 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов`язане з корупцією – діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. З цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Відповідно до частини 1 статті 65 Закону за вчинення корупційних або пов`язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті З цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.

Згідно ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Встановлено, що ОСОБА_1 , звільнившись з посади молодшого інспектора відділу охорони Державної установи «Дніпровська виправна колонія (№89)» в порушення абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону, несвоєчасно без поважних причин подав щорічну декларацію після звільнення, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною першою статті 172-6 КпАП України.

Вказане правопорушення вчинене при наступних обставинах:

Абз. 1 ч. 2 ст. 81 Цивільного кодексу України визначає, що юридичні особи, залежно від порядку їх створення, поділяються на юридичних осіб приватного права та юридичних осіб приватного права та юридичних осіб публічного права, а абз. 3 ч. 2 ст. 81 ЦК України закріплює, що юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування.

Ч. 1 ст. 167 Цивільного кодексу України передбачено, що держава діє у цивільних відносинах на рівних правах з іншими учасниками цих відносин. Крім того, ч.2 ст.167 ЦК України зазначає, що держава може створювати юридичні особи публічного права (державні підприємства, навчальні заклади тощо) у випадках та в порядку, встановлених Конституцією України та законом.

Згідно з п. 1 Положення про державну установу «Дніпровська виправна колонія (№ 89)» затвердженого наказом Мінітерства юстиції України від 29 листопада 2019 року № 3700/5 Дніпровська виправна колонія (далі-виправна колонія) є державною установою яка входить до складу Державної кримінально-зиконавчої служби України. Органом управління виправної колонії є Міністерство юстиції України. Діяльність виправної колонії контролюється та координується Південно-Східним міжрегіональним управлінням з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції (далі управління). Виправна колонія є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в установах казначейської служби, печатку із зображенням Державного герба України і своїм найменуванням, може мати інші печатки та штампи. Виправна колонія є бюджетною неприбутковою установою.

Згідно з п. 4 Положення про державну установу «Дніпровська виправна колонія (№ 89)» затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 29 листопада 2019 року № 3700/5 основними завданнями виправної колонії є виконання покарань у виді позбавлення волі на певний строк, довічного позбавлення волі волі, дотримання прав осіб, які тримаються у виправній колонії, вимог нормативно-правових актів щодо виконання і відбування кримінальних покарань, реалізація їх законних прав та інтересів.

Відповідно до наказу Державної установи «Дніпровська виправна колонія (№89) № 44ос від 27 липня 2016 року ОСОБА_1 призначено на посаду молодшого інспектора відділу охорони Державної установи «Дніпровська виправна колонія (№89)».

У подальшому, на підставі наказу Державної установи «Дніпровська виправна колонія (№89)» від 13 липня 2018 року № 179/ос-18 ОСОБА_1 звільнено з молодшого інспектора відділу охорони Державної установи «Дніпровська виправна колонія (№89)», з 17.07.2018.

Отже, ОСОБА_1 , будучи молодшим інспектором відділу охорони Державної установи «Дніпровська виправна колонія (№89)» є суб`єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» та є суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією.

Відповідно до п.9 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Згідно п. 6 ст. 14 Закону України про Державну кримінально-виконавчу службу України особам рядового та начальницького складу присвоюються такі спеціальні звання, молодший начальницький склад: - сержант внутрішньої служби.

Відповідно до Закону України про Державну кримінально-виконавчу службу України - сержант внутрішньої служби являється суб`єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» згідно підпункту «д» пункту 1 ст. З цього Закону.

Таким чином, ОСОБА_1 згідно п. п. «д» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) був посадовою особою молодшого начальницького складу, а отже є суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією.

У відповідності до ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належить до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти.

Відповідно до абз.2 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Згідно п. п. 3 та 5 розділу 2 порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10 червня 2016 року, №3 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», що зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15 липня 2016 року за № 959/29089, декларація суб`єкта декларування, який припинив діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 Закону, подається до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Встановлено, що ОСОБА_1 , будучи на посаді молодшого інспектора відділу охорони Державної установи «Дніпровська виправна колонія (№89)», на виконання вимог Закону України «Про запобігання корупції» 18 березня 2017 року подавав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://public.nazk.gov.ua, а 06 березня 2018 року подавав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік тобто даним фактом підтверджено обізнаність ОСОБА_1 , з порядком роботи реєстру та його вміння користуватися ним при заповненні та подачі декларації.

Разом з тим встановлено, що відповідно до даних акредитованого центру сертифікації ключів ПАТ КБ «Приватбанк» ОСОБА_1 виготовив сертифікат електронного цифрового підпису лише 26 травня 2019, тобто поза межами строку встановленого законом для подачі декларації після припинення діяльності (за 2018 рік).

Однак, відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції 9 https:\\public.nazk.gov.ua\search), встановлено, що ОСОБА_1 опублікував декларацію після звільнення за минулий (2018) рік лише о 14 год. 14 хв. 31 травня 2019 року, за типом «після звільнення», як «охоронник», тобто поза межами строку встановленого законом для подачі декларації після припинення діяльності.

Згідно офіційної відповіді голови Національного агентства з питань запобігання корупції Корчак Н. М, від 02 березня 2017 року № 03-05/4886/17 на запит Департаменту захисту економіки Національної поліції України щодо роботи «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подання суб`єктами декларування документів до «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».

Таким чином, ОСОБА_1 , звільнившись з посади молодшого інспектора відділу охорони Державної установи «Дніпровська виправна колонія (№89)», тобто припинивши діяльність пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до підпункту "д" пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог абз.2 ч.2 ст.45 даного Закону, п. п. 3 п.5 розділу 2 порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10 червня 2016 року №3 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», що зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15 липня 2016 за № 959/29089, перебуваючи за місцем мешкання, а саме за адресою: АДРЕСА_1 несвоєчасно, поза межами терміну подачі декларації після звільнення (до 00 год. 00 хв. 01 квітня 2019 року), а саме лише о 14 год. 14 хв. 31 травня 2019 року, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, після звільнення за минулий (2018) рік шляхом вчинення відповідних дій спрямованих на подачу та заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

При цьому, визначаючи місце вчинення даного виду адміністративного правопорушення, слід виходити з того, що вимогу фінансового контролю щодо подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, особа має можливість виконати у будь-якому зручному для неї місці, маючи відповідну технічну можливість доступу до використання ресурсу інтернет-мережі, офіційного веб-сайту НАЗК.

Таким чином, ОСОБА_1 , звільнившись з посади молодшого інспектора відділу охорони Державної установи «Дніпровська виправна колонія (№89)» в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та рішення Національного агентства з питань запобігання корупції «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10 червня 2016 року № 2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15 липня 2016 року за № 958/29088, перебуваючи за місцем проживання, за адресою: АДРЕСА_1 , маючи відповідну технічну можливість, шляхом вчинення відповідних дій спрямованих на подачу та заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, несвоєчасно, без поважних причин, тобто поза межами терміну подачі декларації після звільнення (до 01 квітня 2019 року), о 14 год. 14 хв. 31 травня 2019 року подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування після припинення державної служби (після звільнення), тобто, вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Заслухавши ОСОБА_1 який підтвердив викладене в протоколі про адміністративне правопорушення від 31 березня 2020 року; дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КпАП України.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України підтверджується:

-Запитом УСР в Дніпропетровській області № 1000/55/103/02-2020 від -10.02.2020 / а. с. 12-14/;

-Листом Державної установи «Дніпровська виправна колонія (№89)»№89/16-к- від 24.02.2020 з додатками / а. с. 15-42/ ;

-Поясненням ОСОБА_2 за даним фактом / а. с. 44-45/;

-Копією паспорту та РНОКПП (ІПН) ОСОБА_3 / а. с. 46-49/;

-Рапортом долучення відомостей з публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua\search), відносно ОСОБА_1 / а. с 50 /;

-Роздруківкою з публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій відносно ОСОБА_1 / а. с. 51-54/;

-Рапортом долучення відомостей з публічної частини офіційного веб-сайту АЦСК «ПриватБанк» відносно ОСОБА_4 / а. с. 55/;

-Роздруківкою з публічної частини офіційного веб-сайту АЦСК ПриватБанк» відносно ОСОБА_3 / а. с. 56-58/;

-Роздруківкою-витягом з інтегрованої інформаційно-пошукової системи Міністерства внутрішніх справ України «АРМОР» відносно ОСОБА_3 / а. с. 59/;

-Рапортом долучення відомостей з інтегрованої інформаційно-пошукової системи Міністерства внутрішніх справ України «АРМОР» відносно ОСОБА_3 / а. с. 60/;

-Копією листів з НАЗК, Верховної ради України;

Ураховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, який раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, відсутність обтяжуючих обставин, вважає, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу.

Відповідно до ст.40-1 КпАП України судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись ст.ст. ч. 2 ст. 172-6, 221, 284 КпАП України суд, –

П О С Т А Н О В И В:

Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 420,40 судового збору на користь держави, отримувач Криничанське УК/Криничанський район 22030101, код отримувача ЄДРПОУ 38052097, банк отримувача Казначейство України, номер банку IBAN UA658999980313161206000004117, найменування коду класифікації доходів Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050).

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Дніпровського апеляційного суду протягом десяти днів з дня ухвалення постанови або з дня отримання її копії.

Суддя:

Б. М. Цаберябий