Рішення № 88910069, 24.04.2020, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.04.2020
Номер справи
420/1658/20
Номер документу
88910069
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 420/1658/20

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 квітня 2020 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Токмілова Л.М., розглянувши в письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (адреса: 65107, м. Одеса, вул. Канатна, 83, код ЄДРПОУ 20987385) про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області в якому позивач просить зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок пенсії за віком ОСОБА_2 починаючи з 01.07.2019 року відповідно до п. 3-1 постанови Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 р. №124 «Питання проведення індексації пенсій у 2019 році», зарахувавши до його страхового стажу період роботи в колгоспі 22-го з`їзду КПРС с. Кулевча Саратського району Одеської області з 01.01.1970 р. по 31.12.1972 р. та період здійснення ним підприємницької діяльності з 01.07.1997 р. по 30.06.1999 р. з виплатою різниці між фактично отриманою та перерахованою в новому розмірі пенсією за віком, з урахуванням виплачених за цей період сум пенсії.

В обґрунтування позовної заяви, позивач зазначає, що відповідачем порушуються права на належне пенсійне забезпечення та не донараховано позивачу його страховий стаж в повному обсязі, який з урахуванням позитивного судового рішення має складати понад 35 років. На думку позивача, він має право на перерахунок пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 р. № 124, а саме з 01.07.2019 року. Позивач вказує, що відмова Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, зазначена в листі від 27.01.2020 року №99-35/П-02/8-1500/20, що полягає у відмові в зарахуванні до трудового (страхового) стажу позивача періоду роботи в колгоспі 22-го з`їзду КПРС с. Кулевча Саратського району Одеської області з 01.01.1970 р. по 31.12.1972 р. та за період здійснення ним підприємницької діяльності з 01.07.1997р. по 30.06.1999 р., проведенні перерахунку і виплати його пенсії за віком, починаючи з 01.07.2019 року відповідно до п. 3-1 постанови Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 р. М124 «Питання проведення індексації пенсій у 2019 році», є незаконною.

Ухвалою судді від 02 березня 2020 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження.

02 березня 2020 року за вх. № 12760/20 представником відповідача до суду подано відзив на позовну заяву, в якому зазначено, що відповідно до записів у трудовій книжці, позивача було прийнято на роботу в колгоспі 22 - го з`їзду КПРС с.Кулєвча Саратського району Одеської області прицепником в період з 01.07.1972 року, записи про роботу до зазначеного періоду в трудовій книжці - відсутні, а згідно наданої довідки №8 від 05.03.2015 року та відомостей про кількість вироблених позивачем трудоднів (людиноднів), виданих ФГ «Кулєвча», час роботи позивача у колгоспі враховується за фактичною тривалістю, згідно ст. 56 Закону України №1788-Х1І "Про пенсійне забезпечення”, тому в Управління відсутні законні підстави для зарахування до його трудового (страхового) стажу за період роботи в колгоспі 22-го з`їзду КПРС с.Кулєвча Саратського району Одеської області з 1970 р. по 1972 р. - повних три роки.

Вивчивши матеріали справи, дослідивши та проаналізувавши надані докази, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуває на обліку в Саратському відділі обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області та з 16.03.2015 року отримує пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 року № 1058-ІV. При призначенні пенсії загальний стаж враховано по 31.01.2015 р., який склав 33 роки 1 місяць 4 дні. Розмір пенсії з 16.03.2015 р. складав 949,00 грн.

При ознайомленні з матеріалами пенсійної справи, позивачем виявлено, що Відповідачем невірно враховано його страховий стаж при призначенні пенсії. Зокрема, перерахунку підлягає стаж роботи в колгоспі 22-го з`їзду КПРС с. Кулевча Саратського району Одеської області (правонаступник - СВК "Росія"). Так згідно з даними розрахунку стажу, що є додатком до протоколу Відповідача про призначення пенсії від 13.03.2015 р. №238, який наявний в матеріалах пенсійної справи Позивача, періоди його роботи в колгоспі з 1970 по 1972 рр. включно зараховано не за повні 3 роки роботи, а лише за 7 місяців 13 днів. Окрім того, не враховано в його страховий стаж здійснення Позивачем підприємницької діяльності з 01.07.1997 р. по 30.06.1999 р.

В січні 2020 року позивач звернувся до Урядового контактного центру із заявою про проведення перерахунку пенсії за віком, зарахувавши до трудового (страхового) стажу період роботи в колгоспі 22-го з`їзду КПРС с. Кулевча Саратського району Одеської області з 01.01.1970 р. по 31.12.1972 р. та з 01.07.1997р. по 30.06.1999 р. за період роботи як суб`єкта підприємницької діяльності, провести перерахунок пенсії, починаючи з 01.07.2019 р. відповідно до п. 3-1 постанови Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 р. № 124 «Питання проведення індексації пенсій у 2019 році» з виплатою різниці між перерахованою в новому розмірі пенсією з урахуванням отриманих раніше сум пенсійних виплат.

Листом від 27.01.2020 року№ 99-35/П-02/8-1500/20 Головним управлінням ПФУ в Одеській області позивачу повідомлено наступне:

«…Ви отримуєте пенсію за віком відповідно до Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” (далі - Закон), яку обчислено на підставі наданих документів, при страховому стажі 33 роки 6 місяців (стаж враховано по 31.03.2015 р.). Згідно з долученою довідкою від 05.03.2015 р. №8 за період роботи в колгоспі з 1970 року по 1972 рік Вами відпрацьовано встановлений мінімум, до страхового стажу зазначений період враховано в календарному обчисленні.

Стосовно періоду підприємницької діяльності з 01.07.1997 по 30.06.1999 р.. Відповідно до п. 18.3 Інструкції про порядок обчислення і сплати підприємствами, установами організаціями та громадянами страхових внесків до Пенсійного фонду України, а також обліку надходження та витрачання його коштів, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 06.09.1996 №11-1 платники зборів зобов`язані своєчасно і в повному обсязі нараховувати, утримувати та сплачувати до Пенсійного, фонду України страхові збори, а також подавати йому відповідні звіти. Оскільки за період з 01.07.1997 р. по 30.06.1999 р. відсутні нарахування та перерахування страхових зборів, для зарахування до страхового стажу підстав не має.

Щодо застосування штрафних санкцій повідомляємо. Згідно вищезазначеної Інструкції об`єктом нарахування пені є сума своєчасно не сплачених зборів на обов`язкове державне пенсійне страхування (недоїмка). Оскільки за період з 01.07.1997 по 30.06.1999 р. відсутні нарахування, страхові збори не сплачено, пеня не нараховувалась.

Постановою Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 №124, із змінами внесеними Урядовою постановою від 26.06.2019 № 543, визначено, що у разі, коли з 01.07.2019 р. щомісячний розмір пенсійних виплат з урахуванням передбачених законодавством надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсії в осіб, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону з урахуванням страхового стажу, передбаченого ч. 1 ст. 28 Закону, для чоловіків 35 років, не досягає 2000,00 грн., таким особам надається доплата до пенсії, що не вистачає до зазначеного розміру. Оскільки у Вас відсутній необхідний стаж, права на виплату вказаної доплати до пенсії не має...».

Згідно з ч. 3 ст. 46 Конституції України пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Абзацом 1 п. 4 статті 24 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що «періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом».

Відповідно до ч.1 ст.1 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 5 листопада 1991 року № 1788-ХІІ (зі змінами та далі за текстом - Закон України «Про пенсійне забезпечення») громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв`язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених цим Законом. Статтею 2 Закону визначено, що за цим Законом призначаються: а) трудові пенсії: за віком; по інвалідності; в разі втрати годувальника; за вислугу років; б) соціальні пенсії.

Згідно статті 62 цього Закону основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Згідно пунктів 1, 2 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 року № 637, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами. У разі, коли документи про трудовий стаж не збереглися, підтвердження трудового стажу здійснюється на підставі показань свідків.

Відповідно до п. 3 Порядку, за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження наявного трудового стажу приймаються довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які місять відомості про періоди роботи.

До заяви про призначення пенсії надано трудову книжку серії НОМЕР_2 , в якій в п. 1 зазначено, що згідно л/шт № 467 за 1972 р., починаючи з 01.07.1972 р. позивача прийнято на роботу прицепником в колгосп 22-го з`їзду КПРС с. Кулевча Саратського району Одеської області.

Записом трудової книжки № 3 зазначається період служби позивача на дійсній військовій службі з 11.05.1973 р. по 10.05.1975 р.

Згідно протоколу №8 від 31.05.1982 р. позивача звільнено з роботи в колгоспі на підставі особистої заяви з 07.05.1982 р. (за власним бажанням).

На сторінках №№ 18-19 трудової книжки зазначено, що в 1972 році позивач відпрацював встановлений колгоспом річний мінімум трудової участі в громадському господарстві (74 відпрацьованих дні з 48 необхідних мінімальних).

У трудовій книжці відображено не всі записи щодо трудової діяльності ОСОБА_1 в колгоспі, у зв`язку із чим надано довідку ФГ «Кулевча» від 05.03.2015 р. № 8, в якій зазначено, що у період з 1970 по 1972 рр. працював в колгоспі 22-го з`їзду КПРС с. Кулевча Саратського району Одеської області.

Трудова книжка позивача містить необхідні відомості про роботу в колгоспі 22-го з`їзду КПРС с. Кулевча Саратського району Одеської області з 1972 по 1982 роки, що підтверджується даними архівної довідки Комунальної організації «Саратагоспархів» відділу районний трудовий архів від 27.12.2019 року №27. Дані документи свідчать про те, що позивач починаючи з 1970 по 1972 роки включно відпрацював встановлений колгоспом річний мінімум трудоднів (вихододнів).

Крім того, згідно розрахунку стажу від 01.11.2019 року з бази даних «ІКІС ПФУ: Підсистема призначення та виплати пенсії» Відповідачем до загального стажу Позивача зараховано періоди лише з 10.06.1970 по 30.08.1970, з 15.06.1971 по 30.08.1971 та з 01.07.1972 по 31.12.1972 рр.

Згідно правової позиції щодо відповідальності за організацію ведення обліку, зберігання і видачу трудових книжок покладається на керівника підприємства, установи, організації викладена в постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного адміністративного суду від 06.02.2018 по справі №677/277/17 (провадження №К/9901/1298/17).

Відтак, підставою для підтвердження трудового стажу у особи, є записи (відомості) зазначені у трудовій книжці та довідки надані підприємством, на якому працювала особа, а не дотриманням усіх формальних вимог при її заповненні.

Згідно з ч. 1 ст. 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років.

Частинами 1, 4 ст. 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.

Згідно ч.ч. 1, 2 статті 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до стажу роботи зараховується робота, виконувана на підставі трудового договору на підприємствах, в установах, організаціях і кооперативах, незалежно від використовуваних форм власності та господарювання, а також на підставі членства в колгоспах та інших кооперативах, незалежно від характеру й тривалості роботи і тривалості перерв. При обчисленні стажу роботи в колгоспі за період після 1965 року, якщо член колгоспу не виконував без поважних причин встановленого мінімуму трудової участі в громадському господарстві, враховується час роботи за фактичною тривалістю.

За змістом ст. 64 зазначеного Закону пенсії обчислюються за встановленими нормами у процентах до середньомісячного заробітку, що визначається відповідно до статей 65-67 цього Закону, який громадяни одержували перед зверненням за пенсією.

З огляду на встановлене факт виконання ОСОБА_1 встановленого мінімуму трудової участі протягом 1970-1982 років, а саме: в спірний період з 1970 р. по 1972 рік підтверджується довідками № 8 від 05.03.2015 р. та № 27 від 27.12.2019 р.

З урахуванням встановленого, суд доходить висновку, що страховий стаж ОСОБА_1 у період роботи в колгоспі 22-го з`їзду КПРС с. Кулевча Саратського району Одеської області з 01.01.1970 р. по 31.12.1972 р. підлягає зарахуванню.

Щодо зарахування до стажу роботи періоду з 01.07.1997 р. по 30.06.1999 р.

Закон України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.

Відповідно до частини першої статті 5 Закону № 1058-ІУ цей Закон регулює відносини, що виникають між суб`єктами системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування.

Дія інших нормативно - правових актів може поширюватися на ці відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону.

Страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок (абзац перший частини першої статті 24 Закону № 1058-ІV).

Згідно абзацу першого частини четвертої статті 24 Закону № 1058-ІV періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.

Відповідно до пункту «б» статті 3 Закону України «Про пенсійне забезпечення» право на трудову пенсію мають особи, зайняті суспільно корисною працею, при додержанні інших умов, передбачених цим Законом: особи, які займаються підприємницькою діяльністю, заснованою на особистій власності фізичної особи та виключно її праці, - за умови сплати страхових внесків до ПФУ.

ОСОБА_1 у період з 15.07.1993 р. по 30.09.2000 р. перебував на загальній системі оподаткування, як фізична особа-підприємець, податкові зобов`язання відсутні (лист ГУ ДПС в Одеській області від 19.11.2019 р. № 4727/П / 15-32-52-15-09).

Пунктом «а» частини третьої статті 56 Закону № 1788-ХІІ передбачено, що до стажу роботи зараховується також будь-яка інша робота, на якій працівник підлягав державному соціальному страхуванню, або за умови сплати страхових внесків, період одержання допомоги по безробіттю, а також робота в`язнів і робота за угодами цивільно-правового характеру за умови сплати страхових внесків.

Відповідно до абзацу першого частини другої статті 24 Закону № 1058-ІУ страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.

Відповідно до частини першої статті 27 Закону № 1058-ІУ розмір пенсії за віком визначається за формулою: П = Зп х Кс, де: П - розмір пенсії, у гривнях; Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи, визначена відповідно до статті 40 цього Закону, з якої обчислюється пенсія, у гривнях; Кс - коефіцієнт страхового стажу застрахованої особи, визначений відповідно до статті 25 цього Закону.

За бажанням застрахованої особи частина розміру пенсії за віком за період страхового стажу, набутого до дня набрання чинності цим Законом, може бути визначена відповідно до раніше діючого законодавства, а частина розміру пенсії за період страхового стажу, набутого після набрання чинності цим Законом, - відповідно до цього Закону (абзац перший частини другої статті 27 Закону № 1058-ІV).

Постановою Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за № 1566/11846, затверджений Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» (далі - Порядок № 22-1).

Абзацом першим пункту 2.7 розділу II «Документи, необхідні для призначення, перерахунку пенсії, поновлення виплати раніше призначеної пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший» Порядку № 22-1 встановлено, що до заяви про перерахунок пенсії у зв`язку з урахуванням страхового стажу (заробітної плати) після призначення пенсії, у зв`язку зі зміною кількості членів сім`ї, а також в інших випадках, які спричиняють збільшення чи зменшення розміру пенсії, надаються документи, передбачені підпунктами 2-4 пункту 2.1, пунктом 2.6 цього розділу.

Згідно з абзацом першим підпункту 2 пункту 2.1 розділу II «Документи, необхідні для призначення, перерахунку пенсії, поновлення виплати раніше призначеної пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший» Порядку № 22-1 до заяви про призначення пенсії за віком додаються такі документи: документи про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637. За період роботи, починаючи з 01 січня 2004 року, структурний підрозділ, відповідальний за ведення персоніфікованого обліку, надає структурному підрозділу, відповідальному за призначення пенсії, довідку з бази даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування за формою згідно з додатком 4 до Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 18 червня 2014 року № 10-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 08 липня 2014 року за № 785/25562, а у разі необхідності - за формою згідно з додатком 3 до Положення.

Період здійснення фізичною особою підприємницької діяльності, крім осіб, які здійснювали підприємницьку діяльність за спрощеною системою оподаткування, з 01 липня 2000 року підтверджується довідкою із бази даних реєстру застрахованих осіб за інформацією відділу персоніфікованого обліку. Період здійснення фізичною особою підприємницької діяльності за спрощеною системою оподаткування до 01 січня 2004 року підтверджується спеціальним торговим патентом, або свідоцтвом про сплату єдиного податку, або патентом про сплату фіксованого розміру прибуткового податку з громадян, або довідкою про сплату страхових внесків, а з 01 січня 2004 року - довідкою із бази даних реєстру застрахованих осіб за інформацією відділу персоніфікованого обліку.

На підставі п. 3 Прикінцевих положень Закону України «Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», для визначення права на призначення пенсії за віком згідно зі статтею 26 нього Закону за період ведення підприємницької діяльності із застосуванням спрощеної системи оподаткування, а також із застосуванням фіксованого податку з 01 січня 1998 року по 30 червня 2000 року включно надається довідка прореєстрацію як суб`єкта підприємницької діяльності (абзац третій підпункту 2 пункту 2.1 розділу II «Документи. необхідні для призначення. перерахунку пенсії поновлення виплати раніше призначеної пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший» Порядку № 22-1).

Страхові внески є складовою умовою існування солідарної системи і підлягають обов`язковій сплаті, перерахунок пенсії провадиться з урахуванням часу, коли особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню, та за який підприємством, де працює людина, (страхувальником) сплачені щомісячні страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

За змістом вищезазначених норм, обов`язок по сплаті страхових внесків та відповідальність за несвоєчасну або не в повному обсязі сплату страхових внесків законом покладено на страхувальника (Постанова ВС від 04 вересня 2018 року по справі № 482/434/170).

Враховуючи викладене, період здійснення ОСОБА_1 підприємницької діяльності з 01.07.1997 р. по 30.06.1999 р. підлягає зарахуванню до загального страхового стажу.

Відповідно до п. 3-1 постанови Кабінету Міністрів України «Про питання проведення індексації пенсій у 2019 році» від 20 лютого 2019 року № 124 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України № 543 від 26.06.2019 року) з 1 липня 2019 року в разі, коли щомісячний розмір пенсійних виплат з урахуванням передбачених законодавством надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсії (крім пенсії за особливі заслуги перед Україною) в осіб, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону з урахуванням страхового стажу, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", не досягає 2000 гривень, таким особам надається доплата до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.

При цьому, абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом. У разі виплати застрахованій особі довічної пенсії, передбаченої цим Законом, пенсії або аналогічної виплати, встановленої в інших державах, мінімальний розмір пенсії за віком у солідарній системі встановлюється з урахуванням зазначених сум.

Враховуючи, що з часу призначення ОСОБА_1 пенсії не донараховано його страховий стаж в повному обсязі, позивач має право на перерахунок його пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 р. № 124. а саме з 01.07.2019 року.

Згідно з ч.1 ст.90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

У процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.

Відповідно до п.58 рішення Європейського суду з прав людини у справі «Серявін та інші проти України» від 10.02.2010 року, заява 4909/04, Суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі «Руїс Торіха проти Іспанії» від 09.12.1994 року, серія A, N 303-A, п.29).

Згідно з ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. Таким чином, позовні вимоги підлягають задоволенню повністю, а понесені позивачем судові витрати підлягають стягненню.

Керуючись ст. ст. 143, 241-246, 250-251 КАС України, суд,-

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити.

Зарахувати до страхового стажу ОСОБА_1 період роботи в колгоспі 22-го з`їзду КПРС с. Кулевча Саратського району Одеської області з 01.01.1970 р. по 31.12.1972 р.

Зарахувати до страхового стажу ОСОБА_1 період здійснення підприємницької діяльності з 01.07.1997 р. по 30.06.1999 р.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок пенсії за віком ОСОБА_2 починаючи з 01.07.2019 року відповідно до п. 3-1 постанови Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 р. №124 «Питання проведення індексації пенсій у 2019 році» і виплатити різницю між фактично отриманою та перерахованою в новому розмірі пенсією за віком, з урахуванням виплачених за цей період сум пенсії.

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області за рахунок державних асигнувань на користь ОСОБА_1 суму судового збору за подання адміністративного позову за квитанцією 0.0.1629210633 від 24.02.2020 року у сумі 840,80 грн. (вісімсот сорок гривень 80 коп.).

Рішення суду набирає законної сили в порядку ст. 255 КАС України - після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення може бути оскаржене в порядку ст. 295 КАС України до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Одеський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Суддя Л.М. Токмілова

.