
Справа № 560/1179/20
РІШЕННЯ
іменем України
24 квітня 2020 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Майстера П.М. розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Хмельницькій області, третя особа Новоушицька селищна рада Новоушицького району Хмельницької області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся в суд з позовом до Головного управління ДПС у Хмельницькій області, третя особа Новоушицька селищна рада Новоушицького району Хмельницької області, в якому просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0030471-5106-2212 від 04 квітня 2019 року Головного управління Державної фіскальної служби України у Хмельницькій області про нарахування ОСОБА_1 податкового зобов`язання за платежем податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки сплачені фізичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості у сумі 30011,10 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на порушення відповідачем вимог чинного податкового законодавства України при прийнятті оскаржуваного податкового повідомлення-рішення. Зокрема, зазначила, що 22 вересня 2010 року ОСОБА_1 як фізичною особою набуто у власність приміщення винного цеху, що розташоване в АДРЕСА_1 .
Вказала, що рішенням позачергової сесії Новоушицької селищної ради VII скликання від 23 червня 2017 року № 12 «Про встановлення та затвердження місцевих податків і зборів на 2018 рік на території сіл Каскада, Філянівка, Шебутинці, Березівка, Браїлівка, Іванівка, Цівківці, Загоряни, Бучая, Маціорськ, Нова Гута, Рудківці, Вільховець, Гута-Глібівська, Івашківці, Глибочок, Капустяни, Шелестяни, Косиківці, Глибівка, Мала Шурка, Куражин, Куча, Балабанівка, Щербівці, Мала Стружка, Антонівка, Кружківці, Тимків, Хворосна, Отроків, Песець, Заборознівці, Пилипківці, Іванківці, Соколівка, Хребтіїв, Пилипи-Хребтіївські, Любомирівка Слобідка, Стара Гута, Ставчани, Струга та селища Загродське, які входять до складу Новоушицької селищної об`єднаної територіальної громади» (пункт 5.2.2.2) встановлено ставку податку для об`єктів нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичних осіб-підприємців, які здійснюють (займаються) комерційну діяльність у розмірі 1,5 відсотки мінімальної заробітної плати за 1 квадратний метр загальної площі для об`єктів нерухомості, які розташовані (знаходяться) на території смт. Нова Ушиця, яка входить до складу Новоушицької селищної об`єднаної територіальної громади.
Зазначила, що 04 квітня 2019 року відповідач прийняв податкове повідомлення - рішення №0030471-5106-2212, яким нарахував ОСОБА_1 податкове зобов`язання за платежем податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки сплачені фізичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості у сумі 30011,10 грн. .
Оскаржуване податкове повідомлення-рішення відповідача №0030471-5106-2212 від 04 квітня 2019 року вважає протиправним, тому звернулась в суд з вказаними позовними вимогами про його скасування.
Суд, ухвалою від 28.02.2020 року відкрив провадження та призначив справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Ухвалою від 25.03.2020 суд задоволив заяву представника відповідача, та замінив відповідача у цій справі - Головне управління ДФС у Хмельницькій області на Головне управління Державної податкової служби у Хмельницькій області.
Суд, ухвалою від 25.03.2020 року залучив до участі у справі №560/1179/20 Новоушицьку селищну раду Новоушицького району Хмельницької області як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору.
Позивач у судове засідання не з`явилась, про дату, час та місце розгляду справи повідомлена належним чином.
Представник відповідача у судове засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Надіслав до суду відзив на позовну заяву, в якому вказав, що пунктом 4.2.2.2 рішення Новоушицької селищної ради Новоушицького району Хмельницької області від 23.06.2017 року №12 встановлено ставку податку для об`єктів нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичних осіб-підприємців, які здійснюють (займаються) комерційну діяльність на території сіл Новоушицького району, в тому числі с. Косиківці, в розмірі 1,5 відсотки мінімальної заробітної плати за 1 м2 загальної площі або 55,845 грн. за 1 м2 (п.4.2.2.2 рішення; мінімальна заробітна плата станом на 01.01.2018 року 3723 грн. х 1,5% = 55,845 грн.). Зазначив, що ОСОБА_1 є діючим платником податків, суб`єктом господарювання з 20.11.2009 року. Платником податків експлуатується магазин - кафе за адресою АДРЕСА_1 . Відповідно до п.266.7 ст. 266 Податкового Кодексу України Кірілковій О.В. сформовано та вручено 23.06.2019 року податкове повідомлення рішення з податку на нерухоме майно за 2018 рік №0030471-5106-2212 від 04.04.2019. Просив у задоволенні позову відмовити.
Представник третьої особи - Новоушицької селищної ради Новоушицького району Хмельницької області у судове засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення. Надіслав до суду пояснення щодо позову, в якому вказав, що відповідно до пункту 24 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до виключної компетенції сільських, селищних та міських рад належить встановлення місцевих податків і зборів відповідно до Податкового кодексу України. Зазначив, що рішенням Новоушицької селищної ради Новоушицького району Хмельницької області від 23.06.2017 року №12 «Про встановлення та затвердження місцевих податків і зборів на 2018 рік на території сіл Каскада, Філянівка, Шебутинці, Березівка, Браїлівка, Іванівна, Цівківці, Загоряли, Бучая, Маніорськ, Нова Гута, Рудківці, Вільховець, Іута-Глібівська, Івашківці, Глибочок, Капустяни, Шелестяни, Косиківці, І либівка, Мала Шурка, Куражин, Куча, Балабанівка, ІДербівці, Мала Стружка, Антонівка, Кружківці, Тнмків, Хворосна, Отроків, Песець, Заборознівці, Пилипківці, Іванківці, Соколівка, Хребтіїв, Пилипи-Хребтіївські, Любомирівка, Слобідка, Стара Гута, Ставчани, Струга та селища Загродське, які входять до складу Новоушицької селищної об`єднаної територіальної громади» встановлено ставку податку для об`єктів нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичних осіб-підприємців, які здійснюють (займаються) комерційну діяльність на території смт. Нова Ушиця в розмірі 1,5 відсотки мінімальної заробітної плати за 1 м2 загальної площі або 55,845 грн. за 1 м2.
Відповідно до частини 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Згідно з частиною 4 статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу без участі представників сторін на підставі наявних доказів в порядку письмового провадження, так як явка сторін не визнавалася судом обов`язковою.
Суд, дослідивши належним чином зібрані докази по справі, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи на яких ґрунтуються вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду і вирішення спору по суті, дійшов висновків, що позовні вимоги підлягають до задоволення з наступних підстав.
Встановлено, що згідно відомостей інформаційної системи «Податковий блок» позивач - ОСОБА_1 зареєстрована як фізична особа - підприємець. Основний вид діяльності - діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування.
Згідно копії свідоцтва про право власності на нерухоме майна позивачу, як фізичній особі, на праві приватної власності належить нежитлова будівля (винний цех), загальною площею 537, 4 кв. метри на території АДРЕСА_1 району АДРЕСА_1 .
Відповідно до технічного паспорту вказане нерухоме майно, за своїм призначенням є нежитловою будівлею (винний цех).
Рішенням позачергової сесії Новоушицької селищної ради VII скликання від 23 червня 2017 року № 12 «Про встановлення та затвердження місцевих податків і зборів на 2018 рік на території сіл Каскада, Філянівка, Шебутинці, Березівка, Браїлівка, Іванівка, Цівківці, Загоряни, Бучая, Маціорськ, Нова Гута, Рудківці, Вільховець, Гута-Глібівська, Івашківці, Глибочок, Капустяни, Шелестяни, Косиківці, Глибівка, Мала Шурка, Куражин, Куча, Балабанівка, Щербівці, Мала Стружка, Антонівка, Кружківці, Тимків, Хворосна, Отроків, Песець, Заборознівці, Пилипківці, Іванківці, Соколівка, Хребтіїв, Пилипи-Хребтіївські, Любомирівка Слобідка, Стара Гута, Ставчани, Струга та селища Загродське, які входять до складу Новоушицької селищної об`єднаної територіальної громади» встановлено ставку податку для об`єктів нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичних осіб-підприємців, які здійснюють (займаються) комерційну діяльність у розмірі 1,5 відсотки мінімальної заробітної плати за 1 квадратний метр загальної площі для об`єктів нежитлової нерухомості, які розташовані (знаходяться) на території сіл Каскада, Філянівка, Шебутинці, Березівка, Браїлівка, Іванівка, Цівківці, Загоряни, Бучая, Маціорськ, Нова Гута, Рудківці, Вільховець, Гута-Глібівська, Івашківці, Глибочок, Капустяни, Шелестяни, Косиківці, Глибівка, Мала Шурка, Куражин, Куча, Балабанівка, Щербівці, Мала Стружка, Антонівка, Кружківці, Тимків, Хворосна, Отроків, Песець, Заборознівці, Пилипківці, Іванківці, Соколівка, Хребтіїв, Пилипи-Хребтіївські, Любомирівка Слобідка, Стара Гута, Ставчани, Струга та селища Загродське, які входять до складу Новоушицької селищної об`єднаної територіальної громади (п.4.2.2.2).
Головним управлінням ДФС у Хмельницькій області, з врахуванням ставок податку, встановлених наведеним вище рішенням, 04.04.2019 згідно з п.п.54.3.3 п. 54.3 ст. 54 Податкового кодексу України та відповідно до п.п.266.7.2 п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу України прийнято податкове повідомлення-рішення №0030471-5106-2212, згідно з яким позивачу визначено суму податкового зобов`язання за платежем "податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості" у розмірі 30011,10 грн.
Вважаючи вказане податкове повідомлення-рішення протиправним та таким, що суперечить податковому законодавству, позивач звернувся з даним позовом до суду.
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.
Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо податкової реформи» (далі - Закон № 71) внесено низку змін до Податкового кодексу України (далі - ПКУ).
З 1 січня 2015 року Законом № 71 внесено зміни щодо оподаткування нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки.
Зокрема, розширено базу оподаткування для податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, шляхом оподаткування як житлової, так і нежитлової нерухомості.
Згідно з п.п. 14.1.129-1 п.14.1 ст. 14 ПК України об`єкти нежитлової нерухомості - будівлі, приміщення, що не віднесені відповідно до законодавства до житлового фонду.
Відповідно до п.п.266.1.1 п.266.1 ст. 266 ПК України платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об`єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.
Згідно з п.п. 266.2.1 п. 266.2 ст. 266 Податкового кодексу України об`єктом оподаткування є об`єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.
Обчислення суми податку з об`єкта/об`єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості виходячи із загальної площі кожного з об`єктів нежитлової нерухомості та відповідної ставки податку (пп. 266.7.1 п. 266.7 ст. 266 ПКУ).
Відповідно до п. 266.3 ст. 266 Податкового кодексу України базою оподаткування є загальна площа об`єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.
База оподаткування об`єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.
Згідно з підпунктом 266.7.2 пункту 266.7 статті 266 ПКУ податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку, обчисленого згідно з підпунктом 266.7.1 пункту 266.7 цієї статті, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об`єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).
Окрім цього, податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є місцевим податком.
Так, відповідно до п. 8.1 ст. 8 ПК України в Україні встановлюються загальнодержавні та місцеві податки та збори.
Відповідно до п.п.10.1.1 п. 10.1 ст. 10 ПК України до місцевих податків належить податок на майно. Згідно з п.10.3 ст. 10 ПК України місцеві ради в межах повноважень, визначених цим Кодексом, вирішують питання відповідно до вимог цього Кодексу щодо встановлення податку на майно (в частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки) та встановлення збору за місця для паркування транспортних засобів, туристичного збору та земельного податку за лісові землі.
Згідно ст. 265 ПК України податок на майно складається з: податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки; транспортного податку; плати за землю.
Особливість місцевих податків полягає в тому, що вони за законом не можуть бути встановлені безпосередньо рішенням Верховної Ради України. Остання вправі встановлювати лише перелік дозволених до встановлення місцевими радами місцевих податків і граничних параметрів таких податків. При цьому, установлення місцевих податків із дотриманням встановлених Верховною Радою України критеріїв є компетенцією відповідних місцевих рад.
Отже, безпосереднє встановлення місцевих податків (в тому числі, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки) віднесено ПК України до компетенції відповідних сільських, селищних, міських рад у межах їх повноважень.
Відповідно до п.12.3 ст.12 ПК України сільські, селищні, міські ради та ради об`єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, в межах своїх повноважень приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів.
Відповідно до пп.12.3.2 п.12.3 ст.12 ПК України при прийнятті рішення про встановлення місцевих податків та зборів обов`язково визначаються об`єкт оподаткування, платник податків і зборів, розмір ставки, податковий період та інші обов`язкові елементи, визначенні статтею 7 цього Кодексу з дотриманням критеріїв, встановлених розділом XII цього Кодексу для відповідного місцевого податку чи збору.
Як встановлено, в ході судового розгляду справи та підтверджено наявними у справі матеріалами, що рішенням позачергової сесії Новоушицької селищної ради VII скликання від 23 червня 2017 року № 12 «Про встановлення та затвердження місцевих податків і зборів на 2018 рік на території сіл Каскада, Філянівка, Шебутинці, Березівка, Браїлівка, Іванівка, Цівківці, Загоряни, Бучая, Маціорськ, Нова Гута, Рудківці, Вільховець, Гута-Глібівська, Івашківці, Глибочок, Капустяни, Шелестяни, Косиківці, Глибівка, Мала Шурка, Куражин, Куча, Балабанівка, Щербівці, Мала Стружка, Антонівка, Кружківці, Тимків, Хворосна, Отроків, Песець, Заборознівці, Пилипківці, Іванківці, Соколівка, Хребтіїв, Пилипи-Хребтіївські, Любомирівка Слобідка, Стара Гута, Ставчани, Струга та селища Загродське, які входять до складу Новоушицької селищної об`єднаної територіальної громади» встановлено ставку податку для об`єктів нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичних осіб-підприємців, які здійснюють (займаються) комерційну діяльність у розмірі 1,5 відсотки мінімальної заробітної плати за 1 квадратний метр загальної площі для об`єктів нежитлової нерухомості, які розташовані (знаходяться) на території сіл Каскада, Філянівка, Шебутинці, Березівка, Браїлівка, Іванівка, Цівківці, Загоряни, Бучая, Маціорськ, Нова Гута, Рудківці, Вільховець, Гута-Глібівська, Івашківці, Глибочок, Капустяни, Шелестяни, Косиківці, Глибівка, Мала Шурка, Куражин, Куча, Балабанівка, Щербівці, Мала Стружка, Антонівка, Кружківці, Тимків, Хворосна, Отроків, Песець, Заборознівці, Пилипківці, Іванківці, Соколівка, Хребтіїв, Пилипи-Хребтіївські, Любомирівка Слобідка, Стара Гута, Ставчани, Струга та селища Загродське, які входять до складу Новоушицької селищної об`єднаної територіальної громади (п.4.2.2.2 рішення від 23 червня 2017 року № 12).
Відповідачем проведено розрахунок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за 2018 рік та винесено відносно позивача податкове повідомлення-рішення №0030471-5106-2212 від 04 квітня 2019 року про визначення грошового зобов`язання за платежем "податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості" у розмірі 30011,10 грн (3723 грн х 1,5% = 55,845 грн; 537,4 кв.м.* 55,845 грн) за період володіння 12 місяців 2018 року.
Однак, суд відкидає доводи відповідача про те, що в межах даних правовідносин платником податку є фізична особа, в тому числі нерезидент, яка є власниками об`єктів житлової та/або нежитлової нерухомості з огляду на те, що рішенням позачергової сесії Новоушицької селищної ради VII скликання від 23 червня 2017 року № 12 «Про встановлення та затвердження місцевих податків і зборів на 2018 рік на території сіл Каскада, Філянівка, Шебутинці, Березівка, Браїлівка, Іванівка, Цівківці, Загоряни, Бучая, Маціорськ, Нова Гута, Рудківці, Вільховець, Гута-Глібівська, Івашківці, Глибочок, Капустяни, Шелестяни, Косиківці, Глибівка, Мала Шурка, Куражин, Куча, Балабанівка, Щербівці, Мала Стружка, Антонівка, Кружківці, Тимків, Хворосна, Отроків, Песець, Заборознівці, Пилипківці, Іванківці, Соколівка, Хребтіїв, Пилипи-Хребтіївські, Любомирівка Слобідка, Стара Гута, Ставчани, Струга та селища Загродське, які входять до складу Новоушицької селищної об`єднаної територіальної громади» серед іншого, встановлено ставку податку для об`єктів нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності саме фізичних осіб-підприємців, які здійснюють (займаються) комерційну діяльність у розмірі 1,5 відсотки мінімальної заробітної плати за 1 квадратний метр загальної площі для об`єктів нежитлової нерухомості.
В свою чергу матеріалами справи підтверджено, що позивачу, саме як фізичній особі а не фізичній особі - підприємцю, на праві приватної власності належить нежитлова будівля (винний цех), загальною площею 537, 4 кв. метри на території Новоушицького району, с. Косиківці, вулиця Леніна, будинок 26а (копія свідоцтва про право власності на нерухоме майна від 22.09.2010 серії САС 764482).
Суд зауважує, що безпосереднє встановлення місцевих податків (в тому числі, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки) віднесено ПК України до компетенції відповідних сільських, селищних, міських рад у межах їх повноважень.
Відтак, оскільки рішенням відповідної місцевої (селищної) ради - Новоушицької селищної ради, було встановлено ставки податку для об`єктів нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності саме фізичних осіб-підприємців, тому у відповідача були відсутні підстави для визначення позивачу суми податкового зобов`язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за 2018 рік.
Враховуючи наведене вище, суд доходить висновку, що податковий орган при визначенні позивачу суми податкового зобов`язання діяв не на підставі, не у межах повноважень та не у спосіб, визначений законодавством України, а спірне рішення, якими позивачу визначено суми податкового зобов`язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за 2018 рік, не відповідає критеріям правомірності, обґрунтованості, добросовісності та розсудливості, визначеним частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а відтак підлягає скасуванню.
Як встановлено частиною другою статті 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Статтею 19 Конституції України закріплено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини другої статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Під час розгляду справи відповідач, як суб`єкт владних повноважень, не надав до суду достатньо належних і достовірних доказів, а відтак, не довів правомірність свого рішення, відповідно суд висновує, що позову слід задовольнити.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Позивачем за подання позовної заяви сплачено судовий збір в розмірі 840,80 грн, таким чином, вказані витрати підлягають присудженню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень - Головного управління ДПС у Хмельницькій області.
Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
адміністративний позов задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Хмельницькій області від 04 квітня 2019 року №0030471-5106-2212 з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки сплачені фізичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості у сумі 30011,10 грн.
Стягнути на користь ОСОБА_1 понесені судові витрати у розмірі 840,80 грн (вісімсот сорок гривень 80 коп.) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Хмельницькій області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складене 24 квітня 2020 року
Позивач:ОСОБА_1 (с. Косиківці, Новоушицький район, Хмельницька область, 32640 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ) Відповідач:Головне управління ДПС у Хмельницькій області (вул. Пилипчука, 17, м. Хмельницький, Хмельницька область, 29000 , код ЄДРПОУ - 43142957) Третя особа:Новоушицька селищна рада Новоушицького району Хмельницької області (Хмельницька обл., Новоушицький р-н, смт. Нова Ушиця, вул. Подільська, буд. 12 , код ЄДРПОУ - 04407388)
Головуючий суддя П.М. Майстер