ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"30" березня 2010 р. Справа № 2-а-9691/09/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді –Кравченко К.В.
при секретарі –Сергеєвої К.І.
за участю:
представника позивача –Коренко Є.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Херсоні справу за адміністративним позовом Великолепетиської міжрайонної державної податкової інспекції до Товариства з обмеженою відповідальністю «Таврида ЗіЛ»про стягнення заборгованості по сплаті податку з доходів фізичних осіб,-
встановив:
Великолепетиська міжрайонна державна податкова інспекція (далі-позивач) звернулась до адміністративного суду з позовом, в якому просила стягнути з ТОВ «Таврида ЗіЛ» (далі-відповідач) заборгованість по податку з доходів фізичних осіб, який станом на 30.09.2008 р. складає 119052,00 грн.
Позов мотивований тим, що в результаті проведеної перевірки відповідача встановлено порушення, яке полягає в несплаті узгодженого податку з доходів фізичних осіб, через що у за відповідачем рахується заборгованість, яку необхідно стягнути в судовому порядку.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав, просив задовольнити з викладених в позові підстав.
Відповідач явку свого представника в судове засідання не забезпечив, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, причини неявки суду невідомі, заяв про розгляд справи без його участі не подавав.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи та дослідивши надані докази, прийшов до наступного.
Відповідно до довідки № 10562 про включення до ЄДРПОУ Товариство з обмеженою відповідальністю «Таврида Земля і Люди» зареєстровано 11.09.1996 р.
ТОВ «Таврида ЗіЛ» відповідно до Закону України №889-ІV «Про податок з доходів фізичних осіб» є податковим агентом, який незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати цей податок до бюджету від імені та за рахунок платника податку, вести податковий облік та подавати податкову звітність податковим органам відповідно до закону, а також нести відповідальність за порушення норм цього Закону.
Контроль за правильністю та своєчасністю сплати податку здійснює податковий орган за місцезнаходженням юридичної особи або її уповноваженого підрозділу (пп.16.3.4 п.16.3 ст. 16 Закону №889-ІV)
Як вбачається з матеріалів справи, в результаті виїзної документальної позапланової перевірки відповідача за період з 01.10.2005 р. по 30.09.2008 р. складено акт № 321/17-039/24119119 від 16.10.2008 р. про наслідки перевірки нарахування та перерахування податку з доходів фізичних осіб, яким встановлено порушення, яке полягає у неперерахуванні до бюджету утриманих сум податку з доходів фізичних осіб в сумі 119552,00 грн.
Відповідно до довідки № 544 від 07.04.2009 р. відповідачем частково погашена заборгованість в сумі 300,00 грн. (платіжне доручення №501 від 30.01.2009 р.) та в сумі 200,00 грн. (платіжне доручення №85 від 18.02.2009 р.). таким чином, загальна сума боргу відповідача перед бюджетом складає 119052,00 грн.
Відповідно до п. 8.1.2. Закону №889-ІV вищезазначений податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки не мають права приймати платіжні документи на виплату доходу, які не передбачають сплати (перерахування) цього податку до бюджету. Якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується платнику податку особою, що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.
У будь-яких випадках, коли платник податків згідно із законами з питань оподаткування уповноважений утримувати податок, збір (обов'язковий платіж), якими оподатковуються інші особи, у тому числі податки на доходи фізичних осіб, дивіденди, репатріацію, додану вартість, акцизні збори, а також будь-які інші податки, що утримуються з джерела виплати, сума таких податків, зборів (обов'язкових платежів) вважається бюджетним фондом, який належить державі або територіальній громаді і відповідно до ст.3 Закону України від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» є підставою для примусового стягнення активів
Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. 8, 9, 12, 19, 158, 159, 160-163, 167 Кодексу Адміністративного судочинства України, суд
постановив:
Позовні вимоги задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Таврида ЗіЛ» (74600, Херсонська область, Горностаївський район, смт. Горностаївка, вул.. Торгова, 19, р/р 26009322297001 в ХФ ЗАТ БК «Приватбанк», код 24119119, МФО 352479) на користь держави (на р/р 33213800700157 одержувач: ВДК у Горностаївському районі, код 24103762, банк УДК м. Херсон МФО 852010, код платежа 11010100) податкову заборгованість по податку з доходів фізичних осіб в сумі 119052,00 грн. (сто дев’ятнадцять тисяч п’ятдесят дві грн. 00 коп.).
Постанова відповідно до частини 1 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційної адміністративного суду протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими статтями 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через Херсонський окружний адміністративний суд заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Кравченко К.В.