Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №6.6.4
ПОСТАНОВА
Іменем України
31 березня 2010 року Справа № 2а-1096/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді Ушаков Т.С.
при секретарі Юрченко О.М.
За участю сторін:
від позивача: не з'явився,
від відповідача: не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом <Текст >Антрацитівської об’єднаної державної податкової інспекції Луганської області до Державного підприємства "Ровенькиантрацит" про стягнення суми боргу за забруднення навколишнього природного середовища,-
ВСТАНОВИВ:
"10" лютого 2010 р. до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов <Текст >Антрацитівської об’єднаної державної податкової інспекції Луганської області до Державного підприємства "Ровенькиантрацит" про стягнення суми боргу за забруднення навколишнього природного середовища.
В обгрунтування свого позову позивач зазначив, що Державне підприємство «Ровенькиантрацит» зареєстроване як суб’єкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Ровеньківської міської ради Луганської області 17.04.2003 року, про що зроблений запис у журналі обліку реєстраційних справ за № 26230157Ю0010134. ДП «Ровенькиантрацит», код ЄДРПОУ 32320704, є юридичною особою – суб’єктом підприємницької діяльності, що підтверджується довідкою Луганського обласного управління статистики № 33006 від 18.04.2003 року. Підприємство взято на податковий облік в Державній податковій інспекції у м. Ровеньки 21 травня 2003 року, про що зроблено запис в журналі обліку реєстраційних справ за № 40 та взято на облік як платник окремих податків в Антрацитівській ОДПІ. Станом на 26.01.2010 року податкова заборгованість ДП «Ровенькиантрацит» становить – 3864773,87 грн. сума основного боргу, сума штрафних санкцій-239,61 грн. та сума пені-26,47 грн., всього – 3865039,95 грн. Податкові зобов’язання були визначені відповідачем самостійно у наданих до податкової інспекції розрахунках. Заборгованість по збору за забруднення навколишнього природного середовища за 2009 рік по Рафайлівській с/раді у сумі-2199216,77 грн.; заборгованість по збору за забруднення навколишнього природного середовища за 2009 рік по Ребриківській с/раді у сумі-958 431,03 грн.; заборгованість по збору за забруднення навколишнього природного середовища за 2009 рік по Кошарській с/раді у сумі-705 400,62 грн.;
заборгованість по збору за забруднення навколишнього природного середовища за 2009 рік по м. Антрацит у сумі-1 993,53 грн. Антрацитівською ОДПІ застосовувались передбачені законом заходи для погашення податкового боргу, а саме: було направлено першу податкову вимогу № 1/90 від 06.04.2009 року на суму 25280,83 грн.,яка була отримана ДП «Ровенькиантрацит» вх.9/665 від 10.04.2009 року та другу податкову вимогу № 2/121 від 18.05.2009 року на суму 48822,07 грн. направлено поштою та отримана уповноваженим Гаврюшейко 25.05.2009 року. 23.06.2009 року заступником начальника Антрацитівської ОДПІ було прийнято рішення № 4370/24 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу. Згідно вимог Постанови КМУ від 17.07.2009 року № 837-р «Про податкові заходи щодо мобілізації доходів бюджету у другому півріччі 2009 року» у серпні та вересні до підприємства були направлені листи, щодо погашення податкового боргу. Враховуючи вищенаведене, Антрацитівська об’єднана державна податкова інспекція в Луганській області просить стягнути з Державного підприємства «Ровенькиантрацит» суму боргу зі збору за забруднення навколишнього природного середовища в розмірі 3865039,95 грн. звернувши стягнення на його активи.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, про дату й час слухання справи був повідомлений належним чином, причину неявки суду не доповів.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату й час слухання справи був повідомлений належним чином, причину неявки суду не доповів.
Дослідивши матеріали справи, суд, дійшов до висновку про задоволення адміністративного позову з наступних підстав.
Судом встановлено, що Державне підприємство «Ровенькиантрацит» зареєстроване як суб’єкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Ровеньківської міської ради Луганської області 17.04.2003 року, про що зроблений запис у журналі обліку реєстраційних справ за № 26230157Ю0010134 що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи (арк справи 8).
ДП «Ровенькиантрацит», код ЄДРПОУ 32320704, є юридичною особою – суб’єктом підприємницької діяльності, що підтверджується довідкою Луганського обласного управління статистики № 33006 від 18.04.2003 року (арк справи 7).
Підприємство взято на податковий облік в Державній податковій інспекції у м. Ровеньки 21 травня 2003 року, про що зроблено запис в журналі обліку реєстраційних справ за № 40 та взято на облік як платник окремих податків в Антрацитівській ОДПІ, про що свідчить довідка про взяття на облік платника податків від 13.03.2000 року №1005 (арк справи 10).
Станом на 26.01.2010 року податкова заборгованість ДП «Ровенькиантрацит» становить – 3864773,87 грн. сума основного боргу, сума штрафних санкцій-239,61 грн. та сума пені-26,47 грн., всього – 3865039,95 грн.
Заборгованість по збору за забруднення навколишнього природного середовища за 2009 рік по Рафайлівській с/раді у сумі-2199216,77 грн., що підтверджується податковими розрахунками (арк.справи 20-23, 26-27,33-34);
заборгованість по збору за забруднення навколишнього природного середовища за 2009 рік по Ребриківській с/раді у сумі-958 431,03 грн., що підтверджується податковим розрахунком (арк.справи 31-36, );
заборгованість по збору за забруднення навколишнього природного середовища за 2009 рік по Кошарській с/раді у сумі-705 400,62 грн., що підтверджується податковим розрахунком (арк.справи 38-43);
заборгованість по збору за забруднення навколишнього природного середовища за 2009 рік по м. Антрацит у сумі-1 993,53 грн., що підтверджується податковим розрахунком (арк.справи 16-18);
Відповідно до п.6.2.1 ст.6 Закону, у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов’язання у встановлені строки, податковий орган надсилає такому платнику
податків податкові вимоги, податковий борг за якими не погашений.
У відповідності до вимог чинного законодавства боржнику були надіслані першу податкову вимогу № 1/90 від 06.04.2009 року на суму 25280,83 грн.,яка була отримана ДП «Ровенькиантрацит» вх.9/665 від 10.04.2009 року та другу податкову вимогу № 2/121 від 18.05.2009 року на суму 48822,07 грн. направлено поштою та отримана уповноваженим Гаврюшейко 25.05.2009 року.(арк.справи 12-13) Але до теперішнього часу суму заборгованості не сплачено та заборгованість в розмірі 3865039,95 грн. залишається непогашеною.
23.06.2009 року заступником начальника Антрацитівської ОДПІ було прийнято рішення № 4370/24 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу. Згідно вимог Постанови КМУ від 17.07.2009 року № 837-р «Про податкові заходи щодо мобілізації доходів бюджету у другому півріччі 2009 року» у серпні та вересні до підприємства були направлені листи, щодо погашення податкового боргу.
02.12.2009 року Антрацитівська ОДПІ Луганської області провела перевірку ДП «Ровенькиантрацит», про що було складено акт невиїзної камеральної перевірки з питань несплати узгоджених сум податкових зобов’язань протягом граничних строків, визначених Законом України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовим фондами» від 02.12.2009 року № 866/15-32320704.(арк.справи 28).
Податковим повідомленням-рішенням форми «Ш» № 0005211530/0 від 10.12.2009 року визначено суму штрафної санкції ДП «Ровенькиантрацит» в розмірі 217,83 грн.(арк.справи 29).
Частиною 1 ст.2 Кодексу адміністративного судовчинства встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Справи за участю Державних податкових інспекцій є адміністративними, оскільки відповідають вимогам пункту 1 частини першої статті 3 КАС стосовно визначення адміністративної справи.
Пункт 4 частини першої статті 17 КАС України визначає, що до компетенції адміністративних судів відносяться спори за зверненнями суб'єкта владних повноважень у випадах, встановлених законом.
Окрім того, такі справи не підпадають під перелік публічно-правових справ, визначених частиною другою статті 17 КАС, на які не поширюється компетенція адміністративних судів.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Спеціальним законом, який визначає статус державної податкової служби в Україні, її функції та правові основи діяльності є Закон України «Про державну податкову службу в Україні».
Відповідно до ч.1 ст. 13 Закон України «Про державну податкову службу в Україні» посадові особи органів державної податкової служби зобов’язані дотримувати Конституції (254к/96-ВР) і законів України, інших нормативних актів, прав та охоронюваних законом інтересів громадян, підприємств, установ, організацій, забезпечувати виконання покладених на органи державної податкової служби функцій та повною мірою використовувати надані їм права.
Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобов’язаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з п.3 ч.1 ст.9 Закону України „Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обов’язкових платежів) зобов’язані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законом терміни.
Згідно ч.1 ст. 11 вказаного закону органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов’язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов’язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов’язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб’єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов’язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов’язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі— платники податків).
Відповідно до п.п.5.2.1, 5.2.2. ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов’язання вважається узгодженим у день отримання податкового повідомлення, якщо воно протягом 10 днів з дня отримання не оскаржено платником податків. Факту оскарження відповідачем податкового зобов’язання судом не встановлено.
Згідно п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку.
Згідно п.11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» із змінами та доповненнями органи державної податкової служби мають право стягувати заборгованість перед бюджетом та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Згідно ст.ст. 9,11 Закону України “Про систему оподаткування”, платники податку несуть обов’язки щодо сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) та відповідальність за порушення відповідно до законів України.
Відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
В судовому засіданні позовні вимоги Антрацитівської об’єднаної державної податкової інспекції в Луганській області знайшли обґрунтування наданими суду доказами та нормами чинного законодавства. У зв'язку з цим, суд вважає за можливе стягнути з Державного підприємства «Ровенькиантрацит» суму заборгованості по збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 3865 039,95 грн.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, <Текст >-
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги за адміністративним позовом <Текст >Антрацитівської об’єднаної державної податкової інспекції Луганської області до Державного підприємства "Ровенькиантрацит" про стягнення суми боргу за забруднення навколишнього природного середовища задовольнити повністю.
Стягнути з Державного підприємства «Ровенькиантрацит» (код ЄДРПОУ 32320704, р/р 26046126 ОД. «Райфайзен банк Аваль» м. Луганськ, МФО 304007) заборгованість зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 3865 039,95 грн. звернувши стягнення на його активи.
Борг по збору за забруднення навколишнього природного середовища по м. Антрацит у сумі 1991,53 грн. перерахувати до Державного бюджету п/р 33113329700010 код платежу 50080200 Банк платника ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013, код отримувача 25992095, отримувач – Антрацитівська ВДК.
Борг по збору за забруднення навколишнього природного середовища по Рафайлівській с/раді у сумі 2199216,77 грн. перерахувати до Державного бюджету п/р 33119329700100 код платежу 50080214 Банк платника ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013, код отримувача 25992095, отримувач – Антрацитівська ВДК.
Борг по збору за забруднення навколишнього природного середовища по Ребриківській с/раді у сумі 958431,03 грн. перерахувати до Державного бюджету п/р 33118329700101 код платежу 50080215 Банк платника ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013, код отримувача 25992095, отримувач – Антрацитівська ВДК.
Борг по збору за забруднення навколишнього природного середовища по Кошарській с/раді у сумі 705400, 62 грн. перерахувати до Державного бюджету п/р 33114329700097 код платежу 50080216 Банк платника ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013, код отримувача 25992095, отримувач – Антрацитівська ВДК.
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу—з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Повний текст постанови виготовлено 06 квітня 2010 року.
СуддяУшаков Т.С.