Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія № 6.9
ПОСТАНОВА
Іменем України
07 квітня 2010 рокуСправа № 2а-1560/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді Островська О.П.
при секретарі Кір`ян О.С.
За участю сторін:
від позивача: Нечипорук В.М.
від відповідача: Демидов С.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом <Текст >Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до Комунального підприємства «ЖЕК №2» Первомайської міської ради про стягнення суми економічних санкцій у розмірі 17199,99 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
"01" березня 2010 р. до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов <Текст >Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до Комунального підприємства «ЖЕК №2»Первомайської міської ради про стягнення суми економічних санкцій у розмірі 17199,99 грн..
В обгрунтування свого позову позивач зазначив, що Державною інспекцією з контролю за цінами в Луганській області у період з 11.01.2010 року по 15.01.2010 року проводилась перевірка відповідача з питання дотримання державної дисципліни цін при форматуванні, встановленні та застосуванні тарифів послуги з утримання будинків і споруд та при будинкових територій, за результатами перевірки складено акт від 15.01.2010 року № 733. Підприємством порушено порядок формування, встановлення та застосування тарифів, а саме: у період з 01.02.2009 року по 31.11.2009 року при застосуванні тарифів на розмірі 0,65 грн./кв.м та 0,80 грн./кв.м на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затверджених рішенням виконавчого комітету Первомайської міської ради від 14.10.2008 року № 575 «Про затвердження складових тарифів на послуги з утримання житлових будинків», було завищено вартість послуг з утримання будинків і споруд та при будинкових територій для населення, за рахунок включення повної вартості послуг «Дератизація» та «Прибирання при будинкової території», при фактичному наданні цих послуг не в повному обсязі. Внаслідок цього підприємством була необґрунтовано одержана виручка. Ці дії призвели до порушення вимог п.5 ч.1 ст.20, п.6 ч.2 ст.21 Закону України «Про житлово – комунальні послуги», п.2 загальної частини Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та при будинкових територій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.07.2005 року № 560, п.2 загальної частини Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та при будинкових територій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.2009 року № 529, п.5 рішення виконавчого комітету Первомайської міської ради від 14.10.2008 року №575 «Про затвердження складових тарифів на послуги з утримання житлових будинків». Відповідно до ст.14 Закону України «Про ціни та ціноутворення» вся необґрунтовано одержана підприємством сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства. Крім того, стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної виручки. Рішенням Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області від 22.01.2010 року № 3 за вказане порушення на підставі ст.14 зазначеного Закону, застосовано економічні санкції у розмірі 17199,99 грн., які складаються з штрафу в сумі 11466,66 грн. та вилучення необґрунтовано одержаної виручки в сумі 5733,33 грн. 22.01.2009 року рішення, претензія і припис були направлені на адресу відповідача, що підтверджується квитанцією та повідомленням про вручення поштового відправлення, зазначене рішення на цей час не оскаржено і є чинним. Просить стягнути з відповідача економічні санкції в сумі 17199,99 грн. на користь Державного бюджету України.
У судовому засіданні представник позивача підтримав свої вимоги, дав суду пояснення, аналогічні викладеному у позовній заяві.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнав в повному обсязі.
Вислухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, дослідивши надані докази, суд приходить до наступного.
Судом встановлено, що в період з 11.01.2010 року по 15.01.2010 року Державною інспекцією з контролю за цінами в Луганській області проведено перевірку КП «ЖЕК №2» Первомайської міської ради з питання дотримання державної дисципліни цін при формуванні, встановленні та застосуванні тарифів послуги з утримання будинків і споруд та при будинкових територій, за результатами якої складено акт №733 від 15.01.2010 року (а.с.4-10).
22.01.2010 року Державною інспекцією з контролю за цінами в Луганській області було винесено рішення №3 про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін, яким встановлено, що в період з 01.02.2009 року по 30.11.2009 року при застосуванні тарифів у розмірі 0,65 грн./кв.м та 0,80 грн./кв.м на послуги з утримання будинків і споруд та при будинкових територій, затверджених рішенням виконавчого комітету Первомайської міської ради від 14.10.2008 року № 575 «Про затвердження складових тарифів на послуги з утримання житлових будинків», КП «ЖЕК №2» завищено вартість послуг з утримання будинків і споруд та при будинкових територій для населення, за рахунок включення повної вартості послуг «Дератизація» та «Прибирання при будинкової території», при фактичному наданні цих послуг не в повному обсязі. Необґрунтовано отримана сума виручки у період з 01.02.2009 року по 30.11.2009 року склала 5733,33 грн. Таким чином, відповідачем порушено вимоги п.5 ч.1 ст.20, п.6 ч.2 ст.21 Закону України «Про житлово – комунальні послуги», п.2 загальної частини Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та при будинкових територій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.07.2005 року № 560, п.2 загальної частини Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та при будинкових територій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.2009 року № 529, п.5 рішення виконавчого комітету Первомайської міської ради від 14.10.2008 року №575 «Про затвердження складових тарифів на послуги з утримання житлових будинків». Вирішено вилучити у відповідача 5733,33 грн. необґрунтовано одержаної виручки та штраф в сумі 11466,66 грн. в доход Державного бюджету України (а.с.13).
Дане рішення отримане відповідачем 25.01.2010 року (а.с.13), не оскаржене та не скасоване у встановленому законом порядку, та є чинним.
У відповідності зі ст. 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації, крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки, вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.
Таким чином, позивачем правомірно застосовані економічні санкції до відповідача на загальну суму 17199,99 грн., тому позов підлягає задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 КАС України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
< Текст >
Керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Законом України «Про ціни і ціноутворення» -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги за адміністративним позовом <Текст >Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до ККомунального підприємства «ЖЕК №2» Первомайської міської ради про стягнення суми економічних санкцій у розмірі 17199,99 грн. <Текст >
Стягнути з Комунального підприємства «ЖЕК №2» Первомайської міської ради, адреса: вул. Леніна, 52-а, м. Первомайськ, Луганська область, 93200 (р/р 26005198733 в ПАТ «Райффайзен Банк Аваль» МФО 380805 код за ЄДРПОУ 03339785, економічні санкції у сумі 17199,99 (сімнадцять тисяч сто дев’яносто дев’ять гривень 99 коп.) грн. на користь Державного бюджету України, код виду платежу 21081100, МФО 804013, одержувач: Держбюджет Первомайська, код 24053509, р/р 31112106700054.
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу—з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанову викладено в повному обсязі та підписано 07 квітня 2010 року.
СуддяОстровська О.П.