Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія № 6.6.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
06 квітня 2010 рокуСправа № 2а-1946/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:
суддіСолоніченко О.В.
при секретарі Псоміаді С.І.
За участю сторін:
від позивача:Домніна М.В., довіреність № 4 від 11.01.2010,
від відповідача:не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом <Текст >Державної податкової інспекції в м. Свердловську Луганської області до ОСОБА_1 про про стягнення штрафних санкцій,-
ВСТАНОВИВ:
"17" березня 2010 р. до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов <Текст >Державної податкової інспекції в м. Свердловську Луганської області до ОСОБА_1 про про стягнення штрафних санкцій.
В обгрунтування свого позову позивач зазначив, що відповідача зареєстровано як фізичну особу - підприємця виконавчм комітетом Свердловської міської ради Луганської області за № НОМЕР_1 від 24.01.2006 року.
Державною податковою інспекцією в м. Свердловську Луганської області було проведено перевірку підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 на предмет контролю за дотриманням законодавства в сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій, у звязку з чим до відповідача були застосовані штрафні (фінансові) санкції у розмірі 4048,00 грн.
Враховуючи часткову сплиту відповідачем суми штрафної санкції, залишок несплаченої заборгованості складає 3048,00 грн.
Тому позивач просив стягнути з відповідача застосовані штрафні (фінансові) санкції.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги в повному обсязі, просив суд їх задовольнити, надав пояснення щодо суті позовних вимог.
Відповідач у судове засідання не зявився, причин неявки суду не повідомив, про час та дату судового засідання був повідомлений належним чином, у звязку з чим суд розглядає справу за наявними матеріалами у справі.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи та дослідивши докази, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
У судовому засіданні встановлено, що відповідача зареєстровано як фізичну особу - підприємця виконавчм комітетом Свердловської міської ради Луганської області за № НОМЕР_1 від 24.01.2006 року.
З 29 грудня 2009 року по 30 грудня 2009 року державною податковою інспекцією в м. Свердловську Луганської області було проведено перевірку господарської одиниці магазину, розташованого за адресою: м. Червонопартизанськ, вул. Железнодорожна, 83, за дотриманням законодавства в сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій.
Перевіркою встановлено порушення фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 п. 12 ст. 3, ст. 6 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".
Відповідно до п. 12 ст. 3 України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг).
Статтею 6 вказаного Закону встановлено, що облік товарних запасів фізичною особою субєктом підприємницької діяльності ведеться у порядку, визначеному чинним законодавством, а юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) у порядку, визначеному відповідним національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку. Облік ведеться з урахуванням особливостей, встановлених для субєктів малого підприємництва. Обовязок із ведення обліку товарних запасів не застосовується до осіб, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку придбаних або проданих товарів.
Таким чином, під час перевірки встановлено наступне:
- не ведення у порядку, встановленому законодавством, обліку товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснення продажу лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг);
- не ведення обліку товарних запасів фізичною особою субєктом підприємницької діяльності у порядку, визначеному чинним законодавством
За результатами вказаної перевірки було складено акт № 0208/12/13/23/НОМЕР_2 від 29-30.12.09.
Один примірнк акту перевірки отримано відповідачем 30.12.2009, про що свідчить його особистий підпис на акті.
Згідно з п. 11 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» до прав органів державної податкової служби відносяться застосування до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягування до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
На підставі акту перевірки № 0208/12/13/23/НОМЕР_2 Державною податковою інспекцією в м. Свердловську Луганської області прийнято рішення про застосування фінансових санкцій за порушення п. 12 ст. 3, ст. 6 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг". Вказаним рішенням до відповідача застосовані штрафні (фінансові) санкції у сумі 4048,00 грн.
Зазначене рішення було отримано відповідачем 06.02.2010 року, про що свідчить його особистий підпис на корінці рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій.
Згідно зі ст. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі громадського харчування та послуг» суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню субєктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
У зв'язку з частковою сплатою суми штрафної санкції у загальному розмірі 1000,00 грн., станом на 11.03.2010 заборгованість несплачених штрафних санкцій сладає 3048,00 грн.
До теперішнього часу залишок штрафних (фінансових) санкцій відповідачем не сплачено, вищезазначене рішення не оскаржено.
Згідно п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Приймаючи до уваги те, що матеріалами справи підтверджено правомірність застосування штрафних (фінансових) санкцій, та штрафна (фінансова) санкція до цього часу не сплачена, суд вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_1, штрафні (фінансові) санкції у розмірі 3048,00 грн.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, <Текст >-
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги за адміністративним позовом <Текст >Державної податкової інспекції в м. Свердловську Луганської області до ОСОБА_1 про про стягнення штрафних санкцій задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1, код НОМЕР_2 в доход бюджету на р/р 31118104700072, код платежу 3021080900 КФК 24048566 ДКУ у м. Свердловську суму штрафної (фінансової) санкції у розмірі 3048,00 грн. (три тисячі сорок вісім грн 00 коп.).
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексуз дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
< Текст >
СуддяСолоніченко О.В.