
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про закриття провадження у справі
22 квітня 2020 року м. Чернігів Справа № 2540/2680/18
Чернігівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Скалозуба Ю.О. розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи, клопотання Менської районної ради про закриття провадження у справі
за позовомМенської районної радидо треті особи: Менської міська рада Менського району Чернігівської області 1. Менська районна державна адміністрація Чернігівської області, 2. Фінансове управління Менської районної державної адміністрації, 3. Фінансове управління Менської міської ради, провизнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,У С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Менської міської ради Менського району Чернігівської області , в якому просив:
- визнати протиправною бездіяльність Менської міської ради щодо невиконання рішення Менської міської ради від 30.12.2017 «Про бюджет Менської міської об`єднаної територіальної громади на 2018 рік» та Договору від 22.01.2018, укладеного між Менською районною радою та Менською міською радою, щодо передачі міжбюджетних трансфертів у вигляді іншої субвенції до районного бюджету, за взятими згідно з Договором та власним рішенням зобов`язаннями по співфінансуванню закладів гуманітарної та соціальної сфери;
- зобов`язати Менську міську раду у повному обсязі виконувати рішення Менської міської ради від 30.12.2017 «Про бюджет Менської міської об`єднаної територіальної громади на 2018 рік» щодо надання міжбюджетних трансфертів до районного бюджету та дотримуватись умов Договору № 01 від 22.01.2018, укладеного між позивачем та відповідачем щодо передачі міжбюджетних трансфертів для співфінансування закладів гуманітарної та соціальної сфери Менського району: Комунальної установи «Менська централізована бібліотечна система» Менської районної ради, Комунального закладу охорони здоров`я «Менська центральна районна лікарня» Менської районної ради, Степанівського міжшкільного навчально-виробничого комбінату.
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначав, що відповідач порушуючи норм чинного законодавства, зокрема, ч. 1 ст.78 Бюджетного кодексу України, ч. 1 ст. 61 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», не виконує своє рішення від 30.12.2017 «Про бюджет Менської міської об`єднаної територіальної громади на 2018 рік» та договір від 22.01.2018, укладений між Менською районною радою та Менською міською радою, щодо передачі міжбюджетних трансфертів у вигляді іншої субвенції до районного бюджету, за взятими згідно з договором та власним рішенням зобов`язаннями по співфінансуванню закладів гуманітарної та соціальної сфери. Така бездіяльність відповідача призводить до недофінансування фондів оплати праці працівників закладів гуманітарної та соціальної сфери, неможливість їх утримувати належним чином, забезпечувати відповідне функціонування. Також це призводить до перевитрати районного бюджету.
Постановою Верховного Суду від 31.03.2020 рішення Чернігівського окружного адміністративного суду від 08.11.2018 та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 07.03.2019 скасовано, а справу направлено на новий розгляд до Чернігівського окружного адміністративного суду.
Ухвалою судді Чернігівського окружного адміністративного суду від 10.04.2020 позовну заяву прийнято до провадження під головуванням судді Скалозуба Ю.О. та справу призначено до судового розгляду.
Від позивача 17.04.2020 надійшло клопотання про закриття провадження у справі, на підставі пункту 8 статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України, яке обґрунтоване тим, що Менською міською радою (Відповідачем) у повному обсязі виконанні умови Договору про міжбюджетні трансферти від 22.01.2018, укладеного між Менською районною радою та Менською міською радою з метою врегулювання правовідносин спільного утримання закладів гуманітарної та соціальної сфери у 2018 році. Тобто, на даному етапі спір вичерпано, всі зобов`язання за Договором сторонами виконані. Менською міською радою, як суб`єктом владних повноважень, виправлені оскаржувані позивачем порушення.
Вирішуючи подане клопотання про закриття провадження у справі по суті, суд виходить з такого.
Пунктом 8 частини 1 статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд закриває провадження у справі щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності суб`єкта владних повноважень, якщо оскаржувані порушення були виправлені суб`єктом владних повноважень і при цьому відсутні підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення.
Враховуючи, що відповідачем у повному обсязі виконанні умови Договору про міжбюджетні трансферти від 22.01.2018, укладеного між Менською районною радою та Менською міською радою з метою врегулювання правовідносин спільного утримання закладів гуманітарної та соціальної сфери у 2018 році, що свідчить про усунення ним оскаржуваних порушень вимог законодавства, суд вважає, що клопотання Менської районної ради підлягає задоволенню, оскільки не суперечить закону і не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси, та у суду відсутні підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення.
Частиною 2 статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, а також вирішує питання про розподіл між сторонами судових витрат, повернення судового збору з бюджету.
Зважаючи на викладене, суд дійшов висновку, що провадження у справі слід закрити на підставі пункту 8 частини 1 статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись статтями 238, 241, 242, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
Клопотання Менської районної ради про закриття провадження у справі - задовольнити.
Провадження у справі за позовом Менської районної ради до Менської міської ради Менського району Чернігівської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії - закрити.
Роз`яснити позивачу, що, відповідно до частини 2 статті 239 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду зі спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
Копію ухвали про закриття провадження у справі надіслати учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили в строк та порядку, передбачені статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України. Відповідно до пункту 13 частини 1 статті 294 Кодексу адміністративного судочинства України в апеляційному порядку може бути оскаржена ухвала про закриття провадження у справі.
Ухвала суду може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду за правилами, встановленими статтями 293, 295 - 297 та підпунктом 15.5 пункту 15 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подачі апеляційної скарги до Чернігівського окружного адміністративного суду або до суду апеляційної інстанції протягом 15 днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя Ю. О. Скалозуб