Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 березня 2010 р. справа № 2а-3227/10/0570
час прийняття постанови: <година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Буряк І. В.
при секретарі Могілевському А.А.
за участю представників сторін:
позивача: Шабельник О.В. (дов. №04/520 від 26.02.2010р.)
відповідача: Чекових Т.І. (дов. від 27.02.2010р.)
Наумової О.С. (дов. від 30.12.2009р.)
розглянувши у відкритому судовому засіданні
позовну заяву Відкритого акціонерного товариства «Центральна збагачувальна фабрика «Добропільська»
до Добропільської об’єднаної державної податкової інспекції
про визнання нечинними податкових повідомлень-рішень від 26.10.2009р. №0003131540/0, від 23.11.2009р. №0003131540/1 та від 01.02.2010р. №0003131540/2
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Відкрите акціонерне товариство «Центральна збагачувальна фабрика «Добропільська» (надалі – позивач, ВАТ «ЦЗФ «Добропільська») звернулась до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Добропільської об’єднаної державної податкової інспекції (надалі – відповідач, Добропільська ОДПІ) про визнання нечинними податкових повідомлень-рішень від 26.10.2009р. №0003131540/0, від 23.11.2009р. №0003131540/1 та від 01.02.2010р. №0003131540/2.
Позов мотивовано безпідставним визначенням відповідачем податкового зобов’язання зі збору за забруднення навколишнього природного середовища за оскаржуваними податковими повідомленнями-рішеннями.
У судовому засіданні від 02.03.2010р. оголошувалась перерва до 25.03.2010р., на підставі ч.2 ст. 150 КАС України.
В судовому засіданні від 25.03.2010р. представник позивача позов підтримав та просив суд задовольнити його у повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.
Представник відповідача надав заперечення на позовну заяву, відповідно до якого вважає позовні вимоги безпідставними, а оскаржувані податкові повідомлення-рішення винесені правомірно у зв’язку із заниженням податкового зобов’язання внаслідок допущення позивачем помилки при заповнені нового звітного розрахунку за півріччя 2009р.
Представник відповідача у судовому засіданні від 25.03.2010р. проти задоволення позовних вимог заперечував та просив у їх задоволенні відмовити в повному обсязі.
Суд, заслухавши пояснення представників сторін, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи адміністративного позову,-
ВСТАНОВИВ:
ВАТ «ЦЗФ «Добропільська» подало до Добропільської ОДПІ звітний податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища від 30.04.2009р. реєстраційний № 6494 за перший квартал 2009 року (код органу місцевого самоврядування за місцем податкової реєстрації платника за КОАТУУ – 1411500000), яким нараховано збору за звітний квартал у розмірі 245319,40 грн.
Позивач подав до Добропільської ОДПІ новий звітний податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища від 10.08.2009р. реєстраційний № 13579 за півріччя 2009 року (код органу місцевого самоврядування за місцем податкової реєстрації платника за КОАТУУ – 1411500000), яким нараховано збору за звітний квартал у розмірі «- 170453,72 грн.» та зменшено податкові зобов’язання у зв’язку з виправленням помилки на суму 207404,61 грн.
До зазначеного податкового розрахунку додано перерахунок податкового зобов’язання збору за забруднення навколишнього природного середовища за минулий період – перший квартал 2009 року, згідно якого нараховано збору за попередній звітний період усього - 245319,40 грн., нараховано збору за звітний квартал усього – «- 207404,61 грн.», сума збору, яка зменшує податкове зобов’язання у зв’язку з виправленням помилки – 207404,61 грн.
ВАТ «ЦЗФ «Добропільська» подало до Добропільської ОДПІ звітний податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища від 10.08.2009р. за півріччя 2009 року (код органу місцевого самоврядування за місцем податкової реєстрації платника за КОАТУУ – 1422081100), яким нараховано збору за звітний квартал у розмірі 347653,07 грн.
10 серпня 2009р. позивач подав до Добропільської ОДПІ лист № 04/2231, згідно якого просив сплату збору за забруднення навколишнього середовища до бюджету м. Добропілля в сумі 207405,00 грн., здійсненого за платіжним дорученням № 1252 від 20.05.2009р. на суму 245280,00 грн., зарахувати в рахунок платежу збору за забруднення навколишнього середовища до бюджету Аннівської сільської ради.
За результатами проведеної відповідачем камеральної перевірки податкового розрахунку збору за забруднення навколишнього природного середовища, складений Акт від 23.10.2009р. №644/15-1/00176472 (надалі - Акт перевірки від 23.10.2009р. №644/15-1/00176472), згідно якого встановлено, що розмір податкового зобов’язання зі збору за забруднення навколишнього природного середовища, зазначеного ВАТ «ЦЗФ «Добропільська» у податковому розрахунку збору за забруднення навколишнього природного середовища за перше півріччя 2009р., є меншим ніж визначено за результатами камеральної перевірки, оскільки при заповнені податкового розрахунку збору за забруднення навколишнього природного середовища за перше півріччя 2009 року платником збору по рядку 6 (нараховано збору за попередній період) відображена сума 245319,40 грн., в той час як згідно Перерахунку податкового зобов’язання збору за забруднення навколишнього природного середовища за минулий період, який надано разом з податковим розрахунком за перше півріччя 2009 року, сума нарахованого збору склала 37914,79 грн.
Згідно Акту перевірки від 23.10.2009р. №644/15-1/00176472, зазначене призвело до заниження податкового зобов’язання на 207404,61 грн. по збору за забруднення навколишнього природного середовища.
На підставі Акту перевірки від 23.10.2009р. №644/15-1/00176472 прийняте податкове повідомлення-рішення від 26.10.2009р. № 003131540/0, яким позивачу визначене податкове зобов’язання зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 217774,84 грн., в тому числі за основним платежем 207404,61 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями у розмірі 10370,23 грн.
За результатами адміністративного оскарження скарга та повторна скарга на повідомлення-рішення від 26.10.2009р. № 003131540/0 залишені без задоволення, та прийняті повідомлення-рішення від 23.11.2009р. № 003131540/1, повідомлення-рішення від 01.02.2010р. № 003131540/2 аналогічного змісту.
Копії зазначених документів наявні у матеріалах справи.
Суд вважає, що позовні вимоги щодо визнання нечинними оскаржуваних податкових повідомлень рішень підлягають задоволенню на підставі наступного.
ВАТ «ЦЗФ «Добропільська» подало до Добропільської ОДПІ звітний податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища від 30.04.2009р. реєстраційний № 6494 за перший квартал 2009 року (код органу місцевого самоврядування за місцем податкової реєстрації платника за КОАТУУ – 1411500000), яким нараховано збору за звітний квартал у розмірі 245319,40 грн.
20 травня 2009 року позивач сплатив 245319,40 збору за забруднення навколишнього природного середовища до місцевого бюджету м. Добропілля, про що зазначено у відповідному платіжному дорученні № 1252.
Копії зазначених документів наявні у матеріалах справи.
Єдиний на території України порядок обчислення і сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища визначається Інструкцією «Про порядок обчислення та сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища», затвердженої Наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України, Державної податкової адміністрації України від 19 липня 1999 року № 162/379 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 09 серпня 1999 р. за № 544/3837.
Відповідно до п. 6.4. вказаної Інструкції (в редакції чинній до 22.06.2009р.), суми збору, який справляється за розміщення відходів (Прв), обчислюються платниками самостійно щокварталу наростаючим підсумком з початку року на підставі затверджених лімітів, виходячи з фактичних обсягів розміщення відходів, нормативів збору та коригуючих коефіцієнтів, наведених у таблицях 2.4, 2.5 додатка 2 до Порядку.
Згідно п.7.1 вказаної Інструкції (в редакції чинній до 22.06.2009р.), платники збору складають податковий податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища і подають його до органу державної податкової служби за місцем податкової реєстрації (місцеперебуванням на податковому обліку в органах державної податкової служби).
Пунктом 7.2. вказаної Інструкції (в редакції чинній до 22.06.2009р.) встановлено, що базовий податковий (звітний) період збору за забруднення навколишнього природного середовища дорівнює календарному кварталу.
Податкові розрахунки збору подаються платниками органам державної податкової служби протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, за місцем податкової реєстрації платника (місцем перебування на податковому обліку в органах державної податкової служби).
Якщо останній день строку подання податкового розрахунку збору припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається наступний за вихідним або святковим робочий день.
У разі коли у майбутніх податкових періодах платник збору самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданому ним податкового розрахунку збору, такий платник зобов’язаний подати уточнювальний податковий розрахунок збору, що містить виправлені показники.
Підприємства (установи, організації), які сплачують збір за
включені до їх складу філії, визначені в пункті 2.2 Інструкції, подають податковий розрахунок збору за здійснені такими філіями викиди, скиди і розміщені відходи за своїм місцем податкової реєстрації (місцем перебування на податковому обліку в органах державної податкової служби).
Пунктами 7.3. та 7.5. вказаної Інструкції (в редакції чинній до 22.06.2009р.) встановлено, що збір сплачується платниками за місцем податкової реєстрації (місцем перебування на податковому обліку в органах державної податкової служби) протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку подання податкового розрахунку збору, тобто протягом 50 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.
Платники перераховують суми збору одним платіжним дорученням на рахунки, відкриті в територіальних органах Державного казначейства, які здійснюють розподіл цих коштів у співвідношенні, визначеному Законом України “Про охорону навколишнього природного середовища"
В той час, як Порядком встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 1 березня 1999 р. № 303, в редакції чинній з 01.01.2009р. встановлено, що платники збору складають податкові розрахунки за формою, затвердженою центральним органом державної податкової служби, наростаючим підсумком за квартал, півріччя, дев’ять місяців та рік і подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до органів державної податкової служби:
1) за місцем знаходження стаціонарних джерел забруднення— у разі здійснення викидів стаціонарними джерелами забруднення та скидів;
2) за місцем знаходження спеціально відведених для розміщення відходів місць чи об’єктів— у разі розміщення відходів;
3) за місцем перебування платника збору на податковому обліку— у разі здійснення викидів пересувними джерелами забруднення.
Якщо місце подання податкових розрахунків не збігається з місцем перебування на податковому обліку підприємства, установи, організації, громадянина — суб’єкта підприємницької діяльності, яким в установленому порядку видано дозвіл на викиди, спеціальне водокористування та розміщення відходів, до органу державної податкової служби, в якому такі підприємство, установа, організація, громадянин перебувають на обліку, подаються протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, копії відповідних податкових розрахунків (Пункт 9 зазначеного Порядку).
Платники збору протягом десяти календарних днів, що настають після граничного строку подання податкового розрахунку, сплачують збір:
1) за місцем знаходження стаціонарних джерел забруднення— у разі здійснення викидів стаціонарними джерелами забруднення та скидів;
2) за місцем знаходження спеціально відведених для розміщення відходів місць чи об’єктів— у разі розміщення відходів;
3) за місцем перебування платника збору на податковому обліку— у разі здійснення викидів пересувними джерелами забруднення (Пункт 9 зазначеного Порядку).
Згідно пп. 4.4.1 п. 4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що у разі коли норма закону чи іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі закону, або коли норми різних законів чи різних нормативно-правових актів припускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов'язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу, рішення приймається на користь платника податків.
Таким чином, позивач правомірно подав розрахунок та здійснив сплату збору за забруднення навколишнього природного середовища за перший квартал 2009р. у відповідності до пунктів 7.1 -7.5 Інструкції «Про порядок обчислення та сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища» (в редакції чинній до 22.06.2009р.).
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2008 р.№ 1050 «Про внесення змін до Порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору» Наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України та Державної податкової адміністрації України від 22.06.2009 №327/322 затверджені зміни до Інструкції «Про порядок обчислення та сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища», якими змінено Порядок подання податкового розрахунку та сплати збору.
З врахуванням внесених змін, пунктом 7.1 Інструкції «Про порядок обчислення та сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища» встановлено, що платники збору складають податкові розрахунки за формою, затвердженою центральним органом державної податкової служби, наростаючим підсумком за квартал, півріччя, дев’ять місяців та рік і подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до органів державної податкової служби:
1) за місцем знаходження стаціонарних джерел забруднення— у разі здійснення викидів стаціонарними джерелами забруднення та скидів;
2) за місцем знаходження спеціально відведених для розміщення відходів місць чи об’єктів— у разі розміщення відходів;
3) за місцем перебування платника збору на податковому обліку— у разі здійснення викидів пересувними джерелами забруднення.
Якщо місце подання податкових розрахунків не збігається з місцем перебування на податковому обліку підприємства, установи, організації, громадянина— суб’єкта підприємницької діяльності, яким в установленому порядку видано дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, спеціальне водокористування та розміщення відходів, до органу державної податкової служби, в якому такі підприємство, установа, організація, громадянин— суб’єкт підприємницької діяльності перебувають на обліку, подаються протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, копії відповідних податкових розрахунків.
У разі коли у майбутніх податкових періодах платник збору самостійно виявляє помилки, що містяться в раніше поданому ним податковому розрахунку збору, такий платник зобов’язаний подати уточнюючий податковий розрахунок збору, що містить виправлені показники.
У разі якщо платник збору має декілька стаціонарних джерел забруднення або спеціально відведених для розміщення відходів місць чи об’єктів на території декількох сільських, селищних або міських рад (коди згідно з Класифікатором об’єктів адміністративно-територіального устрою України (КОАТУУ) різні), то такий платник збору зобов’язаний подати до відповідного органу державної податкової служби за місцем знаходження стаціонарного джерела забруднення або спеціально відведених для розміщення відходів місць чи об’єктів податковий розрахунок по кожному стаціонарному джерелу забруднення або спеціально відведеному для розміщення відходів місцю чи об’єкту окремо.
У разі якщо місце знаходження стаціонарних джерел забруднення та/або спеціально відведених для розміщення відходів місць чи об’єктів не збігається з місцем перебування платника на податковому обліку (коди згідно з Класифікатором об’єктів адміністративно-територіального устрою України (КОАТУУ) різні), то такий платник збору зобов’язаний подавати окремий податковий розрахунок за здійснення викидів пересувними джерелами забруднення (у разі їх наявності)
Та згідно пунктів 7.2, 7.3 зазначеної Інструкції встановлено, що платники збору протягом десяти календарних днів, що настають після граничного строку подання податкового розрахунку, сплачують збір:
1) за місцем знаходження стаціонарних джерел забруднення— у разі здійснення викидів стаціонарними джерелами забруднення та скидів;
2) за місцем знаходження спеціально відведених для розміщення відходів місць чи об’єктів— у разі розміщення відходів;
3) за місцем перебування платника збору на податковому обліку— у разі здійснення викидів пересувними джерелами забруднення.
Платники перераховують суми збору одним платіжним дорученням на рахунки, відкриті в територіальних органах Державного казначейства, які здійснюють розподіл цих коштів у співвідношенні, визначеному законом.
Таким чином, у зв’язку із зміною протягом року правил подання податкового розрахунку та сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища, та потрібністю складання податкових розрахунків наростаючим підсумком, у позивача виникла потреба у корегуванні даних податкового розрахунку від 30.04.2009р. реєстраційний № 6494 за перший квартал 2009 року (код органу місцевого самоврядування за місцем податкової реєстрації платника за КОАТУУ – 1411500000).
Позивач подав до Добропільської ОДПІ новий звітний податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища від 10.08.2009р. реєстраційний № 13579 за півріччя 2009 року (код органу місцевого самоврядування за місцем податкової реєстрації платника за КОАТУУ – 1411500000), яким нараховано збору за звітний квартал у розмірі «- 170453,72 грн.» та зменшено податкові зобов’язання у зв’язку з виправленням помилки на суму 207404,61 грн., при цьому сума збору сума збору з початку року усього – 74865,68 грн.,
До зазначеного податкового розрахунку додано перерахунок податкового зобов’язання збору за забруднення навколишнього природного середовища за минулий період – перший квартал 2009 року, згідно якого нараховано збору за попередній звітний період усього - 245319,40 грн., нараховано збору за звітний квартал усього – «- 207404,61 грн.», сума збору, яка зменшує податкове зобов’язання у зв’язку з виправленням помилки – 207404,61 грн.
Також, ВАТ «ЦЗФ «Добропільська» подало до Добропільської ОДПІ звітний податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища від 10.08.2009р. за півріччя 2009 року (код органу місцевого самоврядування за місцем податкової реєстрації платника за КОАТУУ – 1422081100), яким нараховано збору за звітний квартал у розмірі 347653,07 грн.
10 серпня 2009р. позивач звернувся до Добропільської ОДПІ із листом № 04/2231, згідно якого просив сплату збору за забруднення навколишнього середовища до бюджету м. Добропілля в сумі 207405,00 грн., здійсненого за платіжним дорученням № 1252 від 20.05.2009р. на суму 245280,00 грн., зарахувати в рахунок платежу збору за забруднення навколишнього середовища до бюджету Аннівської сільської ради.
Згідно пояснень представника відповідача оскаржувані податкові повідомлення-рішення винесені у зв’язку із помилкою позивача у визначені нарахованої суми збору за другий квартал (-170453,72грн.) замість 36950,89 грн. у рядку сім податкового розрахунку за півріччя 2009 року.
У відповідності до пп. 17.1.4. п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов’язання платника податків за підставами, визначеними у підпункті “в” підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов’язаний (крім випадків, коли податкова декларація не приймається всупереч нормам цього Закону) сплатити штраф у розмірі п’яти відсотків суми донарахованого податкового зобов’язання, але не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.
Відповідно до п. «в» п. 4.2.2. п.4.2 ст. 4 зазначеного Закону встановлено, що контролюючий орган зобов’язаний самостійно визначити суму податкового зобов’язання платника податків у разі якщо: контролюючий орган внаслідок проведення камеральної перевірки виявляє арифметичні або методологічні помилки у поданій платником податків податковій декларації, які призвели до заниження або завищення суми податкового зобов’язання.
Згідно рядку 5 податкового розрахунку за півріччя 2009 року нараховано збору з початку року усього – 74865,68 грн., тобто 37914, 79 грн. за перший квартал 2009 р. та 36950,89 грн. за другий квартал 2009р.
У матеріалах справи наявні копії платіжного доручення № 1252 від 20.05.2009р. на суму 245280,00 грн. з призначенням платежу – оплата збору за забруднення навколишнього природного середовища у першому кварталі 2009р. та платіжного доручення № 2120 від 19.08.2009р. на суму 37 400,00 грн. з призначенням платежу – оплата збору за забруднення навколишнього природного середовища у другому кварталі 2009р.
Таким чином, із врахуванням часткового перерозподілу платежу за платіжним дорученням № 1252 від 20.05.2009р., позивач повністю та своєчасно сплатив збір за забруднення навколишнього природного середовища як за перший квартал 2009р. так і за другий квартал 2009р.
Тобто, на момент здійснення відповідачем камеральної перевірки податкове зобов’язання позивача по збору за забруднення навколишнього природного середовища за перший квартал 2009р. та за другий квартал 2009р. повністю сплачені відповідно до визначеному у рядку 5 податкового розрахунку за півріччя 2009 року розміру.
Представник відповідача не заперечує проти своєчасної сплати позивачем у повному обсязі зазначених платежів.
Таким чином, суд, приймаючи судове рішення, виходить із факту наявності «конфлікту інтересів», передбаченого ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у зв’язку із нормативною неузгодженістю порядку сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища та факту повної та своєчасної сплати позивачем загальної суми названого збору.
На підставі наведеного, Суд приходить до висновку, що помилки позивача, на які посилається відповідач в Акті перевірки від 23.10.2009р. №644/15-1/00176472 та у своєму заперечені, не призвели до заниження або завищення суми податкового зобов’язання.
Таким чином, у відповідача не було підстав виносити оскаржувані податкові повідомлення-рішення.
Враховуючи викладене, суд вбачає наявність підстав для задоволення позовних вимог.
Частиною 1 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства встановлено, що якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).
Керуючись ст. ст. 11, 17, 69-72, 86, 87, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов Державного підприємства «Добропіллявугілля» до Добропільської об’єднаної державної податкової інспекції задовольнити повністю.
Визнати нечинними податкові повідомлення-рішення Добропільської об’єднаної державної податкової інспекції від 26 жовтня 2009 року №0003131540/0, від 23 листопада 2009 року №0003131540/1 та від 01 лютого 2010 року № 0003131540/2.
2. Постанова набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 КАС України.
3. Постанова прийнята у нарадчій кімнаті, вступна та резолютивна частина проголошена у судовому засіданні 25 березня 2010 року, повний текст виготовлено 30 березня 2010 року.
4. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Буряк І. В.