Постанова № 8888094, 25.03.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.03.2010
Номер справи
2а-5172/10/0570
Номер документу
8888094
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 березня 2010 р. справа № 2а-5172/10/0570

час прийняття постанови: <година >

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючогосудді Масло І.В.

при секретаріГрішаєві Є.Є.

за участю представника позивачаГришакової Н.Є.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання в місті Донецьку адміністративну справу за позовом Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції міста Маріуполя до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення податкового боргу з єдиного податку у розмірі 196,53 грн., -

В С Т А Н О В И В:

Жовтнева міжрайонна державна податкова інспекція міста Маріуполя звернулася до суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення податкового боргу з єдиного податку у розмірі 196,53 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що згідно заяви відповідача до нього на 2010 рік було застосовано спрощену систему оподаткування обліку та звітності. Станом на 05.03.2010 за відповідачем враховується заборгованість з єдиного податку у розмірі 196,53 грн., з яких: 196,53 грн. заборгованість з єдиного податку. Просили стягнути з відповідача на користь бюджету податковий борг з єдиного податку у розмірі 196,53 грн.

В судовому засідання представник позивача підтримала позовні вимоги та просила їх задовольнити у повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не зявився про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Надав суду заяву у якій визнав позовні вимоги та просив розглянути справу за його відсутності.

Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Частиною 3 ст. 156 КАС України передбачено, що судове рішення у звязку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими ст. 112 КАС України.

Згідно вимог ст. 112 КАС України, зокрема, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Крім того, суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Таким чином, суд приймає визнання адміністративного позову, оскільки ці дії представника відповідача не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, та приймає постанову про задоволення адміністративного позову, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що відповідач ОСОБА_3 є фізичною особою підприємцем та зареєстрований 07.09.2009 року Виконавчим комітетом Маріупольської міської ради Донецької області, що підтверджується реєстраційною карткою (а.с. 5), Свідоцтвом про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця (а.с. 7).

08.09.2009 року відповідач був узятий на податковий облік до Жовтневої МДПІ м. Маріуполя, що підтверджується Довідкою про взяття на облік платника податків (а.с. 6); на підставі заяви про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності від 15.12.2009 (а.с. 9) є платником єдиного податку.

Відповідно до ст. 2 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”, завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).

Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Таким чином, позивач Жовтнева міжрайонна державна податкова інспекція міста Маріуполя є суб`єктом владних повноважень, та здійснює в даних правовідносинах надані їй Законом України „Про державну податкову службу в Україні” повноваження.

Станом на 05.03.2010 у відповідача існує податковий борг з єдиного податку у розмірі 196,53 грн., що підтверджується Довідкою про суми податкового боргу платника податків (а.с. 4), зворотнім боком облікової картки (а.с. 8).

Відповідно до ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”

податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання;

податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України;

платники податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.

Таким чином, податковий борг може існувати у разі, коли існує податкове зобовязання, узгоджене саме платником податків, статус якого визначається відповідним законом щодо відповідного податку, збору (обов'язкового платежу).

Щодо єдиного податку, то такими нормативно-правовими актами є Указ Президента України „Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва” та Закон України „Про державну підтримку малого підприємництва”.

Так, у відповідності до ст. 11 Закону України „Про державну підтримку малого підприємництва” для суб'єктів малого підприємництва в порядку, встановленому законодавством України, може застосовуватися спрощена система оподаткування, бухгалтерського обліку та звітності, яка передбачає заміну сплати встановлених законодавством податків і зборів (обов'язкових платежів) сплатою єдиного податку; застосування спрощеної форми бухгалтерського обліку та звітності.

Згідно п. 2 Указу Президента України „Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва” ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць. Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Відповідач протягом встановленого законом строку та на час розгляду справи суми податкових зобов'язань не сплатив.

Наявність податкового боргу з єдиного податку у розмірі 196,53 грн. підтверджується Довідкою про суми податкового боргу платника податків (а.с. 4), зворотнім боком облікової картки (а.с. 8).

Згідно з п. 5 Указу Президента України „Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва” суб'єкти малого підприємництва несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунків та сплати сум єдиного податку згідно із законодавством України.

У відповідності до п. п. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами”, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Таким чином, оскільки відповідач самостійно не сплатив суму податкового боргу, суд задовольняє позовні вимоги Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції міста Маріуполя до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення податкового боргу з єдиного податку у розмірі 196,53 грн.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 17-20, 51, 69-72, 86, 121, 158-164, 167 КАС України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції міста Маріуполя до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення податкового боргу з єдиного податку у розмірі 196,53 грн. задовольнити.

Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_3 (АДРЕСА_1; і.н. НОМЕР_1) на користь бюджету (р/р 34219379700052, одержувач місцевий бюджет у Жовтневому районі м. Маріуполя, банк одержувача ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016, код ЄДРПОУ 34686694, код платежу 16050200) податковий борг з єдиного податку у розмірі 196 (сто девяносто шість) грн. 53 коп.

Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошено її повний текст у судовому засіданні 25 березня 2010 року.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Масло І.В.