Рішення № 88824722, 16.04.2020, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.04.2020
Номер справи
480/512/20
Номер документу
88824722
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 квітня 2020 р. Справа №480/512/20

Сумський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Осіпової О.О., розглянувши в письмовому провадженні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,-

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, в якій просить визнати незаконними дії відповідача щодо обрахування та осучаснення його пенсії, і зобов`язати відповідача провести розрахунок та виплатити нараховану йому пенсію, починаючи з 01.03.2016р. без обмеження її максимальним розміром з урахуванням вже виплачених сум.

Свої вимоги мотивує тим, що він з 1993 року отримує пенсію за вислугу років як працівник льотного складу відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення». Відповідачем здійснено перерахунок його пенсії та станом на 01 березня 2016 року йому було збільшено розмір пенсії з 9096,84грн. до 10882,79грн. Водночас нарахування та виплату пенсії позивача з березня 2016 року обмежено максимальним розміром 10740,00 грн., визначеним частиною третьою статті 27 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування». У подальшому розмір перерахованої пенсії нараховувався та виплачувався позивачу із урахуванням обмеження максимальним розміром. Позивач вважає дії відповідача щодо обмеження його пенсії максимальним розміром протиправними, оскільки обмеження пенсії максимальним розміром не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія призначена до набрання чинності Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи».

Ухвалою суду від 28 січня 2020 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

28.02.2020р. представник відповідача подав відзив на позовну заяву, в якому, заперечуючи проти задоволення позову, зазначив, що позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Сумській області та як працівник льотного складу отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення». Позивачу здійснено нарахування та виплату пенсії з 01 березня 2016 року і в подальшому з урахуванням максимального розміру пенсії, визначеного частиною третьою Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», який не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши письмові докази в їх сукупності, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Сумській області та як працівник льотного складу з 1993 року отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення» (а.с.19).

В період з 01.03.2016р. до 31.12.2017р. розмір пенсії позивача перевищував 10740,00 грн., у період з 01.03.2018р. до 31.12.2019р. - перевищував десять прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність, тому виплата пенсії здійснювалася позивачу у розмірах, визначених статтею 47 Закону № 1058-ІV (а.с.16-18).

Вважаючи дії відповідача щодо нарахування та виплати пенсії в обмеженому розмірі протиправними, позивач звернувся до суду з цим позовом

Надаючи оцінку спірним відносинам, суд виходить з такого.

Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

За приписами ст. 1 Закону України «Про пенсійне забезпечення» громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв`язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених цим Законом.

Відповідно до пункту "а" ч. 1 ст. 54 Закону України «Про пенсійне забезпечення» право на пенсію за вислугу років мають такі категорії робітників і службовців авіації, а також льотно-випробного складу, незалежно від відомчої підпорядкованості підприємств, установ і організацій, в яких вони зайняті працівники льотного і льотно-випробного складу при вислузі років на цих посадах не менше 25 років у чоловіків і не менше 20 років у жінок.

Перелік посад працівників льотного складу, порядок обчислення строків вислуги років для призначення їм пенсій, а також порядок призначення і виплати пенсій льотно-випробному складу затверджуються в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.

Порядок обчислення строків вислуги років для призначення пенсій працівникам льотного складу, Перелік посад працівників льотного складу, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, Порядок призначення і виплати пенсій за вислугу років працівникам льотно-випробного складу цивільної авіації затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1992 року № 418 (далі - Порядок № 418).

Згідно з підпунктом "в" пункту 7 Порядку № 418 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України № 713 від 9 серпня 2005 року, чинної на час здійснення перерахунку пенсії позивачу) у разі зростання середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки, щороку з 1 березня (починаючи з 2005 року) заробіток, з якого призначається (перераховується) пенсія відповідно до цього пункту, збільшується на коефіцієнт, який визначається шляхом ділення середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки за рік, що передує року, в якому проводиться перерахунок, на середню заробітну плату працівників, зайнятих у галузях економіки, яка враховувалася під час призначення (перерахунку) пенсії. Коли розмір пенсії, обчислений із заробітку, визначеного відповідно до цього пункту, менший ніж розмір пенсії до перерахунку, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Зі змісту заяв по суті справи встановлено, що спір між сторонами виник щодо правомірності виплати пенсії з допущенням її обмеження граничним розміром.

Так, 1 жовтня 2011 року набрав чинності Закон України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08 липня 2011 року № 3668-VI (далі - Закон № 3668-VI).

Частиною першою статті 2 цього Закону передбачалось, що максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих) відповідно до Митного кодексу України, Законів України "Про державну службу", «Про прокуратуру", «Про статус народного депутата України», «Про Національний банк України», «Про Кабінет Міністрів України», «Про дипломатичну службу», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про судову експертизу», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів», «Про наукову і науково-технічну діяльність», «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», «Про пенсійне забезпечення», «Про судоустрій і статус суддів», Постанови Верховної Ради України від 13 жовтня 1995 року "Про затвердження Положення про помічника-консультанта народного депутата України", не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

Законом України від 24.12.2015 року № 911-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" частину першу статті 2 Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" доповнено реченням такого змісту: "Тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих) відповідно до Податкового кодексу України, Митного кодексу України, Законів України "Про державну службу", «Про прокуратуру", «Про статус народного депутата України», «Про Національний банк України», «Про Кабінет Міністрів України», «Про дипломатичну службу», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про судову експертизу», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів», «Про наукову і науково-технічну діяльність», «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», «Про пенсійне забезпечення», «Про судоустрій і статус суддів», Постанови Верховної Ради України від 13 жовтня 1995 року "Про затвердження Положення про помічника-консультанта народного депутата України, не може перевищувати 10740 гривень".

Законом України від 06.12.2016 року № 1774-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" у другому реченні частини першої статті 2 Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" слова і цифри "у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року" замінено словами і цифрами "по 31 грудня 2017 року".

Таким чином, Законами України від 24.12.2015 року № 911-VIII та від 06.12.2016 року № 1774-VIII на 2016, 2017 роки законодавцем були тимчасово запроваджені обмеження щодо розміру призначених та перерахованих пенсій максимальним розміром пенсії 10740 гривень.

Вказаними законами були внесено зміни до низки інших законів, зокрема до частини третьої статті 85 Закону України "Про пенсійне забезпечення".

Так, відповідно до частини третьої статті 85 Закону України "Про пенсійне забезпечення" максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.

Матеріалами справи підтверджується, що перерахунок пенсії ОСОБА_1 здійснено з 1 березня 2016 року, враховуючи положення Порядку призначення і виплати пенсії за вислугу років працівникам льотно-випробного складу цивільної авіації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1992 року №418, в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 9 серпня 2005 року №713.

Як підтверджено довідкою Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області від 02.01.2020р., загальний розмір призначеної пенсії позивача за січень-лютий 2016р. становить 11507,87 грн., максимальний розмір пенсії (з обмеженнями) складає 8700,48 грн.; за березень 2016 року – лютий 2017 року загальний розмір призначеної пенсії – 13870,09 грн., максимальний розмір пенсії (з обмеженнями) – 10486,43грн.; за березень 2017 року – грудень 2017 року загальний розмір призначеної пенсії – 17137,19 грн., максимальний розмір пенсії (з обмеженнями) –10740грн.; за січень-лютий 2018 року загальний розмір призначеної пенсії – 17137,19 грн., максимальний розмір пенсії (з обмеженнями) – 12956,33грн.; за березень – червень 2018 року - загальний розмір призначеної пенсії – 17759,48 грн., максимальний розмір пенсії (з обмеженнями) – 13730,00грн.; за липень –листопад 2018 року - загальний розмір призначеної пенсії – 17759,48 грн., максимальний розмір пенсії (з обмеженнями) – 14350,00грн.; грудень 2018 року – лютий 2019 року - загальний розмір призначеної пенсії – 17759,48 грн., максимальний розмір пенсії (з обмеженнями) – 14970,00грн.; березень – червень 2019 року - загальний розмір призначеної пенсії – 22161,52 грн., максимальний розмір пенсії (з обмеженнями) – 14970,00грн.; липень – листопад 2019 року - загальний розмір призначеної пенсії – 22161,52 грн., максимальний розмір пенсії (з обмеженнями) – 15640,00грн.; грудень 2019 року – січень 2020 року - загальний розмір призначеної пенсії – 22161,52 грн., максимальний розмір пенсії (з обмеженнями) – 16380,00грн.

Відповідно до пункту 2 розділу II Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" №911-VIII від 24.12.2015 дія положень даного Закону щодо визначення максимального розміру пенсії застосовується до пенсій, які призначаються, починаючи з 1 січня 2016 року

Матеріалами справи підтверджується, що пенсія ОСОБА_1 була призначена до 1 січня 2016 року.

Таким чином, виходячи з положень пункту 2 розділу II Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" №911-VIII від 24.12.2015р., дії відповідача щодо обмеження пенсії позивача максимальним розміром 10740 грн. з 01.03.2016 року до 31.12.2017 року на підставі частини третьої статті 85 Закону України "Про пенсійне забезпечення" є неправомірними.

Аналогічний висновок щодо вибору і застосування норми права висловлений Верховним Судом у постанові від 12.11.2019 у справі № 360/1428/17, що враховується судом в силу приписів частини п`ятої статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України.

З приводу позовних вимог за період з 1 січня 2018 року, суд зазначає наступне.

Пунктом 2 розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи", який набрав чинності з 1.10.2011, передбачено, що обмеження пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим Законом.

Пенсіонерам, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим Законом і в яких розмір пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) перевищує максимальний розмір пенсії (щомісячного довічного грошового утримання), встановлений цим Законом, виплата пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) здійснюється без індексації, без застосування положень частин другої та третьої статті 42 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" та проведення інших перерахунків, передбачених законодавством, до того часу, коли розмір пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) відповідатиме максимальному розміру пенсії (щомісячного довічного грошового утримання), встановленому цим Законом.

Порядок виплати пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) працюючим пенсіонерам встановлюється законодавством незалежно від дати призначення пенсії (щомісячного довічного грошового утримання). Якщо внаслідок прийняття цього Закону розмір пенсії зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Вказана норма стосується виплат пенсій, призначених до набрання чинності Законом № 3668-VI, та розмір якої перевищував встановлений Законом № 3668-VI її максимальний розмір. Виплата таких пенсій здійснюється без підвищень, доплат та інших перерахунків до того моменту, коли встановлений максимальний розмір пенсії відповідатиме розміру відповідної пенсії.

Аналіз наведених норм свідчить, що вони не звужують зміст набутих прав пенсіонерів, розмір вже призначеної пенсії, яких більший зазначеного максимального розміру. Водночас запроваджують обмеження щодо розміру призначених та перерахованих пенсій.

Аналогічні правові висновки викладені Верховним Судом у постановах від 22 травня 2018 року у справі № 205/8204/16-а, від 14 травня 2019 року у справі № 591/2109/17, від 12 вересня 2019 року у справі № 750/12889/16-а.

Окрім того, аналогічних висновків дотримується Другий апеляційний адміністративний суд, зокрема, у постановах від 24.01.2020 у справі №440/3087/19 та від 27.01.2020 №440/3660/19.

Суд зазначає, що у постанові Верховного Суду від 03.10.2018 р. у справі № 127/4267/17 не наведено доводів щодо іншого застосування положень пункту 2 розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" та відступлення від попередньої практики застосування вказаної норми права.

Так, призначена позивачу пенсія до набрання чинності цим Законом не перевищувала максимальний розмір пенсії, встановлений цим Законом, та перевищила визначений законом максимальний розмір пенсії лише після її перерахунку з 1 березня 2016 року.

Суд враховує, що положення Закону України "Про пенсійне забезпечення" не містить виключень та застережень щодо застосування максимального розміру пенсії до пенсіонерів, яким пенсія призначена до набрання чинності частини третьої статті 85 Закону України "Про пенсійне забезпечення".

Відповідно до частини третьої статті 85 Закону України "Про пенсійне забезпечення" (у редакції, чинній на час здійснення перерахунку пенсії позивачу) максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

Наведена норма закону є чинною, неконституційною не визнавались, а тому підлягає обов`язковому виконанню органами Пенсійного фонду України.

Суд враховує, що ухвалою Верховного Суду від 30.01.2020 у справі №620/2469/19 відмовлено у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою громадянина на постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 18 грудня 2019 року, якою у задоволенні позовних вимог щодо аналогічних правовідносин відмовлено.

Відповідно до статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" №2246-VIII від 07 грудня 2017 року прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність становить: з 1 січня 2018 року - 1373 гривні, з 1 липня - 1435 гривень, з 1 грудня - 1497 гривень.

Отже, розмір призначеної або перерахованої відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення" пенсії не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

Враховуючи викладене, максимальний розмір пенсії з 1 березня 2018 року складає 13730 грн. (1373 гривень х 10 прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність), з 1 липня 2018 року - 14350 грн. (1435 гривень х 10 прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність), з 1 грудня 2018 року - 14970 грн. (1497 гривень х 10 прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність).

Так само, відповідно до статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" №2629-VIII від 23 листопада 2018 року прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність становить: з 1 січня 2019 року - 1497 гривень, з 1 липня 2019 року - 1564 гривні.

Тобто, максимальний розмір пенсії з 1 січня 2019 року складає 14970 грн. (1497 гривень х 10 прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність), а з 1 липня 2019 року - 15640 грн. (1654 гривень х 10 прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність).

Таким чином, здійснюючи позивачу виплату пенсії у розмірах: з січня 2018 року - 12956,53 грн.; березня 2018 року - 13730,00 грн.; з липня 2018 року - 14350,00 грн.; з грудня 2018 року - 14970,00 грн., з липня 2019 року - 15640,00 грн. відповідач діяв відповідно до Закону.

За таких обставин, при перерахунку пенсії позивача з 2018 року пенсійним органом правомірно обмежено розмір такої пенсії.

Відповідно до абзацу другого статті 87 Закону України "Про пенсійне забезпечення" суми пенсії, не одержані своєчасно з вини органу, що призначає або виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку щодо наявності підстав для визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області щодо обмеження пенсії позивача максимальним розміром з 01.03.2016 року до 31.12.2017 року на підставі частини третьої статті 85 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області здійснити виплату ОСОБА_1 пенсії за вислугу років без обмеження максимальним розміром з 01.03.2016 року до 31.12.2017 року з урахуванням раніше виплачених сум. У задоволенні іншої частини позовних вимог слід відмовити.

Отже, позовні вимоги належить задовольнити частково.

Відповідно до частини третьої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 6-9, 77, 241-246, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, -

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії – задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області щодо виплати ОСОБА_1 пенсії з обмеженням максимального розміру, починаючи з 01 березня 2016 року до 31 грудня 2017 року.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області (вул. Пушкіна,1, м. Суми, 40009, ЄДРПОУ 21108013) здійснити виплату пенсії ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ), з урахуванням раніше виплачених сум, без обмеження її максимального розміру, визначеного частиною третьою статті 85 Закону України "Про пенсійне забезпечення", з 01 березня 2016 року до 31 грудня 2017 року.

У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (вул. Пушкіна,1, м. Суми, 40009, ЄДРПОУ 21108013) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) витрати зі сплати судового збору в розмірі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 (сорок) копійок.

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення. Апеляційні скарги до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подаються через Сумський окружний адміністративний суд.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення складено 16 квітня 2020 року

Суддя О.О. Осіпова