
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 квітня 2020 року м. Київ №826/3377/18
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Вєкуа Н.Г., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1
до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві
про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ) із позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві (код ЄДРПОУ 22869069, адреса: 04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 16), у якій просить суд:
- визнати бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо не проведення перерахунку ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , пенсії з 1 січня 2016 року відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268» протиправною;
- зобов`язати Головне Управління Пенсійного фонду України в м. Києві провести ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перерахунок та виплату пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23 грудня 2015 року, ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268», починаючи з 1 січня 2016 року без обмеження граничного розміру з включенням до суми грошового забезпечення процентні надбавки, а саме:
- надбавка за вислугу років - 40%
- надбавки за режимні обмеження - 15%
- надбавки за оперативно-розшукову діяльність - 19 %
- надбавки за особливо важливі завдання - 45%
- надбавки за службу в спецпідрозділах УБ03 -31%
- надбавка згідно наказу №598 від 02.09.1995 року (50% від посадового окладу)
- надбавка за безперервну службу на оперативній роботі -50 %
- підвищення за постановою КМУ 2012 року №355 - 35% від грошового забезпечення.
- щомісячні премії - 33,3%
- премія 24% від грошового забезпечення, що входять до розрахунку моєї пенсії;
- нарахувати та виплатити ОСОБА_1 одноразово своєчасно недоотримані суми пенсії за час без обмеження будь-яким строком, без обмеження максимального розміру пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, цільової грошової допомоги, індексації та доплат до пенсії, встановлених законодавством) на підставі Рішення Конституційного суду України від 20.12.2016 року №7-рп/2016 «У справі за конституційним поданням ВСУ щодо відповідності Конституції України (конституційності) положення другого речення частини сьомої ст.43, першого речення частини першої ет. 54 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб».
- встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві подати у десятиденний строк з моменту набрання рішенням законної сили звіт про виконання рішення суду.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва (суддя Аблов Є.В.) від 02.03.2018 року позовна заява прийнята до розгляду та відкрито провадження у справі.
В подальшому відповідно до розпорядження Окружного адміністративного суду міста Києва від 20.05.2019 №586 "Щодо призначення повторного автоматизованого розподілу судових справ" справу №826/3377/18 передано на повторний автоматичний розподіл між суддями.
Згідно з протоколом повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 20.05.2019 дану справу передано для розгляду судді Окружного адміністративного суду м. Києва Вєкуа Н.Г.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 03.06.2019 адміністративну справу №826/3377/18 прийнято до свого провадження суддею Вєкуа Н.Г. та визначено, що справа буде розглядатись суддею Вєкуа Н.Г. за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Позовні вимоги мотивовано тим, що позивач є пенсіонером органів внутрішніх справ України, перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в м. Києві та отримає пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших категорій осіб». Розмір пенсії позивача обчислено відповідно до постанови КМУ від 07.11.2007 №1294, разом з тим, Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 затверджено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, відповідно до якої грошове забезпечення складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення. Відтак, позивач має право на перерахунок пенсії відповідно до постанови №988 з 01.01.2016, чого відповідачем зроблено не було.
Відповідач 06.04.2018 надав суду відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову від 21.02.2018 №103, п. 3 якої встановлено перерахувати з 1 січня 2016 р. пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" (Офіційний вісник України, 2015 р., № 96, ст. 3281). Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року. Таким чином, перерахунок пенсії буде проведено управлінням в порядку, визначеному вказаною постановою.
Позивач 10.04.2018 надав суду відповідь на відзив, в якій з поміж іншого зазначив, що 05.04.2018 він отримав оновлену перераховану пенсію відповідно до довідки №28995 від12.06.2017, яка не включає в розрахунок щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством. Позивачем також зазначено, що з новим розрахунком пенсії він не згоден, так як знову ж таки до пенсії не були включені процентні надбавки та встановлено розстрочку на виплату пенсії у три роки. У прохальні частині відповіді на відзив позивач просить задовольнити позовні вимоги до ГУ ПФУ у м. Києві у повному обсязі (без уточнення позовних вимог).
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 24.01.2020 замінено відповідача по справі №826/3377/18 Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві (код ЄДРПОУ 22869069) на правонаступника - Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві (04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, буд. 16, код ЄДРПОУ 42098368).
21.02.2020 відповідачем було надано суду відзив по справі, в якому зазначено, що в березні 2018 року на виконання постанови Кабінету Міністрів України № 103 ГУ ПФУ у м. Києві Позивачу здійснено перерахунок пенсії на підставі наданої Ліквідаційною комісією ГУМВС України в м. Києві довідки від 19.03.2018 №28995 про грошове забезпечення на 01.01.2016 (ГЗ - 12607,34 грн.), установлене для поліцейських згідно із постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції». Різницю пенсії за січень-березень 2018 року в сумі 10623,57 грн. виплачено ОСОБА_1 у березні 2018 року. Після проведеного перерахунку розмір пенсійної виплати ОСОБА_1 з 01.01.2016 року склав 6681,88 грн. Крім того, з 01.01.2019 було розпочато виплату різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого пункту 3 постанови КМУ № 103, та місячним розміром отриманої пенсії за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 р. в сумі 84988,56 грн. З 01.01.2019 по 31.12.2019 сума щомісячної доплати становить 1770,60 грн. (84988,56:24міс.х50%), яку виплачено в 2019 в загальній сумі 21247,20 грн. З 01.01.2020 по 31.12.2020 сума щомісячної доплати становить 3541,19 грн. (84988,56:24міс.), яку виплачено в 2020 в загальній сумі 7082,38 грн. Залишок невиплаченої різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого пункту 3 постанови КМУ №103 та місячним розміром отриманої пенсії за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 р. станом на 12.02.2020 становить 56658,98., яку буде виплачено у порядку та розмірах, передбачених постановою Кабінету Міністрів України 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб».
До вказаного відзиву також надано докази направлення копії відзиву на адресу позивача, проте останнім пояснень відповідь на зазначені вище доводи ГУПФУ в м. Києві не надано.
Відповідно до частини 3 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, розгляд яких проводився за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), заявами по суті справи є позов та відзив.
Суд, розглянувши у відповідності до вимог статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), дослідивши в сукупності письмові докази, якими позивач обґрунтовує позовні вимоги та відзиви на позов, встановив наступне.
ОСОБА_1 є пенсіонером органів внутрішніх справ, перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в місті Києві та отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з січня 2000 рку.
У зв`язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» від 11.11.2015 №988, позивач 08.11.2017 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві із заявою про перерахунок пенсії з 01 січня 2016 року на підстави наданої МВС України довідки про розмір грошового забезпечення.
Проте, листом Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві від 04.12.2017 №29784/03/Н-2835 позивача повідомлено про те, що питання перерахунку та виплати перерахованої пенсії з розміру грошового забезпечення, встановленого на 01.01.2016 буде проведено після надходження коштів з Державного бюджету України.
Позивач, вважаючи таку бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у місті Києві протиправною, звернувся до суду із даним позовом.
Досліджуючи надані сторонами докази, аналізуючи наведені міркування та заперечення, оцінюючи їх в сукупності, суд бере до уваги наступне.
Відповідно до статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-XII (в редакції, чинній на день виходу позивача на пенсію), Перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Призначені військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей пенсії перераховуються з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ.
Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Порядок №45).
Згідно з пунктом 1 Порядку №45, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв`язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Таким чином, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб`єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 затверджено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, відповідно до якої грошове забезпечення складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Згідно з пунктом 15 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Національну поліцію" від 02.07.2015 №580-VIII, за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Отже, позивач як колишній працівник міліції та пенсіонер органів внутрішніх справ, має право на здійснення перерахунку розміру пенсії на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988, Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-XII, пункту 15 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Національну поліцію".
Пунктом 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, встановлено, що на підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв`язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС повідомляють у п`ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.
Пенсійний фонд України повідомляє у п`ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та Севастополі про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку.
Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
Пунктом 3 Порядку проведення перерахунку пенсій визначено, що на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Отже, чинним законодавством України визначено порядок здійснення перерахунку пенсій, відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", якими встановлено чіткий механізм здійснення перерахунку пенсії.
Таким чином, судом встановлено, що перерахунок пенсії в силу Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13.02.2008, здійснюється виключно на підставі довідки, що видана державним органом, з якого особа була звільнена зі служби.
Так, відповідно до пункту 9 порядку № 45 відповідач має право перевіряти правильність складення довідок щодо формального змісту, однак правом самостійно визначати складові та розмір грошового забезпечення осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, відповідач не має.
Разом з тим, матеріали справи не містять довідки уповноваженого органу про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, яка б містила відомості про додаткові види грошового забезпечення, які позивач просив врахувати при проведенні перерахунку пенсії, а саме: надбавки за оперативно-розшукову діяльність - 19 %; надбавки за особливо важливі завдання - 45%; надбавки за службу в спецпідрозділах УБ03 -31%; надбавки згідно наказу №598 від 02.09.1995 року (50% від посадового окладу); надбавка за безперервну службу на оперативній роботі - 50 %; підвищення за постановою КМУ 2012 року №355 - 35% від грошового забезпечення; щомісячні премії - 33, 3%; премія 24% від грошового забезпечення, що входять до розрахунку моєї пенсії.
При цьому, як власне зазначено позивачем в тексті позовної заяви, щомісячні додаткові види грошового забезпечення надбавки, доплати, підвищення та премії у розмірах, встановлених законодавством не відображені у вказаній довідці №2895 від 12.06.2017.
В контексті наведеного, необхідно зазначити, що нормами законодавства України не передбачено самостійного витребування органами Пенсійного фонду довідок від уповноважених органів.
Таким чином, законодавством чітко визначено процедуру, за якою провадиться перерахунок розміру пенсії, відповідно до статті 63 Закону України від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ, а тому покладення обов`язку на відповідача діяти не у відповідності до Порядку, означало б спонукання до виходу за межі своїх повноважень.
Разом з тим,що стосується власне перерахунок пенсії позивача на підставі постанови від 11.11.2015 №998, то як встановлено судом вище позивач як колишній працівник міліції та пенсіонер органів внутрішніх справ, має право на здійснення перерахунку розміру пенсії на підставі вказаної постанови.
Як вбачається з матеріалів справи, а саме з відповіді на відзив позивача від 10.04.2018 та відзиву відповідача від 21.02.2020 та не заперечується сторонами, позивачеві на виконання вимог постанови №988 було проведено перерахунок пенсії.
При цьому, позивач не згоден з перерахунком оскільки до його складу не включено додаткові види ГЗ, оцінку чому також надано судом вище та наголошено, що перерахунок пенсії вданому випадку здійснюється виключно на підставі довідки, що видана державним органом.
З письмових пояснень сторін вбачається,що перерахунок пенсії позивача було здійснено в порядку, встановленим постановою КМУ від 21.02.2018 №103.
Так, 24 лютого 2018 року набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» від 21 лютого 2018 року № 103 (далі - Постанова № 103).
Зазначеною Постановою було внесено зміни, зокрема і до пункту 1 Порядку № 45, який викладено у новій редакції: «Пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон), у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України».
Пунктом 3 Постанови № 103 Кабінетом Міністрів України вирішено перерахувати з 01 січня 2016 року пенсії, призначені згідно із Законом №2262-ХІІ, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції». Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.
Виплату перерахованих відповідно до абзацу першого цього пункту пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) проводити з 1 січня 2018 року. Сума перерахованих пенсій для виплати за період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2017 року обчислюється органами Пенсійного фонду України станом на 1 січня 2018 року та виплачується після виділення коштів на їх фінансування з державного бюджету в такому порядку: з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року - щомісяця окремою сумою у розмірі 50 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2017 року; з 1 січня 2020 року - щомісяця окремою сумою у розмірі 100 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2017 року та до забезпечення повної виплати розрахованої суми.
Таким чином, абзацом першим пункту 3 Постанови № 103 Кабінетом Міністрів України фактично більш чітко врегульовано питання перерахунку пенсій колишнім працівникам міліції у зв`язку із підвищенням грошового забезпечення поліцейських, яке було предметом розгляду Верховного Суду у зразковій справі № 820/6514/17.
При цьому, суд звертає увагу на те, що Постанова № 103 не позбавила позивача права на перерахунок пенсії з 01 січня 2016 року у зв`язку із підвищенням грошового забезпечення поліцейських згідно Постанови № 988 та права на виплату перерахованої пенсії з 01 січня 2018 року, такий перерахунок було здійснено позивачеві, що ним не заперечується в тексті відповіді на відзив ГУ ПФУ в м. Києві та про що також зазначено відповідачем, тобто факт здійснення перерахунку пенсії позивача відповідно до постанови №988 сторонами не заперечується, натомість, постановою №103 лише визначено особливий порядок виплати заборгованості, що виникла з 01 січня 2016 року по 31 грудня 2017 року (включно) у зв`язку із таким перерахунком.
У мотивувальній частині відповіді на відзив позивач висловлює незгоду з порядком проведення перерахунку пенсії на підставі постанови №103, разом з тим, зміст позовних вимог позивача залишився незмінним, позивач не змінював та не доповнював первинні позовні вимоги, які стосувались виключно права на проведення перерахунку пенсії відповідно до постанови №988 з врахуванням додаткових видів ГЗ, оцінку чому надано судом вище.
Тобто, питання щодо порядку перерахунку та виплати перерахованої пенсії на підставі постанови №103 виходить за межі предмету позову в даній справі.
Відповідно до ч. 2 ст.9 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.
Таким чином, з наведено вбачається, що позивачеві було проведено перерахунок пенсії на підставі постанови КМУ від 11.11.2015 №988 та виходячи зі складу грошового забезпечення, зазначеного у відповідній довідці, наданій державним органом, з якого позивач був звільнений зі служби, відтак, підстави для задоволення позовних вимог ОСОБА_1 .
Разом з тим, суд зазначає, що позивач не позбавлений права звернення до суду з відповідними позовними вимогами у разі незгоди власне з порядком проведення перерахунку та виплати його пенсії відповідно до постанови КМУ від 21.02.2018 №103.
Відповідно до статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна особа має право в порядку, встановлено цим кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Відповідно до частини першої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб`єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно з вимогами статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Беручи до уваги вищенаведене в сукупності, проаналізувавши матеріали справи та надані сторонами докази, доводи сторін, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 не підлягають задоволенню.
У зв`язку з відмовою в задоволенні позову підстави для встановлення судового контролю та розподілу судових витрат відсутні
Керуючись статтями 139, 241 - 246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва,
ВИРІШИВ:
1. В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ) - відмовити повністю.
Рішення набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 293, 295-297 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя Н.Г. Вєкуа