Рішення № 88701166, 08.04.2020, Селидівський міський суд Донецької області

Дата ухвалення
08.04.2020
Номер справи
242/1063/20
Номер документу
88701166
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

Справа № 242/1063/20

Провадження № 2/242/748/20

РІШЕННЯ

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

08 квітня 2020 року м. Селидове

Селидівський міський суд Донецької області у складі: головуючого судді Черкова В.Г., розглянувши в місті Селидове в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Верченко Ольга Олександрівна, до КП «Компанія «Вода Донбасу» Селидівське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства про захист прав споживачів, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач 10.03.2020 року звернувся до суду із позовною заявою, в обґрунтування якої зазначив, що згідно даних Селидівського ВУВКГ термін повірки приладу обліку води за адресою: АДРЕСА_1 , закінчився 01.10.2017 р. Відповідач не виконав свій обов`язок відповідно до ЗУ «Про метрологію та метрологічну діяльність» щодо періодичної повірки приладу обліку та протиправно почав нараховувати плату за нормами водоспоживання замість нарахування за середньомісячними показаннями засобів обліку за попередні три місяці. 03.06.2019 р. позивач звернувся до відповідача із заявою про взяття на облік приладу обліку холодної води, на що отримав відмову через несплату послуг опломбування лічильника води. Просив зобов`язати КП «Компанія «Вода Донбасу» Селидівське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства (юридична адреса: 85400, вул..Гоголя, 29, м.Селидове Донецької області (ЄДРПОУ 35580927)) взяти на абонентський облік квартирний засіб обліку холодної води Е-Т 1.6-U, заводський номер 00488748, рік випуску 2019, встановлений за адресою: м.Селидове, вул..Перемоги, 85/11; зобов`язати КП «Компанія «Вода Донбасу» Селидівське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства (юридична адреса: 85400, вул..Гоголя, 29, м.Селидове Донецької області (ЄДРПОУ 35580927)) здійснити перерахунок розміру заборгованості за послуги водопостачання та водовідведення з 01.10.2017 р. за адресою: АДРЕСА_1 , згідно із середньомісячними показаннями засобів обліку за попередні три місяці.

13.03.2020 р. було відкрито провадження по справі. Розгляд справи здійснюється в порядку спрощеного провадження без виклику сторін.

Відповідач надав відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що відповідно до п.3.2 Статуту основним видом діяльності Компанії є надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення. З 25.08.2017 р. для КП «Компанія «Вода Донбасу», як виконавцю послуг в сфері централізованого водопостачання та водовідведення (з використанням внутрішньо будинкових систем), відповідно до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, від 10.08.2017 р. № 1015 встановлено такі тарифи: на централізоване водопостачання – 11,53 грн. за куб м (без ПДВ); на централізоване водовідведення – 10,00 грн. за куб.м (без ПДВ). Витрати на проведення планових періодичних повірок, обслуговування та ремонт квартирних засобів обліку холодної води, в тому числі їх демонтаж, транспортування та монтаж після повірки, роз пломбування та опломбування, а також витрати на формування обмінного фонду квартирних засобів обліку холодної води в даний тариф включені не були. Витрати на встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного та розподільного обліку холодного водопостачання жодного разу до структури тарифів КП «Компанія «Вода Донбасу» не входили. Відповідно до Постанови КМУ «Про затвердження правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення…» від 21.07.2005 р. № 630, «періодична повірка засобів обліку води проводиться у строк, що не перевищує одного місяця. За цей час споживач оплачує відповідні послуги згідно із середньомісячними показаннями засобу обліку води за попередні три місяці». Порядок подання таких засобів на періодичну повірку, обслуговування та ремонт, а також порядок оплати за періодичну повірку, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) встановлюються Кабінетом Міністрів України. Таким чином, якщо до складу тарифів не включені витрати з проведення періодичної повірки індивідуальних приладів обліку води, то підприємство не несе відповідальність за проведення повірки приладів обліку води. Платна послуга з демонтажу, монтажу, роз пломбуванню та опломбуванню, повірці приладів обліку води надається всіма підрозділами КП «Компанія «Вода Донбасу», відповідно до затвердженої калькуляції. Крім того, безоплатне надання послуг з повірки та обслуговування приладів обліку води є порушенням ліцензійних умов ведення господарської діяльності з централізованого водопостачання та водовідведення, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг № 307 від 22.03.2017 р., що тягне за собою застосування до підприємства адміністративно-господарських санкцій, а також необгруниованих збитків. Отже, виробник/виконавець не зобов`язаний надавати відповідні послуги безоплатно. Вищевикладене узгоджується з правовою позицією Верховного Суду України, викладеною в постанові від 22.04.2015 р. по справі № 6-60цс15. Цю ж позицію підтримує Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ, яка викладена в ухвалі від 22.02.2017 р. по справі № 233/6570/15-ц. Відповідач не заперечує проти взяття на облік приладу обліку позивача на абонентський облік, але позивач не сплачує додаткові послуги з опломбування у результаті чого відповідач не може його опломбувати та взяти на абонентський облік. Після офіційного звернення позивача та сплати відповідних платних послуг відповідач візьме прилад обліку на облік, після чого розрахунки будуть вестися за показаннями приладу обліку. Ст.1 п.17 ЗУ «Про метрологію та метрологічну діяльність» передбачено, що періодична повірка засобів вимірювальної техніки – повірка, що проводиться протягом періоду експлуатації засобів вимірювальної техніки через встановлений проміжок часу (міжпровірочний інтервал). Позивач повинен був провести періодичну повірку свого засобу обліку за заводським № 927144 не пізніше 01.10.2017 р., але своєчасно цього не зробив, у результаті чого нарахування після зазначеної дати почало проводитися за нормами водопостачання відповідно до рішення Виконавчого комітету Селидівської міської ради від 11.02.2014 р. № 34. Відповідач є суб`єктом господарювання і здійснює діяльність, спрямовану на виробництво та надання певних послуг вартісного характеру. Вищевикладене узгоджується з правовою позицією Верховного Суду України, викладеною у Постанові від 22.04.2015 р. по справі № 6-60цс15 та рішенням Вищого спеціалізованого Суду України від 22.02.2017 р. Просив відмовити у задоволені позовних вимог в повному обсязі.

Дослідивши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно ч.3,4 ст.12 ЦПК України кожна сторона повинна довести обставини,які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень,крім випадків,встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи не вчиненням нею процесуальних дій.

Відповідно до ст. 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Відповідно до ст. 76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Відповідно до постанови КМУ «Про затвердження правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення…» від 21 липня 2005 року № 630 «періодична повірка засобів обліку води проводиться у строк, що не перевищує одного місяця. За цей час споживач оплачує відповідні послуги згідно із середньомісячними показаннями засобу обліку води за попередні три місяці».

Законом України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» від 22.06.2017 № 2119-УШ внесені зміни до таких законодавчих актів України:

-до ст. 17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» від 05.06.2014 року № 1314-УП, внесені зміни, а саме: «Періодична повірка засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення комерційних розрахунків за спожиті теплову енергію і воду) проводиться за рахунок внесків за обслуговування вузлів комерційного обліку, встановлених відповідно до Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання»; Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, органам місцевого самоврядування протягом трьох місяців з дня опублікування цього Закону:

1.Забезпечити перегляд порядків формування тарифів на послуги з постачання теплової енергії, гарячої води, централізованого водопостачання для суб`єктів природних монополій та суб`єктів, що провадять діяльність на суміжних ринках, зокрема в частині виключення із структури тарифів витрати на встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного та розподільного обліку теплової енергії та води;

2.Забезпечити перегляд тарифів на теплову енергію, послуг з централізованого водопостачання гарячої та холодної води для суб`єктів природних монополій та суб`єктів, що провадять діяльність на суміжних ринках, в частині виключення зі складних відповідних тарифів витрат на встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного та розподільного обліку теплової енергії та води;

Порядок подання таких засобів на періодичну повірку, обслуговування та ремонт, а також порядок оплати за періодичну повірку, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Так, відповідно до вимог Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» від 22.06.2017 № 2119-УШ Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, були прийняті постанови «Про внесення змін до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 16.06.2016 № 1141» від 10.08.2017 № 1014 та «;Про внесення зміни до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 26.11.2016 № 1015» від 10.08.2017 № 1015.

Тобто, з 01 вересня 2017 року відповідно до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 1014 від 10.08.2017 року «Про внесення змін до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 2868 від 26.11.2015 року» встановлені нові тарифи на послуги централізованого постачання води, водовідведення для мешканців приватного сектору.

В цих тарифах не передбачені витрати на проведення періодичної повірки та пов`язаних з нею обслуговування та ремонту засобів обліку води для мешканців багатоквартирного житлового будинку та приватного сектору.

Таким чином, якщо до складу тарифів не включені витрати з проведення періодичної повірки індивідуальних приладів обліку води, то підприємство не несе відповідальність за проведення повірки приладів обліку води. Платна послуга з демонтажу, монтажу, розпломбування та опломбування, повірці приладів обліку води надається всіма підрозділами КП Компанія «Вода Донбасу», відповідно до затвердженої калькуляції.

Крім того, безоплатне надання послуг з повірки та обслуговування приладів обліку води є порушенням ліцензійних умов ведення господарської діяльності з централізованого водопостачання та водовідведення, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг № 307 від 22.03.2017, що тягне за собою застосування до підприємства адміністративно-господарських санкцій, а також необґрунтованих збитків.

За загальним правилом правові відносини надання послуг за своєю правовою природою носять оплачуваний характер, тобто замовник зобов`язується оплатити отриману послугу (ст. 901 ЦК України). Отже, виробник/виконавець, не зобов`язаний надавати відповідні послуги безоплатно.

Згідно зі ст. 19 Закону України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення» послуги з централізованого питного водопостачання надаються споживачам підприємством питного водопостачання з урахуванням вимог Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» на підставі договору з власниками будинків, що перебувають у приватній власності. Договір про надання послуг з питного водопостачання та/або водовідведення укладається безпосередньо між підприємством питного водопостачання або уповноваженого ним юридичною чи фізичною особою і споживачем, визначеним у частині першій цієї статті.

Відповідно до п. п. 2, 4 ч. 1 ст. 4 ЗУ «Про захист прав споживачів» споживачі під час придбання, замовлення або використання продукції, яка реалізується на території України, для задоволення своїх особистих потреб мають право на належну якість продукції та обслуговування, а також необхідну, доступну, достовірну та своєчасну інформацію про продукцію, її кількість, якість, асортимент, а також про її виробника (виконавця, продавця). Вказана норма права кореспондується із ч. 1 ст. 15 цього Закону, відповідно до якої споживач має право на одержання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію, що забезпечує можливість її свідомого і компетентного вибору, зокрема, дані про ціну (тариф), умови та правила придбання продукції; строк придатності (строк служби) товару (наслідків роботи), відомості про необхідні дії споживача після їх закінчення, а також про можливі наслідки в разі невиконання цих дій.

Відповідно до абз.5 ч.1статті 19 Закону України «Про питну воду,питне водопостачання та водовідведення» (в редакції Закону № 2119-VIII від 22.06.2017), послуги з централізованого питного водопостачання надаються споживачам підприємством питного водопостачання з урахуванням вимог Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» на підставі договору з власниками будинків, що перебувають у приватній власності.

Відповідно до п. 8 ч.1 ст. 1 Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» від 22.06.2017року №2119-УШ (далі Закон № 2119-УШ), кінцевий споживач комунальної послуги (далі - споживач) це особа, яка здійснює кінцеве споживання комунальної послуги для власних потреб та є стороною договору про надання відповідної комунальної послуги як споживач (або є співвласником багатоквартирного будинку, об`єднання співвласників або управитель якого уклали відповідний договір про надання комунальної послуги в інтересах співвласників) згідно із Законом України «Про житлово-комунальні послуги».

У пункті 10 ч. 1 ст. 1 Закону № 2119-УШ визначено, що обслуговування вузлів обліку це огляд, опломбування/розпломбування, періодична повірка (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж), ремонт засобів вимірювальної техніки, які є складовою частиною вузла обліку, забезпечення дистанційної передачі результатів вимірювання (за наявності), ремонт та заміна допоміжних засобів вузла обліку, а за згодою власника (співвласників) будівлі також охорона або страхування вузла обліку.

У п. 4 ч.1 ст.1 Закону № 2119-УШ визначено, що вузол комерційного обліку це вузол обліку, що забезпечує загальний облік споживання відповідної комунальної послуги в будівлі, її частині (під`їзді), обладнаній окремим інженерним вводом.

Згідно з ч.1ст.6Закону №2119-УШ, обслуговування та заміна вузлів комерційного обліку здійснюються оператором зовнішніх інженерних мереж відповідно до цього Закону з урахуванням вимог Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність». Оператори зовнішніх інженерних мереж зобов`язані формувати і підтримувати в наявності обмінний фонд вузлів комерційного обліку.

Витрати оператора зовнішніх інженерних мереж на обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку (їх складових частин) відшкодовуються споживачами відповідної комунальної послуги, а також власниками (співвласниками) приміщень, обладнаних індивідуальними системами опалення та/або гарячого водопостачання у такій будівлі, шляхом сплати виконавцю комунальної послуги внесків на обслуговування та заміну вузла комерційного обліку.

У разі якщо виконавець комунальної послуги не є оператором відповідних зовнішніх інженерних мереж, він зобов`язаний перераховувати сплачені споживачами та власниками (співвласниками) приміщень, обладнаних індивідуальними системами опалення та/або гарячого водопостачання, внески на обслуговування та заміну вузла комерційного обліку оператору зовнішніх інженерних мереж відповідно до договору.

Розмір внесків за заміну вузлів комерційного обліку визначається окремо для кожної будівлі. Сплата внесків розстрочується на п`ять років або на інший строк за згодою сторін.

Розмір внесків за обслуговування вузлів комерційного обліку визначається окремо для кожної будівлі із розрахунку на один рік, для складової витрат на повірку ділиться на строк міжповірочного інтервалу. Оператор зовнішніх інженерних мереж спрямовує отримані кошти за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку на окремий рахунок та використовує виключно на ці цілі.

Відповідно до п.п.13,6 ст.1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017 року № 2189-УШ, споживач житлово-комунальних послуг (далі - споживач) - індивідуальний або колективний споживач. Індивідуальний споживач - фізична або юридична особа, яка є власником (співвласником) нерухомого майна, або за згодою власника інша особа, яка користується об`єктом нерухомого майна і отримує житлово-комунальну послугу для власних потреб та з якою або від імені якої укладено відповідний договір про надання житлово-комунальної послуги.

Пунктом 15 «Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення…» від 21 липня 2005 року № 630 (далі Правила), передбачено, що засоби обліку води і теплової енергії, встановлені у квартирі (будинку садибного типу) та на вводі у багатоквартирний будинок, підлягають періодичній повірці. Періодична повірка засобів обліку води і теплової енергії проводиться у строк, що не перевищує одного місяця. За цей час споживач оплачує відповідні послуги у такому порядку: з централізованого постачання холодної та гарячої води - згідно із середньомісячними показаннями засобів обліку за попередні три місяці.

Згідно з абз.3-6 частини 4 статті 17 Закону України ЗУ «Про метрологію та метрологічну діяльність» (в редакції Законів № 2119-VIII від 22.06.2017, №2189-УШ від 09.11.2017) відповідальність за своєчасність проведення періодичної повірки,обслуговування та ремонту (у тому числі демонтажу,транспортування та монтажу) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення комерційних розрахунків за спожиті теплову енергію і воду) покладається на суб`єктів господарювання,що здійснюють обслуговування відповідних засобів вимірювальної техніки. Періодична повірка засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення комерційних розрахунків за спожиті теплову енергію і воду) проводиться за рахунок внесків за обслуговування вузлів комерційного обліку, встановлених відповідно до Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання». Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж,транспортування і монтаж) вузлів обліку, що забезпечують індивідуальний облік споживання теплової енергії та води в квартирах (приміщеннях) будинку,здійснюються за рахунок власників таких вузлів обліку, якщо інше не встановлено договором, а у разі укладення співвласниками багатоквартирного будинку індивідуальних договорів про надання відповідної комунальної послуги періодична повірка,обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування і монтаж) таких вузлів обліку забезпечуються виконавцем комунальної послуги за рахунок плати за абонентське обслуговування, встановленої відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги». Порядок подання таких засобів на періодичну повірку, обслуговування та ремонт, а також порядок оплати за періодичну повірку, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 6 Порядку подання засобів вимірювальної техніки на періодичну повірку (в редакції постанови КМУ №880 від 24.10.2018 року), оплата періодичної повірки, обслуговування та ремонту (у тому числі демонтажу, транспортування та монтажу) засобів вимірювальної техніки, результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиту для побутових потреб електричну енергію і газ, комерційних розрахунків за спожиті теплову енергію і воду, здійснюється відповідно до частини четвертої статті 17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність».

Пунктом 29 Правил передбачено, що споживач має право, зокрема на періодичну повірку, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) квартирних засобів обліку. Вказане право споживача кореспондується із обов`язком виконавця контролювати установлені міжповіркові інтервали, проводити періодичну повірку квартирних засобів обліку, їх обслуговування та ремонт, у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж (п.п. 4 п. 31 Правил).

Так, пунктом 9 Правил встановлено, що у квартирі (будинку садибного типу) роботи з установлення засобів обліку води і теплової енергії (далі - квартирні засоби обліку) проводяться спеціалізованою організацією, виконавцем, виробником чи постачальником за рахунок коштів споживача. Квартирні засоби обліку беруться виконавцем на абонентський облік. Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) квартирних засобів обліку проводяться за рахунок виконавця.

Постановою КМУ від 1 червня 2011 р. № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» (в редакції постанови від 03 квітня 2019року №291)затверджено Порядок формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення. Відповідно доп.24вказаного порядку, до тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення не включаються витрати, які включено до складу плати за абонентське обслуговування та плати за обслуговування, поточний ремонт внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку згідно із Законом України «Про житлово-комунальні послуги», а також витрати, пов`язані із встановленням, обслуговуванням та заміною вузлів комерційного обліку води.

Цією ж постановою було також затверджено Порядок розрахунку річних планованих витрат, що включаються до повної собівартості централізованого водопостачання та/або централізованого водовідведення. Відповідно до абз.3 пр. 19 вказаного порядку, до складу планованої виробничої собівартості централізованого водопостачання та/або централізованого водовідведення включаються: інші прямі витрати: витрати на обслуговування засобів вимірювальної техніки (огляд, опломбування/розпломбування, періодичну повірку та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж), які є власністю ліцензіата та/або перебувають у нього в користуванні (крім вузлів комерційного та розподільного обліку води) і використовуються у технологічному процесі виробництва/надання централізованого водопостачання та централізованого водовідведення;

Разом з тим, з 25 серпня 2017 року відповідно до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 1015 від 10.08.2017 року «Про внесення змін до постанови Національної комісії,що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 26 листопада 2015року №2868», згідно з додатком 96 встановлена структура тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) КП «Компанія «Вода Донбасу». Так, у п. 3.5 матеріальні витрати на обслуговування квартирних засобів обліку (у т. ч. на періодичну повірку) закладені у розмірі 0,00 грн.

З вищенаведеного вбачається, що встановлений п.п. 4 п. 31 Правил та п. 6 Порядку обов`язок відповідача проводити періодичну повірку засобів обліку, які є власністю споживача, їх обслуговування та ремонт, у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж залежить від того, чи включені данні послуги до відповідних тарифів.

Отже, оскільки до складу тарифу з централізованого постачання холодної води, водовідведення, за яким споживач ОСОБА_1 оплачував спожиті послуги з водопостачання та водовідведення на час виникнення спірних правовідносин, не була включена плата за послуги, пов`язані із повіркою лічильника, який є власністю споживача, суд вважає, що підстави для покладення обов`язку з оплати повірки лічильника на відповідача відсутні.

За таких обставин у задоволенні позовних вимог про зобов`язання взяти на абонентський облік квартирний засіб обліку холодної води та здійснити перерахунок розміру заборгованості за послуги водопостачання та водовідведення з 01.10.2017 р. за адресою: АДРЕСА_1 , згідно із середньомісячними показниками засобів обліку за попередні три місяці слід відмовити у зв`язку з тим, що судом установлена відсутність порушень відповідачем прав споживача, оскільки останній не заперечує проти взяття приладу обліку позивача на абонентський облік, але позивач не сплачує додаткові послуги з опломбування у результаті чого відповідач не може його опломбувати та взяти на абонентський облік.

Керуючись ст.ст. 263-265 ЦПК України, суд,-

УХВАЛИВ:

У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 , ІПН НОМЕР_1 , мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , в інтересах якого діє адвокат Верченко Ольга Олександрівна, до КП «Компанія «Вода Донбасу» Селидівське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства, код ЄДРПОУ 35580927, розташоване за адресою: Донецька область, м.Селидове, вул..Гоголя, 29, про захист прав споживачів - відмовити в повному обсязі.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга на рішення суду подається до Донецького апеляційного суду через Селидівський міський суд Донецької області протягом тридцяти днів з дня його проголошення, а після початку її функціонування, безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя В.Г.Черков