
08.04.2020
Провадження № 3/331/487/2020
331/1031/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 квітня 2020 року м. Запоріжжя
Суддя Жовтневого районного суду м. Запоріжжя Пивоварова Ю.О., за участю прокурора Зубкова В.С., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення у відношенні
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, пенсіонера, раніше займав посаду оперативного чергового Запорізького зонального відділу військової служби правопорядку, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , займаючи посаду оперативного чергового Запорізького зонального відділу військової служби правопорядку, будучи посадовою особою Збройних сил України, будучи відповідно до п. «г» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону, будучи ознайомленим із вимогами Закону України «Про запобігання корупції» в частині вимог фінансового контролю, знаходячись за місцем служби за адресою: м. Запоріжжя, вул.. Земського лікаря Лукашевича, 2, несвоєчасно подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію (щорічну) особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, а саме: фактично подав відповідну декларацію 12.04.2018 року у порушення передбаченого Законом строку без поважних причин.
Крім того, ОСОБА_1 , займаючи посаду оперативного чергового Запорізького зонального відділу військової служби правопорядку, будучи посадовою особою Збройних сил України, будучи відповідно до п. «г» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону, будучи ознайомленим із вимогами Закону України «Про запобігання корупції» в частині вимог фінансового контролю, припинивши діяльність на вказаній посаді 31.08.2018 року, був зобов`язаний до 20.09.2018 року подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припиняє діяльність, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, однак фактично подав її 20.08.2019 року, чим порушив строки її подання без поважних причин.
Крім того, ОСОБА_1 , займаючи посаду оперативного чергового Запорізького зонального відділу військової служби правопорядку, будучи посадовою особою Збройних сил України, будучи відповідно до п. «г» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону, будучи ознайомленим із вимогами Закону України «Про запобігання корупції» в частині вимог фінансового контролю, припинивши діяльність на вказаній посаді 31.08.2018 року, був зобов`язаний до 01.04.2019 року подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, однак фактично подав її 20.08.2019 року, чим порушив строки її подання без поважних причин.
У судовому засіданні правопорушник ОСОБА_1 свою провину у вчиненому правопорушенні визнав та пояснив, що дійсно у 2018 році він прострочив час подання щорічної декларації на сайті НАЗК, оскільки не переконався, що вона отримана НАЗК. Коли він став перевіряти, то виявилось, що його декларація відсутня, але він її подавав. У подальшому 31.08.2018 він звільнився та знав про те, що йому необхідно подати декларацію після звільнення, деякий час він очікував довідку про свої доходи, потім заповнив декларацію та відправив її та вважав, що все виконав належним чином. Про те, що він повинен подавати ще одну декларацію на наступний рік після звільнення він взагалі не знав. У серпні 2019 року його викликали до органів, які здійснюють контроль за дотримання антикорупційного законодавства та роз`яснили допущені порушення, тому він подав необхідні декларації лише 20.08.2019. У вчиненому щиро розкаявся, зазначив, що окрім заробітної плати, інших доходів не мав, нічого не приховував, допустив порушення через незнання законодавства та технічні помилки.
Захисник правопорушника ОСОБА_2 просив суд застосувати ст.. 38 КУпАП, оскільки фактично вказане правопорушення було виявлено ще у серпні 2019 року, тому станом на момент розгляду справи сплило 3 місяці на притягнення особи до відповідальності.
Прокурор Зубков В.С. вважав, що підстави для притягнення до відповідальності ОСОБА_1 наявні, строки притягнення до відповідальності необхідно рахувати з моменту складання протоколу, тобто з 12.03.2020.
Вирішуючи питання про наявність підстав для притягнення особи до адміністративної відповідальності, виходжу з наступного.
Відповідно до ч.1 ст. 172-6 КУпАП передбачена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до п. «г», п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб`єктом відповідальності за корупційні правопорушення як військова посадова особа Збройних Сил України, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України та інших утворених відповідно до законів військових формувань.
Відповідно до ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до аб. 1 ч.2 ст. 45 вказаного вище Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Відповідно до аб. 2 ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
У судовому засіданні встановлено, що з червня 2015 року ОСОБА_1 займав посаду оперативного чергового відділення оперативних чергових Запорізького зонального відділу Військової служби правопорядку.
Відповідно до наказу від 31.08.2018 року № 194 ОСОБА_1 звільнено з займаної посади. Таким чином, ОСОБА_1 як військова посадова особа та як особа, яка припинила діяльність, пов`язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, повинен був подати декларацію за минулий рік до 31.03.2018 року, після звільнення як особа, яка припиняє діяльність до 20.09.2018, та за минулий рік після звільнення до 31.03.2019.
Як вбачається з відомостей сайту НАЗК ОСОБА_1 подав щорічну декларацію за 2017 рік 12.04.2018 року, декларацію особи, яка припиняє діяльність 20.08.2019, декларацію особи за минулий рік 20.08.2019 тобто несвоєчасно. При цьому судом не встановлено поважних причин пропуску цього строку.
Таким чином, дослідивши усі докази у їх сукупності, суд приходить до висновку про те, що ОСОБА_1 скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та підлягає накладенню стягнення у вигляді штрафу.
При цьому суд відкидає доводи сторони захисту про те, що пропущено трьохмісячний строк на притягнення особи до відповідальності, оскільки правопорушення було виявлено у серпні 2019 року, так як у матеріалах справи наявно повідомлення про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією від 16.01.2020, зі змісту якого вбачається, що саме у цю дату було виявлено порушення, вчинене ОСОБА_1 , тобто на момент розгляду справи строки не сплили.
При визначенні виду та міри відповідальності враховано характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини та майновий стан.
Згідно ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Враховуючи той факт, що ОСОБА_1 є учасником бойових дій, що підтверджується відповідним посвідченням, на підставі п. 12 ч.1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», вважаю можливим звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 40-1, 221, 283-285, 294 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн. (вісімсот п`ятдесят) одержувач: УК в Олександрівському районі м. Запоріжжя, 21081100, рахунок: UA868999980313070106000008003, код ЄДРПОУ: 38025440, банк: Казначейство України (ЕАП), код класифікації: 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції за вчиненення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена учасниками процесу на протязі десяти днів з дня винесення постанови до Запорізького апеляційного суду шляхом подачі через Жовтневий районний суд м. Запоріжжя апеляційної скарги, а також прокурором у порядку, передбаченому ч.5 ст. 7, ч.1 ст. 287 КУпАП.
Суддя: Ю.О. Пивоварова