Рішення № 88667970, 09.04.2020, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.04.2020
Номер справи
160/2038/20
Номер документу
88667970
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 квітня 2020 року Справа № 160/2038/20 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Віхрової В.С., розглянувши у порядку письмового провадження у м. Дніпрі адміністративну справу за позовною заявою управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області до Товариства з додатковою відповідальністю "Криворізький завод "Універсал" про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

20.02.2020 р. до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області до Товариства з додатковою відповідальністю "Криворізький завод "Універсал" в якій позивач просить суд:

стягнути з Товариства з додатковою відповідальністю "Криворізький завод "Універсал" фінансові санкції за порушення законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності за:

рішенням від 02 жовтня 2019 року №520/11 на загальну суму 4056,86 грн, в тому числі: неправомірні витрати 2704,57 грн, штраф у розмірі 50% неправомірно використаних коштів Фонду - 1352,29 гривень;

рішенням від 14 листопада 2019 року №520/11/1 на загальну суму 474,66 грн, в тому числі: пеня - 68,97 грн, штраф у розмірі 10 % - 405,69 грн.

В обґрунтуванні позовних вимог вказано про наявність підстав для стягнення з відповідача фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності та санкцій за несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі коштів Фонду соціального страхування у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності, які застосовані Рішеннями від 02 жовтня 2019 року №520/11, від 14 листопада 2019 року №520/11/1. Проте, відповідач відмовляється від добровільного виконання вказаних вище рішень, у зв`язку з чим позивач звернувся з даним позовом до суду.

За результатами автоматизованого розподілу справ між суддями Дніпропетровського окружного адміністративного суду справа №160/2038/20 передана до розгляду судді Віхровій В.С.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 25.02.2020 р. позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження без виклику учасників справи.

Згідно з ч. 2 ст. 257 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

Разом з тим, згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 261 КАС України відзив подається протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення відповідачу ухвали про відкриття провадження у справі. Позивач має право подати до суду відповідь на відзив, а відповідач - заперечення протягом строків, встановлених судом в ухвалі про відкриття провадження у справі.

У відповідності до ч. 1 ст. 262 КАС України розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи за правилами загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.

Частиною 8 ст.262 КАС України при розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їхні усні пояснення. Судові дебати не проводяться.

Судом вчинені усі передбачені КАС України заходи щодо належного повідомлення сторін про розгляд справи, про що до матеріалів справи долучені відповідні докази.

Відповідач правом на подання відзиву на позовну заяву не скористався.

Станом на поточну дату жодні процесуальні документи від відповідача не надходили.

Судом під час розгляду даної справи враховані положення постанови КМУ №211 від 11.03.2020 р. «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу CODIV-19» та впровадження низки заходів на виконання рішення уряду відносно даного питання.

Разом з тим, з огляду на законодавчо визначені гарантії щодо розгляду справи належним судом у розумний строк, а також те, що судом надано достатньо часу для подання сторонами у справі доказів в обґрунтування та заперечення позову, вжито усі необхідні заходи щодо реалізації прав осіб на доступ до правосуддя і судовий захист, суд вважає, що матеріали справи містять достатньо доказів для вирішення справи по суті, тому можливо здійснити розгляд справи в порядку письмового провадження, за наявними в матеріалах справи доказами, право суду на яке передбачено ст.205 КАС України.

У разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється (ч. 4 ст. 229 КАС України).

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору, суд встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

Відносини, що виникли з даного спору врегульовано Законом України "Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування" від 23.09.1999 року № 1105-XIV (далі - Закон № 1105-XIV).

Цей Закон відповідно до Основ законодавства України про загальнообов`язкове державне соціальне страхування визначає правові, фінансові та організаційні засади загальнообов`язкового державного соціального страхування, гарантії працюючих громадян щодо їх соціального захисту у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності, вагітністю та пологами, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, охорони життя та здоров`я.

Згідно частини 1 статті 4 Закону № 1105-XIV, Фонд соціального страхування України є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку, у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності та медичним страхуванням, провадить акумуляцію страхових внесків, контроль за використанням коштів, забезпечує фінансування виплат за цими видами загальнообов`язкового державного соціального страхування та здійснює інші функції згідно із затвердженим статутом.

Згідно статті 11 Закону № 1105-XIV джерелами формування коштів Фонду (окрім іншого), суми фінансових санкцій, застосованих відповідно до цього Закону, інших законів до підприємств, установ, організацій та фізичних осіб - підприємців за порушення встановленого порядку сплати страхових внесків та використання коштів Фонду, штрафів за недотримання законодавства про соціальне страхування, а також суми адміністративних штрафів, накладених відповідно до закону на посадових осіб та громадян за такі порушення.

Пунктом 1 частини 5 статті 15 Закону № 1105-XIV, встановлено відповідальність роботодавця за порушення порядку використання коштів Фонду, несвоєчасне або неповне їх повернення.

Відповідно до частини 6 статті 15 Закону № 1105-XIV, у разі порушення порядку використання страхових коштів роботодавці відшкодовують Фонду в повному обсязі неправомірно витрачену суму страхових коштів та/або вартість наданих соціальних послуг і сплачують штраф у розмірі 50 відсотків такої суми.

Згідно пункту 5 частини 1 статті 10 Закону № 1105-XIV, Фонд має право накладати і стягувати фінансові санкції та адміністративні штрафи, передбачені законом за порушення вимог цього Закону.

Відповідно до частин 1 - 2 статті 17 Закону № 1105-XIV спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються в судовому порядку. Строк давності в разі стягнення штрафних санкцій, передбачених цим Законом, а також інших видів заборгованості перед Фондом не застосовується.

Відповідно до пункту 5 прикінцевих та перехідних положень Закону № 1105-XIV, Фонд соціального страхування України та його робочі органи є правонаступниками Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, його виконавчої дирекції, управлінь виконавчої дирекції цього Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, відділень у районах і містах обласного значення, а також Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, його виконавчої дирекції, відділень цього Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі та їх робочих органів.

Постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 22.12.2010 р. №29, що зареєстрована в Міністерстві юстиції України 25.03.2011 р. за № 393/19131 затверджено Інструкцію про порядок проведення перевірок страхувальників по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, прийняття рішень за їх результатами та процедуру оскарження рішень за результатами перевірок (далі - Інструкція № 29).

Відповідно до п. 3.2. Інструкції № 29 планові перевірки проводяться згідно з планами-графіками органу Фонду. Перевірці підлягають документи за звітні періоди поточного та попередніх років, за які не здійснювалась перевірка.

Формування планів-графіків проведення планових перевірок страхувальників органом Фонду здійснюється щокварталу. До 20 числа останнього місяця кварталу, що передує плановому, формується план-графік, який затверджується наказом керівника робочого органу Фонду (керівника виконавчої дирекції відділення Фонду).

Криворізьким відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області (далі - Криворізьке відділення) проведено планову перевірку правомірності використання страхових коштів Фонду за період з 01.07.2015 по 30.09.2019 Товариством з додатковою відповідальністю «Криворізький завод «Універсал».

За результатами перевірки складено Акт від 02 жовтня 2019 №44, в якому зафіксовані наступні порушення відповідачем норм діючого законодавства:

статті 21 Закону №1105 - по чотирьох листках непрацездатності серії АДК № 606741 виданий 20.07.2017 на період з 20.07.2017 по 02.08.2017 застрахованій особі ОСОБА_2., серії АГХ № 865731 виданий 10.11.2015 на період з 10.11.2015 по 17.11.2015, серії АГХ № 816405 виданий 15.12.2015 на період з 15.12.2015 по 22.12.2015 та серії АГХ № 634632 виданий 15.09.2015 на період з 15.09.2015 по 22.09.2015 застрахованій особі ОСОБА_1 - невірно відділом кадрів обраховано страховий стаж. Неправомірно використані кошти Фонду в сумі 299,98 грн.;

статті 21, частини 2 статті 33 Закону №1105 та пунктів 3, 32 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням, затверджений постановою Кабінету Міністрів України №1266 від 26.09.2001 (далі - Порядок №1266) - по одному листку непрацездатності серії АДК № 606808, виданому 20.09.2017 на період з 20.09.2017 по 27.09.2017 застрахованій особі ОСОБА_2 - невірно відділом кадрів обраховано страховий стаж та невірно встановлено заробітну плату за розрахунковий період. Неправомірно використані кошти Фонду в сумі 255,44 грн.;

частини 2 статті 22 Закону №1105 - по двох листках непрацездатності серії АДК № 056370 виданий 01.12.2017 на період з 01.12.2017 по 04.12.2017 застрахованій особі ОСОБА_11 та серії АГЮ № 181673 виданий 10.02.2016 на період з 10.02.2016 по 23.02.2016 застрахованій особі ОСОБА_3 - допомога по тимчасовій непрацездатності виплачена застрахованій особі за рахунок коштів Фонду за період встановлення медико-соціальною експертною комісією групи інвалідності. Неправомірно використані кошти Фонду в сумі 341,79 грн.;

частини 2 статті 33 Закону №1105 та пункту 3 Порядку №1266 - по чотирнадцяти листках непрацездатності серії АДК №142270 виданий 28.03.2018 на період з 28.03.2018 по 02.04.2018 застрахованій особі ОСОБА_4 , серії АДС № 806269 виданий 24.06.2019 на період з 24.06.2019 по 05.07.2019 застрахованій особі ОСОБА_5 , серії АГФ № 299346 виданий 18.01.2016 на період з 18.01.2016 по 27.01.2016, серії АГЮ № 180633 виданий 30.05.2016 на період з 30.05.2016 по 06.06.2016 та серії АДБ № 689994 виданий 03.10.2016 на період з 03.10.2016 по 12.10.2016 застрахованій особі ОСОБА_13., серії АГФ № 340557 виданий 13.01.2016 на період з 13.01.2016 по 19.01.2016 застрахованій особі ОСОБА_6 , серії АГХ №634850 виданий 15.01.2016 на період з 15.01.2016 по 29.01.2016 застрахованій особі ОСОБА_16., серії АГФ №329620 виданий 14.01.2016 на період з 14.01.2016 по 23.01.2016 застрахованій особі ОСОБА_15, серії АДБ №689840 виданий 12092016 на період з 12.09.2016 по 17.09.2016 застрахованій особі ОСОБА_17., серії АДБ №703138 виданий 01.11.2016 на період з 01.11.2016 по 11.11.2016 застрахованій особі ОСОБА_14., серії АДБ № 242221 виданий 15.08.2016 на період з 15.08.2016 по 23.08.2016, серії АДБ №209361 виданий 24.10.2016 на період з 24.10.2016 по 02.11.2016, серії АДБ №209429 виданий 14.11.2016 на період з 14.11.2016 по 23.11.2016, та серії АДБ №802802 виданий 01.12.2016 на період з 01.12.2016 по 12.12.2016 застрахованій особі ОСОБА_7 - невірно встановлено календарні дні зайнятості у розрахунковому періоді. Неправомірно використані кошти Фонду в сумі 659,85 грн.;

частини 2 статті 33 Закону №1105 та пунктів 3, 32 Порядку №1266 - по шести листках непрацездатності серії АДС №116897 виданий 01.10.2018 на період з 01.10.2018 по 09.10.2018, серії АДС №817392 виданий 14.01.2019 на період з 14.01.2019 по 18.01.2019 та серії АДЧ №558949 виданий 18.02.2019 на період з 18.02.2019 по 27.02.2019 застрахованій особі ОСОБА_8, серії АДБ №285833 виданий 24.07.2016 на період з 24.07.2016 по 04.09.2016, серії АДБ №285635 виданий 29.06.2016 на період з 01.06.2016 по 20.06.2016 та серії АДБ №285617 виданий 24.06.2016 на період з 24.06.2016 по 23.07.2016 застрахованій особі ОСОБА_3 - невірно встановлено заробітну плату за розрахунковий період. Неправомірно використані кошти Фонду в сумі 280,32 грн.;

частини 2 статті 33 Закону №1105 та пунктів 3, 25, 32 Порядку №1266 - по одному листку непрацездатності серії АДС №483708 виданий 24.10.2018 на період з 23.10.2018 по 19.11.2018 застрахованій особі ОСОБА_8 - невірно встановлено розрахунковий період та невірно встановлено заробітну плату за розрахунковий період. Неправомірно використані кошти Фонду в сумі 14,44 грн.;

частини 2 статті 33 Закону №1105 та пунктів 3, 32 Порядку №1266 - по семи листках непрацездатності серії АДС №535208 виданий 27.02.2019 на період з 15.02.2019 по 27.02.2019 застрахованій особі ОСОБА_12, серії АГХ №675695 виданий 20.07.2015 на період з 20.07.2015 по 27.07.2015, серії АГХ №675753 виданий 18.08.2015 на період з 18.08.2015 по 25.08.2015, серії АГХ №933330 виданий 16.10.2015 на період з 16.10.2015 по 19.10.2015, серії АГХ №865812 виданий 25.11.2015 на період з 25.11.2015 по 04.12.2015 та серії АГФ №391441 виданий 19.01.2016 на період з 19.01.2016 по 26.01.2016 застрахованій особі ОСОБА_7 серії АДБ №480525 виданий 02.11.2016 на період з 02.11.2016 по 21.11.2016 застрахованій особі ОСОБА_3 - невірно встановлено заробітну плату та календарні дні зайнятості за розрахунковий період. Неправомірно використані кошти Фонду в сумі 569,85 грн.;

частини 2 статті 33 Закону №1105 та пункти 3, 25 Порядку №1266 - по двох листках непрацездатності серії АГЮ №125084 виданий 28.01.2016 на період з 28.01.2016 по 04.02.2016 та серії АГЮ № 114758 виданий 17.02.2016 на період з 05.02.2016 по 17.02.2016 застрахованій особі ОСОБА_10 - невірно встановлено розрахунковий період . Неправомірно використані кошти Фонду в сумі 17,60 грн.;

частини 2 статті 33 Закону №1105 та пунктів 3,25,32 Порядку №1266 - по шести листках непрацездатності серії АГФ №349486 виданий 15.02.2016 на період з 15.02.2016 по 24.02.2016, серії АГФ №334292 виданий 09.03.2016 на період з 09.03.2016 по 14.03.2016, серії АГЮ №097379 виданий 13.06.2016 на період з 13.06.2016 по 22.06.2016, серії АГЮ №097322 виданий 18.05.2016 на період з 18.05.2016 по 23.05.2016, серії АГЮ №154981 виданий 05.04.2016 на період з 05.04.2016 по 08.04.2016 та серії АГХ №772537 виданий 09.04.2016 на період з 09.04.2016 по 22.04.2016 застрахованій особі Денисюк Є.С. - невірно встановлено розрахунковий період, невірно встановлено заробітну плату та календарні дні за розрахунковий період. Неправомірно використані кошти Фонду в сумі 265,30 грн.

Загальна сума неправомірно витрачених коштів за даними акту перевірки складає 2704,57 грн.

Акт перевірки підписано відповідачем без заперечень.

Відповідно до частин 5, 6 статті 15 Закону №1105 роботодавець несе відповідальність за порушення порядку використання коштів Фонду. У разі порушення порядку використання страхових коштів роботодавці відшкодовують Фонду в повному обсязі неправомірно витрачену суму страхових коштів та/або вартість наданих соціальних послуг і сплачують штраф у розмірі 50 відсотків такої суми.

На підставі викладеного, розглянувши матеріали документальної планової перевірки позивачем прийнято Рішення про повернення коштів Фонду та застосування штрафних санкцій за порушення законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності №520/11 від 02.10.2019 року, яким управління виконавчої дирекції ФССУ в Дніпропетровській області вимагає від Товариства з додатковою відповідальністю "Криворізький завод "Універсал" усунення виявлених фактів порушення законодавства про соціальне страхування та застосовує фінансові санкції в таких розмірах:

неправомірні витрати - 2704,57 грн.

штраф у розмірі 50% - 1352,29 грн.,

всього - 4056,86 грн.

Дане рішення направлено управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області з супровідним листом від 08.10.2019 року №07-11/7638 на адресу ТДВ «Криворізький завод «Універсал» рекомендованим листом з повідомленням, яке отримане відповідачем 18.10.2019 року.

У даному рішенні відповідачу роз`яснено його право на оскарження рішення протягом 10 днів з дня його отримання до комісії з питань вирішення спорів управління виконавчої дирекції ФССУ в Дніпропетровській області або до судовому порядку в межах строку, визначеного законодавством.

Доказів оскарження Рішення №520/11 від 02.10.2019 р. або його виконання у визначений строк до суду не надані.

Відповідно до абзаців 2, 3 частини 6 статті 15 Закону №1105 за несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі страхових коштів на страхувальників т. інших отримувачів коштів Фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків несвоєчасні повернутих або повернутих не в повному обсязі страхових коштів.

Одночасно на суми несвоєчасно повернутих або повернутих не в повному обсязі страхових коштів і штрафних санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначений сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

Довідкою Криворізького відділення управління від 14.11.2019 року підтверджено факт невиконання відповідачем у встановлено законодавством строк Рішення №520/11 від 07.10.2019 року, у зв`язку з чим управлінням відповідно до вимог пункту 4.2. Інструкції 29 прийнято Рішення №520/11/1 про застосування фінансових санкцій за своєчасне повернення або повернення не в повному обсязі коштів Фонду соціального страхування у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності від 14.11.2019 року на загальну суму 474,66 грн.,

в тому числі: 68,97 грн. - пеня, 405,69 грн - штраф, яке супровідним листом направлено на адресу ТДВ «Криворізький завод «Універсал» рекомендованим листом з повідомленням та отримано відповідачем 27.11.2019 р.

Правом на оскарження Рішення №520/11/1 від 14.11.2019 р. в досудовому порядку до органу Фонду та в судовому порядку відповідач не скористався.

Згідно п. 7.1. Інструкції № 29 страхувальник може оскаржити рішення органу Фонду.

Страхувальник у письмовій формі звертається до органу Фонду, який прийняв рішення, із скаргою про перегляд цього рішення. Скарга повинна бути подана органу Фонду протягом 10 календарних днів з дня отримання страхувальником рішення органу Фонду, що оскаржується.

Керівник (заступник керівника) органу Фонду за результатами розгляду скарги приймає вмотивоване рішення та надсилає його страхувальнику протягом 20 календарних днів після отримання скарги. У разі якщо орган Фонду надсилає рішення про повну або часткову відмову у задоволенні скарги, страхувальник має право звернутися протягом 10 календарних днів з дня отримання рішення про результати розгляду скарги з повторною скаргою до органу Фонду вищого рівня із дотриманням зазначеного десятиденного строку для кожного випадку оскарження та зазначеного двадцятиденного строку для прийняття рішення по скарзі або до суду у встановленому законодавством порядку.

Керівник (заступник керівника) органу Фонду може прийняти рішення про продовження строків розгляду скарги страхувальника понад строки, визначені в абзаці третьому цього пункту, але не більше 60 календарних днів, яке направляється страхувальнику до закінчення двадцятиденного строку, зазначеного в абзаці третьому цього пункту.

Якщо вмотивоване рішення за скаргою страхувальника не надсилається страхувальнику протягом двадцятиденного строку або протягом строку, на який за рішенням керівника органу Фонду або його заступника розгляд продовжено, така скарга вважається повністю задоволеною на користь страхувальника з дня, наступного за останнім днем зазначених строків. Скарга вважається також повністю задоволеною на користь страхувальника, якщо рішення керівника органу Фонду (або його заступника) про продовження строків її розгляду не було надіслано страхувальнику до закінчення двадцятиденного строку, зазначеного в абзаці четвертому цього пункту.

У разі недотримання страхувальником строку направлення оскарження на рішення органу Фонду, визначеного в абзацах другому та третьому цього пункту, розгляд скарги органом Фонду не здійснюється, про що страхувальник повідомляється письмово.

У разі збільшення органом Фонду суми страхових коштів, які підлягають поверненню, суми належних до сплати фінансових санкцій раніше надіслані рішення про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій та/або рішення про застосування фінансових санкцій за несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі коштів Фонду не відкликаються, а на суму такого збільшення органом Фонду надсилається страхувальнику окреме рішення.

Збільшена сума страхових коштів, які підлягають поверненню, сума належних до сплати фінансових санкцій повинні бути сплачені або можуть бути оскаржені страхувальником за процедурою, визначеною Законом України "Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" та цим Порядком, із застосуванням строків, установлених для сплати або оскарження рішення органу Фонду.

Скарга на рішення органу Фонду, визначені абзацами другим та третім цього пункту, подана з дотриманням порядку і строків, визначених цим пунктом, зупиняє строки сплати страхових коштів та фінансових санкцій до винесення рішення органом Фонду вищого рівня або до дня набрання судовим рішенням законної сили.

Судом встановлено, що Рішення № 520/11 від 07.10.2019 р. про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності, загальна сума страхових коштів, які підлягають перерахуванню до позивача становить - 4056,86 грн., в тому числі: неправомірні витрати - 2704,57 грн. та штраф - 1352,29 грн., та Рішення № 520/11/1 від 14.11.2019 року про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності, яким застосовано до відповідача фінансові санкції, а загальна сума страхових коштів, які підлягають перерахуванню до позивача становить - 474,66 грн., в тому числі: 68,97 грн. - пеня, 405,69 грн. - штраф, в судовому та/або адміністративному порядках не оскаржувались, не скасовані.

З огляду на наведене, враховуючи відсутність в матеріалах справи будь-яких доказів, які б спростовували доводи позивача щодо наявності у відповідача заборгованості, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення адміністративного позову.

Частиною другою статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статей 9, 77 КАС кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно статті 90 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Судом враховано, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі «Серявін та інші проти України» від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п.58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі «РуїсТоріха проти Іспанії» від 9 грудня 1994 року, серія A, № 303-A, п.29).

Згідно ч. ч. 1-3 ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

З огляду на викладене, суд вважає заявлені позивачем позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню повністю.

Відповідно до ч. 2 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведення експертиз. За відсутності вказаних витрат суд не вирішує питання про їх стягнення.

Керуючись ст.ст. 6, 72-77, 139, 242-246, 250, 255, 293, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області до Товариства з додатковою відповідальністю "Криворізький завод "Універсал" про стягнення заборгованості, - задовольнити;

Стягнути з Товариства з додатковою відповідальністю "Криворізький завод "Універсал" фінансові санкції за порушення законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності за:

рішенням від 02 жовтня 2019 року №520/11 на загальну суму 4056,86 грн, в тому числі: неправомірні витрати 2704,57 грн, штраф у розмірі 50% неправомірно використаних коштів Фонду - 1352,29 гривень;

рішенням від 14 листопада 2019 року №520/11/1 на загальну суму 474,66 грн, в тому числі: пеня - 68,97 грн, штраф у розмірі 10 % - 405,69 грн.

Розподіл судових витрат не здійснюється.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя В.С. Віхрова