
Справа № 221/2037/20
Провадження № 3/221/1149/2020
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 квітня 2020 року м. Волноваха
Суддя Волноваського районного суду Донецької області Мохов Є.І.,
при секретарі Бридня О.Л.
за участю прокурора Грибова С.В.
розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Донецькій області Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , інспектора прикордонної служби 2 категорії 2 відділення інспекторів прикордонної служби ВПС "Новотроїцьке" ОБПК " Волноваха", який зареєстрований АДРЕСА_1 , проживає смт. Новотроїцьке, ВПС " Новотроїцьке", за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-4 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
18.03.2020 року до суду надійшов адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-4 КУпАП.
Згідно протоколу № 135, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді інспектора прикордонної служби 2 категорії 2 відділення інспекторів прикордонної служби ВПС " Новотроїцьке " ОБПК " Волноваха", будучи відповідно до підпункту «г» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону, в порушення ч.1 ст.25 Закону, перебуваючи в Волноваській Державній податковій інспекції Волновасько-Мангушського управління Головного управління ДПС у Донецькій областіза адресою: вул. Менделеєва, 4, м. Волноваха, Донецька область, зареєструвався як фізична особа-підприємець, з метою заняття підприємницькою діяльністю.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-4 КУпАП визнав повністю, просив суворо не карати.
Прокурор Грибов С.В. висловив думку про те, що в діях особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , наявний склад адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-4 КУпАП.
Суд, заслухавши пояснення правопорушника, думку прокурора, який вважає, що в діях ОСОБА_1 , дійсно вбачається склад адміністративного корупційного правопорушення передбачене п ч.1 ст.172-4 КУпАП, дослідивши матеріали справи про адміністративне корупційне правопорушення, приходить до наступного.
Відповідно до витягу до наказу начальника 1 прикордонного загону Донецько-Луганського регіонального управління ДПС України № 479-ОС від 26.09.2019 року та укладеного контракту строком на 3 роки ОСОБА_1 призначено на посаду інспектора прикордонної служби 2 категорії 2 відділення інспекторів прикордонної служби.
Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ОСОБА_1 зареєстрував себе як ФОП з основним видом діяльності код КВЕД 47.81 роздрібна торгівля з лотків і на ринках харчовими продуктами, напоями та тютюновими виробами.
Відповідно до п. «г» ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є: військові посадові особи Збройних Сил України.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 25 Закону України «Про запобігання корупції» особам, зазначеним у пункті 1 частини першої статті 3 цього Закону, забороняється займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю, якщо інше не передбачено Конституцією або законами України.
Відповідно до роз`яснень Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов`язані з корупцією, направленого головам апеляційних судів областей, міст Києва та Севастополя, Апеляційного суду Автономної Республіки Крим за вих. № 223-943/0/4-17 від 22.05.2017 року, вирішуючи справи про адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, суди повинні керуватися Конституцією України, Конвенцією ООН проти корупції (Нью-Йорк, 31 жовтня 2003 року), Кримінальною конвенцією Ради Європи про боротьбу з корупцією (Страсбург, 27 січня 1999 року), додатковим протоколом до Кримінальної конвенції Ради Європи про боротьбу з корупцією (Страсбург, 15 травня 2003 року), Законом України від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції» (далі - Закон), Кодексом України про адміністративні правопорушення, іншими нормативно-правовими актами України, а також практикою Європ ейського суду з прав людини.
Вина ОСОБА_1 , у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-4 КУпАП підтверджується повідомленням Головного управління військової контррозвідки 5 управління Служби безпеки України , а також поясненнями правопорушника.
При накладенні адміністративного стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, його майновий стан, обставиною, яка пом`якшує відповідальність, визнає щире розкаяння у вчиненому, тому вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 , адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі трьохсот неоподаткованих мінімумів, який, на думку суду, є достатнім для виправлення порушника і попередження вчинення ним нових правопорушень з конфіскацією отриманого доходу на користь держави.
Відповідно достатті 40-1 КУпАП, Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір в сумі 420,40 грн.
Керуючись ст.ст. 40.1, 172-4 ч.1, 283, 284 КУпАП, суддя
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винуватим у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-4 КУпАП та піддати його адміністративному стягненню у вигляді штрафу в доход держави в розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 5100 грн. (п`ять тисяч сто гривень) з конфіскацією отриманого доходу від підприємницької діяльності.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у сумі 420 ( чотириста двадцять) грн. 40 коп. до спеціального фонду Державного Бюджету України на рахунок отримувача: UA 908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м.Києві/ м.Київ /22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Роз`яснити, що згідно статті 307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу в установлений законом строк постанова про адміністративне стягнення згідно із статтею 308 КУпАП буде надіслана для примусового виконання до відділу Державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду Донецької області через Волноваський районний суд протягом 10 днів з дня її винесення та може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців, до 06.07.2020 року.
Суддя: /п/с/ Є.І.Мохов
Виготовлено з автоматизованої системи документообігу суду
Постанова не набрала законної сили
Помічник судді С.В. Філімонова
Дата засвідчення копії 06.04.2020р.