
Справа № 583/1137/20
3/583/440/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 квітня 2020 року м. Охтирка
Суддя Охтирського міськрайонного суду Сумської області Соколова Н.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали, що надійшли від Охтирського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, що мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,
за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 20.03.2020 о 17 год. 52 хв. в м. Охтирка, вул. Перемоги, 117 Сумської області, керував транспортним засобом Мустанг МТ 125-8 державний номерний знак НОМЕР_2 з явними ознаками алкогольного сп`яніння (різкий запах алкоголю з порожнини роту), відмовився від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп`яніння, чим порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху України, тобто скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судовому засіданні ОСОБА_1 своєї вини не визнав та пояснив, що він дійсно 20.03.2020 року о 17,52 керував мотоциклом та був зупинений працівниками поліції. Проте спиртного перед цим не вживав. Працівники поліції не пропонували йому пройти медичний огляд на стан сп`яніння. В протоколі написав те, що продиктували йому працівники поліції. Він самостійно пройшов медичний огляд, згідно з яким ознак сп`яніння у нього не виявлено. Факт скоєння правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії БД № 351856 від 20.03.2020, який відповідає вимогам ст. 256 КУпАП щодо змісту, оскільки в протоколі зазначено дату його складання, дані про службову особу, яка його склала, та особу, що притягується до адміністративної відповідальності, місце, час вчинення та суть правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, протокол підписаний особою, яка його склала, особою, яка притягується до адміністративної відповідальності, зазначені свідки та їх підписи.
ОСОБА_1 в протоколі особисто зазначив про те, що сьогодні випив пива 0,33, після чого керував мотоциклом, в лікарню їхати немає необхідності.
Також, керування ОСОБА_1 мотоциклом та його відмова від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння як на місці так і в медичному закладі підтверджується оглянутим в судовому засіданні відеозаписом.
Пунктом 2.5 ПДР України передбачено, що водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до п. 2 розділу І «Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції» (далі за змістом - Інструкція), огляду на стан сп`яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України (далі - поліцейський) є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп`яніння згідно з ознаками такого стану.
Ознаками алкогольного сп`яніння, згідно з п. 3 розділу І Інструкції, є: запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкіряного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці.
Так, в акті огляду на стан алкогольного сп`яніння зазначено, що ознаками алкогольного сп`яніння є запах алкоголю з порожнини роту.
Згідно з п. 1 розділу ІІ Інструкції, за наявності ознак, передбачених пунктом 3 розділу І цієї Інструкції, поліцейський проводить огляд на стан сп`яніння за допомогою спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом.
Огляд на стан сп`яніння проводиться поліцейськими на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом або лікарем закладу охорони здоров`я (п.6 розділу І Інструкції).
Згідно з висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного сп`яніння від 20.03.2020 ознак сп`яніння у ОСОБА_1 не виявлено.
Однак, протокол відносно ОСОБА_1 скаладено за його відмову пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного п. 2.5 Правил, а не за керування транспортним засобом в стані алкогольного сп`яніння, п. 2.9 Правил.
Таким чином вважаю доведеною винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного провопорушення за порушення п. 2.5 Дорожнього руху України. Дії особи, що притягується до адміністративної відповідальності слід кваліфікувати за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, як відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп`яніння.
При призначенні стягнення враховую характер правопорушення, особу, що притягується до адміністративної відповідальності.
Обставин, що обтяжують відповідальність, не встановлено.
Обставин, що пом`якшують відповідальність не встановлено.
Врахувавши те, що ОСОБА_1 має посвідчення водія НОМЕР_3 від 29.07.2014, доходжу висновку про накладення стягнення у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами, що відповідає тяжкості та наслідкам скоєного правопорушення, забезпечить недопущення скоєння правопорушень на подальше.
Крім того, відповідно до ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та п. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з особи, що притягується до адміністративної відповідальності, підлягає стягненню судовий збір.
На підставі викладеного, керуючись ст. 40-1, ч. 1 ст. 130, ст. 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, п. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»,
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 10200 грн. (десять тисяч двісті) грн. в прибуток держави з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Строк позбавлення права керування транспортними засобами рахувати з моменту вилучення водійського посвідчення.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 420,40 грн (чотириста двадцять грн 40 коп.), що підлягає сплаті на рахунок: (Державна судова адміністрація України, 050), отримувач коштів Охтирське УК/Охтирський район/22030101, код отримувача за ЄДРПОУ 37981563, код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача UA068999980313141206000018013, код класифікації доходів бюджету 2030101, призначення платежу: судовий збір пункт 5.
Постанова може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду через Охтирський міськрайонний суд Сумської області протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Охтирського міськрайонного суду
Сумської області Н.О. Соколова