
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
01 квітня 2020 року СєвєродонецькСправа № 360/1315/20
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ірметова О.В., перевірівши матеріали адміністративного позову Головного управління Державної служби України у надзвичайних ситуацій у Луганській області до комунального закладу "Дошкільний навчальний заклад освіти ясла-садок №2 "Топольок" загального типу Станично-Луганської селищної ради" про вжиття заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), -
ВСТАНОВИВ:
30 березня 2020 року на адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшли матеріали адміністративного позову Головного управління Державної служби України у надзвичайних ситуацій у Луганській області до комунального закладу "Дошкільний навчальний заклад освіти ясла-садок №2 "Топольок" загального типу Станично-Луганської селищної ради" про вжиття заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю).
За приписами пунктів 3 та 6 частини першої статті 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу, чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі (частина друга статті 171 КАС України).
Перевіривши матеріали адміністративного позову, суд встановив таке.
Відповідно до ч. 6 ст. 161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Сроки звернення до адміністративного суду визначені ст. 122 КАС України.
Так, ч.2 зазначеної статті визначено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Для звернення до адміністративного суду суб`єкта владних повноважень встановлюється тримісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб`єкту владних повноважень право на пред`явлення визначених законом вимог. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб`єкта владних повноважень.
Тобто, для суб`єктів владних повноважень законодавством обмежено строк звернення до суду - тримісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб`єкту владних повноважень право на пред`явлення визначених законом вимог.
З метаріалів адміністративного позову вбачається, що у період з 21.12.2019 по 28.12.2019 відповідно до вимог Кодексу цивільного захисту України, Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», доручення Прем`єр Міністра України від 11.12.2019 № 44205/1/1-19 та наказу Головного управління № 405 - НО від 13.12.2019 «Про проведення позапланових заходів державного нагляду (контролю)» у редакції наказу Головного управління № 409 - НО від 17.12.219 "Про внесення змін до наказу Головного управління № 405 - НО від 13.12.2019", на підставі посвідчення на проведення перевірки № 46 від 23.12.2019, здійснено позапланову перевірку комунального закладу "Дошкільний навчальний заклад освіти ясла-садок №2 "Топольок" загального типу Станично-Луганської селищної ради" з метою перевірки виконання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки.
За результатами перевірки складено Акт проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки № 45 від 28.12.2019. Актом проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки № 41 від 28.12.2019. Актом перевірки виявлені численні порушення Кодексу цивільного захисту України, Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених Наказом МВС України № 1417 від 30.12.2014, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05.03.2015 року за № 252/26697 та інших діючих нормативно-правових актів, стандартів, нормам і правил у сфері пожежної, техногенної безпеки.
Тобто, з дня закінчення перевірки та складання відповідного акту, а асме 28.12.2019, виникли підстави, що дають суб`єкту владних повноважень право на пред`явлення визначених законом вимог протягом трех місяців.
Суд зазначає, що адміністративний позов подано до суду нарочно 30.03.2020, тобто з пропуском строку зверненнядо суду, встановленого ч.2 ст. 122 КАС України.
До матеріалів адміністративного позову жодного клопотання про поновлення строку звернення до суду та докази поважності причин його пропуску Головним управлінням Державної служби України у надзвичайних ситуацій у Луганській області не надано.
Відповідно до ч.1 ст. 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Оскільки вищевказані обставини перешкоджають відкриттю провадження у справі, позовну заяву слід залишити без руху, з встановленням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.
Керуючись статтею 122, 123, 160, 161, 169, 241, 243, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Головного управління Державної служби України у надзвичайних ситуацій у Луганській області до комунального закладу "Дошкільний навчальний заклад освіти ясла-садок №2 "Топольок" загального типу Станично-Луганської селищної ради" про вжиття заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) - залишити без руху.
Запропонувати позивачу протягом 10-ти (десяти) календарних днів з дати отримання даної ухвали усунути недоліки позовної заяви шляхом надання суду клопотання про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Якщо недоліки позовної заяви не будуть усунуті позивачем у строк, встановлений судом, позовна заява буде повернута позивачеві та вважатиметься неподаною.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
СуддяО.В. Ірметова