Постанова № 8848212, 03.07.2009, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.07.2009
Номер справи
2-а-5960/09/1070
Номер документу
8848212
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

3 липня 2009 р

№ 2-а-5960/09/1070

приміщення суду за адресою:

м. Київ, бул. Лесі Українки, 26 , зал судових засідань №1003

час прийняття постанови : 14 год. 30 хв.

Київський окружний адміністративний суд у складі: головуючого - судді Лиска І.Г.

при секретарі - Мерденову Д.Ю.

за участю представника позивача - Кривошеї О.Г.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обіг спирту , алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Київській області до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 про стягнення 1700 грн. штрафних санкцій до Державного бюджету України

ВСТАНОВИВ:

Позивач Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту , алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Київській області звернувся до Київського окружного адміністративного суду з позовом до відповідача , фізичної особи - підприємця ОСОБА_3, в якому просить стягнути до Державного бюджету України штраф у розмірі 1700 грн.

Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що 14.10.2008 р. посадовими особами позивача з питань дотримання вимог законодавства у сфері обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів була проведена перевірка магазину, де відповідач здійснює свою господарську діяльність та який розташований за адресою: Київська область, м. Ірпінь, смт. Коцюбинське, вул. Доківська, 5-6, .

Перевіркою виявлено, що у магазині реалізуються алкогольні напої марковані марками акцизного збору з ознаками підробки . За результатами перевірки було складено Акт №100481-32-206/0302 від 14.10.2008 p., який був підписаний відповідачем без зауважень. Відповідно до Акту №615-10-08 експертизи марок акцизного збору для маркування алкогольних напоїв вітчизняного виробництва від 24.10.2008 року, проведеної

Департаментом по контролю за виробництвом цінних паперів, акцизних марок, документів суворої звітності та голографічних захисних елементів, 4 марки акцизні, що були передані на дослідження, визнано підробленими. Керуючись ч. 2 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового , коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», Постановою Кабінету міністрів України «Про затвердження порядку застосування фінансових санкцій, передбачених ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», після розгляду матеріалів перевірки було прийняте рішення від 03.12.2008 р. № 100508-32-206/0323 про застосування до відповідача фінансових санкцій в розмірі 1700 грн. Рішення про застосування фінансових санкцій було направлено відповідачу рекомендованим листом з повідомленням та було йому вручене 10.12.2008 р. Протягом 30 днів після отримання, рішення відповідачем не виконано, тому сума санкцій підлягає стягненню на підставі рішення суду.

В судовому засіданні представник позивача Кривошея О.Г. позовні вимоги підтримала в повному обсязі, підтвердила обставини викладені в позовній заяві.

Відповідач в судове засідання не з'явився , про день, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, відзив на позов не надав, будь-яких заяв чи клопотань про відкладення розгляду справи не заявляв, не зважаючи на те, що судом були дотримані вимоги ст. 35 КАС України.

Відповідно до ст. 128 КАС України справа вирішується на підставі наявних у справі доказах.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, заслухавши представника позивача Кривошею О.Г. суд вважає встановленими наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

14.10.2008 р. посадовими особами Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту , алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації у Київській області, відповідно до направлень на перевірку від 14.10.2008 року №606 (а.с. 19) була проведена перевірка Фізичної особи -підприємця ОСОБА_3 з питань дотримання вимог законодавства у сфері обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Перевірка проводилась в магазині, який розташований за адресою: АДРЕСА_1 та використовується для здійснення підприємницької діяльності Фізичною особою - підприємцем ОСОБА_3

Перевіркою виявлено, що у магазині реалізуються алкогольні напої марковані марками акцизного збору з ознаками підробки, а саме: під час проведення перевірки відбулась реалізація 50 мл. горілки «Пшенична», виробництво ПМП «Альянс» за ціною 1. 50 грн. з пляшки горілки, маркованої акцизною маркою з ознаками підробки. Крім того, в магазині у реалізації знаходилось 104 пляшки горілки «Пшенична», виробництва ПМП «Альянс», ємкістю 0. 5 л., міцністю 40% об., за ціною 15 грн. за пляшку на загальну суму 1560 грн. марковані акцизними марками з ознаками підробки.

Співробітниками ВБНОТ ОУ КПМ ДПА України в Київській області було вилучено з реалізації 104 пляшки горілки «Пшенична» та було зроблено відбір зразків марок акцизного збору з горілки «Пшенична» в кількості 4 штуки.

За результатами перевірки в присутності відповідача було складено Акт від 14.10.2008 року №100481-32-206/0302 ( а.с 11-18), який був підписаний відповідачем без зауважень.

Відібрані під час перевірки марки акцизного збору було направлено КПМ ДПА України в Київській області до Департаменту по контролю за виробництвом цінних паперів, акцизних марок, документів суворої звітності та голографічних захисних елементів (Держзнак) Міністерства фінансів України для проведення експертизи.

Відповідно до Акту №615-10-08 експертизи марок акцизного збору для маркування алкогольних напоїв вітчизняного виробництва від 24 жовтня 2008 року ( а.с 20-21), надані на дослідження марки акцизного збору для маркування алкогольних напоїв вітчизняного виробництва з реквізитами :ЛГП ААББ №666174, 646455, 666148, код. регіону 05, дата виготовлення 08/2, 0, 5 л. , вміст спирту етилового 25% і більше об'ємних одиниць та ЛГП АААЩ №631990, 64 код. регіону 05, дата виготовлення 08/2, 0, 5 л. , вміст спирту етилового 25% і більше об'ємних одиниць виготовлені недержавним підприємством поліграфічний комбінат «Україна» по виготовленню цінних паперів і є підробленими.

Отже, судом встановлено, що вилучені в магазині, який розташований за адресою: АДРЕСА_1 та використовується для здійснення підприємницької діяльності Фізичною особою - підприємцем ОСОБА_3, 4 марки акцизного збору з горілки «Пшенична» є підробленими.

Відповідно ст. 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 р. зі змінами та доповненнями, алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного збору в порядку, визначеному законодавством.

Згідно ст. 7 Закону України «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби» від 15 вересня 1995 року N 329/95-ВР зі змінами та доповненнями , маркування алкогольних напоїв здійснюється марками акцизного збору, зразки яких затверджуються Кабінетом Міністрів України. Маркуванню підлягають усі алкогольні напої з вмістом спирту етилового понад 8, 5% об'ємних одиниць. Кожна марка акцизного збору на алкогольні напої повинна мати окремий номер, місяць і рік випуску марки та позначення про суму сплаченого акцизного збору за одиницю маркованої продукції. Порядок запровадження марок акцизного збору нового зразка встановлюється Кабінетом Міністрів України. Наявність марки акцизного збору на пляшці (упаковці) алкогольних напоїв та пачці (упаковці) тютюнових виробів є однією з умов для ввезення на митну територію України і реалізації їх споживачам. Забороняється ввезення, зберігання, транспортування, прийняття на комісію з метою продажу та реалізації на території України алкогольних напоїв та тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка. Пунктом 20 Положення про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору нового зразка з голографічними захисними елементами і маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України від 23.04.2003 року №567 передбачено, що марки наклеюються виробниками на кожну пляшку, пачку (упаковку) у такий спосіб, щоб вони розривалися під час відкупорювання (розкривання) виробів. Для алкогольних напоїв використовуються марки із зазначенням суми акцизного збору, сплаченого за одиницю маркованої продукції, з точністю до тисячного знака, яка відповідає сумі, визначеній з урахуванням діючих ставок акцизного збору, міцності продукції та місткості тари. Вважаються немаркованими: алкогольні напої та тютюнові вироби, марковані з порушенням вимог цього Положення та/або марками, що не видавалися безпосередньо виробникові (імпортерові) зазначеної продукції; алкогольні напої з марками акцизного збору попереднього зразка, що не відповідають виду продукції та місткості тари; алкогольні напої з марками акцизного збору нового зразка, на яких зазначення суми акцизного збору, сплаченого за одиницю маркованої продукції, не відповідає сумі, визначеній з урахуванням діючих ставок акцизного збору, міцності продукції та місткості тари.

Згідно п. 12 Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 30.07.1996 року №854, зберігання та реалізація алкогольних напоїв, крім алкогольних напоїв з вмістом спирту етилового від 1, 2 до 8, 5 відсотка об'ємних одиниць, вироблених в Україні, дозволяється тільки за наявності марки акцизного збору встановленого зразка на пляшці або на іншій тарі згідно із законодавством.

Статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового , коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», передбачено, що у разі зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у розмірі 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.

Відповідно до вимог ч. 4 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового , коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», рішення про застосування штрафів, передбачених частиною другою ст. 17 цього Закону , приймаються органом , який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим , коньячним і плодовим , алкогольними напоями і тютюновими виробами , та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції , визначеної Законами України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.2001 р. №940 «Про заходи щодо посилення державного контролю за виробництвом та обігом спирту , алкогольних напоїв і тютюнових виробів і та справляння акцизного збору (зі змінами та доповненнями) визначені основні функції Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту , алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Київській області, однією з яких є ліцензування діяльності суб'єктів підприємницької діяльності з роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Згідно з п. 3.5 та п. 3.16 Положення «Про регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту , алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Київській області» від 11.03.2007 p., затвердженого Наказом директора Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту , алкогольних напоїв та тютюнових виробів державної податкової адміністрації України, до функції Регіонального управління Департаменту належить, зокрема, проведення перевірок діяльності суб'єктів господарювання щодо виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів ; застосування у випадках, передбачених законодавством , фінансових санкцій до суб'єктів господарювання за порушення вимог законодавства, яке регулює відносини у сфері виробництва і обігу спирту , алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Керуючись ч. 4 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового , коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку застосування фінансових санкцій , передбачених ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового , коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», після розгляду матеріалів перевірки позивачем було прийняте рішення від 03.12.2008 р. №100508-32-206/0323 про застосування до відповідача фінансових санкцій в розмірі 1700 грн. (а.с.9).

Рішення про застосування фінансових санкцій було направлено відповідачу рекомендованим листом з повідомленням та було йому вручене 10.12.2008 p., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення , копія якого надана позивачем суду та знаходиться в матеріалах справи. (а.с. 10).

Відповідно до вимог п. 9 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку застосування фінансових санкцій , передбачених ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового , коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», рішення про застосування фінансових санкцій складається в трьох примірниках , один з яких залишається в органі, посадова особа якого прийняла це рішення; другий - у 3-денний строк після його прийняття надсилається суб'єкту підприємницької діяльності або видається його уповноваженому представникові під розписку ; третій - надсилається до органу державної податкової служби за місцем реєстрації суб'єкту підприємницької діяльності як платника податків для контролю за надходженням до державного бюджету суми сплаченого штрафу.

Згідно з п 3.17 Положення «Про регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту , алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Київській області», до функції Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту , алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Київській області, також, належить звернення до суду з позовами , в тому числі про стягнення з суб'єктів господарювання сум фінансових санкцій у вигляді штрафу за порушення вимог законодавства , яке регулює відносини у сфері виробництва та обігу спирту , алкогольних напоїв і тютюнових виробів .

Частиною 5 та ч. 6 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового , коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» передбачено, що у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення органів , зазначених у частині 3 цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду ; дії органу, які мають право контролю за реалізацією норм цього закону, можуть бути оскарженні в місячний строк у судовому порядку .

Пунктом 10 Порядку застосування фінансових санкцій , передбачених ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового , коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» також передбачено, що у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій підлягає стягненню на підставі рішення суду.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач був належним чином ознайомлений з рішенням від 03.12.2008 р. №100508-32-206/0323 про застосування до відповідача фінансових санкцій в розмірі 1700 грн. , доказів на підтвердження того , що відповідач оскаржив рішення контролюючого органу до суду , або доказів скасування цього рішення в адміністративному порядку , а також інших доказі на спростування доводів позивача, відповідач суду не надав.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту , алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Київській області підлягають задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Київській області до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_3- про стягнення 1 700 грн. штрафних санкцій до Державного бюджету України - задовольнити.

Стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 (АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер -НОМЕР_1) до Державного бюджету України ( р\р 31119106700007, УДК у Київській області , МФО 821018, код ЗКПО 23569441) штраф у розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп.

Постанова відповідно до частини 1 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без подереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.