Постанова № 8848139, 22.07.2009, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.07.2009
Номер справи
2-а-5693/09/1070
Номер документу
8848139
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 липня 2009 p.

№ 2-a-5693/09/1070

приміщення суду за адресою:

м. Київ, бул. Лесі Українки, 26 , кабінет № 1003

час прийняття постанови : 10 год.00 хв.

Київський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Лиска І.Г.

при секретарі - Мерденову Д.Ю.

за участю представника позивача Козачук Ю.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Фастівської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Інжпромбудсервіс»

про стягнення податкового боргу в сумі 13780 грн. 96 коп.,

ВСТАНОВИВ:

Позивач - Фастівська об'єднана державна податкова інспекція Київської області звернулась до Київського окружного адміністративного суду з позовом до відповідача -Товариства з обмеженою відповідальністю «Інжпромбудсервіс», в якому просить стягнути податковий борг по податку на додану вартість в сумі 2716 грн. 20коп, по податку з власників транспортних засобів у сумі 4120грн. 58 коп. та по податку з доходів найманих працівників у сумі 6944 грн. 18 коп., всього - 13780 грн. 96 коп.

Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що ТОВ «Інжпромбудсервіс» зареєстроване 07.04.1992 року Фастівським міськвиконкомом Київської області, номер запису про державну реєстрацію 1 361 120 0000 000346, за юридичною адресою : промвузол Завокзалля, м. Фастів, Київської області та включене до ЄДРПОУ за номером 13716094, свідоцтво А00 №099824. Відповідно до Закону України від 25.06.19991 року №1251 -XII «Про систему оподаткування», відповідач знаходиться на обліку в Фастівській ОДПІ з 07.04.1992 року за №78/1, як платник податку на додану вартість зареєстровано 01.07.1997р. - свідоцтво №14093276, індивідуальний податковий номер 1371609102243 і є платником відповідних податків і зборів, передбачених Законом №1251-ХП. Станом на 23.02.2009р. відповідач має податковий борг в розмірі 13780 грн. 96, а саме по податку на додану вартість в сумі 2716 грн. 20коп, по податку з власників транспортних засобів - 4120 грн. 58 коп. , по податку з доходів найманих працівників - 6944 грн. 18 коп.

Позивачем було вжито всіх заходів щодо добровільного погашення відповідачем заборгованості перед бюджетом але заборгованість до цього часу відповідачем не погашена, тому позивач звернувся до суду.

В судовому засіданні представник позивача Козачук Ю.С. позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив стягнути з відповідача податкову заборгованість у сумі 13780 грн. 96 коп., підтвердив обставини, викладені в позовній заяві.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про розгляд справи повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення - ухвали про відкриття провадження та копії позовної заяви з додатками (а. с 74) та повідомленням про вручення поштового відправлення - судової повістки (а.с 75) відзиву на позов не надав, явку своїх представників в судове засідання не забезпечив.

Судом визнано за можливе розглянути справу у відсутності відповідача на підставі наявних у справі доказах .

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, вислухавши представника позивача Козачук Ю.С. суд вважає встановленими наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

13.04.1993 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Інжпромбудсервіс» зареєстровано Виконавчим комітетом Фастівської міської ради Київської області, як юридичну особу, номер запису про державну реєстрацію 1 361 120 0000 000346 та 20.04.2005 року включене до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, що підтверджується Свідоцтвом Серії А00 №099824 про державну реєстрацію юридичної особи (а.с .8) та Довідкою №00098/2006 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України ( а.с 9) та Довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Серії АБ №321675 (а.с 10- а.с 12)

07.04.1992 року платник податків - ТОВ «Інжпромбудсервіс» взяте на облік у Фастівській об'єднаній державній податковій інспекції Київської області за №78/1, що підтверджується Довідкою від 23.02.2009року №1001/10/29 (а.с 13)

Як вбачається з Свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість Серії НБ №150533 (а.с. 14), відповідач зареєстрований 01.07.1997р., як платник податку на додану вартість, індивідуальний податковий номер 137160910243.

Відповідно до статті 9 Закону України "Про систему оподаткування " від 25.06.1991 року №1251-XII зі змінами та доповненнями, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані:

вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами; подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів);

3) сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни;

В період з 31.10.2008 року по 27.11.2008 року Фастівською об'єднаною державною податковою інспекцією в Київській області, на підставі ст.11-1, ст. 11-2 Закону України від 04.12.1990 року №509-ХИ «Про державну податкову службу України» та направлення на перевірку від 31.10.2008 року №448 ( а.с. 27) проведено виїзну планову перевірку своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) та додержання валютного законодавства, за результатами якої було складено Акт від 04.12.2008 року №370/64/2301-13716094 про результати планової виїзної перевірки ТОВ «Інжпромбудсервіс» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.07.2007 року по 30.06.2008 року та іншого законодавства за період з 01.07.2007 року по 30.06.2008 року (а.с 30 - а.с. 52)

Відповідно до вказаного вище Акту, документальною виїзною плановою перевіркою встановлено порушення ТОВ «Інжпромбудсервіс», зокрема: абзац 2 пп. 7.4.1, пп 7.4.5 п.7.4 ст. 7 Закону України « Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 року №168/97-ВР, в березні 2008 року , в зв'язку з поверненням раніше оплачених коштів, не відкореговано в сторону зменшення податковий кредит на суму 12667 грн., в результаті чого занижено податок на додану вартість за березень 2008 року в сумі 12667 грн. абзац а пп 4.1.4, п.4.1 ст. 4 Закону України від 21.12.2000 року №2181 -III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та абзац 2.6.1 пп2.6 п.2 Наказу ДПА України від 30.05.1997 року №166 , зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30.06.2005 року №702/10982 «Про затвердження форми податкової декларації та Порядку її заповнення і подання» , порушено граничний термін подання декларації з податку на додану вартість за грудень 2007 року;

пп.8.1.2. п.8.1ст. 8 та пп. а п.19.2 ст. 19 Закону України від 22.05.2003 року №889-IV «Про податок з доходів фізичних осіб» , відповідно до якого встановлено несвоєчасну сплату суми податкового зобов'язання по податку з доходів фізичних осіб у період , що перевірявся, на загальну суму 170062 грн. 46 коп.

На підставі зазначеного Акту перевірки 16.12.2008 року начальником Фастівської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області Демченко Г.М. прийнято податкове повідомлення -рішення №0000842301/0 (а.с. 29), яким відповідачу визначено податкове зобов'язання по сплаті ПДВ в розмірі 12667 грн. основного платежу та на підставі пп. 17.1.3. п.17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року №2181-111 ( надалі -Закон України №2181), застосовано штрафну санкцію в розмірі 6503 грн. 50 коп.

Зазначене податкове повідомлення - рішення було отримане представником відповідача - головним бухгалтером Кочубенко Т.М. 16.12.2008 p., що підтверджується його підписом на корінцях податкових повідомлень - рішень (а.с. 29)

За рахунок наявної переплати по податку на додану вартість в розмірі 17051 грн. 30 коп., заборгованість відповідача зменшилась до 2119 грн. 20 коп.

року відповідач подав до Фастівської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області податкову декларацію з податку на додану вартість за 11 місяць 2008 року за вх. №24616 (а.с. 56-57), в якій самостійно визначив зобов'язання по сплаті податку на додану вартість в сумі 306 грн. року відповідач подав до Фастівської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області податкову декларацію з податку на додану вартість за 12 місяць 2008 року за вх. №28133 (а.с. 58-59), в якій самостійно визначив зобов'язання по сплаті податку на додану вартість в сумі 291 грн.

Відповідно до преамбули Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року №2181-111 ( надалі - Закон України №2181), цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування , який встановлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетом та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів).

Згідно ст. 1 п. 1.1 Закону України №2181, платники податків юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.

Платники податків, відповідно до підпункту 4.І.І. п.4.1. ст.4 Закону України №2181, самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених п.п. 4.2.2. пункту 4.2., а також п. 4.3 цієї статті.

Згідно з п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України №2181, податкова декларація подається за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Згідно з п. 5.1 ст. 5 Закон України №2181, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Відповідно до вимог п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону Українги «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року зі змінами та доповненнями, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Отже , судом встановлено, що станом на 23.02.2009р. заборгованість відповідача по сплаті податку на додану вартість складає суму 2716 грн. 20 коп. (2119 грн. 20 коп.+ 306 грн.+ 291 грн.= 2716 грн. 20 коп.)

В зв'язку з тим, що вказаною вище перевіркою, було також виявлено несвоєчасну сплату відповідачем податку з доходів фізичних осіб на загальну суму 170062 грн. 46 коп., Фастівською об'єднаною державною податковою інспекцією , відповідно до пп 16.1.2.П.16.1 ст. 6 Закону України №2181-111 нараховано відповідачу пеня в розмірі 6944 грн. 18 коп.

Відповідно до пп. а п.19.2 ст. 19 Закону України від 22.05.2003 року №889-IV «Про податок з доходів фізичних осіб» , особи, які відповідно до цього Закону мають статус податкових агентів, зобов'язані своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, який виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати та за її рахунок.

Відповідно до п.п. 16.І.І., п.п 16.1.2. п. 16.1 Закону України №2181-111, після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Нарахування пені розпочинається:

а) при самостійному нарахуванні суми податкового зобов'язання платником податків від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного цим Законом;

б) при нарахуванні суми податкового зобов'язання контролюючими органами від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні згідно з нормами цього Закону.

Отже, відповідач був зобов'язаний вчасно сплачувати податок з доходів фізичних осіб і взвязку з несвоєчасною сплатою податку з доходів найманих працівників відповідачу правомірно позивачем була нарахована пеня в розмірі 6944грн. 18 коп. , яка відповідачем не сплачена.

Згідно з вимогами ст. 1 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» від 11 грудня 1991 року N 1963-ХП, (Далі Закон України №1963), платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи (далі юридичні особи), а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (далі фізичні особи), які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.

Відповідно до ст. 5 Закону України №1963, податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується юридичними особами щоквартально рівними частинами до 15 числа місяця, що настає за звітним кварталом.

Згідно ст. 6 Закону України №1963, податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів обчислюється юридичними особами на підставі звітних даних про кількість транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів станом на 1 січня поточного року. Обчислення податку з власників наземних транспортних засобів провадиться виходячи з об'єму циліндрів або потужності двигуна кожного виду і марки транспортних засобів, а податку з власників водних транспортних засобів виходячи з довжини транспортного засобу за ставками, зазначеними у статті 3 цього Закону. Юридичні особи на основі бухгалтерського звіту (балансу) у строки, визначені законом для річного звітного періоду, подають відповідному органу державної податкової служби за місцем реєстрації транспортних засобів розрахунок суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на поточний рік за формою, затвердженою центральним податковим органом України.

28.02.2008 року відповідач подав до Фастівської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області розрахунок суми податку з власників транспортних засобів на 2008 рік за вх. №1930 (а.с.60), в якому самостійно визначив зобов'язання по сплаті податку з власників транспортних засобів в третьому кварталі 2008 року в розмірі 4504грн.

Платники податків, відповідно до підпункту 4.І.І. п.4.1. ст.4 Закону України №2181, самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених п.п. 4.2.2. пункту 4.2., а також п. 4.3 цієї статті.

Згідно з п. 5.1 ст. 5 Закон України №2181, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Відповідно до вимог п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону Українги «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року зі змінами та доповненнями, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

22.10.2008 ркоу платіжним дорученням №356 відпоідачем було сплачено 300 грн. податку з власниківтранспортних засобів , за несвоєчасну сплату якого позивачем було нараховано відповідачу 0, 94 грн.пені

Відповідно до Розрахунку податкової заборгованості (а.с16-а.с. 17) та облікової картки платника ( а.с 18- а.с 23 ) , 84 грн. 36 коп. податку з власників транспортних засобів було погашено за рахунок переплати, не погашеною залишилась заборгованість по податку з власників транспортних засобів у розмірі 4120 грн. 58 коп.

В зв'язку з непогашенням відповідачем наявного податкового боргу в добровільному порядку 06.10.2008 року Фастівською об'єднаної державною податковою інспекцією відповідно до п.6.2. ст. 6 Закону України № 2181 направлено відповідачу першу податкову вимогу №1/372 від 06.10.2008 року, яка була отримана відповідачем 07.10.2008 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с. 61).

Оскільки відповідач у встановлений термін суму податкового боргу, зазначену у першій податковій вимозі не сплатив, 07.11.2008 року відповідачу направлено другу податкову вимогу №2/1442, яка була отримана відповідачем 26.11.2008 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с. 61).

Відповідно до п. 6.1. ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).

Згідно з пп. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами " перша податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк. Друга податкова вимога направляється не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Згідно з п. 6.2.4. п. 6.2 ст.3акону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення.

У такому самому порядку надсилаються податкові повідомлення.

Як вбачається з матеріалів справи, зазначені вище податкове повідомлення -рішення та податкові вимоги направлені та вручені відповідачу відповідно до наведених положень законодавства.

Пунктом 1.3 ст. 1 Закону України №2181 податковий борг (недоїмка) визначається як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Відповідно до п.п 5.4.1 п. 5.4 ст.5 Закону України № 2181, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею , визнається сумою податкового боргу платника податків .

Відповідно до п. 1.3 ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами " заборгованість відповідача у сумі 13780 грн. 96 коп. є податковим боргом .

Отже, станом на день розгляду справи за відповідачем рахується податкова заборгованість в сумі 13780 грн. 96 коп., яка складається з : заборгованості по податку на додану вартість в сумі 2716 грн. 20 коп.; по податку з власників транспортних засобів -4120 грн. 58 коп. та заборгованості по податку з доходів фізичних осіб - 6944 грн. 18 коп.

Судом встановлено, що станом на 22.07.2009 року відповідач податковий борг не сплатив.

Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України « Про державну податкову службу» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах , міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств , установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Фастівської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області підлягають задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 122-143, 151-154, 158-163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Фастівської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Інжпромбудсервіс» про стягнення податкового боргу в сумі 13780 грн. 96 коп. - задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Інжпромбудсервіс» (08500, Київська область, м. Фастів, Промзона Завокзалля, ідентифікаційний код 13716094 ) до Державного бюджету України податковий борг в сумі 13780 (тринадцять тисяч сімсот вісімдесят) грн. 96 коп.

Постанова відповідно до частини 1 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.