
Справа №760/30100/18
Провадження № 2/760/1918/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
19 грудня 2019 року Солом`янський районний суд м.Києва у складі:
головуючого- судді -Кушнір С.І,
за участю секретаря - Горохівської М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради до ОСОБА_1 , третя особа: Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області про стягнення надміру виплачених коштів,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач Департамент соціальної політики Черкаської міської ради 16.11.2018 р. звернувся до Солом`янського районного суду м. Києва із зазначеним позовом до відповідача ОСОБА_1 , третя особа: Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області про стягнення надміру виплачених коштів, в якому просить:
стягнути з ОСОБА_1 на користь Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради надміру виплачені грошові кошти у вигляді грошової допомоги у розмірі 2156,57 грн. та суму сплаченого судового збору.
Обґрунтовуючи підстави звернення до суду з позовом до ОСОБА_1 , третя особа: Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області про стягнення надміру виплачених коштів, позивач Департамент соціальної політики Черкаської міської ради посилається на наступне.
Так, відповідач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , - з 05.11.2014 р. по 05.05.2016 р. перебувала на обліку в Департаменті соціальної політики Черкаської міської ради як внутрішньо переміщена особа, відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», за фактичним місцем проживання: АДРЕСА_2 .
З 21.06.2016 р. по даний час, відповідач перебуває на обліку як внутрішньо переміщена особа в Управлінні праці та соціального захисту населення Солом`янської районної в м. Києві державної адміністрації за фактичним місцем проживання: АДРЕСА_3 .
Згідно заяви ОСОБА_1 від 21.07.2015 р. та відповідно до Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 р. №505 (в редакції на час виникнення спірних правовідносин), заявник отримувала в Департаменті адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг на свою сім`ю у складі: ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ).
Позивач посилається на те, що за результатами проведеної Державною фінансовою інспекцією в Черкаській області ревізії використання коштів, виділених з державного бюджету на надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг за період з 01.01.2014 р. по 31.03.2016 р., враховуючи інформацію, отриману на запит Департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради, встановлено випадки відрахування дітей із загальноосвітніх навчальних закладів м. Черкаси у зв`язку з виїздом за кордон та до покинутого місця постійного проживання (населені пункти, що знаходяться на території проведення антитерористичної операції).
В порушення вимог п. 3 ч. 2 ст. 9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», відповідачем не було повідомлено Департамент про відрахування ОСОБА_3 із навчального закладу міста Черкаси у зв`язку із подальшим навчанням в спеціалізованій школі №43 м. Києва, згідно із наказом директора школи від 14.09.2015 р. № 61-у.
Позивач вказує, що відповідно до п. 12 Порядку, виплата грошової допомоги припиняється з наступного місяця у разі виявлення уповноваженим органом факту подання недостовірної інформації або неповідомлення про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги.
Таким чином, неповідомлення ОСОБА_1 про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги, протягом трьох днів з дня настання таких обставин призвело до зайвого нарахування та виплати щомісячної адресної допомоги за рахунок коштів державного бюджету за період з 01.10.2015 р. по 20.01.2016 р. на загальну суму 3222,13 грн.
При цьому, згідно листа Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат від 05.04.2018 р. №03/07-482-011, з ОСОБА_1 утримано частину переплати в розмірі 1065,75 грн. Таким чином, залишок переплати становить 2156,57 грн.
На підставі викладеного, позивач звернувся до суду з позовом та просить стягнути з ОСОБА_1 на користь Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради надміру виплачені грошові кошти у вигляді грошової допомоги у розмірі 2156,57 грн.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями, 16.11.2018 р. зазначену цивільну справу передано в провадження судді Солом`янського районного суду м. Києва Кушнір С.І.
Ухвалою суду від 10.12.2018 р., відкрито спрощене позовне провадження в цивільній справі за позовом Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради до ОСОБА_1 , третя особа: Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області про стягнення надміру виплачених коштів, та призначено судове засідання для розгляду справи по суті в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Представник позивача Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради в судове засідання не з`явився, про день, час та місце розгляду справи позивача було повідомлено належним чином. 10.05.2019 р. до суду від представника позивача надійшла заява, відповідно до якої представник повністю підтримує заявлені позовні вимоги, просить позов задовольнити та розгляд справи проводи за відсутності представника Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради. Проти заочного розгляду справи представник позивача не заперечує.
Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилася, про розгляд справи повідомлялася належним чином, про причини своєї неявки суд не повідомила, будь-яких клопотань, письмових пояснень/відзиву щодо заявлених позовних вимог від відповідача до суду не надійшло.
Представник третьої особи Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області в судове засідання не з`явився, про день, час місце розгляду справи третю особу було повідомлено належним чином. 02.05.2019 р. до суду від представника третьої особи надійшли письмові пояснення по справі, відповідно до яких представник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області підтримує позовні вимоги Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради щодо стягнення з ОСОБА_1 надміру виплачених коштів грошової допомоги в сумі 2156,57 грн., а розгляд справи просить проводити за їх відсутності.
Згідно вимог ст. 280 ЦПК України, якщо відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання та не з`явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; відповідач не подав відзив, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Виходячи з цього, враховуючи вимоги ст.ст. 223, 280 ЦПК України, суд, вважає за можливе ухвалити заочне рішення у справі на підставі наявних доказів, проти чого не заперечує представник позивача, про що вказано у поданій до суду заяві.
Вивчивши матеріали справи, судом встановлені наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
Кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу (ч. 1 ст. 16 ЦК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Згідно ч. 3 ст. 12 ЦПК України, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно з вимогами п.п. 1, 2, 3 ч. 1 ст. 264 ЦПК України, під час ухвалення рішення суд вирішує, чи мали місце обставини (факти), якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються; чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи; які правовідносини сторін випливають із встановлених обставин.
Частиною 1 ст. 2 ЦПК України передбачено, що завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Судом встановлено, що 05.11.2014 р. ОСОБА_1 звернулася до Управління соціального захисту населення Черкаської міської ради з заявою про призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі оплату житлово-комунальних послуг на сім`ю у складі: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Рішенням управління соціального захисту населення Соснівського району від 06.11.2014 р., ОСОБА_1 призначено адресну допомогу особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі оплату житлово-комунальних послуг на сім`ю у складі заявника та сина.
Як вбачається з рішення управління соціального захисту населення Соснівського району від 23.12.2014 р., ОСОБА_1 призначено адресну допомогу особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі оплату житлово-комунальних послуг на сім`ю у складі заявника ( ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ) та сина ( ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ), а саме: з 05.11.2014 р. по 04.01.2015 р. - 1326,00 грн.; з 05.01.2015 р. по 04.03.2015 р. - 1105,00 грн.; з 05.03.2015 р. по 04.05.2015 р. - 884,00 грн.
21.07.2015 р. ОСОБА_1 звернулася до управління соціального захисту населення Соснівського району з заявою №1595 про призначення допомоги особам, які переміщується з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг на наступний термін. В заяві зазначила про те, що змін, які впливають на призначення допомоги не відбулося.
Рішенням управління соціального захисту населення Соснівського району від 21.07.2015 р., ОСОБА_1 призначено адресну допомогу особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі оплату житлово-комунальних послуг на сім`ю у складі заявника ( ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ) та сина ( ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ), а саме: з 21.07.2015 р. по 20.01.2016 р.
Як вбачається з матеріалів справи, 14.09.2015 р. відповідач ОСОБА_1 звернулася з заявою до директора Черкаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №32 про видачу документів її сина, а саме особової справи ОСОБА_2 , учня 7-В класу, в зв`язку з подальшим навчанням в спеціалізованій школі №43 м. Києва.
Наказом №61-у від 14.09.2015 р., ОСОБА_2 , учня 7-В класу, відраховано зі списочного складу школи у зв`язку із подальшим навчанням в спеціалізованій школі №43 м. Києва, підстава - заява матері.
Матеріалами справи підтверджується те, що відповідач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , - з 05.11.2014 р. по 20.01.2016 р. перебувала на обліку в Департаменті соціальної політики Черкаської міської ради як внутрішньо переміщена особа, відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», за фактичним місцем проживання: АДРЕСА_2 .
Відповідно до інформації, яка міститься в листі від 06.05.2016 р. №459/28-1/01-15, вбачається, що Управління соціального захисту населення Соснівського районну Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради надіслав особу справу ОСОБА_1 до УПЗН Солом`янського району м. Києва, у зв`язку з виїздом на нове місце проживання. У вказаному листі зазначено, що державна адресна допомога переміщеним особам на проживання виплачена по 20.01.2016 р. в сумі 884,00 грн.
Як вбачається з листа №108/260-8598/33 від 10.01.2019, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуває на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення Солом`янської районної в м. Києві державної адміністрації як внутрішньо переміщена особа з 21.04.2016 р. по теперішній час.
Судом встановлено, що за результатами проведеної Державною фінансовою інспекцією в Черкаській області ревізії використання коштів, виділених з державного бюджету на надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг за період з 01.01.2014 р. по 31.07.2016 р., враховуючи інформацію, отриману на запит Департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради, встановлено випадки відрахування дітей із загальноосвітніх навчальних закладів м. Черкаси у зв`язку з виїздом за кордон та до покинутого місця постійного проживання (населені пункти, що знаходяться на території проведення антитерористичної операції).
За результатами контрольного заходу складено акт ревізії від 01.11.2016 р. № 04-15/016.
В ході ревізії встановлено, зокрема зайве нарахування та виплату відповідачу щомісячної адресної грошової допомоги за рахунок коштів державного бюджету за період з 01.10.2015 р. по 20.01.2016 р. на загальну суму 3222,32 грн.
Як вбачається з листів Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 22.12.2017 р. №051-391-011, від 05.04.2018 р. №03/07-482-011, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуває на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення Солом`янської районної в м. Києві державної адміністрації як одержувач щомісячної адресної допомоги відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 р. №505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг».
На підставі повідомлення управління соціального захисту населення Соснівського району Черкаської міської ради про виявлені переплату допомоги ОСОБА_1 в сумі 3222,32 грн., згідно з рішенням управління праці та соціального захисту населення Солом`янської районної в м. Києві державної адміністрації здійснюється утримання переплати по 20% від призначеного розміру допомоги зазначеній особі.
Із допомоги, призначеної ОСОБА_1 на період з 27.10.2016 р. по 26.04.2017 р. у розмірі 884,00 грн. була утримана переплата в сумі 1065,75 грн.
Виплата допомоги ОСОБА_1 припинена з 27.04.2017 р. в зв`язку із закінченням строку виплати. Станом на 04.04.2018 р. рішення управління праці та соціального захисту населення Солом`янської районної в м. Києві державної адміністрації щодо призначення ОСОБА_1 допомоги на наступний період до Центру не надходило.
Залишок переплати ОСОБА_1 станом на 27.04.2017 р. складає 2156,57 грн.
Відповідно до листа управління праці та соціального захисту населення Солом`янської районної в м. Києві державної адміністрації від 11.06.2018 р. №260-3347/33, вбачається, що на підставі розпорядження управління від 23.12.2016 р. переплата допомоги, яка виникла по особовій справі ОСОБА_1 в розмірі 3222,32 грн., утримувалася Київським міським центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат по 20% з призначеної управлінням допомоги.
За інформацією Центру, станом на 07.06.2018 р. залишок переплати складає 2156,57 грн.
Статтею 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», визначено поняття внутрішньо переміщеної особи, а саме: внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» (в редакції на час виникнення спірних правовідносин), внутрішньо переміщена особа зобов`язана повідомляти про зміну місця проживання структурний підрозділ з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад за новим місцем проживання протягом 10 днів з дня прибуття до нового місця проживання.
Відповідно до п. 2 Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 р. №505 (в редакції на час виникнення спірних правовідносин), грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які стоять на обліку в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органах з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі утворення) рад, з дня звернення за її призначенням і виплачується по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж шість місяців.
Пунктом 3 вказаного Порядку визначено, що грошова допомога особам, які переміщуються, призначається на сім`ю та виплачується одному з її членів за умови надання письмової згоди довільної форми про виплату грошової допомоги цій особі від інших членів сім`ї у таких розмірах: для непрацездатних осіб (пенсіонери, інваліди, діти) - 884 грн. на одну особу (члена сім`ї); для працездатних осіб - 442 грн. на одну особу (члена сім`ї). Загальна сума допомоги на сім`ю розраховується як сума розмірів допомоги на кожного члена сім`ї та не може перевищувати 2400 грн.
Відповідно до п. 10 Порядку №505, уповноважені органи, тобто органи праці та соціального захисту населення, мають право перевіряти обґрунтованість видачі та достовірність документів, поданих для призначення грошової допомоги, а також здійснювати запити та безоплатно отримувати відомості від підприємств, установ та організацій усіх форм власності, необхідні для призначення грошової допомоги та контролю за правильністю її надання.
Як встановлено судом, Державною фінансовою інспекцією Черкаської області була проведена ревізія використання коштів, виділених з державного бюджету на надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг за період з 01.01.2014 р. по 31.07.2016 р. За результатами контрольного заходу складено акт ревізії від 01.11.2016 р. № 04-15/016.
За результатами проведеної перевірки з врахуванням інформації, наданої на запит Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради було встановлено, що ОСОБА_1 не повідомила про відрахування ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , із навчального закладу Черкаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №32 Черкаської міської ради Черкаської області, у зв`язку з переведенням на навчання до спеціалізованої школи №43 м. Києва, відповідно до наказу директора № 61-у від 14.09.2015 р.
Таким чином, неповідомлення відповідачем ОСОБА_1 про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги, протягом трьох днів з дня настання таких обставин призвело до зайвого нарахування та виплати щомісячної адресної допомоги за рахунок коштів державного бюджету за період з 01.10.2015 р. по 20.01.2016 р. на загальну суму 3222,32 грн.
Згідно з п. 11 Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 р. №505, уповноважений представник сім`ї, якому призначено грошову допомогу, зобов`язаний повідомляти уповноваженому органу про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги, протягом трьох днів з дня настання таких обставин.
Суми грошової допомоги, виплачені надміру внаслідок подання документів з недостовірними відомостями, повертаються на вимогу уповноваженого органу.
У разі відмови добровільного повернення надміру виплачених сум грошової допомоги вони стягуються у судовому порядку.
Відповідно до п. 12 Порядку, виплата грошової допомоги припиняється з наступного місяця у разі виявлення уповноваженим органом факту подання недостовірної інформації або неповідомлення про зміну обставин, які випливають на призначення грошової допомоги.
Згідно із ст. 1212 ЦК України особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов`язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов`язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала.
Разом з тим, відповідно до ст. 1215 ЦК України, не підлягає поверненню безпідставно набуті: заробітна плата і платежі, що прирівнюються до неї, пенсії, допомоги, стипендії, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю, аліменти та інші грошові суми, надані фізичній особі як засіб до існування, якщо їх виплата проведена фізичною або юридичною особою добровільно, за відсутності рахункової помилки з її боку і недобросовісності з боку набувача.
Судом встановлено, що відповідач була повідомлена про обов`язок повідомляти органи соціального захисту про зміну обставин, які впливають на виплату державної допомоги.
Крім того, Департамент соціальної політики Черкаської міської ради листом від 16.05.2018 р. за №3888/28-5/01-10, повідомив відповідача ОСОБА_1 про те, що нею надміру отримано кошти по щомісячній адресній допомозі внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, у розмірі 3222,32 грн. за період з 01.10.2015 р. по 20.01.2016 р., у зв`язку з неповідомленням про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги, протягом трьох днів з дня настання таких обставин, відповідно до п. 11 Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 р. № 505, а саме: вибуття дитини ОСОБА_2 з навчального закладу (відповідно до акту ревізії Державної фінансової інспекції в Черкаській області). Залишок переплати становить 2156,57 грн.
При цьому у даному повідомленні вказано про необхідність перерахування отриманих коштів в сумі 2156,57 грн. на рахунок департаменту. Термін повернення переплати встановлено до 10.06.2018 р. Також зазначено, що у разі неповернення надміру отриманих коштів добровільно, департамент змушений буде звернутися до суду за стягненням вказаної переплати.
Згідно вимог ст. ст. 76, 77, 79, 80 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Згідно ч. 1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків встановлених цим Кодексом.
Відповідач в судове засідання не з`явилася, відзиву щодо заявлених позовних вимог, будь-яких пояснень/заперечень в спростування зазначеного позивачем, суду надано не було.
На підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, які підтверджені доказами, що були досліджені в судовому засіданні, судом встановлено, що відповідач ОСОБА_1 у визначений законом термін не повідомила управління соціального захисту населення Соснівського району Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради про відрахування сина із навчального закладу м. Черкаси у зв`язку зі зміною місця проживання, що призвело до переплати щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання в розмірі 3222,32 грн.
Згідно листа Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат від 05.04.2018 р. №03/07-482-011, з ОСОБА_1 утримано частину переплати в розмірі 1065,75 грн. Таким чином, залишок переплати становить 2156,57 грн., які підлягають стягненню з відповідача на користь позивача, оскільки таке не повідомлення перебуває у причинно-наслідковому зв`язку з виниклою переплатою.
Враховуючи викладене, суд вважає позов обґрунтованим, законним та доведеним, в зв`язку з чим позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі, оскільки відповідач отримувала вищезазначену соціальну допомогу без достатньої правової підстави і не повідомила позивача про існування обставин, які впливають на виплату допомоги.
Питання розподілу судових витрат суд вирішує у відповідності до вимог статті 141 ЦПК України.
Так, відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 141 ЦПК України, судовий збір у розмірі 1762,00 грн. підлягає стягненню з відповідача на користь позивача.
Керуючись Законом України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», Порядком надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 р. №505, ст.ст. 11, 15, 16, 1212, 1215 ЦК України, ст.ст. 10, 12, 13, 76-81, 141, 258, 263-265, 273, 280, 284, 289, 354 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради до ОСОБА_1 , третя особа: Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області про стягнення надміру виплачених коштів - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , остання відома адреса місця проживання: АДРЕСА_3 ) на користь Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради (код ЄДРПОУ: 37853109, адреса: м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307) надміру виплачені кошти у вигляді грошової допомоги в розмірі 2156 (дві тисячі сто п`ятдесят шість) гривень 57 копійок та судовий збір в розмірі 1762,00 гривень.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 30 днів з дня його проголошення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Київського апеляційного суду через суд першої інстанції.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя: С.І. Кушнір