
Справа № 364/261/20
Провадження № 2-а/364/2/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27.03.2020 року смт. Володарка
Суддя Володарського районного суду Київської області Ткаченко О.В., розглядаючи матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Володарського сектору обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області, про визнання дій неправомірними, -
ВСТАНОВИВ:
До Володарського районного суду Київської області надійшов даний адміністративний позов.
Відповідно до ч. 1 ст. 5 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.
Дослідивши позовну заяву, суд приходить до висновку про наявність підстав для передання справи за підсудністю, виходячи з наступного.
Статтею 20 КАС України встановлено розмежування предметної юрисдикції адміністративних справ.
Відповідно до ч. 1 ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму; 3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Згідно ч. 2 ст. 20 КАС України окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Так, позивач звернувся до суду із вимогою про визнання неправомірними дій відповідача з приводу відмови у перерахунку пенсії.
Таким чином, позивачем порушено предметну підсудність звернення з позовом до суду, оскільки дана позовна заява підсудна окружному адміністративному суду.
Статтею 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» встановлено, що суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.
Згідно з положеннями ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 4 листопада 1950 року № ETS № 005, ратифікованої Законом України від 17 липня 1997 року № 475/97-ВР (далі - Конвенція), кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
У випадку розгляду цієї адміністративної справи та прийняття будь-якого рішення у ній Володарським районним судом Київської області, останній не відповідатиме критерію суд, встановлений законом в розумінні ст. 6 Конвенції, оскільки не буде дотриману юрисдикційну умову такої відповідності (суд повинен бути повноважним, діяти у спосіб та відповідно до повноважень, передбачених законом, у межах своєї компетенції).
Крім того, згідно Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 4 листопада 1950 р. Закону України Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини від 23 лютого 2006 р. № 3477-IV, інститут підсудності безпосередньо пов`язаний із забезпеченням права на справедливий судовий розгляд, закріпленого у п. 1 ст. 6 Конвенції, оскільки за його допомогою визначається належний суд , тобто суд, уповноважений розглядати конкретну справу.
Відповідно до ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншому адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі встановить, що справа належить до підсудності іншого суду.
Згідно ст. 30 КАС України, спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються. Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.
Виходячи з аналізу положень КАС України, Конвенції про захист прав і основоположних свобод, прецедентної практики ЄСПЛ, суд приходить до висновку про необхідність направлення зазначеної справи для розгляд по суті за підсудністю до Київського окружного адміністративного суду, якому ця справа предметно підсудна в силу вимог ст. 20 КАС України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.20, 29, 248, 294 КАС України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Володарського сектору обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області про визнання дій неправомірними – передати за підсудністю до Київського окружного адміністративного суду (01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26).
Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена шляхом подачі через суд першої інстанції протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення апеляційної скарги до Шостого апеляційного адміністративного суду.
Суддя: О. В. Ткаченко