
Справа № 747/45/20
Провадження № 2/747/35/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(ЗАОЧНЕ)
25.03.2020 смт Талалаївка
Талалаївський районний суд Чернігівської області в складі:
головуючої судді: Косенко Ю.Л.
при секретарі Божко Л.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт Талалаївка в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін цивільну справу за позовом заступника прокурора Чернігівської області в інтересах держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті до ОСОБА_1 про стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортним засобом у розмірі 91218 гривень 84 копійки,-
ВСТАНОВИВ:
У лютому 2020 року заступник прокурора Чернігівської області звернувся до Талалаївського районного суду Чернігівської області із позовом до ОСОБА_1 про стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортним засобом у розмірі 91218 гривень 84 копійки. В обґрунтування позову зазначено, що посадовими особами Управління Укртрансбезпеки у Черкаській області 22.08.2018 на автодорозі Н-08 Бориспіль - Запоріжжя, 103 км, здійснено габаритно-ваговий контроль автомобіля марки MAN, модель 41.480, реєстраційний номер НОМЕР_1 , власником якого є ОСОБА_1 , що перевозив вантаж-асфальтобетонну суміш.
За результатами проведеного габаритно-вагового контролю 22.08.2018 складено акт № 0019906 про перевищення транспортним засобом встановлених обмежень загальної маси та (або) осьових навантажень, яким зафіксоване порушення вимог Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме надання послуг із перевезення вантажу із перевищенням осьових навантажень. Так, фактична повна маса транспортного засобу становить 46,10 т при нормативно допустимій 40 т; нормативно допустиме осьове навантаження становить 16; 16 т, а фактичне - 16,8; 29,30 т. При цьому перевезення здійснювалося без оформлення дозволу, що дає право на рух автомобільними дорогами України.
Уповноваженими посадовими особами Управління Укртрансбезпеки у Черкаській області 22.08.2018 здійснено розрахунок № Z-78 суми, яку зобов`язаний сплатити відповідач як плату за проїзд автомобільними дорогами, у розмірі 2812,02 євро, що станом на момент складання акту еквівалентно 91218 грн. 84 коп. Даний розрахунок здійснено у відповідності до вимог Постанови Кабінету Міністрів України № 879 від 27.06.2007.
Однак, відповідачем зазначені кошти в добровільному порядку не сплачено, а Державною службою України з безпеки на транспорті не вживалися заходи щодо стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортним засобом з ОСОБА_1 .
За таких обставин, з метою захисту інтересів держави, прокуратурою Чернігівської області вжито заходи представницького характеру та прокурор звернувся до суду із вказаним позовом.
Ухвалою від 18.02.2020 відкрито провадження у справі, визначено, що розгляд справи проводитиметься в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
Прокурор у судове засідання не з`явився, надав до суду письмове клопотання у якому просив повністю задовольнити позовні вимоги та розглянути справу без його участі. У разі неявки відповідача у судове засідання просив провести судовий розгляд справи відповідно до приписів ст. 280 ЦПК України.
Представник Державної служби України з безпеки на транспорті у судове засідання не з`явився, про дату, час та місце судового засідання повідомлені належним чином.
Відповідач ОСОБА_1 повторно не з`явився в судове засідання, про дату, час та місце судового засідання був повідомлений належним чином, шляхом направлення йому рекомендованих листів за адресою його зареєстрованого місця проживання та шляхом розміщення на вебсайті Талалаївського районного суду оголошення про виклик відповідача у судове засідання. ОСОБА_1 про причини неявки суд не повідомив, відзиву на позов не подав.
Тому, зі згоди позивача суд ухвалює рішення про заочний розгляд справи, що відповідає вимогам ст.280 ЦПК України.
Оскільки всі учасники справи в судове засідання не з`явились, то відповідно до вимог ч.2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Суд, повно та всебічно дослідивши та проаналізувавши матеріали справи, розглядаючи позов в межах заявлених вимог, доходить висновку що позов підлягає задоволенню повністю виходячи з наступного.
Прокурор, обгрунтовуючи наявність підстав для його звернення з даним позовом в інтересах позивача вказує, що така необхідність зумовлена невжиттям Державною службою України з безпеки на транспорті жодних заходів щодо захисту інтересів держави з метою надходження коштів до Державного бюджету України, які полягають у стягненні плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів, що свідчить про неналежне здійснення таким органом владних повноважень. При цьому, Держслужба України з безпеки на транспорті є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури, і яка реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті та у сфері безпеки на морському та річковому транспорті. Посилається на п.п. 2, 15, 27 п. 5 Положення про Державну службу з безпеки на транспорті, затвердженого Кабінетом Міністрів України від 11.02.2015 №103, якими визначено наявність у позивача повноважень на звернення до суду щодо стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів, нормативні, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, під час здійснення габаритно - вагового контролю. Укртрансбезпека здійснює свої повноваження безпосередньо, через утворені в установленому порядку територіальні органи (абз.1 п.8 Положення).
У листі від 30.08.2019 за підписом в.о.голови Державної служби України з безпеки на транспорті, наданого на запит регіональної прокуратури, Укртрансбезпека категорично стверджує про відсутність повноважень на звернення до суду в якості позивача, при цьому просить орган прокуратури заявити у її інтересах позов щодо стягнення із ОСОБА_2 плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортним засобом.
Доцільність пред`явлення позову прокурором в даному випадку обумовлена актуальністю питань збереження автомобільних доріг від руйнування, забезпечення безпеки перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, наповнення дохідної частини бюджету, так як несплата відповідачем заявленої до стягнення плати за проїзд, у розмірі 91218 гривень 84 копійки, що складає 2812,02 євро, призведе до їх ненадходження у спеціальний фонд Державного бюджету України, та відповідно порушить інтереси держави насамперед в бюджетній сфері та у сфері забезпечення розвитку дорожнього господарства країни.
Згідно зі ст. 131-1 Конституції України прокуратура здійснює представництво інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом.
Відповідно до ст. 23 Закону України "Про прокуратуру" представництво прокурором інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні процесуальних та інших дій, спрямованих на захист інтересів громадянина або держави, у випадках та порядку, встановлених законом. Прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб`єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу
Таким чином, враховуючи заподіяння шкоди інтересам держави та не вчинення жодних дій відповідним органом державної влади (Укртрансбезпека) на їх відновлення, прокурор правомірно звернувся до суду із вказаним вище позовом.
Судом встановлено, що посадовими особами Управління Укртрансбезпеки у Черкаській області (направлення на рейдову перевірку № 010801) 22.08.2018 на автодорозі Н-08 Бориспіль - Запоріжжя, 103 км, здійснено габаритно-ваговий контроль автомобіля марки MAN, модель 41.480, реєстраційний номер НОМЕР_1 , що перевозив вантаж-асфальтобетонну суміш, яким керував водій ОСОБА_3 (а.с.33-36).
За результатами проведеного габаритно-вагового контролю 22.08.2018 складено довідку № 0000910 про результати здійснення габаритно-вагового контролю та акт № 0019906 про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів, відповідно до якого фактична повна маса транспортного засобу MAN, модель 41.480, реєстраційний номер НОМЕР_1 , власником якого є ОСОБА_1 , становить 46,10 т при нормативно допустимій 40 т; нормативно допустиме осьове навантаження становить 16; 16 т, а фактичне - 16,8; 29,30 т. (а.с.19, 20-21).
Також 22.08.2018 посадовими особами Управління Укртрансбезпеки у Черкаській області складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, якою виявлено порушення, відповідальність за яке передбачена ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме перевезення вантажу з перевищенням вагових обмежень, фактична маса 46,10 Т, без дозволу який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданого уповноваженим компетентним органом (а.с.18).
Того ж дня уповноваженими посадовими особами Управління Укртрансбезпеки у Черкаській області здійснено розрахунок № Z-78 суми, яку зобов`язаний сплатити ОСОБА_1 , як плату за проїзд автомобільними дорогами, у розмірі 2812,02 євро, що станом на момент складання акту еквівалентно 91218 грн. 84 коп. Даний розрахунок здійснено у відповідності до вимог Постанови Кабінету Міністрів України № 879 від 27.06.2007(а.с.22).
07 листопада 2018 Управління Укртрансбезпеки у Черкаській області направило ОСОБА_1 за адресою його зареєстрованого місця проживання лист про необхідність сплатити 2812,02 євро, як плату за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортним засобом із зазначенням реквізитів для перерахунку коштів (а.с.24,25)
Згідно облікових даних Єдиного державного реєстру транспортних засобів ОСОБА_1 є власником автомобіля MAN, модель 41.480, тип кузова самоскид, реєстраційний номер НОМЕР_1 , що підтверджується інформацією наданою регіональним сервісним центром МВС в Чернігівській області ( а.с31-32).
Згідно даних Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань 19.05.2004 внесено запис про проведення державної реєстрації Васильченка Бориса Михайловича, як фізичної особи підприємця, вид діяльності 49.41 - вантажний автомобільний транспорт; 49.42- надання послуг перевезення речей; 26.11.2014 внесено запис про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичною особою підприємцем (а.с.26-28).
За інформацією Головного управління ДФС у Чернігівській області Васильченко Б.М. у 2018 році податковий розрахунок сум доходів, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку не подавав. Суми виплачених доходів, доходи від надання в оренду рухомого майна, не отримував (а.с.30).
Частинами 1 та 4 ст. 48 Закону України “Про автомобільний транспорт” передбачено, що автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред`являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.
У разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов`язковим документом також є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше семи відсотків (ч. 3 ст 48 ЗУ “Про автомобільний транспорт”).
Відповідно до статті 33 Закону України “Про автомобільні дороги” рух транспортних засобів, навантаження на вісь, загальна маса або габарити яких перевищують норми, встановлені державними стандартами та нормативно-правовими актами, дозволяється за погодженнями з відповідними органами у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Згідно з пунктом 16 Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 198 від 30.03.1994, перевезення небезпечних, великогабаритних і великовагових вантажів автомобільним транспортом по дорожніх об`єктах допускається за окремим дозволом в порядку і за плату, що визначається окремими актами законодавства.
Відповідно до пунктів 2, 3 Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, затверджених постановою КМУ №30 від 18.01.2001, транспортний засіб з вантажем або без вантажу вважається великоваговим, якщо максимальна маса або осьова маса перевищує хоча б один з параметрів, зазначених у пункті 22.5 ПДР; транспортний засіб чи автопоїзд з вантажем або без вантажу вважається великоваговим, якщо максимальна маса або осьова маса перевищує хоча б один з параметрів, зазначених у пункті 22.5 Правил дорожнього руху.
Пунктом 22.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою КМУ№1306 від 10.10.2001, встановлено, що за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м, за висотою від поверхні дороги - 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Національною поліцією маршрутах - 4,35 м), за довжиною - 22 м (для маршрутних транспортних засобів - 25 м), фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів - понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - до 46 т), навантаження на одиночну вісь - 11 т (для автобусів, тролейбусів - 11,5 т), здвоєні осі - 16 т, строєні - 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь - 11 т, здвоєні осі - 18 т, строєні - 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м. Осі слід вважати здвоєними або строєними, якщо відстань між ними (суміжними) не перевищує 2,5 м.
Згідно пункту 4 Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, затверджених постановою КМУ №30 від 18.01.2001, рух великовагових та великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами здійснюється на підставі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні (далі - дозвіл), виданим перевізникові уповноваженим підрозділом Національної поліції, або документа про внесення плати за проїзд таких транспортних засобів.
Габаритно-ваговий контроль - контроль за проїздом великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування, який включає перевірку відповідності габаритно-вагових параметрів таких транспортних засобів установленим законодавством параметрам і нормам, наявності дозволу на рух за визначеними маршрутами, а також дотримання визначених у дозволі умов та режиму руху транспортних засобів (підпункт 4 пункту 2 Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №879 від 27.06.2007) (далі по тексту Порядок)
Відповідно до пункту 3 цього Порядку габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування здійснюється Укртрансбезпекою, її територіальними органами та уповноваженими підрозділами Національної поліції.
Пунктом 30 зазначеного Порядку встановлено, що плата за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу справляється за встановленими ставками залежно від маси такого транспортного засобу, навантаження на вісь (осі), габаритів та протяжності маршруту за формулою П = (Рзм + Рнв + Рг) х В, де П - розмір плати за проїзд; Рзм - розмір плати за перевищення загальної маси транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; Рнв - розмір плати за перевищення навантаження на вісь (осі) (за одиничну + за здвоєну + за строєну) транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; Рг - розмір плати за перевищення габаритів (за висоту + за ширину + за довжину) транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; В - відстань перевезення, кілометрів.
Осі вважаються здвоєними або строєними, якщо відстань між зближеними (суміжними) осями не перевищує 2,5 метра.
Відповідно до пункту 31-1 Порядку якщо рух здійснюється без відповідного дозволу або внесення плати за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, така плата визначається за пройдену частину маршруту по території України або за частину, яку перевізник має намір проїхати, у разі перевищення нормативу хоча б одного вагового або габаритного параметру: до 10 відсотків - у подвійному розмірі; на 10 - 40 відсотків - у потрійному розмірі; більше як на 40 відсотків - у п`ятикратному розмірі. У разі перевищення кількох нормативів вагових або габаритних параметрів плата за проїзд визначається виходячи з параметру з найбільшим перевищенням. Перевізник зобов`язаний протягом 30 календарних днів з моменту визначення плати внести її та повідомити про це відповідний територіальний орган Укртрансбезпеки.
Пунктом 21 Порядку встановлено, що у разі виявлення факту перевищення хоча б одного вагового та/або габаритного нормативного параметра більш як на 2 відсотки подальший рух транспортного засобу забороняється до внесення плати за його проїзд автомобільними дорогами загального користування (далі - плата за проїзд). Плата за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, що рухався без відповідного дозволу, здійснюється у подвійному розмірі за пройдену частину маршруту по території України. У разі здійснення руху з порушенням умов, визначених у дозволі на рух, подвійний розмір застосовується в частині перевищення фактичних показників над показниками, визначеними у дозволі, за пройдену частину маршруту. Довідка про здійснення габаритно-вагового контролю та/або сертифікат зважування, або документ щодо внесення плати за проїзд є чинними протягом усього маршруту.
Розмір плати за проїзд ОСОБА_1 визначено у відповідності до вимог зазначених вище норм Порядку № 879 та відповідно до Ставок плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні (затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 № 879).
Крім того п. 27 Порядку № 879 передбачено, що плата за проїзд справляється національній валюті за офіційним курсом гривні, встановленим Національним банком на день проведення розрахунку.
Згідно з п. 6 ч. 3 ст. 29 Бюджетного кодексу України, одним з джерел формування спеціального фонду Державного бюджету України в частині доходів є плата за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні.
Уповноваженими посадовими особами Управління Укртрансбезпеки у Черкаській області здійснено розрахунок ОСОБА_1 плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування на суму 2812,02 євро, що станом на момент складання розрахунку відповідно до офіційного курсу валют, встановленому Національним банком України, становить 91218 гривень 84 копійки.
Відповідно до п. 41 Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні дії або бездіяльність учасників відносин у сфері габаритно-вагового контролю можуть бути оскаржені в установленому порядку.
За таких обставин визначена плата за проїзд, неоскаржена та несплачена перевізником (власником транспортного засобу) у встановлені чинним законодавством строки набуває статусу заборгованості перед Державним бюджетом України.
В постанові Великої Палати Верховного Суду від 06.06.2018 у справі №820/1203/17 вказано, що за своєю правовою природою плата за проїзд великоваговим транспортним засобом є не штрафною санкцією, а сумою відшкодування матеріальних збитків державі внаслідок руйнування автомобільних доріг загального користування.
Згідно ч.ч. 1, 2, 3 ст. 22 ЦК України, особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування.
Збитками є втрати, яких особа зазнала у зв`язку зі знищенням або пошкодженням речі, а також витрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного права (реальні збитки).
Збитки відшкодовуються у повному обсязі, якщо договором або законом не передбачено відшкодування у меншому або більшому розмірі.
Згідно ч.1 ст. 1166 ЦК України, майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
У даному випадку державі внаслідок руйнування автомобільних доріг загального користування у зв`язку з перевезенням вантажу з порушенням вимог чинного законодавства завдано шкоду, яка підлягає відшкодуванню відповідачем ОСОБА_1 в повному обсязі. Відповідач відзиву на позов не подав, не надав доказів оскарження дій або бездіяльності уповноважених посадових осіб Управління Укртрансбезпеки у Черкаській області при проведенні габаритно-вагового контролю, не надано доказів оскарження розрахунку.
Враховуючи викладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
У зв`язку із задоволенням позову з відповідача на користь прокуратури Чернігівської області підлягає стягненню судовий збір в розмірі 2102 гривні.
Керуючись ст. 10, 11, 77,78, 81, 89, 211, 247, 274, 279, 280 ЦПК України, ч.1 ст. 1166 ЦК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позов заступника прокурора Чернігівської області задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер ОКПП НОМЕР_2 , місце проживання зареєстроване за адресою: АДРЕСА_1 , на користь Держави (отримувач: УК у м. Черкасах, м. Черкаси, 22160100, ЄДРПОУ 38031150, рахунок UA 488999980000031219216023002) плату за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні у сумі 91218 (дев`яносто одна тисяча двісті вісімнадцять) гривень 84 копійки.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер ОКПП НОМЕР_2 , місце проживання зареєстроване за адресою: АДРЕСА_1 , на користь прокуратури Чернігівської області (р/р UA 248201720343140001000006008, код ЄДРПОУ 02910114, в Державній казначейській службі України м. Київ) 2102 (дві тисячі сто дві) гривні у відшкодування понесених судових витрат (судового збору).
Заочне рішення суду може бути переглянуте Талалаївським районним судом Чернігівської області за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Позивачем рішення суду може бути оскаржено до Чернігівського апеляційного суду, шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Прокуратура Чернігівської області, код ЄДРПОУ, юридична адреса: ч. Чернігів, вул. Князя Чорного, 9.
Позивач: Державна служба України з безпеки на транспорті, код ЄДРПОУ 39816845, юридична адреса: м. Київ,просп. Перемоги, 14.
Відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання зареєстроване за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер ОКПП НОМЕР_2 .
Суддя Ю.Л. Косенко