ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
08.04.10Справа №2а-354/10/13/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі судді Ольшанській Т.С. , при секретарі Левченко Д.С. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у м. Ялта АР Крим
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Санаторій "Київ"
про стягнення заборгованості у сумі 3378,28 грн.
за участю представників сторін:
представника позивача - Колесник Ю.О., довіреність № 5027/9/100 від 06.07.2009;
представника відповідача - Пічко А.О., довіреність № 13 від 10.01.2010;
свідок - ОСОБА 1, паспорт НОМЕР 1
свідок - ОСОБА 2., посвідченняНОМЕР 2
Обставини справи: Державна податкова інспекція у м. Ялта АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом доТовариства з обмеженою відповідальністю "Санаторій "Київ" про стягнення заборгованості у сумі 3378,28 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем порушені вимоги п. 1 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, ч.1, ч.2, ч.3 ст. 3 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності".
Представник позивача у судовому засіданні, яке відбулося 08.04.2010 підтримав позовні вимоги у повному обсязі та наполягав на їх задоволенні.
Представник відповідача проти позовних вимог заперечував, у своїх запереченнях на адміністративний позов відповідач зазначає, що рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій винесене неправомірно, у зв'язку з відсутністю з боку Товариства з обмеженою відповідальністю "Санаторій "Київ" порушень, які вказані в актах перевірки.
Розглянувши матеріали справи, надані сторонами докази, заслухавши пояснення представників сторін та свідків, суд -
ВСТАНОВИВ:
В судовому засіданні встановлено, що 28.09.2005 Виконавчим комітетом Ялтинської міської ради АР Крим відповідач зареєстрований як юридична особа, про що свідчить Свідоцтво про державну реєстрацію Серії А 01 № 066224, та зроблено відповідний запис до ЄДР (а.с.11).
Згідно п. 4 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" державні податкові інспекції в районах у містах здійснюють у межах свої повноважень контроль за законністю валютних операцій, додержанням установленого порядку розрахунків із споживачами з використанням електронних контрольно-касових апаратів, товарно-касових книг, лімітів готівки в касах та її використанням для розрахунків за товари, роботи і послуги.
Контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України (ст. 15 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг").
У відповідності до положень статті 11-2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” посадові особи органу державної податкової служби вправі приступити до проведення планової або позапланової виїзної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим та іншими законами України, та за умови надання платнику податків під розписку направлення на перевірку, в якому зазначаються дата його видачі, назва органу державної податкової служби, мета, вид (планова або позапланова), підстави, дата початку та дата закінчення перевірки, посади, звання та прізвища посадових осіб органу державної податкової служби, які проводитимуть перевірку. Направлення на перевірку є дійсним за умови наявності підпису керівника органу державної податкової служби, скріпленого печаткою органу державної податкової служби.
07.08.2009 посадовими особами Державної податкової інспекції у м. Ялта АР Крим проведена перевірка за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулюванням обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.
В ході зазначеної перевірки господарської одиниці, а саме їдальні, що знаходиться за адресою м. Ялта, вул. Чехова, 26, яка належить відповідачу, в встановлено порушення відповідачем вимог п.1 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” та ч.1, ч.2, ч.3 ст. 3 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності", які виразились у проведенні торгівельної діяльності без застосування РРО та проведенні торгівельної діяльності без придбання торгівельного патенту.
За результатами перевірки складений акт за № 1531/01/12/23/33671891 від 07.08.2009, з ким ознайомлений адміністратор Бровченко Л.В., однак від підпису відмовився. Адміністративний протокол не складений у зв'язку з відсутністю документів, що посвідчують особу. Відповідно до зазначеного акту за допущені порушення до відповідача були застосовані фінансові санкції в розмірі 1107,64 грн., про що винесені Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0011052303 від 08.09.2009 на суму 1087,00 грн. та №0011042303 від 08.09.2009 на суму 20,64 грн., дані рішення були отримані відповідачем 17.09.2009, про що свідчать відмітки на корінцях рішень (а.с.13).
12.08.2009 посадовими особами Державної податкової інспекції у м. Ялта АР Крим проведена перевірка за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулюванням обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.
В ході зазначеної перевірки господарської одиниці, а саме їдальні, що знаходиться за адресою м. Ялта, вул. Чехова, 26, яка належить відповідачу, в встановлено порушення відповідачем вимог п.1 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” та ч.1, ч.2, ч.3 ст. 3 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності", які виразились у проведенні торгівельної діяльності без застосування РРО та проведенні торгівельної діяльності без придбання торгівельного патенту.
За результатами перевірки складений акт за № 1556/01/12/23/33671891 від 12.08.2009, з ким ознайомлений адміністратор Парфененков О.С., однак від підпису відмовився. Адміністративний протокол не складений у зв'язку з відсутністю документів, що посвідчують особу адміністратора. Відповідно до зазначеного акту, відповідно до якого за допущені порушення до відповідача були застосовані фінансові санкції в розмірі 2270,64 грн., про що винесені Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0011322303 від 10.09.2009 на суму 2250,00 грн. та №0011322303 від 10.09.2009 на суму 20,64 грн., дані рішення були отримані відповідачем 17.09.2009, про що свідчать відмітки на корінцях рішень (а.с.19).
Зазначені санкції застосовані в порядку ст. 17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” та у силу ст. 25 цього Закону підлягають перерахуванню в Державний бюджет в 10-денний строк від дня одержання рішення.
Згідно до ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” органи державної податкової служби мають право стягувати в бюджети та державні цільові фонди суми недоїмки, пені й штрафних санкцій у порядку, передбаченому законом.
Судом встановлено, що 18 травня 2009 між ФОП Пошивальниковим Романом Володимировичем та Товариством з обмеженою відповідальністю "Санаторій "Київ" був укладений Договір на надання послуг (кейтерінг) №11/05 від 18.5.2009, згідно до якого ФОП Пошивальниковим Р.В. бере на себе зобов'язання по забезпеченню відпочиваючих санаторію харчуванням, а саме: приготування їжі, доставка, сервісне обслуговування, сервіровка та т.і., а ТОВ "Санаторій "Київ" зобов'язався надавати площі для надання послуг та не втручатися до господарської діяльності останнього. Окрім того, з моменту заселення відпочиваючих санаторій зобов'язався повідомити ФОП Пошивальникова Р.В. про необхідність надання послуг харчування та в якості підтвердження необхідності надання послуги видати відпочиваючому контрольну картку, завірену печаткою санаторію.
Факт надання послуг підтверджується відповідними Актами надання послуг від 30.07.2009 та 31.07.2009 на загальну суму 100820,00 грн. та виписками за особовими рахунками.
01 серпня 2009 між ФОП Чухіним І.В. та Товариством з обмеженою відповідальністю "Санаторій "Київ" був укладений аналогічний Договір на надання послуг (кейтерінг), факт надання яких підтверджується відповідним Актом надання послуг від 31.08.2009 на загальну суму 89493,00 грн. та виписками за особовими рахунками.
Як зазначає відповідач, під час проведення зазначених перевірок посадови особи Державної податкової інспекції у м. Ялта АР Крим відмовились прийняти документи, які підтверджують той факт, що в ході перевірок перевірялось не Товариство з обмеженою відповідальністю "Санаторій "Київ", а зовсім інший господарський суб'єкт.
Даний факт також підтверджується показаннями свідка Чухіна І.В., який зазначив, що дійсно, між ним та Товариством з обмеженою відповідальністю "Санаторій "Київ" був укладений Договір на надання послуг, а також підтвердив той факт, що Бровченко Л.В. та Парфененков О.С., які були ознайомлений з актами перевірок від 12.08.2009 № 1556/01/12/23/33671891 та від 07.08.2009 № 1531/01/12/23/33671891, є працівниками ФОП Чухіна І.В., а не ТОВ "Санаторій "Київ".
Окрім того, до матеріалів справи відповідачем надано штатний розпис Товариства з обмеженою відповідальністю "Санаторій "Київ" з 01 січня 2010 та тарифікаційний список його співробітників, затверджених головним бухгалтером товариства, відповідно до яких серед вказаних посад відсутні посади поварів, офіціантів, адміністраторів їдальні та інші. Відповідно до відомостей на виплату грошей № ВЗП - 000007 за липень 2009, № ВЗП - 000007 за серпень 2009, заробітна плата Бровченко Л.В. та Парфененкову О.С. не виплачувалась.
У зв'язку з чим, суд робить висновок про неправомірність застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 3378,28 грн., нарахованих Рішеннями про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0011052303 від 08.09.2009, №0011042303 від 08.09.2009, №0011322303 від 10.09.2009 та №0011322303 від 10.09.2009.
Таким чином, позовні вимоги позивача не засновані на Законі, спростовуються первинними матеріалами справи та не підлягають задоволенню.
Вступна та резолютивна частини постанови проголошені в судовому засіданні 08.04.2010.
У повному обсязі постанову складено та підписано 09.04.2010.
Керуючись ст.ст. 160-163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.
Постанова може бути оскаржена в Севастопольський апеляційний адміністративний суд через Окружний адміністративний суд АР Крим шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Ольшанська Т.С.