
Справа № 420/4629/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 березня 2020 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Катаєвої Е.В., розглянувши в письмовому провадженні справу за адміністративним позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до виконавчого комітету Одеської міської ради (пл. Думська 1, м. Одеса, 65026), третя особа на стороні відповідача Управління розвитку споживчого ринку та захисту прав споживачів Одеської міської ради (вул. Косовська, 2-д, м. Одеса, 65074), про визнання протиправним і скасування рішення,-
ВСТАНОВИВ:
До суду з позовом (а.с.6-8, 35-37) звернулась фізична особа-підприємець ОСОБА_1 (далі ФОП ОСОБА_1 ) до виконавчого комітету Одеської міської ради (далі виконком ОМР), третя особа на стороні відповідача Управління розвитку споживчого ринку та захисту прав споживачів Одеської міської ради (далі Управління ОМР), в якому просить визнати протиправним та скасувати Рішення відповідача від 25.07.2019 року №275 «Про демонтаж тимчасових споруд» в частині демонтажу об`єкта - групи пересувних тимчасових споруд - літній майданчик, що розташований по АДРЕСА_2 , належного ФОП ОСОБА_1 .
Позивач зазначила, що 25.07.2019 року на засіданні виконкому ОМР за поданням Управління ОМР прийнято рішення №275 «Про демонтаж тимчасових споруд», у додатках до якого знаходиться перелік тимчасових споруд, що підлягають демонтажу, серед яких група пересувних тимчасових споруд – літній майданчик, який розташований по АДРЕСА_2 , якій належить їй.
На думку позивача, дане рішення було винесено незаконно, має ознаки очевидної протиправності, так як було винесено в порушення встановленого нормативними актами порядку, та порушує її права та інтереси як підприємця, у зв`язку з чим підлягає скасуванню.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначила, що відповідно до Правил розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності у м. Одесі, затверджених рішенням Одеської міської ради від 09.10.2013 року №3961-VI (далі Правила №3961-VI), вона як ФОП отримала від Управління ОМР відповідний висновок щодо можливості встановлення тимчасової споруди (далі –ТС) для ведення ресторанного господарства за вищезазначеною адресою (ресторан MOONDEER), на підставі якого були отримані у січні 2018 року паспорт прив`язки та укладено договір на право тимчасового користування місцями для розташування ТС. Для здійснення підприємницької діяльності вона отримала все необхідні документи відповідно до чинного законодавства.
Позивач просила задовольнити позовні вимоги.
ФОП ОСОБА_1 26.07. 2019 року подала до Одеського окружного адміністративного суду заяву про забезпечення позову до подання адміністративного позову.
Ухвалою суду від 26.07.2019 року (суддя Єфименко К.С.) по справі №420/4489/19 заяву ФОП ОСОБА_1 від 26.07.2019 року (вхідний №26025/19) про забезпечення позову до подання адміністративного позову задоволено. Заборонено Управлінню розвитку споживчого ринку та захисту прав споживачів Одеської міської ради (код ЄДРПОУ 25830731) вчиняти дії, спрямовані на демонтаж тимчасової споруди (групи пересувних тимчасових споруд – літній майданчик), розташованої за адресою АДРЕСА_2 , що належить ФОП ОСОБА_1 (ІК НОМЕР_1 ) до набрання законної сили судового рішення по справі (а.с.24-27).
Позовну заяву ФОП ОСОБА_2 подала до суду 02.08.2019 року (а.с.6-8).
Ухвалою суду від 06.08.2019 року позов залишений без руху та наданий строк для усунення недоліків (а.с.28-30).
Ухвалою суду від 23.08.2019 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Вирішено, що справа буде розглядатися за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами (а.с.2-4).
Ухвалою суду від 02.09.2019 року зупинено провадження у справі №420/4629/19 до набрання законної сили рішення Одеського окружного адміністративного суду по справі №420/4825/19 (суддя Потоцька Н.В.) за адміністративним позовом ФОП ОСОБА_1 до Департаменту архітектури та містобудування Одеської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення від 11.05.2019 р. №01-08/10 (а.с.78-79).
Ухвалою суду від 03.03.2020 року поновлено провадження у справі №420/4629/19 у зв`язку з набранням 06.12.2019 року законної сили рішення Одеського окружного адміністративного суду по справі №420/4825/19 від 05.11.2019 року. Також ухвалою суду долучені до матеріалів справи пояснення Управління (вх. № 31803/19 від 05.09.2019 року) та відзив виконавчого комітету Одеської міської ради (вх. № 32874/19 від 13.09.2019 року), які надійшли до суду під час зупинення провадження по справі (а.с.156-157).
Представник відповідача у відзиві (а.с.110-115) просив відмовити у задоволенні позову вважаючи її необґрунтованою та безпідставною. Представник зазначив, що питання розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності у м. Одесі регулюється, зокрема, Порядком розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 року №244 (далі – Порядок №244), а також Правилами №3961-VI.
Згідно із п. 2.1 розділу 2 Порядку №244, п.6.1 розділу 6 Правил №3961-VI підставою для розміщення ТС є паспорт прив`язки ТС.
09.01.2018 року Департаментом архітектури та містобудування Одеської міської ради видано паспорт прив`язки №01-08/10 щодо групи тимчасових пересувних літніх майданчиків (загальною площею твердого покриття - 112,08 кв.м), розташованих за адресою: АДРЕСА_2 , замовником якого є ФОП ОСОБА_1 ,22.01.2018 року між Управлінням та ФОП ОСОБА_1 укладено договір ТС-36/18 на право тимчасового користування місцями для розташування тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності.
Розділ 15 Правил №3961-VI передбачає контроль за дотриманням цих правил щодо утриманням і розміщення тимчасових споруд та елементів вуличної торгівлі.09.07.2019 року Управлінням здійснено обстеження ТС за адресою: АДРЕСА_2 , яка належить ФОП ОСОБА_1 , та складено відповідний акт. В акті зазначено, що під час обстеження ТС було встановлено порушення чинного законодавства, а саме фактичні дані щодо розміщення ТС не відповідають заявленим при подачі документів, що відповідно до п. 9.8 розділу 9 Правил є підставою для анулювання паспорту прив`язки ТС .
Про встановлені обставини Управління листом від 09.07.2019 року №0113/1440/в повідомило Департамент. Також 09.07.2019 року Управлінням складено висновок № 0113/1440/в, яким підтверджується можливість анулювання паспорту прив`язки групи пересувних тимчасових споруд - літніх майданчиків, за адресою: АДРЕСА_2 , виданого ФОП ОСОБА_1 , на підставі чого, 10.07.2019 року Департаментом винесено наказ №01-08/10 «Про анулювання -паспорту прив`язки групи тимчасових пересувних літніх майданчиків від 09.01.2018розділу №01-08/10, за адресою: АДРЕСА_2 , заявник: ФОП ОСОБА_1 »
Листом від 10.07.2019 року №0113/1173 Управлінням повідомлено ФОП ОСОБА_1 про дострокове припинення дії Договору ТС-36/18 у зв`язку із його розірванням.
Пунктом 1.4 Правил №3961-VI визначений термін протиправно розміщеної ТС, відповідно до якого це тимчасова споруда, яка характеризується, зокрема, такою ознакою, як продовжує розміщуватись після закінчення терміну дії паспорту прив`язки, у тому числі у випадку анулювання паспорту прив`язки чи відмови у його продовженні або його недійсності; розміщується з недотриманням хоча б одного з визначених паспортом прив`язки параметрів щодо типу, розміру ТС та/або місце розташування якої не відповідає місцю, визначеному у паспорті прив`язки; експлуатується з порушенням вимог чинного законодавства У країни та цих Правил, що встановлено Уповноваженим органом.
Відповідно до п. 15.4 розділу 15 Правил за результатами проведених Управлінням інвентаризації та/або обстеження складається акт, у якому фіксуються виявлені порушення. За наслідками розгляду акту фіксації та доданих до нього матеріалів Управління вправі здійснити наступні дії:
звернутися до особи, якою допущено порушення встановленого порядку розміщення та експлуатації ТС та елементу торгівлі з приписом про усунення порушень у визначений Уповноваженим органом термін;
звернутись до особи, що порушує вимоги цих Правил з приписом про демонтаж протиправно розміщених ТС та елементів торгівлі;
звертатись до інших органів, уповноважених здійснювати контроль за додержанням законодавства про благоустрій населених пунктів.
Так, 11.07.2019 року Управлінням проведено обстеження ТС за адресою: АДРЕСА_2 , яка належить: ФОП ОСОБА_1 , та виявлено порушення п. 6.1 розділу 6 Правил, про що зазначено у відповідному акті та складено припис від 11.07.2019 року №001423 про усунення порушень у строк до 25.07.2019 року, однак суб`єкт господарювання від підпису відмовився, що вбачається з відривного талону до вимоги (припису).
Згідно з п. 15.6 розділу 15 Правил у разі невиконання або неналежного виконання власником (користувачем) ТС припису про усунення порушень. Управління готує проект рішення виконавчого комітету Одеської міської ради про демонтаж таких ТС та виносить його на розгляд виконавчого комітету Одеської міської ради.
Оскаржуваним рішенням ВК ОМР «Про демонтаж тимчасових споруд» від 25.07.2019 року №275 вирішено вжити Управлінням заходів з демонтажу тимчасових споруд згідно з переліком. Відповідно до переліку тимчасових споруд, що підлягають демонтажу, який міститься у Додатку до Рішення №275, порядковим номером 4 по Приморському району передбачено демонтаж пересувної тимчасової споруди, розташованої за адресою: АДРЕСА_2 , яка належить ФОП ОСОБА_1 на підставі розміщення без паспорту прив`язки та укладеного договору.
Пунктом 1.2 Рішення №275 вирішено у 5-денний термін з дати набрання чинності цим рішенням надати приписи суб`єктам господарювання щодо проведення ними демонтажу тимчасових споруд власними силами за власний рахунок. На підставі цього, 01.08.2019 року ФОП ОСОБА_1 видано на виконання припис №003214 щодо демонтажу пересувної тимчасової споруди, розташованої за адресою: АДРЕСА_2 , у строк до 05.08.2019 року, однак суб`єкт господарювання від підпису відмовився, що вбачається з відривного талону до вимоги (припису).
Представник відповідача зазначив, що на час підготовки даного відзиву на позовну заяву, припис №003214 від 01.08.2019 року ФОП ОСОБА_1 не виконаний, демонтаж пересувної тимчасової споруди не здійснений.
Представник відповідача вважає, що Рішення №275 є обґрунтованим, прийнятим на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені відповідними правовими приписами. Позивачем не наведено будь-яких підстав, які б могли слугувати підставою для скасування оскаржуваного рішення.
Представник третьої особи Управління ОМР у своїх поясненнях вважав позовні вимоги позивача необґрунтованими та безпідставними, а оскаржуване рішення Виконавчого комітету законним, підтримавши доводи викладені представником відповідача у відзиві на позов. Також представник Управління зазначив, що позивачу виданий повторний припис про демонтаж ТС від 01.08.2019 року на підставі Рішення виконавчого комітету, проте станом на дату отримання позову Управлінням демонтаж ТС суб`єктом господарювання власними силами не здійснено (а.с.90-92).
Після поновлення провадження по справі представник відповідача надав письмові пояснення з урахуванням висновків Одеського окружного адміністративного суду від 05.11.2019 року у справі №420/4825/19, в яких наполягав на тому, що у задоволенні позову необхідно відмовити, вважаючи, що обставини встановлені рішенням суду у справі №420/4825/19 не мають преюдиціального значення для вирішення спірних правовідносин по даній справі, оскільки зі змісту рішення вбачається, що суд дійшов висновку щодо протиправності наказу Департаменту від 10.07.2019 року №01-08/10 про анулювання паспорту прив`язки ТС за відсутності належного обґрунтування обставин, без підтвердження належними доказами. Представник також зазначив, що він не був учасником справи №420/4825/19 та відповідно був позбавлений можливості спростувати наведені обставини позивачем у вказаній справі №420/4825/19 (а.с.171-175).
Судом встановлено, що позивач ФОП ОСОБА_1 зареєстрована як ФОП 25.03.2003 року (а.с.62-66). Відповідно до свідоцтва на право власності на нерухоме майно нежитлове приміщення за адресою АДРЕСА_3 , належить на праві приватної спільної власності ОСОБА_1 та ОСОБА_3 (а.с.53).
Для здійснення господарської діяльності ФОП ОСОБА_1 09.01.2018 року був виданий Управлінням архітектури і містобудування ОМР паспорт прив`язки ТС (дійсний до 28.12.2022року) щодо групи тимчасових пересувних літніх майданчиків (загальною площею твердого покриття - 112,08 кв.м), розташованих за адресою: АДРЕСА_2 , замовником якого є ФОП ОСОБА_1 та 22.01.2018 року між Управлінням та ФОП ОСОБА_1 укладено договір ТС-36/18 на право тимчасового користування місцями для розташування тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності (а.с.47-52).
09.07.2019 року Управлінням ОМР складений акт обстеження ТС за адресою: АДРЕСА_2 , яка належить ФОП ОСОБА_1 , в якому зазначено, що під час обстеження ТС було встановлено порушення чинного законодавства, а саме фактичні дані щодо розміщення ТС не відповідають заявленим при подачі документів (а.с.118).
Про встановлені обставини Управління листом від 09.07.2019 року №0113/1440/в повідомило Управління архітектури та містобудування ОМР. Також 09.07.2019 року Управлінням складено висновок № 0113/1440/в, яким підтверджується можливість анулювання паспорту прив`язки групи пересувних тимчасових споруд - літніх майданчиків, за адресою: АДРЕСА_2 , виданого ФОП ОСОБА_1 (а.с.120-122).
10.07.2019 року Департамент архітектури та містобудування видав наказ №01-08/10 «Про анулювання паспорту прив`язки групи тимчасових пересувних літніх майданчиків від 09.01.2018розділу №01-08/10, за адресою: АДРЕСА_2 , заявник: ФОП ОСОБА_1 », яким анульований зазначений паспорт прив`язки ТС (а.с.123)
Листом від 10.07.2019 року №0113/1173 Управління ОМР повідомило ФОП ОСОБА_1 про прийнятий наказ, а також про дострокове припинення дії Договору ТС-36/18 у зв`язку із його розірванням (а.с.124).
11.07.2019 року Управлінням ОМР повторно проведено обстеження ТС за адресою: АДРЕСА_2 , яка належить: ФОП ОСОБА_1 , та виявлено порушення п. 6.1 розділу 6 Правил, про що зазначено у відповідному акті та складено припис від 11.07.2019 року № 001423 про усунення порушень у строк до 25.07.2019 року. Згідно з відривним талоном до вимоги (припису) суб`єкт господарювання від підпису відмовився (а.с.139).
16.07.2019 року на сайті ОМР оприлюднено проект рішення №038751 «Про демонтаж тимчасових споруд» (а.с.128-133).
25.07.2019 року виконком ОМР прийняв рішення №275 «Про демонтаж тимчасових споруд» згідно з переліком, у якому під порядковим номером 4 по Приморському району передбачено демонтаж пересувної тимчасової споруди, розташованої за адресою: АДРЕСА_2 , яка належить ФОП ОСОБА_1 на підставі розміщення без паспорту прив`язки та укладеного договору. Доручено Управлінню ОМР у 5-денний термін з дати набрання чинності цим рішенням надати приписи суб`єктам господарювання щодо проведення ними демонтажу тимчасових споруд власними силами за власний рахунок. У разі непроведення своєчасного демонтажу суб`єктами господарювання демонтувати відповідні ТС (а.с.134-137).
Позивач не погодившись з вказаним рішенням оскаржив його до суду по даній справі.
Спірні правовідносини стосуються механізму розміщення ТС та контролю за їх розміщенням.
Статтею 28 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» визначено, що тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності - одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту.
Тимчасова споруда для здійснення підприємницької діяльності може мати закрите приміщення для тимчасового перебування людей (павільйон площею не більше 30 квадратних метрів по зовнішньому контуру) або не мати такого приміщення.
Розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.
Порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затверджений наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 року №244. Цей Порядок у місті Одесі також регламентований Правилами №3961-VI.
Згідно із п. 2.1 розділу 2 Порядку №244, п.6.1 розділу 6 Правил №3961-VI підставою для розміщення ТС є паспорт прив`язки ТС.
Пунктом 2.7, 2.10,2.17 розділу 2 Порядку №244 встановлено, що паспорт прив`язки ТС оформлюється органом з питань містобудування та архітектури протягом десяти робочих днів з дня подання зазначеної заяви. Строк дії паспорта прив`язки визначається органом з питань містобудування та архітектури виконавчого органу відповідної ради або районної державної адміністрації відповідно до генерального плану, плану зонування та детального плану територій та з урахуванням строків реалізації їх положень.
Згідно з п.7.13 Правил №3961-VI всі паспорти реєструються Управлінням у журналі реєстрації паспортів з подальшим внесенням інформації про ТС до містобудівного кадастру (після його створення) та БД ТС, яка ведеться Уповноваженим органом. Щодо стаціонарних ТС відомості паспорта вносяться Управлінням в інформаційну базу містобудівного кадастру.
Порядок №244 (п.2.27) встановлює також підстави для анулювання дії паспорта прив`язки ТС.
Відповідно до п. 2.30 Порядку у разі закінчення строку дії, анулювання паспорта прив`язки така ТС підлягає демонтажу.
Пунктом 15.3 Правил №3961-VI визначено, що контроль за дотриманням цих Правил під час встановлення, розміщення та експлуатації ТС та елементів торгівлі в межах м. Одеси здійснюється у відповідності до наданих Уповноваженому органу повноважень, завдань та функцій.
Згідно з п.15.4 Правил за результатами проведених Уповноваженим органом інвентаризації та/або обстеження, складається акт, у якому фіксуються виявлені порушення. За наслідками розгляду акту фіксації та доданих до нього матеріалів Уповноважений орган вправі, зокрема, звернутися до особи, якою допущено порушення встановленого порядку розміщення та експлуатації ТС та елементу торгівлі з приписом про усунення порушень у визначений Уповноваженим органом термін.
Відповідно до п. 15.6, 15.7 у разі невиконання або неналежного виконання власником (користувачем) ТС припису про усунення порушень, Уповноважений орган готує проект рішення виконавчого комітету Одеської міської ради про демонтаж таких ТС та виносить його на розгляд виконавчого комітету Одеської міської ради.
У разі прийняття виконавчим комітетом Одеської міської ради рішення про демонтаж ТС на підставі такого рішення Уповноважений орган власними силами або силами залучених на договірних засадах суб`єктів господарювання здійснює демонтаж протиправно розміщених ТС в порядку, встановленому цими Правилами.
Оскаржене позивачем рішення відповідача від 25.07.2019 року №275 «Про демонтаж тимчасових споруд» в частині демонтажу об`єкта - групи пересувних тимчасових споруд - літній майданчик, що розташований по АДРЕСА_2 , належного ФОП ОСОБА_1 прийняте на підставі проекту рішення виконавчого комітету Одеської міської ради про демонтаж таких ТС, підготовленого Управлінням ОМР з урахуванням наказу Департаменту архітектури та містобудування №01-08/10 від 10.07.2019 року «Про анулювання паспорту прив`язки групи тимчасових пересувних літніх майданчиків від 09.01.2018 розділу №01-08/10, за адресою: АДРЕСА_2 , заявник: ФОП ОСОБА_1 », яким анульований зазначений паспорт прив`язки ТС, оскільки відповідно до положень п.1.4 Правил №3961-VI після прийняття Наказу №01-08/10 від 10.07.2019 року ТС позивача набула статусу протиправно розміщеної ТС.
Пунктом 9.9 Правил №3961-VI встановлено, що рішення Управління про анулювання паспорту фіксується у журналі реєстрації та надсилається власнику (користувачу) ТС поштовим відправленням з описом вкладення не пізніше п`яти робочих днів з дня прийняття рішення. Одночасно, інформація про анулювання паспорту спрямовується до Уповноваженого органу для виконання покладених на нього завдань та функцій. Дія паспорту припиняється через десять робочих днів з дня прийняття рішення про його анулювання.
Рішення про анулювання паспорту може бути оскаржено у встановленому законодавством порядку.
Згідно з п.9.10-9.12 Правил якщо рішенням суду рішення Управління про анулювання паспорту буде визнано незаконним та/або буде скасовано, паспорт підлягає поновленню. Поновлення паспорту відбувається шляхом здійснення відповідного запису в журналі реєстрації та направлення Управлінням власникові (користувачу) ТС та Уповноваженому органу письмового повідомлення про його поновлення. У разі знищення анульованого паспорту, який було поновлено згідно з пп. 9.10 цих Правил, Управління видає суб`єкту господарювання новий паспорт.
Судом встановлено, що рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 05.11.2019 року (суддя Потоцька Н.В.) по справі №420/4825/19 задоволений адміністративний позов ФОП ОСОБА_1 до Департаменту архітектури та містобудування Одеської міської ради, третя особа: Управління розвитку споживчого ринку та захисту прав споживачів Одеської міської ради про визнання протиправними та скасування наказів від 11.05.2019 року та 10.07.2019 року. Визнано протиправним та скасовано наказ Департаменту архітектури та містобудування Одеської міської ради «Про анулювання паспорту прив`язки групи тимчасових пересувних літніх майданчиків від 09.01.2018 року №01-08/10 за адресою: АДРЕСА_2 , заявник ФОП ОСОБА_1 » від 11.05.2019 року №01-08/10. Визнано протиправним та скасовано наказ Департаменту архітектури та містобудування Одеської міської ради «Про анулювання паспорту прив`язки групи тимчасових пересувних літніх майданчиків від 09.01.2018 року №01-08/10 за адресою: АДРЕСА_2 , заявник ФОП ОСОБА_1 » від 10.07.2019 року №01-08/10 (а.с.149-155).
Рішення набрало законної сили 06.12.2019 року.
Таким чином, відповідно до положень п.9.10-9.12 Правил №3961-VI паспорт прив`язки ТС позивача підлягає поновленню, ТС є правомірно розміщеною, та відповідно перестали існувати підстави, які були наявні для прийняття оскаржуваного рішення відповідача від 25.07.2019 року №275 «Про демонтаж тимчасових споруд» в частині демонтажу об`єкта - групи пересувних тимчасових споруд - літній майданчик, що розташований по АДРЕСА_2 , належного ФОП ОСОБА_1 .
З урахуванням викладеного суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню шляхом скасування Рішення виконавчого комітету Одеської міської ради від 25.07.2019 року №275 «Про демонтаж тимчасових споруд» в частині демонтажу об`єкта - групи пересувних тимчасових споруд - літній майданчик, що розташований по АДРЕСА_2 , належного ФОП ОСОБА_1 .
Суд не приймає до уваги додаткові письмові пояснення по справі надані представником відповідача щодо відсутності підстав для задоволення позову з посиланням на те, що обставини встановлені рішенням суду у справі №420/4825/19 не мають преюдиціального значення для вирішення спірних правовідносин по даній справі.
Вирішуючи спірні правовідносини по даній справі суд враховує не обставини, які були встановлені судом у справі у справі №420/4825/19, а сам факт визнання рішенням суду протиправним та скасування наказу Департаменту архітектури та містобудування Одеської міської ради про анулювання паспорту прив`язки групи ТС від 10.07.2019 року №01-08/10. Зокрема скасування вказаного наказу має наслідком поновлення відповідно до положень п.9.10-9.12 Правил №3961-VI паспорту прив`язки ТС позивача та відповідно відсутності підстав для прийняття оскаржуваного рішення по даній справі щодо демонтажу ТС позивача у зв`язку з анулюванням паспорту прив`язки ТС.
Також суд не приймає до уваги доводи представника відповідача, що він не був учасником справи №420/4825/19 та відповідно був позбавлений можливості спростувати наведені обставини позивачем у вказаній справі №420/4825/19, оскільки статтею 293 КАС України встановлено право подати апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції як учасників справи, так і осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право подати апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції. На рішення по справі №420/4825/19 не було подано апеляційної скарги ні учасниками справи, ні іншими особами, яким таке право надано.
Частиною 2 ст.77 КАС України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Після поновлення провадження у справі відповідач не надав додаткових пояснень.
Відповідно до ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Статтею 76 КАС України визначено, що достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Оцінивши докази надані сторонами з урахуванням встановлених обставин по справі суд дійшов висновку про наявність підстав задоволення позовних вимог позивача.
Відповідно до ст.139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. З відповідача за рахунок його бюджетних асигнувань на користь позивача підлягають стягненню витрати зі сплати судового збору в розмірі 1921,00 грн.
Керуючись статтями 2,3,6,7,8,9,12,139,241-246 КАС України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Адміністративний позов фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до виконавчого комітету Одеської міської ради (пл. Думська 1, м. Одеса, 65026, код ЄДРПОУ 04056919), третя особа на стороні відповідача Управління розвитку споживчого ринку та захисту прав споживачів Одеської міської ради (вул. Косовська, 2-д, м. Одеса, 65074, код ЄДРПОУ 25830731), про визнання протиправним і скасування рішення - задовольнити.
Скасувати рішення виконавчого комітету Одеської міської ради від 25.07.2019 року №275 «Про демонтаж тимчасових споруд» в частині демонтажу об`єкта - групи пересувних тимчасових споруд - літній майданчик, що розташований по АДРЕСА_2 , належного фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1 .
Стягнути з виконавчого комітету Одеської міської ради за рахунок бюджетних асигнувань на користь фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 судові витрати у сумі 1971,00 грн.
Рішення набирає законної сили у порядку ст.255 КАС України.
Рішення може бути оскаржене у порядку та строки встановлені ст.295-297 КАС України.
Суддя Е.В. Катаєва
.