Рішення № 88403684, 25.03.2020, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.03.2020
Номер справи
320/1150/19
Номер документу
88403684
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 березня 2020 року м. Київ справа №320/1150/19

Суддя Київського окружного адміністративного суду Журавель В.О., розглянувши адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Вєнтус Ресурс" до Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,

в с т а н о в и в:

До Київського окружного адміністративного суду звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю "Вєнтус Ресурс" (далі - позивач) з позовом до Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області (далі - відповідач), в якому просить суд:

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 22 лютого 2019 р. № 0001824004.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що оскаржуване податкове повідомлення-рішення є необґрунтованим, помилковим, передчасним та таким, що не відповідає обставинам справи та вимогам податкового законодавства, тому позивач звернувся з цим позовом до суду.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 15 березня 2019 р. відкрито провадження в цій адміністративній справі за правилами загального позовного провадження та призначено судове засідання.

17 квітня 2019 р. від відповідача надійшов до суду відзив на позовну заяву, в якому він позову не визнав, у його задоволенні просив відмовити у повному обсязі. Стверджує, що під час перевірки встановлено, що відповідно до інформаційної бази даних ДФС України позивачем несвоєчасно зареєстровані в Єдиному реєстрі акцизних накладних акцизні накладні від 31 грудня 2018 р. на загальну суму акцизного податку 8 178 679 грн. 52 коп., чим порушено вимоги п. 231.6 ст. 231 ПК України. Зазначає, що акцизні накладні від 31 грудня 2018 р. зареєстровані в Єдиному реєстрі акцизних накладних 17 січня 2019 р., при граничному терміну – 15 січня 2019 р., а тому позивачем порушено термін реєстрації на 2 календарних дня.

2 вересня 2019 р. ухвалою Київського окружного адміністративного суду закрито підготовче провадження та призначено судове засідання для розгляду справи по суті на 2 вересня 2019 р.

2 вересня 2019 р. до суду від представників сторін надійшли клопотання про подальший розгляд справи в порядку письмового провадження.

У зв`язку з поданими клопотаннями сторін про розгляд справи в порядку письмового провадження протокольною ухвалою суду від 2 вересня 2019 р. на підставі ч. 3 ст. 194 КАС України вирішено здійснювати судовий розгляд справи у порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Розглянувши подані документи і матеріали, з`ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив таке.

Позивач зареєстрований як юридична особа 7 жовтня 2013 р. за адресою: 408162, Київська обл., Києво-Святошинський район, селище міського типу Чабани, вул. Покровська, буд. 162, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських організацій (ідентифікаційний код 38927250).

Видами діяльності позивача є діяльність посередників у торгівлі товарами широкого асортименту (код КВЕД 46.19); оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами (код КВЕД 46.71); неспеціалізована оптова торгівля (код КВЕД 46.90); роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами (код КВЕД 47.11); роздрібна торгівля пальним (основний) (код КВЕД 47.30); вантажний автомобільний транспорт (код КВЕД 49.41); консультування з питань комерційної діяльності й керування (код КВЕД 70.22); рекламні агентства (код КВЕД 73.11); дослідження кон`юнктури ринку та виявлення громадської думки (код КВЕД 73.20).

22 січня 2019 р. податковим органом проведену камеральну перевірку позивача. За наслідками перевірки складено акт від 22 січня 2019 р. № 61/10-36-40-04/38927250. Встановлено порушення граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних. Відповідальність платника передбачена пунктом 1202.1 статті 120 розділу ІІ ПК України.

12 лютого 2020 р. позивачем до Головного управління ДФС у Київській області направлено заперечення на акт перевірки від 22 січня 2019 р.

Листом відповідача від 21 лютого 2019 р. № 6041/10/10-36-40-04-08 "Про розгляд заперечень" повідомлено позивача про залишення останніх без задоволення, а висновків акту перевірки від 22 січня 2019 р. - без змін.

22 лютого 2019 р. відповідачем винесено спірне податкове повідомлення-рішення № 0001824004 за формою "ПС", яким застосовано до позивача штрафні (фінансові) санкції (штрафи) у сумі 163 573 грн. 60 коп.

Не погоджуючись із податковим повідомленням-рішенням, позивач звернувся з цим позовом до суду.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд бере до уваги наступне.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються Податковим кодексом України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПК України).

Відповідно до вимог пп. 14.1.601 п. 14.1 ст. 14 ПК України Єдиний реєстр акцизних накладних - реєстр відомостей щодо акцизних накладних, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками акцизного податку електронними документами.

Згідно з вимогами п. 231.1 ст. 231 ПК України платник податку при реалізації пального зобов`язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати в Єдиному реєстрі акцизних накладних з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.

Пунктами 231.5, 231.6 ст. 231 ПК України встановлено, що при реалізації пального особа, яка реалізує пальне, зобов`язана в установлені терміни скласти акцизну накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі акцизних накладних, така реєстрація вважається наданням акцизної накладної отримувачу пального. Акцизні накладні, які не надаються отримувачу пального, та акцизні накладні/розрахунки коригування, складені за операціями з реалізації пального суб`єктам господарювання та фізичним особам, які не є платниками акцизного податку, також підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі акцизних накладних.

Реєстрація акцизних накладних та/або розрахунків коригування у Єдиному реєстрі акцизних накладних здійснюється не пізніше п`ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання.

Підтвердженням особі, що реалізує пальне, про прийняття її акцизної накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру акцизних накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Датою та часом надання акцизної накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Якщо надіслані акцизні накладні та/або розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 231.1 цієї статті, протягом операційного дня отримувачу пального/особі, яка реалізує пальне, надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді із зазначенням причин.

Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, такі акцизна накладна/розрахунок коригування вважаються зареєстрованими в Єдиному реєстрі акцизних накладних.

Платник податку має право зареєструвати акцизну накладну та/або розрахунок коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних, в якій загальний обсяг реалізованого пального не перевищує обсяг, обчислений відповідно до пункту 232.3 статті 232 цього Кодексу.

Якщо обсяг, визначений відповідно до пункту 232.3 статті 232 цього Кодексу, є меншим за обсяг пального в акцизній накладній та/або розрахунку коригування, які платник податку повинен зареєструвати в Єдиному реєстрі акцизних накладних, то платник податку зобов`язаний перерахувати до бюджету суму коштів у розмірі акцизного податку за відповідний обсяг реалізованого пального, самостійно розрахованого за ставками, передбаченими підпунктом 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 цього Кодексу, та зареєструвати заявку на поповнення обсягу залишку пального в системі електронного адміністрування реалізації пального.

Згідно з вимогами п. 1202.1 ст. 1202 ПК України порушення платниками акцизного податку граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних, встановлених статтею 231 цього Кодексу, тягне за собою накладення штрафу, зокрема, в розмірах:

- 2 відсотків від суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів;

- 10 відсотків суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів;

- 20 відсотків суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів.

Постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 р. №114 затверджено Порядок ведення Єдиного реєстру акцизних накладних (далі - Порядок №114), який визначає механізм внесення відомостей, що містяться в акцизних накладних та розрахунках коригування до акцизних накладних (далі - розрахунок коригування) за операціями з реалізації пального, до Єдиного реєстру акцизних накладних (далі - Реєстр), надання даних, які містяться в Реєстрі.

Пунктом 2 Порядку №114 встановлено, що для реєстрації в Реєстрі акцизні накладні/розрахунки коригування надсилаються до ДФС в електронній формі відповідно до порядку подання податкових документів в електронному вигляді з дотриманням умови щодо реєстрації електронного цифрового підпису уповноваженої особи у порядку, визначеному законодавством.

Акцизні накладні/розрахунки коригування надсилаються протягом операційного дня.

Операційний день для реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування у Реєстрі триває щодня з 8 до 19 години.

Відповідно до вимог п.п. 6, 7 і 8 Порядку №114 для реєстрації в Реєстрі платник акцизного податку здійснює шифрування акцизних накладних/розрахунків коригування, на які накладено електронний цифровий підпис, та надсилає їх до ДФС за допомогою засобів телекомунікаційних систем з урахуванням вимог Законів України «Про електронний цифровий підпис» та «Про електронні документи та електронний документообіг». Електронний примірник акцизної накладної/розрахунку коригування зберігається у платника акцизного податку. Акцизні накладні/розрахунки коригування, які надійшли до ДФС, розшифровуються, перевіряються електронні цифрові підписи, визначається відповідність електронного документа встановленому формату (стандарту) та за відсутності причин для їх неприйняття вносяться відомості, що містяться в акцизних накладних/розрахунках коригування, до Реєстру. З метою підтвердження прийняття для реєстрації в Реєстрі акцизної накладної/розрахунку коригування платникові акцизного податку, який здійснює реєстрацію, надсилається квитанція в електронному вигляді, в якій зазначаються реквізити такого документа, відповідність електронного документа вставленому формату (стандарту), результати перевірки електронного цифрового підпису, інформація про платника акцизного податку, який реалізує пальне, дата і час прийняття, реєстраційний номер. Квитанція, на яку накладається електронний цифровий підпис, що є аналогом відбитка печатки ДФС, підлягає шифруванню та надсилається протягом операційного дня за допомогою засобів телекомунікаційних систем платникові акцизного податку, який здійснює реєстрацію акцизної накладної/розрахунку коригування. Електронний примірник квитанції зберігається у ДФС.

Суд звертає увагу, що пунктом 9 Порядку № 114 визначені вичерпні підстави неприйняття акцизної накладної для реєстрації в Реєстрі. Ними є:

1) наявність помилок, допущених під час складання акцизної накладної / розрахунку коригування;

2) відсутність у Реєстрі відомостей, що містяться в акцизній накладній, яка коригується;

3) факт реєстрації акцизної накладної / розрахунку коригування з такими самими реквізитами;

4) порушення вимог щодо наявності обсягу пального, обчисленого відповідно до пункту 232.3 статті 232 Податкового кодексу України (після завершення перехідного періоду);

5) порушення вимог, установлених пунктом 231.1 статті 231 Податкового кодексу України.

Судом встановлено, що позивачем 15 січня 2019 р. направлено на реєстрацію наступні акцизні накладні, які складені 31 грудня 2018 р., а саме: № 10656, № 10690, № 10626, № 10663, № 10651, № 10653, № 10649, № 10662, № 10661, № 10664, № 10691, № 10652, № 10648, № 10694, № 10647, № 10638, № 10687, № 10634, № 10646, № 10668, № 10654, № 10693, № 10627, № 10650, № 10689, № 10676, № 10642, № 10657, № 10688, № 10633, № 10640, № 10678, № 10692, № 10628, № 10643, № 10644, № 10632 та № 10637.

Ця обставина визнається і не заперечується сторонами. Проте, вказані акцизні накладні від 31 грудня 2018 р. не були зареєстровані 15 січня 2019 р.. Їх було зареєстровано податковим органом 17 січня 2019 р., що підтверджується актом перевірки та також не заперечується сторонами.

Судом встановлено, що 15 січня 2019 р. позивачем подано до Києво-Святошинської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області заяву про приєднання до договору про визнання електронних документів (отримання нового сертифікату ключів, оскільки дія попереднього договору закінчилась), однак в квитанції № 1, яка сформована о 14 год. 51 хв. контролюючим органом зазначено «документ доставлено до ДФС 15 січня 2019 р. в 10 год. 05 хв., продовжується обробка нової Заяви».

15 січня 2019 р. о 16 год. 05 хв. згідно з квитанцією №1 позивача повідомлено про наступне: «про обробку нової заяви про приєднання до договору про визнання електронних документів». Отже, через проблеми із сервером ДФС позивач був позбавлений права на своєчасну реєстрацію акцизних накладних, виписаних 31 грудня 2018 р., перелік яких міститься в Акті камеральної перевірки, та які позивач намагався зареєструвати вчасно - 15 січня 2019 р..

15 січня 2019 р. о 20 год. 37 хв. позивач отримав тільки квитанцію № 1, в якій містилась інформація про оброблення нової заяви, що знову ж позбавило позивача можливості своєчасно зареєструвати акцизні накладні саме 15 січня 2019 р.

16 січня 2019 р. о 14 год. 30 хв. позивач, перевіряючи інформацію в програмі «M.E.Doc», знову отримав тільки квитанцію №1 «Про оброблення заяви», тобто була відсутня можливість належним чином зареєструвати акцизні накладні вчасно - 15 січня 2019 р.

16 січня 2019 р. о 18 год. 58 хв. позивачем знову здійснено перевірку інформації та з квитанції №1 встановлено, що «заява знаходиться в обробці». Вказана обставина знову унеможливила своєчасну реєстрацію акцизних накладних, виписаних 31 грудня 2018 р., які визначені в акті перевірки.

17 січня 2019 р. о 08 год. 26 хв. позивачем було отримано Квитанцію №2 «Про прийняття документу (Заяви про приєднання до договору про визнання електронних документів)». У зв`язку з цим 17 січня 2019 р. о 9 год. 33 хв., тобто з перевищенням встановленого строку, позивачем було зареєстровані акцизні накладні, зазначені в Акті камеральної перевірки, що у подальшому спричинило накладення штрафних санкцій на позивача.

Дослідивши вказані обставини, суд зазначає, що згідно з вимогами ч. 3 Розділу 1 «Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального» затвердженого Наказ Міністерства фінансів України 25 лютого 2016 р. № 218 акцизні накладні, розрахунки коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального скріплюються електронними цифровими підписами посадових осіб платника податку, який здійснює реалізацію пального, та електронним цифровим підписом, що є аналогом відбитка його печатки (за наявності).

Накладання електронних цифрових підписів посадових осіб (печаток за наявності) здійснюється у порядку, визначеному законодавством.

Відповідно до вимог п. 1 розділу 2 Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв`язку, затвердженої наказом Державної податкової адміністрації України № 233 від 10 квітня 2008 р., що зареєстрований в Міністерстві юстиції України за№ 320/15011 від 16 квітня 2008 р. (далі - Інструкція), платник податків здійснює формування та подання податкових документів в електронному вигляді відповідно до законодавства із застосуванням спеціалізованого програмного забезпечення формування податкових документів, засобу КЗІ, керуючись цією Інструкцією та договором.

Пунктом 6 розділу 2 Інструкції передбачено, що для приймання податкових документів в електронному вигляді від платника податків орган ДПС повинен мати: програмне забезпечення приймання та обробки податкової звітності з засобами КЗІ; чинні посилені сертифікати відкритих ключів, сформовані акредитованим центром сертифікації ключів для органу ДПС.

Згідно з вимогами розділу 6 Додатка І Інструкції договір набирає чинності з моменту його підписання сторонами та діє до закінчення строку чинності посилених сертифікатів відкритих ключів. Якщо Платник податків подає до органу ДПС нові посилені сертифікати ЕЦП, цей Договір вважається пролонгованим до закінчення терміну чинності нових посилених сертифікатів ключів.

Податкові документи в електронному вигляді з обов`язковими реквізитами (у тому числі з електронним цифровим підписом платника податків (його посадових осіб)), подані відповідно до цієї Інструкції, згідно із законодавством є оригіналами, мають юридичну силу, повинні зберігатися та можуть використовуватися під час судового або досудового вирішення спорів.

Підставою для прийняття податкового документа в електронному вигляді є: його відповідність затвердженому формату (стандарту); підтвердження ЕЦП платника податків та його посадових осіб, підписи яких є обов`язковими для звітів в паперовій формі за умов встановлених в статтею 3 Закону України "Про електронний цифровий підпис"; чинність відповідного посиленого сертифіката ключа під час накладання ЕЦП (підтверджується за допомогою позначки часу, отриманої від акредитованого центру сертифікації ключів, або якщо до моменту одержання електронного документа строк дії відповідного сертифіката не був закінчений або відповідний сертифікат не був скасований/блокований).

Згідно з вимогами пп. 7.3,7.4, 7.5, 7.6 в п. 7 розділу 3 Інструкції після одержання від платника податків податкового документа в електронному вигляді органи ДПС проводять його розшифрування, перевірку ЕЦП, перевірку відповідності електронного документа затвердженому формату (стандарту).

Перша квитанція є підтвердженням платнику податків передачі його податкових документів в електронному вигляді до органу ДПС засобами телекомунікаційного зв`язку. Ця квитанція надсилається органами ДПС на електронну адресу платника податків, з якої було надіслано податкову звітність. Другий примірник першої квитанції в електронному вигляді зберігається в органі ДПС. Якщо на електронну адресу платника податків не надійшла перша квитанція, то податковий документ вважається неодержаним;

Підтвердженням платнику податків прийняття його податкових документів до бази даних ДПС є друга квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, в якій визначаються реквізити прийнятого податкового документа в електронній формі, відповідність податкового документа в електронній формі затвердженому формату (стандарту) електронного документа, результати перевірки ЕЦП, інформація про платника податків, дата та час приймання, реєстраційний номер, податковий період, за який подається податкова звітність, та дані про відправника квитанції. На цю квитанцію накладається ЕЦП органу ДПС, здійснюється її шифрування та надсилання платнику податків засобами телекомунікаційного зв`язку. Другий примірник другої квитанції в електронному вигляді зберігається в органі ДПС.

Суд зазначає, що наявність цифрового підпису є обов`язковим при подачі податкових документів в електронному вигляді.

Судом встановлено, що позивач вчасно належним чином подав заяву про приєднання до договору про визнання електронних документів (про отримання сертифікату ключів для цифрового підпису) до контролюючого органу, та своєчасно намагався зареєструвати акцизні накладні у визначені законодавством терміни, однак з причин, які не залежать від полі позивача (неналежної роботи серверу ДФС), прийняття заяви контролюючим органом затягувалось, унаслідок чого постійно відхилялась реєстрація акцизних накладних. Такі дії органу ДФС потягли за собою несвоєчасну реєстрації акцизних накладних та спричинили накладення штрафних санкцій на позивача.

Суд звертає увагу, що платником податку в даному випадку було вчинено всі можливі і допустимі заходи для недопущення порушення законодавства при реєстрації у Єдиному реєстрі акцизних накладних, а неприйняття Заяви про приєднання до договору про визнання електронних документів унеможливило своєчасну реєстрацію акцизних накладних. Це відбулось не з вини позивача, а тому відсутні правові підстави для застосування до позивача відповідальності у вигляді штрафу.

Суд вважає безпідставними доводи відповідача щодо здійснення позивачем спроби зареєструвати Заяву про приєднання до договору про визнання електронних документів лише 15 січня 2019 р. (яку отримано 9 січня 2019 р.), оскільки нормами ПК України та іншими нормативно-правовими актами не обмежено право позивач на реєстрацію такого документа в будь-який день та час.

Судом враховано, що Європейський суд з прав людини неодноразово підкреслював особливу важливість принципу "належного урядування". Він передбачає, що у разі, коли йдеться про питання загального інтересу, зокрема, якщо справа впливає на такі основоположні права людини, як майнові права, державні органи повинні діяти вчасно та в належний і якомога послідовніший спосіб. Зокрема, на державні органи покладено обов`язок запровадити внутрішні процедури, які посилять прозорість і ясність їхніх дій, мінімізують ризик помилок і сприятимуть юридичній визначеності у правовідносинах. Принцип "належного урядування", як правило, не повинен перешкоджати державним органам виправляти випадкові помилки, навіть ті, причиною яких є їхня власна недбалість. Іншими словами, державні органи, які не впроваджують або не дотримуються своїх власних процедур, не повинні мати можливість отримувати вигоду від своїх протиправних дій або уникати виконання своїх обов`язків. Ризик будь-якої помилки державного органу повинен покладатися на саму державу, а помилки не можуть виправлятися за рахунок осіб, яких вони стосуються.

Відповідно до вимог ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Позивачем під час розгляду справи було надано належні та допустимі докази на підтвердження обґрунтованості позовних вимог, а наведені ним доводи не було спростовано відповідачем.

Наведене свідчить, що винесене відповідачем податкове-повідомлення рішення від 22 лютого 2019 р. № 0001824004 було протиправним. Право позивача порушено. Отже, позовні вимоги є обґрунтованими, а тому позов підлягає задоволенню в повному обсязі.

Щодо клопотання позивача про розподіл судових витрат, суд зазначає наступне.

Відповідно до частини першої статті 139 КАС, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Відповідно до платіжного доручення від 5 березня 2019 р. № 80233 позивачем сплачено судовий збір на суму 2 453 грн. 60 коп. Зважаючи на задоволення позовних вимог, понесені позивачем судові витрати у вигляді сплаченого судового збору на суму 2453 грн. 60 коп. підлягають стягненню на його за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255, 295 КАС України, суд

в и р і ш и в:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області, від 22 лютого 2019 р. № 0001824004.

Стягнути з Державного бюджету України за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Київській області (код ЄДРПОУ - 39393260) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Вєнтус Ресурс" (код ЄДРПОУ – 38927250) судовий збір у розмірі 2 453 (дві тисячі чотириста п`ятдесят три) грн. 60 коп.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.

Повне найменування сторін:

Позивач – Товариство з обмеженою відповідальністю "Вєнтус Ресурс", адреса: вул. Покровська, буд. 162, смт. Чабани, Києво-Святошинський район, Київська область, 08162, код ЄДРПОУ - 38927250.

Відповідач – Головне управління ДФС у Київській області, адреса: вул. Народного Ополчення, 5-А, м. Київ, 03151, код ЄДРПОУ - 39393260.

Суддя Журавель В.О.

Дата складення рішення суду 25 березня 2020 р.