Постанова № 8835733, 22.12.2008, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.12.2008
Номер справи
2а-19157/08
Номер документу
8835733
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 2а-19157/08

Категорія № 75

ПОСТАНОВА Іменем України

22 грудня 2008 p.

Луганський окружний адміністративний суд у складі

судді: Матвєєвої В.В..

при секретарі: Коробенко Т.М.,

за участю

прокурора: Гриненко С.В.

сторін

від представника позивача: не з'явився,

від відповідача: ОСОБА_2,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Попаснянського транспортного прокурора інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі структурного підрозділу-територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості по фінансовій санкції, -

ВСТАНОВИВ:

18 серпня 2008 року Попаснянський транспортний прокурор інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі структурного підрозділу-територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості по фінансовій санкції.

В обґрунтування позову зазначив, що 15 жовтня 2007 року Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області була проведена перевірка вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом на таксі. За наслідками перевірки був складений акт № 006649 про порушення громадянином ОСОБА_2 законодавства про автомобільний транспорт. Постановою № 003009 від 01.02.2007 року до відповідача була застосована фінансова санкція в розмірі 510, 00 грн. До теперішнього часу відповідачем добровільно не сплачена сума в розмірі 510, 00 грн.

Просив суд стягнути з відповідача фінансову санкцію у розмірі 510, 00 грн.

У судовому засіданні прокурор позовні вимоги підтримав в повному обсязі, надавши пояснення аналогічні позовній заяві, просив стягнути з відповідача фінансову санкцію у розмірі 510, 00 грн.

Представник позивача у судове засідання не з'явився, був повідомлений, причини неявки не доповів. Відповідач у судовому засіданні позовні вимоги визнав, пояснив, що здійснив порушення, оскільки не було дорожнього листа та ліцензії на перевезення пасажирів, штраф в розмірі 510, 00 грн. заплатив, але квитанція загублена. На здійснення перевезення пасажирів має ліцензію від 04.09.2007 року, яку б йому не видали, якщо не був би сплачений штраф.

Заслухавши пояснення прокурора, відповідача, перевіривши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.

23.01.2007 року Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області була проведена перевірка вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом на таксі. За наслідками перевірки був складений акт № 006649 про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом про порушення громадянином ОСОБА_2 законодавства про автомобільний транспорт.

01.02.2007 року начальником територіального управління Головної автотранспортної інспекції в Луганській області була винесена Постанова № 003009 про застосування до відповідача фінансової санкції в розмірі 510, 00 грн.

Сума штрафної санкції у розмірі 510, 00 грн. відповідачем добровільно не відшкодована.

Відповідно до Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 1190 від 08.09.2004 року, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті є урядовим органом державного управління, що діє у складі Міністерства транспорту та зв'язку України і йому підпорядковується.

Згідно п. 4 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, Головна автомобільна транспортна інспекція відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять у сфері автомобільного транспорту загального користування вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. Бере участь у контролі за додержанням вимог законодавства у сфері ліцензування відповідно до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів та їх багажу на таксі, затверджених наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва та Міністерства транспорту України від 18.12.2003 року № 136/985.

Згідно п. 8 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, Головна автомобільна транспортна інспекція на виконання покладених на неї завдань може за погодженням з Міністерством транспорту та зв'язку утворювати територіальні органи у межах граничної чисельності працівників Головної автомобільної транспортної інспекції.

Відповідно до статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» від 05.04.2001 року від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення фінансових санкцій за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.

Згідно статті 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі:

для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України;

для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.

Відповідно до п. 4 частини 1 статті 60 вказаного Закону за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за стоянку легкового автомобіля, який не облаштований як таксі і не має ліцензійної картки, та посадку пасажирів на стоянці таксі - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру» визначені засади представництва прокуратурою інтересів держави в суді, яке полягає у здійснені прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів держави у випадках, передбачених законом.

За таких обставин позовні вимоги Попаснянського транспортного прокурора інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі структурного підрозділу-територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Закону України «Про автомобільний транспорт», Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 1190 від 08.09.2004 року, Закону України «Про прокуратуру», суд-

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Попаснянського транспортного прокурора інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі структурного підрозділу-територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості по фінансовій санкції задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь Державного бюджету України (інд. код 24046662, на рахунок УДК м. Стаханов, р/р 31114106700085, одержувач УДК в Луганській області, МФО 804013, код пл.. 21081100) заборгованість по фінансовій санкції в сумі 510 грн. 00 коп.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження.