Ухвала суду № 88329898, 05.03.2020, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
05.03.2020
Номер справи
826/11452/18
Номер документу
88329898
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А

05 березня 2020 року м. Київ № 826/11452/18

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Погрібніченка І.М. при секретарі судового засідання Садоховій В.С. розглянувши у судовому засіданні заяву Київської обласної державної адміністрації про визнання виконавчих листів такими, що не підлягають виконанню, виданих у адміністративній справі № 826/11452/18

за позовомОСОБА_1 доКиївської обласної державної адміністрації в особі Комісії по вирішенню спірних питань щодо визначення статусу осіб, які брали участь у проведенні робіт з евакуації людей і майна із зони відчуження, а також евакуйованих із зони відчуження в 1986 роціпровизнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,за участю представників:

заявника (боржника) - Морозенко С.П.,

стягувача - не з`явився

На підставі частини третьої статті 243 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 05 березня 2020 року проголошено вступну та резолютивну частини рішення.

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 20.09.2019 року адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено; визнано протиправним та скасовано рішення Київської обласної державної адміністрації в особі комісії по вирішенню спірних питань щодо визначення статусу осіб, які брали участь у проведенні робіт з евакуації людей і майна із зони відчуження, а також евакуйованих із зони відчуження в 1986 році, оформлене протоколом № 193 засідання комісії від 25 січня 2018 року, яке полягає в відмові у визначенні ОСОБА_1 , ІПН НОМЕР_1 , статусу особи, евакуйованої із зони відчуження у 1986 році; зобов`язано Київську обласну державну адміністрацію (код ЄДРПОУ 03193459, 01196, м. Київ, пл. Лесі Українки, 1) в особі комісії по вирішенню спірних питань щодо визначення статусу осіб, які брали участь у проведенні робіт з евакуації людей і майна із зони відчуження, а також евакуйованих із зони відчуження в 1986 році прийняти рішення про визначення ОСОБА_1 , ІПН НОМЕР_1 , статусу особи, евакуйованої із зони відчуження у 1986 році та видати посвідчення потерпілої від Чорнобильської катастрофи відповідної категорії; стягнено на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) понесені нею витрати по сплаті судового збору за рахунок бюджетних асигнувань Київської обласної державної адміністрації (код ЄДРПОУ 03193459, 01196, м. Київ, пл. Лесі Українки, 1) у розмірі 1 409, 60 грн. (одна тисяча чотириста дев`ять гривень, 60 копійок).

Ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 29.11.2019 року апеляційну скаргу Київської обласної державної адміністрації в особі Комісії при Київській облдержадміністрації по вирішенню спірних питань щодо визначення статусу осіб, які брали участь у проведенні робіт з евакуації людей і майна із зони відчуження, а також евакуйованих із зони відчуження в 1986 році на рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 20 вересня 2019 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Київської обласної державної адміністрації в особі Комісії при Київській облдержадміністрації по вирішенню спірних питань щодо визначення статусу осіб, які брали участь у проведенні робіт з евакуації людей і майна із зони відчуження, а також евакуйованих із зони відчуження в 1986 році про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії - повернуто апелянту.

27 січня 2020 року по даній справі видано виконавчі листи.

20 лютого 2020 року представником Київської обласної державної адміністрації подано до суду заяви про визнання виконавчих листів, виданих у адміністративній справі № 826/11452/18 такими, що не підлягають виконанню.

Ухвалою суду від 02.03.2020 року заяву Київської обласної державної адміністрації про визнання виконавчих листів, виданих у адміністративній справі № 826/11452/18 такими, що не підлягають виконанню призначено у судове засідання на 05.03.2020 року.

У судовому засіданні представник заявника (боржника) подану заяву про визнання виконавчого документу таким, що не підлягає виконанню підтримав та просив задовольнити повністю.

Представник стягувача у призначене судове засідання з розгляду поданої представником боржника заяви, не прибув, належним чином повідомлений про дату, час та місце її розгляду.

Розглянувши подану заяву та додані до неї документи, заслухавши думку представників сторін, суд зазначає наступне.

Так, заявник в обґрунтування необхідності визнання виконавчих документів такими, що не підлягають виконанню посилається на те, що відповідно до виконавчих листів Окружного адміністративного суду міста Києва від 27.01.2020 у справі № 826/11452/18 стягувачем визначено ОСОБА_1 , а боржником - Київську обласну державну адміністрацію.

При цьому, в частині зазначення відомостей про боржника, у обох виконавчих листах зазначено ідентифікаційний код, який не належить Київській обласній державній адміністрації - 03193459, втім відповідно до відомостей в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань - ідентифікаційний код Київської обласної державної адміністрації - 00022533.

Заявник зазначає, що зазначений у виконавчих листах ідентифікаційний код (03193459), відповідно до відомостей в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, належить Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації, є окремою юридичною особою публічного права, має самостійний баланс, рахунки в органах Казначейства, печатку із зображенням Державного герба України та своїм найменуванням, власні бланки.

Відсутність у виконавчих листах Окружного адміністративного суду міста Києва від 27.01.2020 року у справі № 826/11452/18 чіткого визначення боржника за ними: Київська обласна державна адміністрація чи Департамент соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації, зумовлює неможливість їх виконання.

А тому, на думку заявника, вказані вище обставини свідчать про необхідність визнання виконавчих документів такими, що не підлягають виконанню.

Судом надано оцінку наданим заявником (боржником) доводами та доказам, втім, при вирішенні заяви про визнання виконавчих листів таким, що не підлягають виконанню, суд виходить з наступного.

Відповідно до частини першої статті 374 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню.

У той же час, частиною другою вказаної статті зазначено, що суд визнає виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню повністю або частково, якщо його було видано помилково або якщо обов`язок боржника відсутній повністю чи частково у зв`язку з його припиненням, добровільним виконанням боржником чи іншою особою або з інших причин.

Зі змісту наведених норм вбачається, що суд визнає виконавчий лист таким, що не підлягає виконанню, у разі: якщо його було видано помилково; якщо обов`язок боржника відсутній повністю чи частково у зв`язку з його припиненням добровільним виконанням боржником чи іншою особою; з інших причин.

Наведений перелік обставин є вичерпним і розширенню не підлягає.

Судом встановлено, що на станом на час подачі боржником та розгляду судом його заяви про визнання виконавчих документів такими, що не підлягають виконанню, останнім не надано доказів прийняття рішення про визначення ОСОБА_1 , ІПН НОМЕР_1 , статусу особи, евакуйованої із зони відчуження у 1986 році та видачі посвідчення потерпілої від Чорнобильської катастрофи відповідної категорії.

Тобто, рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 20.09.2019 року не виконано.

При цьому, заявником не надано належних та допустимих доказів того, що у нього відсутній обов`язок щодо прийняття такого рішення, а наведені ним доводи не свідчать про помилковість видачі виконавчих листів.

У той же час, посилання заявника на невірно зазначений у виконавчих листах код ЄДРПОУ боржника в обґрунтування необхідності визнання виконавчих листів такими, що не підлягають виконанню, виданих у адміністративній справі № 826/11452/18, не може вважатися належною обставиною щодо визнання їх такими.

Поряд з цим, суд звертає увагу заявника, що невірно зазначений у виконавчих листах код ЄДРПОУ боржника, в силу ч. 1 ст. 374 Кодексу адміністративного судочинства України суд, є підставою для виправлення помилки, допущеної при їх оформленні або видачі, за відповідною заявою стягувача чи боржника, а не підставою для визнання таких виконавчих документів такими, що не підлягають виконанню.

Таким чином, доводи заявника (боржника), наведенні в обґрунтування його заяви про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню не можуть утворювати підстави, визначені у ч. 2 ст. 374 Кодексу адміністративного судочинства України.

За вказаних обставин, відповідна заява про визнання виконавчих листів такими, що не підлягають виконанню задоволена бути не може.

Керуючись статтями 243, 374 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

1. У задоволені заяви Київської обласної державної адміністрації про визнання виконавчих листів такими, що не підлягають виконанню, виданих у адміністративній справі № 826/11452/18 відмовити.

2. Копію ухвали надіслати учасникам справи.

Ухвалу суду за результатами розгляду заяви про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню може бути оскаржено в порядку, встановленому цим Кодексом.

Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням пункту 15.5. Перехідних положень цього Кодексу.

Суддя І.М. Погрібніченко

Повний текст ухвали виготовлено та підписано 17.03.2020 року.