
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
20 березня 2020 року СєвєродонецькСправа № 812/1116/18
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Басова Н.М., розглянувши у порядку письмового провадження заяву Приватного акціонерного товариства “Лисичанська нафтова інвестиційна компанія” про виправлення помилки у виконавчому листі та описки в судовому рішенні від 17.05.2018 по справі №812/1116/18 за позовом Приватного акціонерного товариства “Лисичанська нафтова інвестиційна компанія” до Державної екологічної інспекції у Луганській області про визнання припису частково протиправним та його скасування,
ВСТАНОВИВ:
До Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява Приватного акціонерного товариства “Лисичанська нафтова інвестиційна компанія” про виправлення помилки у виконавчому листі та описки в судовому рішенні від 17.05.2018 по справі №812/1116/18 за позовом Приватного акціонерного товариства “Лисичанська нафтова інвестиційна компанія” до Державної екологічної інспекції у Луганській області про визнання припису частково протиправним та його скасування (т.2 а.с.1-2).
В обґрунтування заяви зазначено, що Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 22.12.2016 позов Приватного акціонерного товариства «Лисичанська нафтова інвестиційна компанія» задоволено повністю. Визнано протиправними та скасовано пункти 3 (третій) та 9 (дев`ятий) Припису Державної екологічної інспекції у Луганській області від 29.03.2018 щодо усунення порушень вимог природоохоронного законодавства Приватним акціонерним товариством "Лисичанська нафтова інвестиційна компанія». Стягнуто на користь позивача з відповідача витрати по сплаті судового збору у розмірі 1762 (одна тисяча сімсот шістдесят дві) гривні 00 копійок.
Як зазначає заявник, апеляційного оскарження по цій справі не було, тобто рішення набрало законної сили.
На підставі прийнятого рішення 24.01.2020 Луганським окружним адміністративним судом виданий виконавчий лист.
17.02.2020 ГУ ДКСУ у Луганській області листом №03-07/146 повернуто на адресу ПРАТ «ЛИНІК» виконавчий лист у зв`язку з тим, що виконавчий лист по справі № 812/1116/18 не відповідає вимогам встановленим ст.4 Закону України «Про виконавче провадження», а саме: повне найменування боржника в виконавчому листі не відповідає даним зазначеним в Єдиному державному реєстрі юридичних та фізичних осіб- підприємців та громадських формувань.
Таким чином без усунення описки не можливе стягнення за виданим виконавчим листом.
На підставі викладеного, заявник просив суд виправити по тексту рішення описки, а саме вірно вказати назву підприємства - Державна екологічна інспекція у Луганській області та скасувати виконавчий лист від 24.01.2020 та видати новий з вірними реквізитами - Державна екологічна інспекція у Луганській області.
Відповідач на заяву про виправлення помилки у виконавчому листі та описки в судовому рішенні від 17.05.2018 по справі №812/1116/18 надав заперечення (т.2 а.с.22), в яких зазначив, що звертаючись до суду позивач вказав у позовній заяві найменування відповідача Державна екологічна інспекції в Луганській області. Також позивач зазначив найменування відповідача як Державна екологічна інспекції в Луганській області і у відповіді на відзив Державної екологічної інспекції у Луганській області. Крім того позивач не звертався з клопотанням до суду щодо зміни найменування Відповідача Державна екологічна інспекції в Луганській області на Державна екологічна інспекції у Луганській області ні під час підготовчого провадження, ні під час розгляду справи по суті.
Тобто при складанні рішення по справі №812/1116/18 судом було вказано найменування Відповідача Державна екологічна інспекції в Луганській області, відповідно до позовної заяви та позовних вимог, які надав суду саме позивач. Відтак Інспекція вважає що при складанні рішення по справі №812/1116/18 судом не було припущено описки в найменуванні відповідача. Просив відмовити заявнику у задоволенні вказаної заяви.
Представник заявника в судове засідання не прибув, про дату, час і місце судового розгляду заяви повідомлений належним чином (т.2 а.с.15), надав до канцелярії суду заяву, в якій просив розглядати справу без участі представника (т.2 а.с.17).
Представник відповідача в судове засідання не прибув, про дату, час і місце судового розгляду заяви повідомлений належним чином (т.2 а.с.16).
Відповідно до статті 253 Кодексу адміністративного судочинства України суд (далі – КАС України), який постановив судове рішення, може з власної ініціативи або за заявою учасника справи чи іншої заінтересованої особи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні.
За правилами статті 374 КАС України суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню. Суд розглядає заяву в десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника і постановляє ухвалу.
Відповідно до частини дев`ятої статті 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Оскільки сторони про дату, час і місце судового розгляду повідомлені належним чином, відсутня потреба заслухати свідка чи експерта, суд вважає за можливе розглянути заяву про виправлення помилки у виконавчому листі та описки в судовому рішенні у письмовому провадженні на підставі наявних у справі доказів.
Розглянувши заяву про виправлення помилки у виконавчому листі та описки в судовому рішенні та дослідивши матеріали справи, суд встановив таке.
Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 17 травня 2018 року у справі №812/1116/18 адміністративний позов Приватного акціонерного товариства “Лисичанська нафтова інвестиційна компанія” задоволено.
Визнано протиправними та скасовано пункти 3 (третій) та 9 (дев`ятий) Припису Державної екологічної інспекції у Луганській області від 29.03.2018 щодо усунення порушень вимог природоохоронного законодавства Приватним акціонерним товариством “Лисичанська нафтова інвестиційна компанія».
Стягнуто на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача витрати по сплаті судового збору у розмірі 1762, 00 грн (т.1 а.с.268-272).
З даних КП «ДСС» вбачається, що 22.06.2018 рішення суду у справі №812/1116/18 набрало законної сили (а.с.268).
24 січня 2020 року Приватному акціонерному товариству “Лисичанська нафтова інвестиційна компанія” видано виконавчий лист по справі №812/1116/18 щодо стягнення на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача витрат по сплаті судового збору у розмірі 1762 ,00 грн (т.1 а.с.278).
При цьому як в тексті рішення Луганського окружного адміністративного суду від 17 травня 2018 року так і в виконавчому листі по справі №812/1116/18 у найменуванні відповідача судом допущена описка.
Згідно з інформацією, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань від 20.03.2020 №1006482422 вірним найменуванням відповідача є Державна екологічна інспекція у Луганській області (т.2 а.с.35-37).
Враховуючи ст. 253 КАС України, суд вважає обґрунтованою заяву заявника про виправлення описки в рішенні Луганського окружного адміністративного суду від 17.05.2018 по справі №812/1116/18, у зв`язку з чим дійшов висновку про її задоволення та виправлення описки допущеної в найменуванні відповідача по тексту рішення суду.
Щодо виправлення помилки в найменуванні відповідача, яка допущена при оформленні виконавчого листа, суд зазначає наступне.
Відповідно до абзацу першого частини першої статті 373 КАС України виконання судового рішення здійснюється на підставі виконавчого листа, виданого судом, який розглядав справу як суд першої інстанції.
Виконавчий лист, а у випадках, встановлених цим Кодексом, - ухвала суду є виконавчими документами. Виконавчий лист, ухвала мають відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом (частина третя статті 373 КАС України).
Згідно з положеннями пунктів першого-сьомого частини першої статті 4 Закону України від 02 червня 2016 року № 1404-VIII Про виконавче провадження (далі Закон № 1404) у виконавчому документі зазначаються: назва і дата видачі документа, найменування органу, прізвище, ім`я, по батькові та посада посадової особи, яка його видала; дата прийняття і номер рішення, згідно з яким видано документ; повне найменування (для юридичних осіб) або прізвище, ім`я та, за наявності, по батькові (для фізичних осіб) стягувача та боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або адреса місця проживання чи перебування (для фізичних осіб), дата народження боржника - фізичної особи; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань стягувача та боржника (для юридичних осіб - за наявності); реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті) боржника (для фізичних осіб - платників податків); резолютивна частина рішення, що передбачає заходи примусового виконання рішень; дата набрання рішенням законної сили (крім рішень, що підлягають негайному виконанню); строк пред`явлення рішення до виконання.
Відповідно до частини третьої статті 4 Закону № 1404 виконавчий документ підписується уповноваженою посадовою особою із зазначенням її прізвища та ініціалів і скріплюється печаткою. Скріплення виконавчого документа печаткою із зображенням Державного Герба України є обов`язковим, якщо орган (посадова особа), який видав виконавчий документ, згідно із законом зобов`язаний мати таку печатку.
Відповідно до частини першої статті 374 КАС України суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню.
З огляду на вищевикладене, суд вважає за необхідне виправити помилку у виконавчому листі, виданому Луганським окружним адміністративним судом 24 січня 2020 року у справі №812/1116/18, що не змінює суті судового рішення та виконавчого листа.
Щодо вимоги заявника про скасування виконавчого листа від 24.01.2020 та видачі нового з вірними реквізитами, суд зазначає, що виконання виконавчого листа у справі №812/1116/18, виданого Луганським окружним адміністративним судом 24 січня 2020 року, здійснюється з урахуванням даної ухвали, а тому підстави для скасування виконавчого листа відсутні.
Керуючись статтями 241, 243, 248, 253, 256, 294, 295, 373, 374, п.15.5 Розділу VІІ Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву Приватного акціонерного товариства “Лисичанська нафтова інвестиційна компанія” про виправлення помилки у виконавчому листі та описки в судовому рішенні від 17.05.2018 по справі №812/1116/18 за позовом Приватного акціонерного товариства “Лисичанська нафтова інвестиційна компанія” до Державної екологічної інспекції у Луганській області про визнання припису частково протиправним та його скасування - задовольнити.
Виправити описку по тексту рішення Луганського окружного адміністративного суду від 17 травня 2018 у справі №812/1116/18 у найменуванні відповідача.
Вважати вірним найменування відповідача у справі «Державна екологічна інспекція у Луганській області».
Виправити помилку у виконавчому листі, виданого Луганським окружним адміністративним судом 24 січня 2020 року у справі №812/1116/18 за позовом Приватного акціонерного товариства “Лисичанська нафтова інвестиційна компанія” до Державної екологічної інспекції у Луганській області про визнання припису частково протиправним та його скасування в зазначенні найменування боржника.
Вважати вірним найменування боржника «Державна екологічна інспекція у Луганській області» (93400, Луганська область, м.Сєвєродонецьк, вул.Гагаріна, будинок 93, код ЄДРПОУ 37991372)».
Виконання виконавчого листа у справі №812/1116/18, виданого Луганським окружним адміністративним судом 24 січня 2020 року, здійснювати з урахуванням даної ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Н.М. Басова