№ 2-а-2805/09/2270/5/
ПОСТАНОВА
Іменем України
«18 » березня 2008 року Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі: головуючого судді - Лабань Г.В. при секретарі: Козак Ю.В. з участю представника позивача Лісовика В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом: №2-а-2805/09/2270/5/ Державної інспекції з контролю за цінами в Хмельницькій області до Шепетівської районної державної лікарні ветеринарної медицини про примусове виконання рішення- Державної інспекції з контролю за цінами в Хмельницькій області № 441 від 08.08.2008 року,-
встановив:
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що проведеною перевіркою додержання державної дисципліни цін Шепетівською районною державною лікарнею ветеринарної медицини встановлено необгрунтовано одержану виручку внаслідок завищення регульованого тарифу на проведення дезінфекційних робіт, за період з 01 по ЗО квітня 2008 року.
Тим самим було порушено вимоги п. 1 наказу Мінсільгосппроду України від 19.02.2006 року № 51 « Про затвердження механізму формування тарифів на ветеринарні роботи і послуги», зареєстрованого Мінюстом України 10.04.1996 р. № 176/1201.
Загальна сума необгрунтовано отриманої виручки складає 2220, 17 грн.
На підставі виявленого порушення Державною інспекцією з контролю за цінами в Хмельницькій області прийнято рішення від 08 серпня 2008 року за № 441 про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін та стягнення необгрунтовано отриманої виручки в сумі 2220, 17 грн. та штрафу в сумі 4440, 37грн.
В добровільному порядку відповідач не сплатив штрафних санкцій, а тому позивач просить стягнути з відповідача заборгованість по економічних санкціях в сумі 6510 грн. 10 коп.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просить їх задовольнити в повному обсязі.
Відповідач не з'явився в судове засідання, хоча належним чином був повідомлений про дату та місце розгляду справи. Про причини неявки суд не повідомив, клопотання про відкладення розгляду справи не надав, а тому суд визнає правильним справу розглянути у відсутності відповідача на підставі наявних в справі документів.
Заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд визнає позов підлягаючим задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст. 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові та службові особи, зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст.8 Закону України від 3 грудня 2000 року № 507-ХІІ «Про ціни і ціноутворення» Державне регулювання цін і тарифів здійснюється шляхом встановлення: державних фіксованих цін (тарифів); граничних рівнів цін (тарифів) або граничних відхилень від державних фіксованих цін і тарифів. В разі надмірного зростання цін, раніше виведених з-під контролю за рішенням Кабінету Міністрів України, виконавчих комітетів обласних, міських (міст республіканського підпорядкування) Рад, допускається тимчасове повернення до державного регулювання цін і тарифів.
Державні фіксовані та регульовані ціни і тарифи встановлюються на ресурси, які справляють визначальний вплив на загальний рівень і динаміку цін, на товари і послуги, що мають вирішальне соціальне значення, а також на продукцію, товари і послуги, виробництво яких зосереджено на підприємствах, що займають монопольне (домінуюче) становище на ринку (ст. 9 Закону № 507-ХІІ) .
Необгрунтовано отримана виручка в сумі 2220 грн. 17 коп. внаслідок завищення регульованого тарифу на проведення дезінфекційних робіт, за період з 01 по 30 квітня 2008 року.
В силу ст. 14 Закону № 507-ХІІ вся необгрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необгрунтовано одержаної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що Державна інспекція з контролю за цінами в Хмельницькій області, приймаючи рішення № 441 від 08 серпня 2008 року про вилучення в дохід державного бюджету необгрунтовано отриманої виручки в сумі 2220, 17 грн. та стягнення штрафу в сумі 4440,37 грн., діяла в межах своєї компетенції та у відповідності з законодавчими актами України, а тому позовні вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись ст. 14 Закону України ""Про ціни і ціноутворення", ст.ст. 104-106, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов - задовольнити.
Стягнути з Шепетівської районної державної лікарні ветеринарної медицини ( що знаходиться за адресою: 30400, м. Шепетівка, вул. К.Маркса, 94 свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серії АОО № 679968 від 26.03.1998 р. ідент. код. № 00712060 р/р 35225003000289 в дохід державного бюджету код 21081100 р/р 31115106700006 в ГУДКУ у Хмельницькій області код 23565207 МФО 815013 суму порушення та штраф в сумі 6510,51 грн.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у не повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.