Єдиний державний реєстр судових рішень ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua
____________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 лютого 2010 р. Справа № 2-а-386/10/0270
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Чернюк Алли Юріївни,
при секретарі судового засідання: Котюжанській Тетяні Олександрівні
за участю представників сторін:
позивача : Годун К.О.- представник на підставі довіреності
відповідача : Гребенюк М.В. - директор
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за позовом: Липовецької міжрайонної державної податкової інспекції
до: приватного підприємства "Липовець-Будмайстер"
про: стягнення заборгованості по платежах до бюджету
ВСТАНОВИВ :
Заявлено позов Липовецької міжрайонної державної податкової інспекції Вінницької області про стягнення з приватного підприємства "Липовець - Будмайстер" заборгованості по податках і зборах в сумі 106819,19 гривень.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що за відповідачем станом на 20.01.2010 року рахується борг в сумі 106819,19 грн. за несплату єдиного податку юридичних осіб та податку на додану вартість.
Окрім того, згідно п.п. 16.1.1 ст. 16 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (далі по тексту Закон №2181-ІІІ) за несвоєчасну сплату податку на додану вартість, відповідачу нарахована пеня в сумі 0 грн.43 коп.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив суд задовольнити позов в повному обсязі.
Відповідач в судовому засіданні проти позову не заперечував та позовні вимоги визнав в повному обсязі.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши надані по справі докази суд встановив наступне.
Згідно із свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи від 25.10.2004 р. серії А00 за №160313, приватне підприємство "Липовець - Будмайстер" зареєстрований як суб’єкт підприємницької діяльності (а.с.4).
Згідно довідки про взяття на облік платника податків від 04.04.2008 року (а.с.6), приватне підприємство "Липовець - Будмайстер" взяте на облік в органах державної податкової служби за №2113.
Станом на 20.01.2010 року за приватним підприємством "Липовець - Будмайстер" рахується податковий борг за несплату єдиного податку та податку на додану вартість в загальній сумі 106819,19 грн., що відображено на зворотному боці картки платника та розрахунку сплати єдиного податку суб’єктом малого підприємництва – юридичною особою (а.с.7-11, 25).
Також, позивачем подано уточнюючий розрахунок податкових зобов’язань по ПДВ у зв’язку з самостійним виправленням помилок за жовтень 2009 року на суму 389,00 гривень (а.с.11).
Відповідно до п. 2 Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва", суб’єкти малого підприємництва - фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку. У п. 5 зазначеного Указу вказано, що суб’єкти підприємницької діяльності несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунків та сплати сум єдиного податку згідно із законодавством.
З приписів ст. 67 Конституції України вбачається те, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Те ж саме зазначено і в п.п. 3 п.1 ст.9 Закону України "Про систему оподаткування", за якою платники податків і зборів (обов’язкових платежів) зобов‘язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов’язкових платежів), у встановлені законами терміни. Пунктом 3 цієї статті встановлено, що обов'язок юридичної особи щодо сплати податків і зборів припиняється зі сплатою податку, збору або скасуванням або списанням податкової заборгованості.
В той же час, згідно ч. 1 ст. 11 вищевказаного Закону відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть платники податків і зборів (обов'язкових платежів) відповідно до законів України.
Варто також зазначити, що згідно ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" органи державної податкової служби наділені функціями по контролю за додержанням законодавства про податки, правильністю їх обчислення і своєчасного надходження. Крім того, відповідно до п.п. 2.1.4 ст. 2 Закону, податкові органи відносяться до категорії контролюючих.
У відповідності до п.6.2.3 ст.6 Закону №2181-ІІІ, Липовецькою МДПІ Вінницької області вручались відповідачу податкові вимоги, зокрема: перша податкова вимога - від 26.10.2009 року № 1/209 , та друга податкова вимога від 25.11.2009 року № 2/251.
Наведене свідчить про те, що позивачем приймалися передбачені законом міри для погашення податкового боргу, проте заборгованість залишилась не погашеною.
Законом України "Про державну податкову службу в Україні" (п.п.11 ст. 11) встановлено, що державні податкові інспекції мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Підпунктом 3.1.1. п.3.1. ст. 3 Закону №2181-ІІІ передбачено, що виключно за рішенням суду в рахунок погашення податкових зобов'язань можуть бути примусово стягнені активи платника податків (кошти, матеріальні та нематеріальні цінності), що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Як зазначено у п. 1.7 ст. 1 Закону №2181-ІІІ активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені, накладені (застосовані) органами податкової служби України, сплачуються платниками податків добровільно або стягуються у судовому порядку.
У відповідності зі ст. 124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі, водночас ч. 2 ст. 19 Конституції України визначено, що органи державної влади (до яких належать органи державної податкової служби) та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно із ст. 60 Кодексу адміністративного судочинства України (далі по тексту КАС України) у випадках, встановлених законом, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, прокурор, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи можуть звертатися до адміністративного суду із адміністративними позовами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах.
Відповідно до ст. ст. 11, 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об‘єктивному дослідженні.
Враховуючи, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам і матеріалам справи та відповідачем визнані в повному обсязі, а отже підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, Законом України "Про систему оподаткування", Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", суд -
ПОСТАНОВИВ :
Позов Липовецької міжрайонної державної податкової інспекції Вінницької області задовольнити повністю.
Стягнути з Приватного підприємства "Липовець - Будмайстер" (код ЄДРПОУ 33220127, адреса місцезнаходження: вул. Леніна, 88 А, кв.20, м. Липовець, Вінницька область) активи в рахунок погашення податкового боргу в сумі 106819 грн. 19 коп. (сто шість тисяч вісімсот дев'ятнадцять гривень дев'ятнадцять копійок) зокрема: - 102953 грн. 43 коп. (сто дві тисячі дев`ятсот п`ятдесят три гривні сорок три копійки) на користь державного бюджету (р/р 31113029700273 у ГУДКУ в Вінницькій області, МФО 802015, заборгованість по ПДВ, код платежу 14010100), та 3865 грн. 76 коп. (три тисячі вісімсот шістдесят п`ять гривень сімдесят шість копійок) на користь місцевого бюджету (р/р 342133788700274 у ГУДКУ в Вінницькій області, МФО 802015, заборгованість по єдиному податку юридичних осіб, код платежу 16050100).
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови оформлено: 23.02.10
Суддя /підпис/ Чернюк Алла Юріївна
Копія вірна:
Суддя:
Секретар: