Ухвала суду № 88266020, 18.03.2020, Вінницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.03.2020
Номер справи
120/1190/20-а
Номер документу
88266020
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

м. Вінниця

18 березня 2020 р. Справа № 120/1190/20-а

Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Воробйова Інна Анатоліївна, розглянувши матеріали позовної заяви:

за позовом: ОСОБА_1

до: Вінницької районної державної адміністрації управління праці та соціального захисту населення

про: визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Вінницької районної державної адміністрації управління праці та соціального захисту населення про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити дії.

Ознайомившись з позовною заявою та доданими матеріалами, вважаю, що зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Статтею 5 Кодексу адміністративного судочинства (далі - КАС) України передбачено право на звернення до адміністративного суду. Позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб та повинна відповідати загальним вимогам, що встановлені статтями 160, 161 КАС України.

Норми статтей 160, 161 КАС України не містять виключень і поширюються на всі випадки звернення до суду із позовною заявою, у зв`язку з чим недотримання положень даних норм свідчить про невідповідність позовної заяви вимогам Закону.

Відповідно до пункту 2 частини п`ятої статті 160 КАС України визначено, що в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

Всупереч даній нормі, позивачем не вказано в позовній заяві ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України) відповідача у разі, якщо такий є юридичною особою.

Відповідно частини першої статті 46 КАС України, сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач.

При цьому, згідно частини третьої статті 46 КАС України, відповідачем в адміністративній справі є суб`єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

В розумінні статті 4 КАС України, суб`єкт владних повноважень - орган державної влади (у тому числі без статусу юридичної особи), орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб`єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.

З наведеного видно, що відповідачем (суб`єктом владних повноважень) може бути самостійно як юридична особа (орган, установа) так і інший суб`єкт наділений владними повноваженнями, який не є юридичною особою.

Так, згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Вінницька районна державна адміністрація є юридичною особою (код ЄДРПОУ 04050975, м. Вінниця, Хм. шосе,17).

Водночас, цей же Реєстр містить інформацію про управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації як юридичну особу (код ЄДРПОУ 03191928, м. Вінниця, вул. Грибоєдова, 10-а). Згідно Положення про управління праці та соціального захисту населення Вінницької державної адміністрації, затвердженого розпорядженням голови районної державної адміністрації від 09.08. 2018 року № 538, управління є структурним підрозділом Вінницької районної державної адміністрації із статусом юридичної особи публічного права, що утворюється головою цієї адміністрації.

Відповідно до визначених у Положені повноважень, управління виконує функції з питань реалізації заходів соціальної підтримки населення: організовує в межах компетенції роботу щодо надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, пільг з оплати житлово-комунальних послуг, послуг зв`язку, пільг на придбання твердого палива і скрапленого газу, пільг на проїзд окремим категоріям громадян, інших пільг, передбачених законодавством України (пп. 26 п.5 Положення).

Як видно зі змісту позовної заяви про призначення та надання житлової субсидії, відповідачем визначено "Вінницьку районну державну адміністрацію управління праці та соціального захисту населення" і в прохальній частині позивач просить встановити відповідачу десятиденний строк для подачі звіту.

Водночас, у прохальній частині позивач оскаржує бездіяльність саме управління праці та соціального захисту населення і саме його просить зобов"язати призначити субсидію.

Слід зауважити, що, що управління праці та соціального захисту населення та Вінницька районна державна адміністрація є різними установами (суб`єктами владних повноважень).

Відтак, позивачу слід уточнити суб`єктний склад відповідачів/відповідача вказавши інформацію щодо таких, визначену в статті 160 КАС України.

За правилами визначеними частиною першою статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

З огляду на викладене вважаю, що дану позовну заяву необхідно залишити без руху, надавши особі, яка її подала, строк для усунення недоліків.

Керуючись ст. ст. 160, 161, 169, 256 КАС України, -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Вінницької районної державної адміністрації управління праці та соціального захисту населення про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити дії, залишити без руху.

2. Запропонувати позивачу у 10-денний строк з дня отримання копії ухвали усунути недоліки позовної заяви, зазначені в мотивувальній частині ухвали суду, а саме уточнити суб`єктний склад відповідача/відповідачів, вказавши при цьому, їх ідентифікаційні коди в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, якщо такі є юридичною особою, подавши відповідну заяву з урахуванням вимог статтей 160, 167 КАС України

3. Дану ухвалу направити позивачу.

Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.

Відповідно до ч. 3 ст. 293 КАС України, заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Воробйова Інна Анатоліївна